[Forum ogólne] Czy Moderatorzy działają zbyt pochopnie?

Czy jesteś za tym, by Moderator zamykał wątek po jednej - dwóch odpowiedziach?

  • Tak, zamykać natychmiast

    Głosy: 1 10,0%
  • Nie zamykać, pozostawić na kolejne pytania z tego zakresu

    Głosy: 9 90,0%

  • W sumie głosujących
    10
  • Głosowanie zakończone .

McPietro

Wójt
Witam.
Mam wniosek (prośbę, odezwę) do Moderatorów Forum. Nie zamykajcie tak pochopnie tematów. Odnosi się wrażenie, że Moderatorzy na wyścigi zamykają tematy, że chcą z tą czynnością wyprzedzić innych by wykazać się aktywnością w moderowaniu. Jest wiele tematów typu pytanie czy prośba o poradę. Jedna, dwie odpowiedzi i temat zamknięty, a tak naprawdę założyciel tematu, czy inni czytelnicy tego wątku spodziewać się mogli więcej porad, więcej odpowiedzi, bo jest wielu graczy, wiele doświadczeń w grze i to rodzi wiele porad.
Znacznie lepiej by było gdyby Moderatorzy usuwali niemądre wypowiedzi, spamowanie czy cokolwiek inne, co nie wnosi do wątku niczego nowego, a sam wątek pozostawić otwarty. Nawet jak jest przekonanie, że odpowiedzi zostały wyczerpane, to zostawić wątek otwarty, bo w tym samym wątku, na ten sam temat za kilka miesięcy może pojawić się pytanie z tego samego zakresu. Po co przeszukiwać kilkanaście wątków o podobnym tytule by znaleźć (lub nie) odpowiedź skoro na ten sam temat można zadać więcej pytań i otrzymać więcej odpowiedzi w tym samym wątku. Dla zobrazowania wkleję jeden link do, moim zdaniem, zbyt pochopnie zamkniętego wątku: https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/wojsko.17128/#post-204643 Przecież można tam było zadać więcej pytań dotyczących wojska a nie zakładać inne wątki. Zamiast zamykania wątków może więcej uwagi poświęcili by Moderatorzy na dostosowanie tytułów wątku do zamieszczonej treści, by było łatwiej operować wyszukiwarką.
 

Azulena

Baron
Popieram.

Do szukania informacji o grze, teoretycznie jest Wiki, ale żeby coś tam wyszukać, trzeba dokładnie wiedzieć, czego się szuka. A i to nie zawsze działa, zresztą sama definicja zazwyczaj nie wystarczy.

Dlatego między innymi potrzebne jest Forum - żeby można było zapytać o to, co nas interesuje.
Kilka razy już miałam problem z tym, że kiedy frazę wpisałam tu w wyszukiwarkę, znajdowałam wątek... zamknięty. Jeden jedyny na ten temat, a mimo to zamknięty.
Do gry stale wchodzą nowi Gracze, a nie wszystkiego można się dowiedzieć na inne sposoby.

A jak człowiek gra już dłużej, oznacza to więcej pytań - bo pojawiają się nowe tematy i nowe wątpliwości.
 

DeletedUser17397

Guest
Dobrze że zamknął temat. Moim zdaniem ludzie nie czytają forum i tak założą nowy temat i nie ma co się łudzić że ktoś go przeczyta ,a jeśli się znajdzie taki człek to chwała mu ma ładnie wyjaśnione w wątku.
 
Niektórzy starzy gracze forum czytają, ale ci nie mają już tyle pytań co nowi. A nowi, choćby było 5 wątków otwartych, założą jeszcze 6 - z przekory czy lenistwa. Dlatego zamykają, bo kto ma coś wiedzieć, ten wiem, a kto nie wie, tak zazwyczaj i ta pójdzie na skrót.
 

Azulena

Baron
A nowi, choćby było 5 wątków otwartych, założą jeszcze 6 - z przekory czy lenistwa.
Są Gracze, którzy są nowi w FoE, ale wcale nie są nowi w grach, w tym również grach od Inno Games. Przyszłam do FoE z Elvenar, tam grałam 2 lata, na Forum bywałam często.
Tam NIE było zamykania wątków. Dopiero po dłuższym czasie. Naprawdę długim. ;) O forach innych gier nie wspominając.

A na takim, gdzie są zamykane szybko, niemieckiej firmy mającej sporo gier, to na Forum jest zawsze co najmniej dwóch Modów i można natychmiast otrzymać odpowiedź na każde pytanie, bo tam Moderatorzy są od tego, a dodatkowo od porządku. ;)
Co gra / firma to inny obyczaj. :)
 

HuanMing

Książę
Nie zauważyłam żeby moderatorzy zamykali wątki pochopnie bądz przedwcześnie. Zamykają jak osoba, która założyła wątek napiszę, że otrzymała satysfakcjonującą odpowiedz bądz jak na dany temat zostaną udzielone wyczerpujące informacje. Według mnie jest dobrze tak jak jest.
 

McPietro

Wójt
Dobrze że zamknął temat. Moim zdaniem ludzie nie czytają forum i tak założą nowy temat i nie ma co się łudzić że ktoś go przeczyta ,a jeśli się znajdzie taki człek to chwała mu ma ładnie wyjaśnione w wątku.
To, że ludzie nie czytają Forum to ich strata i nie powinno to być kłodą pod nogi dla tych co czytają. To do zadań Moderatorów należy łączyć wątki lub wywalać te powtarzające się pytania i informować piszącego, że temat już był i znajduje się tu: ..........
Obecnie dochodzi do tego, że szukając informacji trafiam przez wyszukiwarkę na kilka (kilkanaście) tematów, które niby powinny udzielić mi odpowiedzi, a tam albo bzdury albo poważna informacja typu: "Ja nie mam tego problemu" i wątek zamknięty. Gdyby Moderator dopilnował by był jeden watek o odpowiednim tytule i zawierający poważne wypowiedzi, to Forum by tak nie puchło, chętniej by się tu zaglądało, Support by nie miał tyle zapytań. Może "Moderator" brzmi dumnie, ale użytkownicy Forum maja prawo oczekiwać, że moderacja to nie tylko zamykanie wątków. Jeśli wątek bzdurny to go całkowicie usunąć, jeśli pytanie dotyczy podobnego tematu ale innego zakresu to połączyć i uzupełnić tytuł wątku. Nie wspomnę już o inicjowaniu dyskusji przez Moderatorów czy prowokowaniu do wymiany poglądów.
 
Do góry