Wojsko

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22052
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser22052

Guest
Jakie polecacie wojska ?
Jakie są najlepsze do ataku , i które są najlepsze do obrony ?
Począwszy od epoki brązu
Obecnie jestem na Rozkwicie Średniowiecza .
Oczywiście późniejsze epoki także mnie interesują
Pozdrawiam
 

McPietro

Wójt
Bardzo ogólne pytanie. Wszystko zależy co chcesz tym wojskiem robić i ile masz nazbierane % obrony i ataku. Pytając co wojskiem robisz mam na myśli atak - czy puszczasz wojsko z automatu, czy sterujesz działaniami ręcznie.
Napiszę jak to wygląda u mnie w ataku. Jestem w Modernizmie, w ataku mam 288% ataku i 116% obrony. Całkowicie jest to wystarczające by przejść wyprawy gildyjne z automatu do polowy trzeciego poziomu i robię to dwoma działami samobieżnymi i sześcioma Łotrami. Gdy walczę ręcznie to sześć dział i dwóch Łotrów. Działa są lepsze przeciw ciężkim czołgom bo mają większy zasięg i zanim czołgi dojdą do pozycji strzału to już je wykoszę z dział w walce ręcznej. Inaczej to wygląda w walce p-ko spadochroniarzom, bo oni mają możliwość ukrywania się i lepsza na nich jest piechota zmotoryzowana.
Jaką mocną mam obronę miasta nie chcę tu pisać bo poczytają gracze, którzy będą chcieli mnie pokonać :-)
 

DeletedUser22128

Guest
Jakie polecacie wojska ?
Jakie są najlepsze do ataku , i które są najlepsze do obrony ?
Począwszy od epoki brązu
Obecnie jestem na Rozkwicie Średniowiecza .
Oczywiście późniejsze epoki także mnie interesują
Pozdrawiam

1 Biorę najczęściej ale nie zawsze się sprawdza po dwie jednostki różnego typu mam wybudowane zawsze wszystkie z epoki jak automat nie działa to atakuje te prowincje które mogę przekupić jak przegram przekupuje (lub jak nie mam surowców to próbuje innych kombinacji z wojskiem 99 % automatycznie jakoś mi się nie chce zwykle atakować) i gnam w epoke kosmiczną CERES
2 Też jestem w Modernizmie mam 97 % do ataku i 33 % do obrony więc da się dojść do tej epoki na mniejszych statystykach
3 Polecam Łotrów do ekipy - nie otrzymuje obrażeń i zaatakowany przemienia się w coś tam z full hp
4 Spróbuj wykorzystać chorążego lub dobosza dodają trochę hp jako wabik na ataki przeciwnika jak się bawisz bez automatu (chorąży 2-3 łotrów i reszta normalne wojsko)
5 Obronę miasta mam przedmówca zataił mam na 120 %; obecnie armia strzeże żelbetu towaru, którego nie ma na rynku i po raz pierwszy od początku gry musiałem postawić na zakład budowlany za dwa surowce bez bonusa ale może w postmodernizmie coś się trafi do tego budynku; tak więc buduj budynki towarowe z bonusami za spotkane towary na mapie kontynentu i też przekupuj
6 Często korzystam z bonusu tawerny do ataku jak akurat robię misje na mapach kontynentu lub wyprawach gildijnych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chemik12

Wicehrabia
Zależy do czego: również jestem w Wczesnym Średniowieczu, jednostki atakujące - atak: 100%, obrona: 60%. Wyprawy robię do około połowy 4 etapu wojskiem. Pewnie dałbym radę dalej, ale nie zawsze jest czas i chęci. Wszystko zależy przeciw czemu walczysz. Jeśli wiadomo, jest łatwiej. Wystarczy sprawdzić jakie dana jednostka ma bonusy do ataku i obrony - łatwiej się dostosować. Np. przeciwnik ma katapulty, jednostki strzeleckie: stawiasz 2 jednostki ciężkiej kawalerii+łotry.
Jeśli to jednostki szybkie, piechota ciężka i lekka - to bierzesz opancerzoną piechotę szt. 1 + 7 łotrów. Po rozpoczęciu walki czekasz cierpliwie w miejscu - niech najpierw przeciwnik cię zaatakuje. A ponieważ atakuje cię komputer, to zaatakuje łotra - tracąc kolejkę, łotr po przemianie w ciężką piechotę odpowiada na atak, więc przeciwnik dostaje na dzień dobry jeszcze łupnia. W ten sposób pokonasz tylko ręcznie, na automacie nie pójdzie. I daruj sobie doboszy i chorążych - padają jak muchy. Jeszcze w żelazie od biedy ok, ale dalej nie polecam.
Jeśli nie wiesz co ma przeciwnik (sąsiad) to u mnie w większości przypadków sprawdza się zestaw: 4 katapulty+ 4 łotrów.
Co do obrony: nie ma takiej której nie da się pokonać, nawet jeśli przeciwnik w obronie ma i ponad 100% od ciebie. Ostatnio pokonałem gościa który miał coś koło 150% więcej niż ja w ataku (rytualny płomień i/lub wieże sygnałowe - mało zajmują miejsca a sporo % do obrony dają). Udało się bo w obronie miał chyba czempiona lub ciężką piechotę (dokładnie nie pamiętam)+7 łotrów. Na automacie przegrałbym, ręcznie wystarczyło wyeliminować ta jednostkę, a później łotry podały od jednego ciosu. Ale i tak najlepsza obroną jest...zegarek. Co z tego ze Cię pokona, skoro i tak nic nie złupi :)
 

DeletedUser2383

Guest
Jakie polecacie wojska ?

Aż się nie chce wierzyć, takie głupoty tu czasami piszą.
1. Buduj Zeusa, Katedrę i Castel do 10 poziomu.
2. Większość epok idzie zrobić na kombinacji 4x ciężkie + 4x arty albo 2x ciężkie + 6 łotrów albo 2x ciężkie + 2x arty + 4 łotry.
Czyli:
Żelazo: 2x Legionista + 6 łotrów , czasami zamieniamy na Łucznik, gdyż mają ogromy atak jak na tą epokę, balisty są beznadziejne,
WŚ: 2x Opancerzona piechota + 6 łotrów, można pokusić się także o Łucznik konny w walce z ciężką piechotą i artami, czasami katapultę można dorzucić,
RŚ: 2x Ciężka piechota + 6 łotrów, czasami Kusznik jak mamy starcia z ciężką piechotą.
JŚ: 2x Cesarski gwardzista + 6 łotrów, Działo i Łucznik daleko. czasami mogą się przydać.

EK: 2x Pionier + 6 łotrów jeżeli gramy w lesie ręcznie lub 2x Grenadier + 6 łotrów jeżeli gramy na automacie. Czasami do pomocy Działo polowe
EPr: 2x Piechota jegrów + 6 łotrów - w końcu dotarliśmy do jednostki, która robi miazgę nawet kilka epok w przód. Na automacie gramy 2x Haubica + 6 łotrów.
EP: 2x Czołg + 6 łotrów czasami dodajemy Działo szybko strzelne.
Modern: 2x Ciężki czołg+ 6 łotrów

PM: 2x Komandos + 6 łotrów jak gramy z rąsi albo 2x Sekcja RKM + 6 łotrów na automacie (też można walczyć kilak epok w przód)
Współczesność: 2x Pojazd przeciw lotniczy + 6 łotrów - kolejny nie po konania zestaw

EJ: 2x Czołg Stealth + 6 łotrów
Przyszłość: 2x Czołg antygra witacyjny + 6 łotrów - jedna z najlepszych jednostek w grze jeśli nie najlepsza, z dobrym bonusem to nawet na masie dają radę.

AP: 2x Czołg antygra witacyjny + 6 łotrów - nie ma co zmieniać zwycięskiej drużyny.

W dalszych epokach robi się ciekawiej, bo armie ustawiamy już pod przeciwnika, ale w większości będą to nadal 2x ciężka piechota + 6 łotrów.
 

DeletedUser22052

Guest
Aż się nie chce wierzyć, takie głupoty tu czasami piszą.
1. Buduj Zeusa, Katedrę i Castel do 10 poziomu.
2. Większość epok idzie zrobić na kombinacji 4x ciężkie + 4x arty albo 2x ciężkie + 6 łotrów albo 2x ciężkie + 2x arty + 4 łotry.
Czyli:
Żelazo: 2x Legionista + 6 łotrów , czasami zamieniamy na Łucznik, gdyż mają ogromy atak jak na tą epokę, balisty są beznadziejne,
WŚ: 2x Opancerzona piechota + 6 łotrów, można pokusić się także o Łucznik konny w walce z ciężką piechotą i artami, czasami katapultę można dorzucić,
RŚ: 2x Ciężka piechota + 6 łotrów, czasami Kusznik jak mamy starcia z ciężką piechotą.
JŚ: 2x Cesarski gwardzista + 6 łotrów, Działo i Łucznik daleko. czasami mogą się przydać.

EK: 2x Pionier + 6 łotrów jeżeli gramy w lesie ręcznie lub 2x Grenadier + 6 łotrów jeżeli gramy na automacie. Czasami do pomocy Działo polowe
EPr: 2x Piechota jegrów + 6 łotrów - w końcu dotarliśmy do jednostki, która robi miazgę nawet kilka epok w przód. Na automacie gramy 2x Haubica + 6 łotrów.
EP: 2x Czołg + 6 łotrów czasami dodajemy Działo szybko strzelne.
Modern: 2x Ciężki czołg+ 6 łotrów

PM: 2x Komandos + 6 łotrów jak gramy z rąsi albo 2x Sekcja RKM + 6 łotrów na automacie (też można walczyć kilak epok w przód)
Współczesność: 2x Pojazd przeciw lotniczy + 6 łotrów - kolejny nie po konania zestaw

EJ: 2x Czołg Stealth + 6 łotrów
Przyszłość: 2x Czołg antygra witacyjny + 6 łotrów - jedna z najlepszych jednostek w grze jeśli nie najlepsza, z dobrym bonusem to nawet na masie dają radę.

AP: 2x Czołg antygra witacyjny + 6 łotrów - nie ma co zmieniać zwycięskiej drużyny.

W dalszych epokach robi się ciekawiej, bo armie ustawiamy już pod przeciwnika, ale w większości będą to nadal 2x ciężka piechota + 6 łotrów.
Dziękuję bardzo za pomoc
 
Status
Zamknięty.
Do góry