[Zgłoszone] Czas Przymusowego Relaksu Międzygildyjnego [do dopracowania]

  • Rozpoczynający wątek nexter
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za obowiązkową przerwą 'międzygildyjną'?

  • TAK - powinna trwać tydzień

    Głosy: 26 51,0%
  • TAK, ale powinna trwać krótko (24h)

    Głosy: 20 39,2%
  • NIE - nie powinno być żadnej przerwy po wyjściu z gildii.

    Głosy: 3 5,9%
  • Jakie było pytanie? (czyli wszystko mi jedno)

    Głosy: 2 3,9%

  • W sumie głosujących
    51
Status
Zamknięty.

DeletedUser3458

Guest
Rzeczywiście są skoczkowie miedzy gildiami szukający towarów i chcący je wymienić bez straty punktów rozwoju. Jest też większość graczy uczciwych i grających bez takich myków.
Dlatego jestem za rozwiązaniem optymalnym jakim jest możliwość wejścia do innej gildii po 24 godzinach ale żeby zmienić gildię powtórnie trzeba czekać 7 dni. Po 7 dniach obecności w gildii znowu następuje okres 24 godzin i powtórna zmiana 7 dni. Obecność w nowej gildii krótsza niż 7 dni spowoduje, że karencja będzie trwała zawsze 7 dni.
Taki układ jest normalny dla normalnych graczy ale blokadą dla skoczków
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
po wprowadzeniu Pereł Architektury dochodzi dodatkowy argument, aby wprowadzić dodatkowy postój dla jumperów - gracz może skakać po gildiach, by zwiększyć swoje szanse w otrzymaniu elementu Perły, przydzielając członkom gildii motywacje.

dla mnie jest to mocne niedopatrzenie i niedopracowanie
 

DeletedUser5506

Guest
Prawda jest taka ze jakos trzeba sobie radzic. Niestety nie jesty to za bardzo sprawiedliwe, no ale sam pewnie tak bede robil bo szkoda mi punktow rozwoju tracic na handel z sasiadami, lub czekac az ktos z gildi doda interesujaca mnie oferte. Zreszta, gildie szczerze powiedziawszy istnieja tylko do handlu i do zbierania planow. Sa to czyste masówki zeby nazbierac ludzi do wymiany towarami.
Wymiana towarow z Handlarzem w stosunku 1;10 tez nie zacheca do uczciwosci.

Powinien byc moze jakis podatek w postaci monet odprowadzany za handel w sasiedztwie ale napewno nie punkty rozwoju. Albo abonament jeden punkt rozwoju za jeden dzien handlu na targowisku.
 

DeletedUser

Guest
jak wspomniałem wcześniej korzystanie z większej ilości ofert handlowych w przypadku 'jumperów' to tylko jeden z aspektów.
a oprócz niego jest cytuje:
gracz może skakać po gildiach, by zwiększyć swoje szanse w otrzymaniu elementu Perły
 

DeletedUser4108

Guest
Jestem za ale nie 7 dni o_O ...
Wg. mnie 24h czy 48h to optymalny czas.

Proponuję, aby osoba, która opuściła gildię (na własne życzenie lub została wyrzucona), mogła wstąpić do kolejnej, gdy minie okres co najmniej 24 godzin .

jak widać, takie jest główne założenie, a co do pomysłu jestem na tak, w gildii mieliśmy takiego, co to trzy razy przychodził i odchodził
 

DeletedUser4823

Guest
Co do samych gildii, założenie gildii powinno kosztować albo punkty rozwoju albo jakieś surowce, albo trzeba osiągnąć ileś punktów. Są tłumy gildii po 2 graczy albo z jednym graczem, bo sobie założył.
 

DeletedUser8

Guest
Pamiętam, że wypowiadałam się dość pozytywnie o tym pomyśle, ale mam coraz bardziej mieszane uczucia. Rozumiem z jednej strony niechęć tych, którym przeszkadzają osoby skaczące po gildiach tylko po to, żeby skorzystać z dobrych ofert na targu i wynieść się dalej. Z drugiej strony, właśnie po wprowadzeniu Pereł takie skakanie nabrało sensu, ba! otrzymało przyzwolenie na funkcjonowanie, ponieważ wszyscy zgodnie krzyczeli, że plany wypadają zbyt rzadko i wszystkim prawie stała się na rękę możliwość pobiegania po gildiach i dodania do znajomych budowniczych Pereł. I teraz co, zabrać tą możliwość? Niby dlaczego?
A co z tymi, którym nawet osoby skaczące tylko po to, żeby wykupić towar, nie przeszkadzają? Niektórzy gracze może i wystawiają korzystne oferty w gildii, ale mimo wszystko nie znajdują na nie chętnych. Czy to tak źle, że ktoś przyjdzie i kupi, a oni pozbędą się zbędnego towaru? : )

Mimo wszystko, możliwe że jakieś ograniczenie będzie wprowadzone przy okazji wojen gildii, jeśli będzie to potrzebne.
 

DeletedUser9841

Guest
Jako że po wprowadzeniu GvG problem skoków nabrał większego znaczenia, to i ja się wypowiem.
Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem ograniczenia skakania miedzy gildiami.
W tym temacie głównie chodzi o czas ile to ma trwać. Jedni twierdzą ze 14 dni to za dużo, bo ktoś kto chce zmienić gildię musi tyle czekać, inni że starczy 7 inni że 2 dni.
Je jestem za inną opcją. Optymalny byłby czas 2-3 tygodnie ale na przyłączenie się do gildii w której już się było. Rozwiązało by to problem graczy co chcą raz na rok zmienić - mogli by to zrobić od razu. Zatrzymało by za to skutecznie skoki "na chwilkę". Wychodzę z gildii, mogę wejść od razu do innej ale do tamtej mogę wrócić za 2-3 tyg. Może to lepsza opcja?
 

DeletedUser8

Guest
Ciekawa koncepcja, nawet tydzień by wystarczył, żeby odechciało się skakać, a możliwość normalnej zmiany gildii nadal by była - co reszta o tym sądzi?
 

DeletedUser4614

Guest
jestem za wprowadzeniem blokady na:

84 godziny na przystąpienie do istniejącej gildii

168 godzin na możliwości powrotu do starej gildii

336 godzin na możliwość założenia nowej gildii :)

To nauczyło by pokory graczy i szanowało zasady panujące w istniejącej gildii...i czasu jaki poświecaja za nic osoby zarządzajace tym tworem bez wsparcia narzędziowego do zarządzania gildią

dziękuję za uwagę :)
 

DeletedUser3876

Guest
jestem za wprowadzeniem blokady na:

84 godziny na przystąpienie do istniejącej gildii

168 godzin na możliwości powrotu do starej gildii

336 godzin na możliwość założenia nowej gildii :)

To nauczyło by pokory graczy i szanowało zasady panujące w istniejącej gildii...i czasu jaki poświecaja za nic osoby zarządzajace tym tworem bez wsparcia narzędziowego do zarządzania gildią

dziękuję za uwagę :)

Wydaje mi się, że fantazja Cię nieco poniosła :haha:
 

DeletedUser625

Guest
Bo napisał w godzinach? Szczupczuś przelicz se na dni to zobaczysz że wcale nie tak dużo. :)
 

DeletedUser8

Guest
3,5 dnia na zmianę gildii
tydzień na powrót do starej
2 tyg na założenie nowej


to jakieś szaleństwo, zapominacie o tym, że czasami gildię się zmienia czy zakłada nową w sposób naturalny, a nie tylko dla przekrętów :)
 

DeletedUser3220

Guest
Raczej trzeba by było wziąć pod uwagę do jakiej Gildii się wchodzi.
Np. Wejść do Gildii, można wyjść i wejść od razu do innej. Ale potem nie można wrócić do tej pierwszej przez jakiś dłuższy czas.
Czasem Gracze wchodzą przecież do Gildii, nie spodoba im się klimat i muszą odejść, wtedy będą czekać i to akurat uważam za niesłuszne. Inna sprawa, gdy zostaną z Gildii wyrzuceni.
Jednak skakanie między Gildiami i dla mnie nie jest "fajne", bo to wykorzystywanie sytuacji tak naprawdę.
 

DeletedUser3876

Guest
Bo napisał w godzinach? Szczupczuś przelicz se na dni to zobaczysz że wcale nie tak dużo. :)

Guana, chyba nie myślisz poważnie nad przelicznikiem tydzień-dwa? Okey, rozumiem, że zdarzają się "wałki" ale nie zapominajmy też o Graczach, którzy opuścili/zostali wyrzuceni z Gildii, dla nich było by to bardzo krzywdzące.
Wydaje mi się że doba - w każdym przypadku jest dobrym rozwiązaniem.
 

krzysw

Wicehrabia
Mi się wydaje że doba w przypadku nowej gildii ok, ale powrót do starej minimum tydzień, a bardzo podoba mi się pomysł florom, że 2-3 tygodnie.
 

DeletedUser3014

Guest
Optymalny byłby czas 2-3 tygodnie ale na przyłączenie się do gildii w której już się było. Rozwiązało by to problem graczy co chcą raz na rok zmienić - mogli by to zrobić od razu. Zatrzymało by za to skutecznie skoki "na chwilkę". Wychodzę z gildii, mogę wejść od razu do innej ale do tamtej mogę wrócić za 2-3 tyg. Może to lepsza opcja?
i @Danifae i ashantess - tak, popieram.
 
Status
Zamknięty.
Do góry