[Zgłoszone] Czas Przymusowego Relaksu Międzygildyjnego [do dopracowania]

  • Rozpoczynający wątek nexter
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za obowiązkową przerwą 'międzygildyjną'?

  • TAK - powinna trwać tydzień

    Głosy: 26 51,0%
  • TAK, ale powinna trwać krótko (24h)

    Głosy: 20 39,2%
  • NIE - nie powinno być żadnej przerwy po wyjściu z gildii.

    Głosy: 3 5,9%
  • Jakie było pytanie? (czyli wszystko mi jedno)

    Głosy: 2 3,9%

  • W sumie głosujących
    51
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Proponuję, aby osoba, która opuściła gildię (na własne życzenie lub została wyrzucona), mogła wstąpić do kolejnej, gdy minie okres co najmniej 24 godzin .

Chodzi o wyeliminowanie tzw. 'jumperów', którzy skaczą po gildiach, by pobuszować na forum gildyjnym i skorzystać z ofert handlowych, a potem wracają do swojej poprzedniej gildii (przypadek taki miał miejsce na serwie D).

Brak okresu przejściowego sprawia możliwość tzw. wielokrotnego zbonusowania - więc jest to w sumie bug, który powinien być jak najszybciej wyeliminowany.

pozd
nexter
 

DeletedUser314

Guest
Niema ankiety ale jestem za.
A nawet zwiększył bym okres do tygodnia ;p
 

DeletedUser1724

Guest
Jestem ZA ^_^ Dodaj ankietę i będzie cacy :p

Ps. Również zwiększyłbym ten czas do min. tygodnia czasu :D
 

DeletedUser

Guest
udało mi sie dołączyć ankiete. uff!

zgłosiłem temat do Supportu, ale... nie są zainteresowani tematem i skierowali mnie na forum. trochę nie rozumiem akcji, bo to nie jest pomysł z tych rodem z fantasy lub sci-fi, a chodzi jedynie oto by nie było nadużyć - ograniczenie ilości graczy do 80 w gildii traci kompletnie sens, skoro można wędrować z jednej do drugiej i korzystać ze wszelkich profitów (handel, bonusy...itd.). Dlatego uważam, to za niedopracowanie lub raczej przeoczenie ze strony twórców FoE, które powinno być naprawione. Powinni wprowadzić przymusowy odpoczynek po wyjściu /wypadnięciu z gildii - dla dobra sensowności tej gry. może powinienem napisać z pominięciem naszego supportu - ktoś ma inny namiar, gdzie można to zgłosić???
 

DeletedUser1724

Guest
zgłosiłem temat do Supportu, ale... nie są zainteresowani tematem i skierowali mnie na forum.
A tak z ciekawości się zapytam :p Kto Ci odpisał, że nie są zainteresowani ???

Z tych pomysłów co tutaj się daje (graczy) może z 0.01% trafił do realizacji i jest wdrożony, a to co niby jest w Zrealizowanych to przykrywka do tego by każdy myślał ile to już pomysłów graczy jest wdrożonych tylko, że Bryfft chce z graczy kretynów zrobić wrzucając tam pomysły twórców FoE, a nie graczy ^^
 

DeletedUser

Guest
odpisał niejaki Bartosz. ale nie będę na nim wieszać psów. ;)

zdaje sobie sprawę, jak to jest z tymi pomysłami na forum... dlatego właśnie stwierdziłem, że lukę, która daje opcje nadużyć powinno się zgłosić do Supportu. a gdzie się zgłasza Support? :)
 

DeletedUser1724

Guest
Support na górnej Belce forum :D No jak Ci Bartek tak odpisał to czyli nie ma zamiaru nawet tego zgłaszać więc pomysł można uznać za zamknięty do czasu aż programiści sami to wprowadzą, a w tedy Bartek przeniesie ten temat do zrealizowanych i każdy będzie happy, że pomysł gracza został wdrożony buhahahahahaha :D

JA to normalnie nie mogę z tego poddziału "Zrealizowane" ^^ Napisałbym parę ostrych słów na ten dział ale jak to bywa na forum kto ma władze ten ma rację ^^
 

DeletedUser3155

Guest
Jestem za ale nie 7 dni o_O ...
Bierzecie tylko pod uwagę jakiś cwaniaczków co skakają po gildiach.
A co z normalnymi graczami co chcą uczciwie zmienić gildię?
Maja tydzień czasu siedzieć w "czyśćcu"? :D
Bez supportu (jeśli się z gildia pokłócił a miał kilku w sąsiedztwie... bez możliwości darmowego handlu przez tydzień (?) ehh
Są roszady kont raz w tygodniu do tego.
Np. opuścił gildię we wtorek, rzuci takiego gracza w poniedziałek w obce strony gdzie nie ma nikogo z jego przyszłej gildii i z tygodnia się dwa robią (bez supportu).
Wg. mnie 24h czy 48h to optymalny czas.
 

DeletedUser1228

Guest
tak te 24 h bd dobre. więcej nie, bo zwykli gracze dosyć mocno to poczują. ale może tak, że jedna zmiana gildii na tydzień? np w poniedziałek Zenek zmienił gildię, i teraz aż do poniedziałku następnego jej zmienić nie może.
 

DeletedUser8

Guest
Jeśli odsyłamy kogoś z pomysłem na forum, to nie dlatego, że pomysł jest zły, ale po to by poznać opinię reszty użytkowników : )

24h "odpoczynku" to całkiem dobry pomysł, taka opcja funkcjonuje w wielu grach.
 

DeletedUser

Guest
ok. faktycznie tydzień to małe przegięcie, ale brak przerwy międzygildyjnej jest z pewnością większym przegięciem.
niech zatem w drodze kompromisu będzie 24h ;)
 

DeletedUser2557

Guest
Ja tam również jestem za takim odpoczynkiem. I to nawet za tym tygodniowym - wtedy gildie faktycznie zrzeszały by tych, którzy chcą ze sobą grać i wymieniać się towarami.

I jeszcze powinna być opcjonalnie stawka "wkupna" - czyli założyciel gildii mógłby ustalić stawkę, jaką nowy gracz musiałby zapłacić za dołączenie bądź odłączenie się od gildii (oczywiście gracz musiałby zaakceptować taką stawkę; w przeciwnym wypadku nie dołączyłby się do gildii). To na pewno by wyeliminowało potencjalnych skoczków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1228

Guest
i słabszych graczy też, bo by takich skoczków zatrzymać , ceny powinny być wygórowane i wysokie nawet jak na epkę jesieni by go zniechęcić. A słabsi nie mieli by szans tego uzbierać. No chyba że stawka była by zależna od epok, np epoka brązu 1000 monet, 1000 zaopatrzenia , epoka żelaza: 5000 monet , 5000 zaopatrzenia ...ale ja bym był za ograniczeniem zmian gildii na 1 zmiana na tydzień
 

DeletedUser2557

Guest
Osobiście tego nie wymyśliłem - podpatrzyłem z innych gier. Wiem natomiast, że właśnie takie wkupne/wykupne zmusza do przemyślenia - wstąpić/wystąpić. Owszem - można cenę ustalić na podstawie epoki. Tak czy inaczej coś się z tym powinno zrobić - wszystko jedno w jaki sposób:p
 

DeletedUser1228

Guest
no dokładnie, naszym zadaniem jest utemperowanie skoczka, ale taki skoczek najpierw musi otrzymać zapro, a do silnych gildii bez napisania do innych się nie dostanie... przydałoby się tu takie tw stats...
 

DeletedUser

Guest
Jeden z kilku naprawdę sensownych pomysłów. Osobiście jestem za tygodniem, ale jak któryś z "jumperów" podpatrzy ten temat, to zapewne będzie tak się wykłócał, że klękajcie narody. Ale to moje obawy, a temat nie o tym.

Więc do tematu. Mam nadzieję, że pojawi się to jak najszybciej. Kilkudziesięciu graczy utworzy kilka gildii, gracze skaczą od jednej do drugiej, a szansa na to, że będą te same towary na rynku jest niska. Dlatego uważam, że ta opcja naprawdę jest konieczna. I przy okazji nieco utrudni grę niektórym cwaniaczkom ;)
 

DeletedUser3787

Guest
Popieram. Pomysł wyśmienity. Jeżeli są różne propozycje odnośnie czasu karencji [12h-7dni] proponuję kompromis i niech to będzie dokładnie 72 godz od chwili opuszczenia gildii.
Co do wkupnego to tutaj jestem przeciwny. Kto miałby pobierać te wkupne i w jaki sposób? Przecież na rynku nie ma możliwości ofertowych dla monet i zaopatrzenia a ponadto prowadziłoby to do nadużyć. [zawsze znajdą się cwaniaczki]. Jedyne co można zrobić to ograniczyć powstawanie gildii jedno lub 2 osobowych a potem ich porzucanie. Proponuję więc aby założyciel zebrał wpierw 10 osób i wpłacił tak zwaną kaucję zwrotną [może te 35 diamentów, które otrzymuje za potwierdzenie e-mail?]. Po tygodniu trwania gildii oraz podwojeniu ilości graczy nastąpiłby zwrot kaucji założycielowi w wysokośći przykładowo 50 diamentów.
 

DeletedUser

Guest
niedlugo ktos wpadnie na pomysl ze zalozyciel podaje nr konta a ty jak chcesz dolaczyc to wplac realna kase - bez jaj

jesli chodzi o czas przejsciowy no coz
z jednej strony jest w tym duzo racji - jak piszecie blokada dla skoczkow ale z drugiej strony co z osobami ktorzy np robia fuzje gildii i ci co musza opuscic jedna zeby wejsc do drugiej sa stratni a jeszcze jak slysze o tygodniowej blokadzie czy nawet 72 godziny to przesada
ktos proponowal 12 h i chyba taki okres bylby najlepszy
 

DeletedUser3787

Guest
12h? - to lepiej wcale nie zmieniać bo tyle to "skoczek" śpi a nie gra.
Proszę zauważyć, że zmiana ma na celu wyeliminowanie "cwaniaków' próbujących polatać po gildiach i "wykupić" najlepszy towar na rynku. Sami nic nie produkują a w gildiach się nie udzielają. Nie mówmy więc o graczach grających uczciwie i rzetelnie wykonujących swoje zadania w gildii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
Powinno być kurna 7 dni i tyle :D A jakieś chore gadanie o fuzjach jest - jak dla mnie śmieszne :p
 

DeletedUser3220

Guest
szczerze powiedziawszy, tydzień wg mnie to trochę długo. bo rzeczywiście, jeśli np. ktoś wychodzi z gildii, bo takowa umiera śmiercią naturalną, to nie ze swojej winy będzie musiał tydzień ślęczeć bez żadnego supportu i "darmowego" handlu (nie za punkty rozwoju). Ale z drugiej strony 24h to tak jakby trochę przykrótko, bo tyle to bez problemu i jumperzy przetrzymają.
Może coś pomiędzy? Np. 3 dni? Nie skaleczy za bardzo tych pierwszych, ale poczują to już ci drudzy...
 

DeletedUser3787

Guest
Zauważcie , że karencja ma dotyczyć "skoczków" i jest to kara a nie dotyczy graczy rzetelnych.
Sprawdzić zawsze można w poprzedniej gildii za co gracz został usunięty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry