Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

Azulena

Baron
Na Becie rozpoczął się kolejny event - Wiosenny.
Nagroda główna ma wymiary 4x6, 8 poziomów, 2 wersje:
- Most Mikawa 25 towarów, 10 PR, ludność, zadowolenie, medale
- Most Mikoto 15 towarów, 7 PR, ludność, zadowolenie, medale, 18% do ataku armii obronnej
W nagrodzie dnia pojawiło się ulepszenie Pagody
Dzięki za ostrzeżenie... ;) :D
Koszmar... jeden się nie skończył jeszcze, a już kolejny...
Oczywiście, nikt nie każe robić eventów,, ale jakoś tak wychodzi, że się robi, mimo tego, że są irytujące, czasochłonne, a nagród nie ma gdzie postawić.

W tym Wiosennym jedno dobre - ulepszenie Pagody. W moim mieście stoi Pagoda Ognia, a w inwentarzu Pagoda na 5 ;poziomie. ;)
 

hddk

Hrabia
Przy każdym kolejnym evencie w komentarzach na Becie są żądania, by nagroda główna była coraz lepsza, bo inaczej po co robić event. Inno od jakiegoś czasu już zapędziło się do narożnika. Budynki dają po 10 PR, Bocianie Gniazdo nawet 20, a podpięte pod BG jeszcze więcej.

Statua Honoru jest banalnie łatwa do dostania. Ludzie już mają po 3 i więcej wymaksowane. Nawet jak ktoś nie walczy i nie dostaje puzzli za walki, to ma je ze skrzynki. A pamiętajmy, że to nie jest budynek jednorazowy tylko ciągły do zdobycia. Jak podniosą go do 9 PR z 12 kratek, to w praktyce każdy kolejny budynek eventowy wypadałoby równać do SH :) :)

Moim zdaniem lvl 5 był OK, wydajnościowo i tak był dobry, kto chciał to wywali np. tarasy i postawi kolejną SH. Ale po ulepszeniu to już lekko rozwala balans. I co ciekawe, nie było ze strony graczy jakichś zażaleń, że SH jest słaba. Może być też tak, że Inno przeanalizowało, ile diaksów ludzie wydają na obozy lub np. na negi w GPC i chce jeszcze do tego zachęcić graczy.
 
Ostatnia edycja:

Arox

Baron
A pamiętajmy, że to nie jest budynek jednorazowy tylko ciągły do zdobycia. Jak podniosą go do 9 PR z 12 kratek, to w praktyce każdy kolejny budynek eventowy wypadałoby równać do SH :) :)
Jedyna różnica jest taka że Statua Honoru daje dla użytkownika tylko punkty, reszta bonusów dotyczy tylko gildii jak towary i moc... więc nie jest aż taka OP. Budynki eventowe oprócz punktów rozwoju dają inne premie jak bonusy do armii, towary, premie do monet i zaopatrzenia czy medale... Bocianie gniazdo nie zawsze daje 20 pr... więc nie popadajmy jeszcze w paranoje... na razie nie ma powodów na przykład wymieniać te budynki na statue... ale widać że idzie to trochę w złym kierunku... oby ten 8 poziom był ostateczny już.
 

Enkidu

Rycerz
Równie dobrze można narzekać na to, że perły da się rozwijać powyżej konkretnego poziomu, bo to psuje balans. Tyle, że ten rozwój jest już coraz droższy i coraz wolniejszy. Szczerze to nie widziałbym żadnego problemu w zaimplementowaniu mechaniki pozwalającej ulepszać SH czy eventówki ponad przewidziane poziomy - tylko ten przyrost musiałby zwalniać. Grafika mogłaby zostawać już taka, jaka jest dla najwyższego przewidzianego poziomu.
 

DeletedUser13373

Guest
wezmy obecny event ,takie pytanko czemu sa tylko 2 czesci nagrody skoro sklada sie calosc z 5 ,tak wiem sa ulepszenia FoE poprostu prze na kase i ma gdzies ze niedorobione eventy robi wazne ze okienko kup diamenty dziala reszta to ,,przyjzymy sie temu..." i za rok moze cos poprawimy.
 
wezmy obecny event ,takie pytanko czemu sa tylko 2 czesci nagrody skoro sklada sie calosc z 5 ,tak wiem sa ulepszenia FoE poprostu prze na kase i ma gdzies ze niedorobione eventy robi wazne ze okienko kup diamenty dziala reszta to ,,przyjzymy sie temu..." i za rok moze cos poprawimy.

Że niby jak 2 części? 2 części to dostajesz za wykonanie zadań głównych. Resztę musisz sobie zdobyć robiąc miasta eventowe i otwierając skrzynie na ich zakończenie. Tu nie ma żadnego niedorobienia.

oby ten 8 poziom był ostateczny już.

I pewnie będzie ostatnim tak długo, jak długo będzie żywe zainteresowanie PCh. Gdy to kiedyś spadnie poniżej jakiegoś poziomu, pewnie dodadzą nowe poziomy lub drugi budynek.
 

Valhan

Wójt
Że niby jak 2 części? 2 części to dostajesz za wykonanie zadań głównych. Resztę musisz sobie zdobyć robiąc miasta eventowe i otwierając skrzynie na ich zakończenie. Tu nie ma żadnego niedorobienia.

A nawet 3 części za zadania... ;) zestaw wyboru jako ostatnia nagroda to też element zestawu ;)
Kończy się event i myślę że gdyby nie moje niedopatrzenie to spokojnie mógłbym zdobyć ulepszony zestaw celtycki bez wydawania diamentów
Więc dziki2014 ... sorry ale czasem po prosty trzeba trochę ruszyć głową i ( w tym wypadku) trochę poklikać ;)
 
Czy zauważyliście, w drzewku technologii, że epoka po Marsie zmieniła nazwę z "Ceres" na "pas asteroid"? Czyżby chęć rozszerzenie kosmosu na kilka/kilkanaście epok, stąd nawet coś takiego jak podbój asteroid? :?
 

Arox

Baron
Czy zauważyliście, w drzewku technologii, że epoka po Marsie zmieniła nazwę z "Ceres" na "pas asteroid"? Czyżby chęć rozszerzenie kosmosu na kilka/kilkanaście epok, stąd nawet coś takiego jak podbój asteroid? :?
Akurat Ceres znajduje się w Pasie Asteroidów pomiędzy Marsem a Jowiszem... więc może bazę będzie można tam budować... Nazwa epoki "Pas Asteroid" może oznaczać że będziemy podbijać kolejne asteroidy...
 

MarianOkrk

Szlachcic
Czy zauważyliście, w drzewku technologii, że epoka po Marsie zmieniła nazwę z "Ceres" na "pas asteroid"? Czyżby chęć rozszerzenie kosmosu na kilka/kilkanaście epok, stąd nawet coś takiego jak podbój asteroid? :?
Może Inno inspiruje się cyklem książek i serialem The Expanse? Tylko brakuje kolonii na Księżycu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13373

Guest
A nawet 3 części za zadania... ;) zestaw wyboru jako ostatnia nagroda to też element zestawu ;)
Kończy się event i myślę że gdyby nie moje niedopatrzenie to spokojnie mógłbym zdobyć ulepszony zestaw celtycki bez wydawania diamentów
Więc dziki2014 ... sorry ale czasem po prosty trzeba trochę ruszyć głową i ( w tym wypadku) trochę poklikać ;)
co racja to racja ,nygusowstwo w klikaniu niepoplaca:)
 

Arox

Baron
Statua Honoru została zrównoważona jeśli chodzi o poziomy:
- poziom 6 daje teraz 6 punktów rozwoju zamiast 7
- poziomy 7 i 8 dają teraz 7 punktów rozwoju (zamiast 8 i 9)
 

piotresz

Hrabia
Jakie macie wrażenia z wioski egipskiej ?
Poza grafiką to jakaś porażka. Po chyba 18 dniach mam zrobione 16 zadań z 23. Fakt, że gram bez specjalnego zaangażowania i raczej na 8-godznnych opcjach.
Jeśli nie wymyślą jakiś dopalaczy jak w Japonii to sukcesów nie wróżę.
 

hddk

Hrabia
Pierwszej wioski nie liczę, bo ją Inno zakończyło. Drugą zrobiłem w coś około 14 dni, zostało mi ponad 12 dni do końca. Wydałem 100 diaksów na 2 kilofy, za to 2 darmowe które są pod koniec, zostały niewykorzystane. Rozszerzeń chyba 12, wyłącznie za 1 lub 5 szt. surki. Produkcje towarów 4 i 8 godzin. Na początku robiłem też monety, ale potem przestałem. Jak się nie ma dużych strat w bitwach, to nie ma na co ich wydawać. Nie wiem czy moją grę można nazwać zaangażowaną, jak produkcje towarów i wojska są co 4-8 h i 3 walki dziennie :) Bardziej angażowałem się przy Japończykach, gdzie część monet robiłem w cyklach 1 h. Niemniej kolejnej wioski nie chce mi się póki co robić :)
 
Do góry