Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

OliverJr.

Hrabia
Czyli reasumując, potrzeba 10elementów:
-3 za zadania
-4 za miasta, potrzeba zrobić 10 miast (elementy za 1,4,7 i 10)
-3 za skrzynie,

tak to widzę, wykonalne?

ps w sumie to nie potrzeba zrobić 10miast, zakładając że zrobi się zadań powiedzmy po 32 to wystarczy 8 miast
ps2 oczywiście robione tylko na 1 świecie, na więcej nie ma opcji
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
na Becie jedną ze strategii było:
- 3 za zadania
- 3 za miasta, potrzeba 175 zadań, czyli np. 5 miast po 33 zadania i szóste 10 zadań
- 4 komplety skrzyń (4 x 1900 garnków złota)

Ale były też strategie takie jak piszesz, czyli więcej miast i zadań a mniej kompletów skrzyń. Tylko pytanie na ile starczy garnków złota do kupowania menedżerów. Garnków złota jest 11,200 plus to co w znajdkach.
 

HuanMing

Książę
Nie wiem jak ten event wygląda w praktyce, ale bazując na powyższych opisach daleko mu do interesującego, brzmi chaotycznie i absorbująco.
 

hddk

Hrabia
@HuanMing na pewno nie jest to event jak dotychczas, że raz dziennie robisz zadanko a 3x w ciągu eventu poświęcasz czas na podania, losowania, itp. Tutaj na początku każdego miasta trzeba się logować częściej by podnosić poziomy, potem coraz rzadziej. A potem od nowa.

Wystarczyłoby zostawić schemat wielkich nagród: zestaw - wypełniacz - zestaw i byłoby okej... dodali kolejny wypełniacz i wywaliło to system :)
 
Ostatnia edycja:

OliverJr.

Hrabia
Statek i Festiwal na 300, kierowniki na 3lvl, fajerwerki na 50, kierownik na 2lvl. Produkcja 10Q w 8h, przekroczyłem aż nadto produkcję, ale po to są testy
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dodam tylko, że najpierw statek a potem festiwal a na koniec fabryka fabryka.
I wpłacać od razu po wyprodukowaniu.

Ale to bardzo czasochłonne.
 

HuanMing

Książę
@HuanMing na pewno nie jest to event jak dotychczas, że raz dziennie robisz zadanko a 3x w ciągu eventu poświęcasz czas na podania, losowania, itp. Tutaj na początku każdego miasta trzeba się logować częściej by podnosić poziomy, potem co raz rzadziej. A potem od nowa.

Wystarczyłoby zostawić schemat wielkich nagród: zestaw - wypełniacz - zestaw i byłoby okej... dodali kolejny wypełniacz i wywaliło to system :)
I właśnie ta czasochłonność mnie niepokoi. Do tej pory jednak eventy dawały pod tym względem dość dużą elastyczność. Zobaczymy co to będzie :)
 

DomLuk

Wójt
Więcej klikasz więcej masz zasada prosta. W końcu coś innego niż te misje normalne.
Ale zgodze się w 100 % będzie to najbardziej jaki był event pracochłonny.
Jak to robiłem tak połowa ekranu na grę połowa na film, youtube co tam chcecie i udało się w godzinę zrobić do fajerwerków.
Pilnować się z monetami nie wydawać na misje da się pomnąc omijać, są 3 misje wydac na te co najmniej wydamy.
Zbierać koło miasta tam można wiele zdobyć.
 

hddk

Hrabia
Na pierwszą osadę jest 28-38 dni czasu. Osad 10 do zrobienia. To daje mniej więcej wyobrażenie jakie to będzie czasochłonne.

Przy okazji zrobili płatną budowę dróg we wszystkich osadach. Za 1 kratkę drogi - 200 miedziaków u Wikingów, 200 kobanów u Japończyków i 200 debenów u Egipcjan. Paranoja. W zamian z ambasady wpadają monety, w Egipcie 600 dziennie :)
 
Ostatnia edycja:

piotresz

Hrabia
Czyli reasumując, potrzeba 10elementów:
-3 za zadania
-4 za miasta, potrzeba zrobić 10 miast (elementy za 1,4,7 i 10)
-3 za skrzynie,

tak to widzę, wykonalne?

ps w sumie to nie potrzeba zrobić 10miast, zakładając że zrobi się zadań powiedzmy po 32 to wystarczy 8 miast
ps2 oczywiście robione tylko na 1 świecie, na więcej nie ma opcji
Ja bym powiedział, że niezbędne minimum to 8 elementów: 5 z 1 poziomu a z drugiego tylko 3, te które dają PR. Dwa pozostałe z premiami wojskowymi traktuję jako dodatek. A ulepszenia do nich prędzej czy później pojawią się u Handlarza.
 

hddk

Hrabia
Co komu potrzeba, ja akurat zrezygnowałbym z kilku PR na rzecz bonusów do obrony armii atakującej :) 8 czy 9 elementów to powinno dać się zdobyć na sporo większym luzie jeśli chodzi o wydawanie złota na menedżerów. Klikania przynajmniej na początku każdego miasteczka i tak będzie sporo, potem mniej.
 

DeletedUser20843

Guest
Acha... super zmiana. Zamiast na surowce będzie trzeba wydawać na drogi. Inno wpada na co raz głupsze pomysły.

Ja poki co robie japoncow na H i G. Na H jako tako wpada x4 a na G w ogole, a 3 dni juz do konca z 13,5% szansy. Jak dodadza platnee drogi a nie zmniejsza ilosci towarow do ukonczenia osady to tak to zepsuja :/
 

OliverJr.

Hrabia
Drogi zrobili płatne aby nie robić triku z usuwaniem, wstawianiem totemów czy jak to się tam nazywało, zaliczenie zadania i z powrotem drogi
 
Drogi zrobili płatne aby nie robić triku z usuwaniem, wstawianiem totemów czy jak to się tam nazywało, zaliczenie zadania i z powrotem drogi

To się zdziwią, gdy za kilka miesięcy okaże się, że już mało kto robi te osady. Miejsca w miastach jak brakowało, tak brakuje, a dla jednego budynku (czy też dwóch, dla ambitnych) nikt nie będzie się przez kilka tygodni bawił w spowolniony rozwój wioski, którą i tak trzeba w końcu zresetować i od nowa... W tę i nazad, żeby po kilku miesiącach zdobyć budynek. Coś co było nużące, ale w sumie przyjemne, miła odskocznia od stałego miasta, stanie się bardziej nużące i średnio przyjemne, za to z pewnością irytujące. Dobry kierunek zmian <3
 

OliverJr.

Hrabia
Co do eventu jeszcze, to tych garów można zebrać trochę w wydarzeniach wokół wioski, na testowym nawet po 100 wpadły

ps ma ktoś sposób jak wynajdywać wydarzenia na drogach zasłoniętych przez budynki? Czają się tam czasami :)
 

hddk

Hrabia
10, 20, 50, 100, 200, 500 - takie opcje garnków miałem na Becie :)

Ja raz dziennie klikam w zasłonięte kratki dróg. Poza tym jak wychodzi się i wraca do miasta to ułożenie znajdek jest inne i czasem się ujawnią na widocznym odcinku drogi.
 

OliverJr.

Hrabia
10, 20, 50, 100, 200, 500 - takie opcje garnków miałem na Becie :)

Ja raz dziennie klikam w zasłonięte kratki dróg. Poza tym jak wychodzi się i wraca do miasta to ułożenie znajdek jest inne i czasem się ujawnią na widocznym odcinku drogi.

To taka pięćsetka załatwia w 90% jedno miasto. Ciekaw jestem czy będą jakieś zmiany.
Rozwijam wioskę na testowym aby odblokować osady kulturowe i obadać co to z tym Egiptem jest
 

hddk

Hrabia
Można usuwać przeszkody terenowe. Za postępy w zadaniach jest 5 kilofów darmowych i kolejne 6 jest za diamenty. Ale za to przeszkody są teraz praktycznie na każdym jednym rozszerzeniu. Wygląd początkowego miasta w załączniku :)

egipt2.jpg
 
Do góry