Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser12625

Guest
No teraz ta perła ma większy sens, a jak to wygląda na 10. poziomie?
 

DeletedUser4614

Guest
10tego nie kojarze, ale na 17 jest 14 pr i 14 walk ( abylo 7) zwiekszyli walki dwukrotnie
 

DeletedUser11629

Guest
No cóż nasuwa się wiele pytań.

Czy First Strike działa tylko na w czasie pierwszego ataku na jednostkę wroga? (Dziwne by było gdyby było inaczej)
Jeśli tak to liczy się pierwszy strzał czy trafienie (logiczne by było, ze strzał, ale kto ich tam wie)
Czy działa na pociski odpryskowe typu artylerii rakietowej współczesności czy wieżyczki żółwiowej. (Nie będzie aż tak dobrze)
Czy działa w kontrataku? (No co ty, może jeszcze frytki do tego?)
Czy pomija wszelkie umiejętności obronne (no raczej)
Czy w czasie walki jest cokolwiek co pokazywało by, ze udało się striknąć? (specjalny jęk umierającej jednostki i animacja, ha ha)


Nie wiele, ale zakładając armię 8 jednostek wroga to 8x0,19=1,52 jest szansa zabicia 1-2 jednostek wroga pierwszym strzałem, czasem to różnica między zwycięstwem a tym drugim.

Jak ja to zrozumiałam, to "strike" polega na tym, że na samiutkim początku bitwy, zanim jeszcze myśl o zrobieniu ruchu powstanie w którejkolwiek z bitewnych łepetyn - jednostka w nadprzyrodzony sposób zostaje wyparowana z pola bitwy.
Nie wiem, o co chodziz tymi odpryskowymi wieżyczkami żółwia, ale podejrzewam mocno, że strike nie wybiera.
 

DeletedUser11629

Guest
Ale szacun, trzeba przyznać, zreahabilitowali kompletny szajs w całkiem niezłą perłę i to w 48h... można? Można! BRAWO!
 

DeletedUser7795

Guest
Perły dające PR:
- Castel del Monte
- Przylądek Canaveral
- Arktyczna Oranżeria
- Hagia Sophia
- Wieża Innowacji

Budynki dające PR:
- Świątynia wiedzy
- Studnia życzeń
- fontanna
- Święte obserwatorium
- Tarasy rolne
- bazar
- boisko piłkarskie
- luau
- Laboratorium naukowca
- bal maskowy
- rozlewnie cydru

Perły po rozbudowaniu na wysokie poziomy dostarczają dużą ilość PR każdego dnia. Jak ktoś ma studnie albo świątynie to ma razem kilkaset PR dziennie ze zbiorów. Do tego dochodzi Arka, która zwiększa nagrody. Jeszcze Ci mało @jan-maria-scyzoryk?
 

DeletedUser16730

Guest

Oczywiście, że mi mało! Nie ma takiej ilości w tej grze która wystarczy, bo taki jest kontekst gry kiedy perły połykają pirdyliony PR. Właśnie znajomy się przyznał, że ma w paczkach 40k PR, jak się obróci i zrobi z nich 2-3% dziennie to sobie policz. A jakaś perła z 10PR na 10 poziomie ma być dla mnie nadużyciem? Jak się mówi A to trzeba powiedzieć B, skoro poszło w tę stronę to musi być konsekwencja.
Nie wspomnę o tym, że
- bazar
- boisko piłkarskie
- luau
- Laboratorium naukowca
- bal maskowy
to nadużycie argumentacji bo to knoty, a nie dawcy pereł. Tymczasowe suplementy.
 

DeletedUser7795

Guest
@jan-maria-scyzoryk

Załóżmy , że gracz ma każdą perłę PRową rozbudowaną na poziom 75, posiada 25 świątyń wiedzy, 10 studni życzeń i 6 tarasów rolnych.

Teraz sobie policz ile PR dziennie taki gracz otrzymuje.
 

DeletedUser16730

Guest
Załóżmy , że gracz ma każdą perłę PRową rozbudowaną na poziom 75, posiada 25 świątyń wiedzy, 10 studni życzeń i 6 tarasów rolnych.

Teraz sobie policz ile PR dziennie taki gracz otrzymuje.

Załóżmy, że w Somalii jest 1000 kuchni które ugotują 1000 obiadów, policz ile dzieci nie będzie głodnych.
A ile będzie głodnych?

Stary zrozum, ta gra ewoluowała, tu już nie ma miejsca na przemyślenia "wyginęły słonie bo ludzie chcieli ich kłów, więc teraz będziemy ratowali karaluchy", są już jasno określone zasady.
Zresztą, to nadal idzie w tę stronę, każda nowa epoka jest bardziej wymagająca, chcesz robić 4 poziom wypraw i awansować, potrzebujesz bonusów, bonusy dają perły, perły potrzebują PR. To są wzajemne zależności.
To tak jakbyś robił coraz szybsze samochody, ale stwierdził, że ulice z kostki brukowej zupełnie wystarczą.
 

DeletedUser8577

Guest
Znowu perła dająca PR. Za dużo jest budynków PR-owych...


Odnośnie tematu pt: "Budynki dające PR" - daruję sobie wypowiedzi.. :)

Ale tak się zacząłem zastanawiać.... pytanie kieruję też do Was.
Tak z czystej ciekawości...

Jakich budynków z jakim bonusem jest Waszym zdaniem.. za mało? ;)
 

DeletedUser8577

Guest
Stary zrozum, ta gra ewoluowała, tu już nie ma miejsca na przemyślenia "wyginęły słonie bo ludzie chcieli ich kłów, więc teraz będziemy ratowali karaluchy", są już jasno określone zasady.
Zresztą, to nadal idzie w tę stronę, każda nowa epoka jest bardziej wymagająca, chcesz robić 4 poziom wypraw i awansować, potrzebujesz bonusów, bonusy dają perły, perły potrzebują PR. To są wzajemne zależności.
To tak jakbyś robił coraz szybsze samochody, ale stwierdził, że ulice z kostki brukowej zupełnie wystarczą.

Na początek zaznaczam że nie oceniam ani nie neguję Twojego poglądu janie mariu scyzoryku.
Ja to widzę inaczej. I na tym koniec. Ok? ;P

Po mojemu ta gra stoi w miejscu X czasu...w zasadzie dodanie opcji pt: "tawerna" było ostatnim oddechem.. "ewolucji".
Każda nowa epoka, event, budowle, perły, zadania, nagrody, bonusy... itd. itp.. od swoich poprzedników różnią się nazwą, wyglądem, wielkością, ilościami elementów gry jakie mogą dać... nagrody, zadania, budynki (np. PR).
Jedyne co się zmienia to liczby. Wszystko co zostaje wprowadzone to kopia poprzednich zmian...

Nawet patent na to żeby zatrzymać tu starego gracza i pozyskanie nowego się nie zmienił :D

Dopóki są tacy którzy piszą o nowościach "mało, dużo, fajne i beznadziejne, pożyteczne, niepotrzebne"

jest okej. :D
 

DeletedUser8577

Guest
Budynków dających PR.

Perły z PR i z towarami jako drugim bonusem to perły których nigdy nie będzie za dużo.


Jakby nie było... masz rację. PRy oraz towary są elementami gry cechującymi się tym, że są zawsze potrzebne i zawsze się kończą. I zawsze trzeba czekać aż wpadną kolejne, albo trzeba coś zrobić żeby wpadły... a jeśli chcesz żeby wpadało ich więcej to musisz coś ulepszyć albo coś zbudować... PR robi PR :D Towar robi towar. hmmm.. bezsensu. I tak każdy chce więcej.



1k PR co 24h ze zbiorów by mi na razie wystarczyło :D
i tak chyba skromnie co nie? ;)
 

DeletedUser16730

Guest

Musisz postanowić, przekazujesz formę czy treść. Chcesz napisać, czy chcesz coś przekazać. Jeśli chcesz coś napisać, ale nie wiesz co, to dobrze Ci idzie.
Jak mawiał klasyk "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa".
Bajdełej, nie wiem co chcesz osiągnąć nieczytelnymi kolorami liter, ale na pewno to nie jest coś wysublimowanego. Prymitywizm jest sztuką, ale nie jest wysublimowany.
 

DeletedUser14806

Guest
No i pierwszy raz muszę przyznać że gracze wreszcie są słuchani przez "tfurców" gry ;)
 

DeletedUser8577

Guest
Musisz postanowić, przekazujesz formę czy treść. Chcesz napisać, czy chcesz coś przekazać. Jeśli chcesz coś napisać, ale nie wiesz co, to dobrze Ci idzie.
Jak mawiał klasyk "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa".
Bajdełej, nie wiem co chcesz osiągnąć nieczytelnymi kolorami liter, ale na pewno to nie jest coś wysublimowanego. Prymitywizm jest sztuką, ale nie jest wysublimowany.

To tak, bez urazy.
Jak sobie zaznaczysz cały tekst tło pod czarnymi literami jest wtedy białe, i masz czarne na białym.
Po drugie... zawsze możesz powiedzieć żebym pisał standardowym kolorem bo nie widzisz co pisze, nie byłbyś pierwszym który mi zwraca na to uwagę. Wtedy zedytowałbym swoje wypowiedzi.
Taki kolor będzie lepszy? Tak ap ropo?


Po trzecie... to pewnie Cie zdenerwuje.. ale trudno, poświęcę się.. delikatnie chciałem zwrócić Ci uwagę że-
na mój gust.. przez pierwsze trzy linijki.. sam siebie obrażasz.. eh.. wydusiłem to w końcu.

Po czwarte.. błogosławieni nie oblekają faktu że nie mają nic do powiedzenia. To pewnie dlatego że są już martwi.
I warto dodać, że głupota nie jest raczej cnotą... Nie istotne.

Prymitywizm jest sztuką, malarstwa. Moim zdaniem prymitywizm jest wysublimowany.
Słowo "wysublimowany" ma 86 synonimów z czego pewna część idealnie pasuje do prymitywizmu, a to z uwagi na to kim byli artyści którzy ją uprawiali. Tak, przeważnie nieprofesjonalni i zazwyczaj chorzy umysłowo- ale jednak artyści.

W błyskotliwy Twoim zdaniem sposób próbowałeś mnie obrazić, tak żebym tego nie zrozumiał.
Tymczasem nie zrozumiałeś tego że sam siebie obraziłeś... tak na mój gust.

Ja zanim dodam odpowiedź, czytam kilka razy to co napisałem i się zastanawiam, czy aby na pewno moja treść niesie ze sobą to co chcę w niej przekazać.

Stąd te kolorki.. dla mnie to po prostu ładnie wygląda.

P.S. Ja na Twoim miejscu nie zabierałbym się do tego jak pies do jeża tylko bym napisał wprost, że mam coś z głową.. plus argumenty. Nie będę Ci podpowiadać. :)
 

DeletedUser8577

Guest
Nie taki głupi ten Kraken :) PR, bonus militarny.. mm :) Jeszcze jak ktoś ma AO :) I lubi powalczyć. Perła idealna :)
 
Do góry