co rozwijać następne po arce ;D

Status
Zamknięty.

chemik12

Wicehrabia
Chyba jest pewne niezrozumienie:
Do poziomu 10 perły takie jak Zeus, KA, Castel co poziom daje ci 3%. TA daje 2%. Powyżej 10 poziomu co drugi poziom masz wzrost o 1% i to niezależnie czy to jest Zeus, Castel, KA czy TA.
Argument by robić w pierwszej kolejności Castel masz już wcześniej wyjaśniony: zarówno wzrost % jak i dodatkowo PR (co prawda co drugi poziom). Jeśli zależy ci tylko na % to w pierwszej kolejności należy robić Zeusa. Im wyższa epoka z której pochodzi dana perła tym ogólnie koszty są wyższe. Jeśli chcesz TYLKO PR to stawiaj PC - ogólniej ma najniższy koszt do uzyskanych PR. Perły takie jak AO, Kraken, TA itp są drogie w rozwoju, a poza tym by mieć coś sensownego z nich to jednak trzeba podnieść na relatywnie dość wysoki poziom (i nie mówię tu tylko o poziomie 10). I jeszcze jedno co do ZH - jeśli ma być głównym źródłem zaopatrzenia to już na 1 poziomie masz ponad 100 k młotków. Co do sensowności podnoszenia tej perły to właściwie kończy się na 58 poziomie(nagroda za 9 walk zwycięskich). Osobiście mam na 91 poziomie (nagroda za 10 walk zwycięskich) ale celem dla którego podniosłem tak wysoko (i tym samym poniosłem spore koszty) była chęć robienia dużej ilości zadań powtarzalnych a zaopatrzenia mi zaczynało brakować, a nie o 1 walkę więcej z której ew mogę dostać jakąś nagrodę...I nie ma co patrzeć kiedy dana perła się zwróci - masz swoje cele, stawiasz perły które najbardziej efektywnie ci pomogą je zrealizować. To ty grasz a nie my ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tak, jak napisał @chemik12, Ty wyznaczasz cele i sama musisz zdecydować jak najskuteczniej je zrealizować. Piszesz, że masz wystarczający % do ataku, więc ja bym skupiła się w pierwszej kolejności jednak na Alcatraz, bo jest jeszcze nisko, a lubię mieć do dyspozycji zdrowe łotry i podstawowe jednostki do ataku. Jednak to moje priorytety, odpowiadające mojej strategii :)
 

Arisei

Baron
Chemik alez ja to wszystko wiem :D patrzylam na obecna swoja sytuacje i co mi najwiecej i najszybciej da progres. O ZH nawet nie bylo mowy, to jest na pozniejszy czas :)
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) niestety zadna nie dala wystarczających argumentow, zeby zmienic moje myslenie a raczej pokazaly, ze wiekszosc kompletnie nie czyta ze zrozumieniem i ma problemy z liczeniem nawet do 2:
- Upieranie sie przy ataku kiedy pisze, ze mam wystarczajacy przy wg czy mapie kampanii 2 epoki wzwyz, wiec i na gpc.
- pisanie o pr i cdm kiedy tak naprawde ao da ich wiecej i cena za jednego pr jest mniejsza przy ao niz przy cdm. jesli chodzi o pc to kolejny poziom pc(15) bedzie mnie kosztowal tyle samo co kolejny poziom ao (22), a nastepne porownywalnie z korzyscia dla ao, a ona daje nie tylko pr.
- pisanie o zeusie czy ka o % do 10 kiedy napisalam o wbijaniu ich powyzej 10... serio? akurat wiele perel ma ladnie rozwijany bonus do 10lvl, a potem duzo slabiej.
Częsc powtarza zasłyszane i utrwalone od dawna regułki jak mantre a jednak: trzeba myslec samemu :D Jedynie alca na pewno podbije wyzej w miedzyczasie :) niekoniecznie na 60 czy 80 ale na tyle by jednostki przy moim trybie gry sie nie konczyly zwlaszcza, ze mniej wiecej co drugi, trzeci dzien moge miec z niego dwa zbiory.

Temat powstal po tym jak dwie osoby w gildii na mnie naskoczyly czemu akurat tak xD Pomysl z ao podsunelo mi kilka innych mocno rozwinietych osob i jednak ich argumenty najmocniej do mnie przemowily :)
Takze jeszcze raz dzieki i mozna zamknąć. :)
 

Królo

Rycerz
Po co pytanie skoro znasz odpowiedź? ;)
Tak nawiasem ataku nigdy za wiele a wydaje mi się że na mapie bardziej przyda się niż krytyk, ale ja bije dopiero 3 epoki do przodu (mimo wszystko atakiem nigdy nie pogardzę chociaż teraz zbieram def w ataku).
Jakbym miał Ci radzić od siebie, skoro ataku masz wystarczająco, to klep AO szczególnie że wychodzi Ci lepiej z PRami niż CDM.
Btw sam AO będę podciągał jak tylko zrobię krakena na 30 żeby nie wyglądał na osamotnionego na liście pereł:D
 

chemik12

Wicehrabia
Skoro uważasz że ataku masz w sam raz i planujesz dłużej siedzieć w danej epoce to się skup na rozwoju pereł dających PR. W jakiej kolejności? Możesz nawet skorzystać z gotowego narzędzia który pozwala oszacować co w danym momencie będzie bardziej opłacalne:

Taka moja rada: perły na poziomach między 35-60 poziomem rób jako express - będzie mniejsze niebezpieczeństwo że ktoś ci się wbije na zarobek...Bo po tym co piszesz ciężko wywnioskować jakie w końcu masz oczekiwania a tym samym ciężko cokolwiek ci doradzać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry