co rozwijać następne po arce ;D

Status
Zamknięty.

Arisei

Baron
jak w tytule, slysze tak rózne glosy, ze glowa mala i mam juz metlik.
glowne typy to:
-cdm i alca
-ao
-alca i chf
-samo alca xD
ciekawa jestem co forumowicze wymyślą i jak jeszcze bardziej da sie namieszać :D
a moze mi naprostujecie xD, takze przy typie prosze o wyjasnienie dlaczego? moze nie tylko mi sie przyda
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie wiem jakie wymagania ma kolonialna. To zależy czy nie za daleko zapędziłaś się w technologiach = czy dla wojska % z eventówek starczy (wyprawy do końca wojskiem na automacie). ;) Jeżeli tak, to Alca, Alca i jeszcze raz Alca. Przed zmianą epoki CHF. Towary na technologie + trochę diamentów zawsze się przyda :)
 
Ostatnia edycja:

dawid17612

Hrabia
zależy jakie perełki masz i czy jesteś początkującym graczem od 0, czy troche rozwiniętym graczem co ma kilka perełek.
 

Arisei

Baron
dawid mam wszystkie potrzebne perly xD
buduje sobie powoli ao i z tym niektorzy mieli problem xD (dla mnie z doswiadczenia z innych gier kryt wazniejszy niz atak xD i jeszcze pr )
wyszlo, ze atak mam porownywalny z osobą z rozwinietym cdm bo z eventowek jednak jest tego troche
z czasem ostatnio stoję lipnie i wojska mi nie brakuje dlatego alca raczej odpada. co mi po jednostkach skoro sie bedą kisic nieuzywane? oczywiscie perla do podbicia ale nie na zaraz.
zmienie epoke jak nie bede miala miejsca na kolejne eventowe, zasoby mam na skok z kolonialnej do wspolczesnosci na lekko chf dla diaxow owszem ale tez sie nie spieszy. Przy okazji gdzies czytalam jak ktos mocno postepową polecał bo jednak w kolejnym evencie budynek tez bedzie spory a juz mi tylko 2 rozszerzenia za medale do zdobycia zostaly.
 

Królo

Rycerz
Postęp jest przyjemną epoką. Taki przedsmak przyszłości. Jak masz Arkę 80 i zamierzasz skakać to chf a jak chcesz siedzieć dalej to militarka + alca bo wojska będzie brakowało ja dopiero w przyszłości nie cierpię na brak jednostek, ale to dlatego że podmieniam wszystkie okaleczone i nazbierało się z 3k łotrów już.
@edit
Żałuję trochę że chf nie zrobiłem od razu w rozkwicie przed skakaniem po epokach. Jak nie kupujesz diaxow to lepiej go zrobić
 

dawid17612

Hrabia
to są twoje perełki :
Screenshot 2021-08-02 at 10-25-21 ForgeDB - Poland - Houndsmoor - Arisei.png

rozwijaj teraz Castel do 60
potem :
PC do 60
CHF do 60
Zeusa do 60
katedre do 60
potem dostaw Krakena i do 60
AO do 60
Alaktraz do 60

Teraz masz już około 200 PR więcej
Teraz ta sama kolejnośc tylko że do 80lvl.

z dodatkiem na końcu Himeji i TA do 60

WI nigdy nie rozwjaj

Dlaczego taka kolejność ?
Castel i PC dadzą ci PR, z czego PC moze jest drogie ale daje ci 2x PR co poziom.
CHF bo misje i ewenty.
Zeus i Katedra jest tani, więc jak już będziesz miec 120-140 PR więcej szybko zrobisz.
AO i Kraken pomoga ci z walkami, oraz dadzą ci PR,
dzięki temu szybko rozwiniesz Himeji i TA które dużo kosztują :D
 
Ostatnia edycja:

Bylejakinick

Szlachcic zagrodowy
rozwijaj teraz Castel do 60
potem :
PC do 60
CHF do 60
Zeusa do 60
katedre do 60
potem dostaw Krakena i do 60
AO do 60
Alaktraz do 60

Z kolejnością się zgodzę tylko zmieniłbym docelowy poziom CHF na 62, co 4 poziomy od 10 (14,18,22 itd) dochodzi kolejny towar za powtarzalne. Pozostawianie perły 2 poziomy od wzrostu nagrody mija się z celem moim zdaniem.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
buduje sobie powoli ao i z tym niektorzy mieli problem xD (dla mnie z doswiadczenia z innych gier kryt wazniejszy niz atak xD i jeszcze pr )
To prawda, ale...
na 100 poziomie jest tylko 30,28% szans na krytyczne trafienie i zapewnia szansę na zadanie 150% obrażeń jednostkom z tej samej epoki. Szanse na niższych poziomach możesz sprawdzić na wiki :)
z czego PC moze jest drogie ale daje ci 2x PR co poziom.
PC na 81 poziomie daje 81 pr/24h
Dlaczego ważny jest Alcatraz? W każdej epoce kluczowe jest znalezienie uniwersalnej jednostki i zapewnienie swobodnego wysyłania jej do walki w towarzystwie łotrów. Oczywiście, jeżeli nie giną jak muchy na autowalce (wtedy wzmocnienie % zaczyna być konieczne), to i tak potrzebują trochę czasu na regenerację i dobrze jest mieć zapas.
 

Arisei

Baron
Po pierwsze dzieki za odpowiedzi :)
foe stats nie pokazuje wszystkiego (i troche opoznione jest), moze to i dobrze :) krakena ma od dawna chociaz tez nisko
30% kryta to juz znacznie imho :)
i wlasnie ao tez daje 1pr na lvl jak pc, a dodatkowo kryta :D
kolejna rzecz cdm daje 1pr co 2 lvle, ao co 1. wplata wlasna na 2lvle cdm jest wieksza niz na 1 lvl ao
atak przy cdm tez juz ten 1% nie rosnie co lvl jak sprawdzam na foe assistance. takze, jesli chodzi o pr to mi lepiej ao wychodzi i taniej niz cdm xD
na 60lv cdm bedzie 36pr(24), a ao 60 (40) w nawiasach przyrost od 20lvl/ cdm od 20tego do 60 przyrost 20% ataku, ao przyrost kryta 8,98%
20% ataku przy prawie 300 wiele nie zmieni (wg full automat robie). kryt wydaje mi sie, ze to nie jest tylko 150% ataku ten opis jest jakis nie do konca, tak z wlasnych obserwacji przy walkach recznych (na sasiadach xD) gdy normalny atak zjada jedna kratke, a z krytem nagle 3-4 Dlatego dziwi mnie to uparte stanie przy cdm.
W zasadzie mialam robic 4 perly rownolegle cdm, ao, pc, alca. Musze podniesc ilosc stalych pr dziennie to na pewno, gdy bedzie to przyzwoite moge leciec z chf, zeusem i katedra bo w sasadzie te mialam w kolejce po tamtych dolaczajac krakena i ta.
W zasadzie perly do rozwoju podobne tylko mam troche inna kolejnosc :)
 
Ostatnia edycja:

dawid17612

Hrabia
wejdź w moje miasto, gram na A, choć umnie wpłaty są inne bo mi gracze zawsze wpłacają max, z Arki
ale AO na 50-60 PR to koszt 550-800 PR
z czego Castel 250-350 więc lepiej Castel tym bardziej ze mniej zajmuje i jednak % ataku ma znaczenie, :D
ale jak uważasz to tylko sugestia z mojej strony, ;)

Castel robiłem 7dni, AO ponad 3 tygodnie, i jednak ilość walk jaką zrobiłem przez ten czas na GPC zwrócił mi koszta Castel-a :D

zrób jak uważasz wrazie co pisz śmiało zawsze pomoge :)
 

Lis Chytrus

Szlachcic zagrodowy
1. Arka
2. Alca
3. Cdm/Zeus/Ka
4. Pc(ew najpierw Pc, potem militarne)
5. Zh(jak planujesz skoki o kilka epok, głównie dla młotków)
6. Ao/Ta
7. Chf
8. Kraken
9. Śr

Podstawka to te 12 pereł, reszta to twój wybór.
 

midh

Wójt
z czasem ostatnio stoję lipnie i wojska mi nie brakuje dlatego alca raczej odpada
czyli jestes niedzielnym graczem, ktory zyje w realiach jakby nie istnialo gpch, ktore diametralnie zmienilo kolejnosc stawiania perel a skoro tak to wybor jest oczywisty :

1 chf 60
2. pc 60
3 zeus, katedra castel 60 rownoczesnie
potem śr i zh na 60

to Ci zajmie sporo czasu spytaj za kilka miesiecy co dalej :)

i niech Ci po glowie nei chodza perly typu Ao czy Ta juz nie mowiac o krakenie - za drogie na tym etapie
 

dawid17612

Hrabia
oco wam chodzi z tym ŚR, na takim poziomie gry gdy inne perełki leżą tej perły nie trzeba rozwijac, najpierw solidna podstawa i minimum 3-4 perełki na 60lvl.

ŚR jest nie potrzebne wysokie po ostatniej zmianie algorytmu nagród w WG, jest średnio opłacalne.
 

dawid17612

Hrabia
kilka aktualizacji wstecz około 7-10, zmienił się algorytm który odpowiedzialny za pokazywanie posągów na WG, dlatego przez to wiele osób zaczeło rozwijać ŚR ponieważ kiedys dostawali 4-7 posążków na poziom WG teraz wiele osób dostaje 1-3, wiele osób mi pisało o tym, i widziałem w wielu gildiach ten temat poruszany

mi to jest objętne więc nic nie zgłaszałem, ale nawet losowośc nagród w WG uległa zmianie, kiedys były rożne nagrody z posągów, teraz nawet jak masz złoty czy jadeitowy to i tak 75% że dostaniesz towary lub płomień 2x1,
 

Neverwin

Rycerz
to są twoje perełki :
View attachment 6328

rozwijaj teraz Castel do 60
potem :
PC do 60
CHF do 60
Zeusa do 60
katedre do 60
potem dostaw Krakena i do 60
AO do 60
Alaktraz do 60

Świetne porady, tylko pozbawione sensu.
PC CHF i Kraken to na poczatku totalny bezsens.

te 200pr ze zbiorów do ktorych dojście kosztuje kilkadziesiat tysiecy pr plus alcatraz na koncu ola boga Wujcio Dobra Rada
 

dawid17612

Hrabia
to jest moim zdaniem sposób robienia pod GPC, i PR dlatego Kraken AO i TA są na dole, nie warto odrazu na start się graniczać i pakowac wszystkie PR w AO, Krakena, TA i Himeji jak masz mały atak, dzięki takiemu rozwojowi bedzie robić dużo więcej walk na GPC więc Kraken to nic ciężkiego, a PC daje co poziom PR. więc to nie jest duży koszt do 60 lvl. .:D
 

Arisei

Baron
@Keny Keczuoki to co Ty proponujesz? wysmiewasz innych ale od siebie nic nie napisales :p

dawid z tym śr chyba masz racje, juz naprawde bardzo dawno nie dostalam setki.
 
Ostatnia edycja:

Arisei

Baron
hehe wlasnie ataku mi nie brakuje, na spokojnie wg robie z full automatu walkami, mape kampanii 2 epoki wyzej tez bez problemow (tu co prawda recznie ale sprawia mi to jakas zabawe). bede miec wiecej stalego przyrostu pr to i szybciej podniose to co trzeba. moj wklad na 1pr przy rozbudowie cdm i tak jest wyzszy niz wklad na 1pr przy rozbudowie ao. budowanie pc przy obecnych (moich) poziomach to ten sam wklad wlasny. na gpc mam jednostki z tej samej epoki wiec kryt jak najbardziej mi cos daje.
nie wiem czemu niektorzy tak uparcie twierdza, ze pod kazdym wzgledem cdm po pierwsze jak dane wskazuja, ze pod wzgledem pr cdm jest drozsze niz ao :D
 

Borisel

Hrabia
A ja nie wiem czy faktycznie nie lepiej pierwsze rozwijać właśnie cdm - nie dość że dodatkowe pr będą ze zbiorów dziennych to jeszcze atak . I w sumie to też jedna z najszybszych perełek do zrobienia . Przeglądając twoje perły skupiłbym się potem na Zeusie do 60(lub 80 jak masz chęci) a potem Katedra i Alcatraz ( 60-80)- jeśli walczysz na pch to jest dobry bonus na początek (w sumie na innych walkach również się przyda - wyprawy , mapki fabularne) .
 

Arisei

Baron
:D ale przygladnij sie lepiej przy cdm 1pr co 2 lvl przy ao co 1lvl. 1lvl ao kosztuje mniej niz 2lvle cdm. wiec argument dodatkowych pr tu jest rowno nietrafiony :)
przed zeusem i katedra przygladajac sie zwiekszeniu bonusu do ataku to lepiej i tak wyjdzie ta podciagnac do 10lvl bo daje 2% na poziom. azeus i katedra powyzej 10lvla czasem nawet 1% na poziom nie daja.
teraz to bedzie hejt na mnie tych, ktorzy nie licza cyferek :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry