Błąd: Perły Architektury - pomoc

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15792
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15792

Guest
No to pewnie Team MUSI, bo ja już w Teamie nie jestem :D

Z suportem rozmawiałem już wczoraj, obiecali sprawę puścić w obieg dalej, ale jakoś mam wątpliwości :)
Problem może się okazać prawny i skutkować komplikacjami i już wyjaśniam na przykładzie.
Powiedzmy ze jestem graczem i zakupiłem np. jakiś pakiet z punktami rozwoju (chyba od czasu do czasu jest taka promocja).
Niestety okazuje się że nie mogę go wykorzystać w dowolnie wybrany prze ze mnie sposób czyli wesprzeć perły architektury członka rodziny.
Przeglądam Zasady Gry i Faq i nic tam nie ma o braku takiej możliwości, więc w tym przypadku zostałem oszukany i to finansowo.
Tłumaczenie że mogę PR wykorzystać inaczej do mnie nie przemawia, bo to moje realne pieniądze i nie po to je wydałem.
Tłumaczenie że mogłam poszukać wiadomości na Forum do mnie nie przemawia bo niby dlaczego miałbym szukać czegoś czego się nie mogłem spodziewać po przeczytaniu zasad. Po drugie Forum nie jest wykładnią Zasad Gry, tutaj się dyskutuje. Po trzecie nie ma tej informacji w żadnym przypiętym wątku co sprowadza się do znalezienia tego bardzo trudno.
Wyszukiwanie problemu w wyszukiwarce forum nie dało wyników i dlatego miedzy innymi w ogóle założyłem ten wątek.
 

DeletedUser15149

Guest
Problem może się okazać prawny i skutkować komplikacjami i już wyjaśniam na przykładzie.
kolega student prawa czy to takie zamiłowanie do prawniczych odniesień? to ja też tak trochę mądrzej 8> ;) :
w tym co piszesz masz sporo racji. zgodnie z sentencją Nullum crimen sine lege to co nie jest zabronione jest dozwolone. Należałoby się więc spodziewać respektowania prawa gracza do wymiany PR i wpierania innych graczy - domowników. Prawo prawem, a życie życiem, mamy tutaj do czynienia z prywatnym przedsięwzięciem i nie sądzę, żeby twórcy FoE wzięli pod uwagę prawnicze wywody, a do sądu z taką sprawą raczej się nie pójdzie. Zostaje czekać na dopisanie stosownej informacji w regulaminie lub uzupełenieni FAQ o powyższy problem.

Btw. zastanawia mnie czy support może zdjąć tą blokadę wspierania Pereł domowników grających z tego samego komputera w uzasadnionych przypadkach? Konta należałoby objąć specjalnym nadzorem i sprawdzać czy oba się rozwijają. Do tego należałoby dokładnie wyjaśnić, co należy rozumieć przez "rozwijanie konta" i czy np. wrzucenie 1 PR raz na tydzień to rozwój, a jeżeli nie to ile PR trzeba wykorzystać na swoje miasto.
 

DeletedUser3220

Guest
To nie jest blokada, którą się nakłada przez support, to jest blokada odgórna systemowa. Nikt nie ma w to ingerencji.
 

DeletedUser15792

Guest
... mamy tutaj do czynienia z prywatnym przedsięwzięciem i nie sądzę, żeby twórcy FoE wzięli pod uwagę prawnicze wywody, a do sądu z taką sprawą raczej się nie pójdzie. Zostaje czekać na dopisanie stosownej informacji w regulaminie lub uzupełenieni FAQ o powyższy problem.
Prywatne przedsięwzięcie ? Chyba nie, jest to miedzynarodowe przedsięwzięcie nastawione na zarobek w formie mikropłatności. Do sądu nie trzeba wystarczy UOK, a po za tym Innogames.com na pewno ma swoich prawników i za coś im płaci :) ale z drugiej strony ludzie się sądzili i wygrywali mniej błache sprawy.

Rozwiązaniem tutaj ewidentnie jest dodanie wpisu do Zasad Gry, chociażby skromnego a rozwinąć dlaczego taki problem istnieje i powód zastosowania blokad można wyjaśnić w FAQ.

Ciekaw jestem tylko czy brak takiego wpisu w regulaminie jest tylko po polskiej stronie czy we wszystkich krajach, osobiście nie chce mi się już grzebać w tym w starym roku, życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku
 

DeletedUser8

Guest
Nie ma i nie będzie w Zasadach zakazu wspierania Pereł osób znajomych czy domowników. Komunikat, który się pojawia nie mówi o tym, że nie można wspierać brata siedzącego obok, tylko o tym, że "Nie możesz wspierać osób korzystających z tego samego połączenia internetowego", czyli osób z którymi możesz się logować w domu, ale też w pracy, szkole czy kawiarence. Może to być nawet przypadkowa osoba, która skorzysta z tego samego komputera w szkole, nie można więc zabronić zasadami wsparcia przypadkowej osoby - ograniczenie to nie również tego na celu, dlatego trwa 3 dni od ostatniego wspólnego logowania. Jeśli faktycznie był to jednorazowy przypadek, blokada zniknie. Jeśli logowania będą się powtarzały, będzie trwała, ponieważ jest to podstawowe istniejące w grze ograniczenie pushu. Czemu nie ma tego w zasadach? Ponieważ nie jest to blokada nakładana przez support, jest to część systemu gry. Równie dobrze można by oczekiwać, że w zasadach zostanie umieszczony zapis, że można motywować jedynie znajomych, członków gildii i sąsiedztwa, bo nikt wcześniej o tym nie uprzedzał, a ktoś mógłby oczekiwać, że może zmotywować każdego Gracza spotkanego w grze. Logika jest tutaj ta sama - oczekujecie, że macie prawo coś zrobić, na co system gry nie pozwala.

Czy to ograniczenie będzie istniało zawsze to jest inna sprawa. Zależnie od tego jak będzie rozwijała się gra i na ile faktycznie ograniczenie będzie przeszkadzało, a ile pomagało, decyzja twórców gry co do jego istnienia może zostać zmieniona.

Co do drugiego punktu zasad, jest on również poprawny - logowanie się z jednego łącza nie wyklucza współpracy kont i wzajemnego wspierania się, wszędzie tam, gdzie pozwala na to gra i jest to zgodne z innymi zasadami. Jeśli na coś gra nie pozwala, to jest to jej element, a takich rzeczy się w zasadach nigdy nie uwzględnia (patrzcie przykład z motywacja).
 

DeletedUser15792

Guest
Skoro wypowiedział się ktoś z zespołu czuje się w obowiązku odpowiedzieć
Nie ma i nie będzie w Zasadach zakazu wspierania Pereł osób znajomych czy domowników. Komunikat, który się pojawia nie mówi o tym, że nie można wspierać brata siedzącego obok, tylko o tym, że "Nie możesz wspierać osób korzystających z tego samego połączenia internetowego", czyli osób z którymi możesz się logować w domu, ale też w pracy, szkole czy kawiarence. Może to być nawet przypadkowa osoba, która skorzysta z tego samego komputera w szkole, nie można więc zabronić zasadami wsparcia przypadkowej osoby - ograniczenie to nie również tego na celu, dlatego trwa 3 dni od ostatniego wspólnego logowania. Jeśli faktycznie był to jednorazowy przypadek, blokada zniknie. Jeśli logowania będą się powtarzały, będzie trwała, ponieważ jest to podstawowe istniejące w grze ograniczenie pushu. Czemu nie ma tego w zasadach? Ponieważ nie jest to blokada nakładana przez support, jest to część systemu gry.
Więc wydaje mi się że system powinien zostać troszkę zmodyfikowany:)
Od razu mówię że rozumiem co ma na celu istniejąca blokada, ale jak pisałem wcześniej jest mocno krzywdząca delikatnie powiedziawszy.
Dlatego rozwinę wątek od którego to się zaczęło i wiążące się z tym konsekwencje.
Jak już pisałem święta spędziłem z rodziną na wsi i korzystam tam z internetu gościnnie dzięki dobrej woli dostawcy internetu:) a internet jest w kilkunastu może kilkudziesięciu domkach w około rozprowadzany radiowo po routerze i w związku z tym blokada dotyka sporą liczbę czasami nawet nie znających się ludzi i ta blokada będzie trwała niestety. Od razu dodam że taki sposób udostępniania internetu to nie jest odosobniony przypadek.
Równie dobrze można by oczekiwać, że w zasadach zostanie umieszczony zapis, że można motywować jedynie znajomych, członków gildii i sąsiedztwa, bo nikt wcześniej o tym nie uprzedzał, a ktoś mógłby oczekiwać, że może zmotywować każdego Gracza spotkanego w grze. Logika jest tutaj ta sama - oczekujecie, że macie prawo coś zrobić, na co system gry nie pozwala.
A o tym kogo można kogo nie można i inne techniczne detale powinny być zawarte w FAQ, tak dla jasności
Czy to ograniczenie będzie istniało zawsze to jest inna sprawa. Zależnie od tego jak będzie rozwijała się gra i na ile faktycznie ograniczenie będzie przeszkadzało, a ile pomagało, decyzja twórców gry co do jego istnienia może zostać zmieniona.
Wiem że to zależy od twórców gry ale to jest najprostsze co nie znaczy najlepsze rozwiązanie.
Przy odrobinie wysiłku i dobrej woli można by go było pewnie usprawnić i uczynić bardziej przyjaznym dla użytkowników.
Na przykład system już w tej chwili posiada wykrywanie kont nieaktywnych, zmodyfikowanie systemu do wykrywania kont zerowych tzw. kont pushujących i wtedy nakładanie blokad na całe sieci czy usuwanie kont jest uzasadnione i uczciwe. Dodam że troszkę większe firmy stosują właśnie takie rozwiązania i wtedy już nie przyjmują tłumaczeń że sąsiad oszukiwał a ja cierpię, po prostu blokują całe pakiety adresów IP.
Co do drugiego punktu zasad, jest on również poprawny - logowanie się z jednego łącza nie wyklucza współpracy kont i wzajemnego wspierania się, wszędzie tam, gdzie pozwala na to gra i jest to zgodne z innymi zasadami. Jeśli na coś gra nie pozwala, to jest to jej element, a takich rzeczy się w zasadach nigdy nie uwzględnia (patrzcie przykład z motywacja).
Ja nie twierdzę że jest ten punkt niepoprawny tylko że wprowadza w błąd skoro:

Przykłady:
- Wszyscy członkowie rodziny mogą grać w Forge of Empires, pod warunkiem, że każdy gracz ma dostęp wyłącznie do swojego własnego konta.
- Można logować się z pracy lub szkoły, pod warunkiem, że każdy gracz ma dostęp wyłącznie do swojego własnego konta.


wszyscy mogą grać to wszyscy a nie tylko ci którzy posiadają osobne łącze.
I od razu zaznaczam żeby nie rzucać mi tu tekstem że grać można ale nie wspierać bo to tylko część grry bo nie mam zamiaru przerabiać całego wątku od nowa.
Pozdrawiam
 

Fatherland

Książę
Nie ma blokady na tą samą sieć. Jest blokada na to samo ip. Jeden komputer w jednej sieci i dwa konta - wtedy jest blokada. Nie ma blokady na kompy w jednej sieci.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
A o tym kogo można kogo nie można i inne techniczne detale powinny być zawarte w FAQ, tak dla jasności
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ujął system całej gry w FAQ, już to widzę, jak się to Tobie udaje :D
Nie wiem jak sobie to wyobrażasz, by opisywać na jakiej zasadzie działa każdy element gry (bo skoro stwierdziłeś, że motywacja jak i blokada na łączu powinna być opisana to można sądzić, że tak samo każdy inny element należałoby opisać).

wszyscy mogą grać to wszyscy a nie tylko ci którzy posiadają osobne łącze.
I od razu zaznaczam żeby nie rzucać mi tu tekstem że grać można ale nie wspierać bo to tylko część grry bo nie mam zamiaru przerabiać całego wątku od nowa.
Pozdrawiam
Grać możesz i wspierać też, pod warunkiem, że nie gracie z tego samego połączenia internetowego.
Grać możesz i motywować też, pod warunkiem, że masz gracza w znajomych/gildii/sąsiedztwie.

I tak można wymieniać wszystkie elementy gry...
 

DeletedUser12464

Guest
@gucus01 Wiele rzeczy w FoE nie jest takie jak powinno być. Wypowiedź CO-CM to tylko potwierdza, bo wszelkie ograniczenia w systemie gry powinny być jasno nakreślone graczom chcącym się bawić np. rodzinnie z jednego łącza. Ograniczenia o których gracz nie wiedział (bo jak nam zaserwowano wyżej: jest to część systemu gry), a które naraziły go na dysponowanie mieniem w sposób niekorzystny dla niego, spokojnie wystarczają pod powództwo cywilne w celu odzyskania pieniędzy, tak jak piszesz. Kreatywny prawnik podepnie kilka paragrafów, a powodowi takie wypowiedzi obsługi jak powyższa tylko posłużą w sądzie by udowodnić że o części ograniczeń nie mógł wiedzieć co działało na jego niekorzyść. Duże firmy operujące w pojedynczych transakcjach dziesiątkami tysięcy i w górę rozumieją o co chodzi stąd umowy i regulaminy mają czasem setki stron(!), Inno weźmie maks 300 pln (mniej więcej tyle kosztuje najdroższy pakiet diamentów) i mało kto zechce dochodzić swoich racji w sądzie - no to masz też podejście jak wyżej.

W innych grach zabawy w kilka osób z jednego łącza zgłasza się obsłudze i konta podpadające pod takie zgłoszenia trafiają na listę szczególnie nadzorowanych. Problemu nie ma. Ba, nawet ułatwia to sprawę obsłudze bo logowania z kont niezgłoszonych widać jak na dłoni i szybciej można wychwycić powstające multikonta. Ale tu zwyczajnie wyłącza się pewien aspekt gry i tyle. Idąc tym tokiem, należy wyłączyć handel oraz motywację/odrestaurowania - bo to przecież też może pomagać w pushu!

P.S. Sam gram na jednym łączu z żoną i w późniejszym etapie gry kiedy punkty rozwoju się przesypują blokada nie robi większej różnicy. Ale tak czy owak, wolałbym wspierać perły żony.
 

DeletedUser15792

Guest
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ujął system całej gry w FAQ, już to widzę, jak się to Tobie udaje :D
Nie wiem jak sobie to wyobrażasz, by opisywać na jakiej zasadzie działa każdy element gry (bo skoro stwierdziłeś, że motywacja jak i blokada na łączu powinna być opisana to można sądzić, że tak samo każdy inny element należałoby opisać).
W normalnych warunkach po to właśnie jest FAQ aby dać odpowiedzi na pytania w niejasnych sytuacjach lub często pojawiających się pytaniach, a to że się komuś nie chce to całkiem inna sprawa.
Grać możesz i wspierać też, pod warunkiem, że nie gracie z tego samego połączenia internetowego.
Grać możesz i motywować też, pod warunkiem, że masz gracza w znajomych/gildii/sąsiedztwie.
No widzisz i to jest jasno powiedziane szkoda że tylko na forum.
 

DeletedUser7795

Guest
No to pewnie Team MUSI, bo ja już w Teamie nie jestem :D
Jesteś czy nie, każdy i tak kojarzy Cię z TEAMU ;)

@gucus01 -- ja nie wiem czego Ty się czepiasz. Wszystko jest jasne jak słońce. Nie możesz dodawać punktów do pereł graczowi, który skorzystał z tego samego adresu IP co Ty.
To fakt, powinno to być napisane w Zasadach gry.

Nie tylko w FoE jest taka blokada.
Np. w grach przeglądarkowych, w których tworzysz postać nie możesz atakować graczy, którzy skorzystali z tego samego komputera i tego samego adresu IP aby się zalogować.
Grałem w grę Ladnok (już nie istnieje) tam była taka blokada i jakoś nie płakałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fatherland

Książę
Jesteś pewien że wiesz jak działa Router ?
A jesteś pewien jak działa blokada w foe? Bo ja wiem, że mogę się bez problemu wymienac PR w perlach pod jednym routerem jeśli gramy na innych komputera, urządzeniach i nie logujemy się na tym.samym urządzeniu. Każde urządzenie ma swoje ip i blokada jest tylko na to samo ip, sieć nie ma nic do rzeczy. Oczywiście z prostych względów ograniczać się powinno interakcje między sobą w routerze domowym, z prostych względów i nie potrzeba do tego blokad systemowych a zwykłej uczciwości w grze. Jeśli miałeś blokada na perły ma trzy dni, to znaczy ze logowaliscie sie na tym samym urządzeniu. Router nie ma nic do rzeczy. Nie licz jednak na to, że możesz bezkarnie wrzucać PR w drugie konto na tym samym routerze ale z innego urządzenia.
 
Ostatnia edycja:

Fatherland

Książę
I powiem to co team mówi zawsze, nie mają problemów z.regulamin ci gracze, co grają uczciwie. Jeśli gra się w jednej sieci domowej w kilka osób, to proste ze trzeba ograniczać interakcje między sobą w grze. Jest to proste jak drut, regulamin i tym mówi wyraźnie ze jedno konto jedną osobą, nie ma zastępstwa w tej grze, nie można się nawzajem logować. Wspólną sieć kusi graczy nieuczciwych co udają ze grają tylko jednym kontem, jest takich graczy pełno i to nawet w top świata, na nich przyjdzie czas bo kiedyś support wykryje ich matactwa. Nie musi być więc żadnego dodatkowego zapisu w regulaminie ze nie.można wspierać pereł na tym samym komputerze, ip. A nawet jak by rozszerzyli to do sieci routera to też nie musi być taki zapis wcześniej pokażą niż po akcji, bo regulamin wyraźnie mówi jedno konto a Interakcje należy ograniczać jeśli konta są oblugiwane blisko siebie. Nikt nie broni w rodzinie grać. Możecie grać i się wspierać, do momentu jak robicie to uczciwie żadna blokada nie wpłynie na wasze granie i śmieszne jest grozenie kodeksem prawa.tutaj... To gra, a team stara się ograniczać wykorzystywanie systemu do nieuczciwej gry przez osoby chcące się wybić w grze.
 

DeletedUser7795

Guest
Normalnie siędzę i śmieję się gębą i d*pą.
@gucus01 - blokada dodawania PR do Pereł jest jak najbardziej uzasadniona.
Gdyby tej blokady nie było to mógłbyś utworzyć kilkanaście kont i z tych kont dodawać sobie PR do swoich pereł. Czy uważasz, że jesteś skrzywdzony, bo nie możesz z tego samego IP dodać PR? To pomyśl, że u mnie na świecie Dinegu Wieża Babel od roku stoi na tym samym poziomie.

Jeśli pamięć mnie nie myli to można motywować i odrestaurować budynki z tego samego IP. To nie krzywdzi innych graczy tak jak krzywdziły by ich ataki od gracza, którzy ma rozbudowane perły na full z kont, które zostały utworzone tylko do tego celu.

W innych grach jest blokada IP na ataki i jakoś gracze nie podnoszą rabanu a Ty masz takie fanaberie. Jak dla mnie kompletnie bez sensu. Przegrasz w każdym sąsie do jakiego z tym pójdziesz.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Gdyby tej blokady nie było to mógłbyś utworzyć kilkanaście kont i z tych kont dodawać sobie PR do swoich pereł.
Gdybyż było to jedyne zabezpieczenie wielu graczy by tak robiło, a może i robi.
Jedyny problem to dociągnąć do żelaza.
Nawet nie będę pisał co mi się wymyśliło, bo to łamie regulamin, ale trzy dni to niedługi czas, a konta pushujące nie muszą mieć różnych IP. (To słowo, które system cenzuruje piszę się przez ch!)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry