Błąd: Perły Architektury - pomoc

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15792
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15792

Guest
Ostatnio dostaję taki komunikat:

"Nie możesz wspierać osób korzystających z tego samego połączenia internetowego"

Niby ogarniam dlaczego nie powinno się na takie coś pozwalać ale:
1. Nic o takim zakazie nie ma w zasadach gry - wręcz przeciwnie pisze że może z jednego komputera, co znaczy z tego samego połączenia internetowego korzystać wiele osób.
2. może by mi to nie przeszkadzało ale już po świętach ja już od kilku dni w domu (czytaj inne połączenie internetowe) a komunikat i tak za każdym razem wyskakuje jak chcę wesprzeć kogoś z rodziny.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co w tym chodzi?
 

DeletedUser15792

Guest
Dzięki jakoś nie dokopałem się wcześniej do tego wątku, to wyjaśnia sprawę, tyle że zasady:

2) Współużytkowanie urządzenia lub połączenia internetowego
Wielu graczy może korzystać z tego samego komputera i połączenia internetowego, pod warunkiem, że każdy z nich kontroluje wyłącznie akcje swojego własnego konta.

Przykłady:
- Wszyscy członkowie rodziny mogą grać w Forge of Empires, pod warunkiem, że każdy gracz ma dostęp wyłącznie do swojego własnego konta.
- Można logować się z pracy lub szkoły, pod warunkiem, że każdy gracz ma dostęp wyłącznie do swojego własnego konta.

nadają się do ... nie powiem czego, jak dla mnie to oszukiwanie graczy.
jeśli zasady się zmieniają to można to wyraźnie zapisać w regulaminie a tutaj widzę całkowitą dowolność interpretacji połączenie internetowe/komputer.
 

DeletedUser15792

Guest
No właśnie nie prawo, bo prawem jest 2 punkt Zasad Gry przytoczony przeze mnie powyżej i tam nic nie ma o zakazie urzywanie przez kilku graczy jednego komputera.
 

astrotaurus

Hrabia
Powiedzmy, że regulamin jest nieprecyzyjny, czy raczej tylko niezbyt szczegółowy, ale na pewno zakaz wspierania o jakim piszesz nie jest sprzeczny z jego zapisami - rzeczywiście możesz grać, logować się na jednym łączu z gromadą graczy. Możesz wspierać ich miasta do woli, jedynie nie Perły. ;)
 

Mikekun

Książę
W takim wypadku widzę dwa rozwiązania problemu, albo firma zacznie właściwie interpretować paragraf drugi albo będzie musiała zmienić postępowanie wobec akurat takich wypadków. Bowiem nie doprecyzowanie takich wyjątków to jest taki sam absurd jak polskie prawo karne czy konstytucja ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser15792

Guest
Do astrotaurus

Regulamin jasno mówi że wystarczy dostęp do "własnego" konta

A więc twierdzisz że mogę grać ale nie do końca jeśli każdy w domu nie ma swojego kompa, bo nie mogę korzystać z wszystkich możliwości gry, czyli że mam korzystać z bubla? Bo jeśli coś działa ale nie do końca to dla mnie niewypał.

A kończąc ogólnie temat bo pewnie jutro u mnie wszystko wróci do normy, niejasne zasady tworzą niejasne sytuacje a to nieprzyjemną atmosferę.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ale w p.2 nie jest napisane, że można w każdym wypadku wymieniać PR.
Przywilej wspierania pereł dotyczy tylko kont, które w ciągu ostatnich 3 dni nie logowały się z tego samego IP.
 

DeletedUser15792

Guest
Ale to jest bardzo jasne :D
Tak to byś narobił 50 kont i ładował w Perły.
To jest Logiczne a nie Jasne
Jasny powinien być regulamin a na dzień dzisiejszy wprowadza w błąd, bo mówi jasno że z gry może korzystać cała rodzina ale nie wspomina że z poważnymi ograniczeniami.
Wspieranie Pereł Architektury wiąże się z konkretnymi korzyściami w grze i ograniczenie tej możliwości dla osób korzystających z jednego połączenia internetowego to nie tylko niewygoda.
Rozumiem twój punkt widzenia ale rozwiązaniem problemu posiadania 50 czy 100 kont i nabijanie sobie statystyk samemu na pewno nie jest blokada.
Raczę zauważyć że chociaż gra jest darmowa posiada ona system mikropłatności i w tym wypadku każdy gracz jest klientem, braki informacji o takich blokadach w regulaminie naruszają juz w tym momencie prawa konsumenta.
 

DeletedUser15792

Guest
Ale w p.2 nie jest napisane, że można w każdym wypadku wymieniać PR.
Przywilej wspierania pereł dotyczy tylko kont, które w ciągu ostatnich 3 dni nie logowały się z tego samego IP.

No widzisz więc żeby wesprzeć kogoś z kim mieszkasz musisz się tylko zalogować na swoje konto raz na trzy dni i gotowe, ale chyba nie na tym polega gra ?
 

astrotaurus

Hrabia
Regulamin jasno mówi że wystarczy dostęp do "własnego" konta
No i jasno możesz grać. Z całą rodziną, szkołą, pracą....

A więc twierdzisz że mogę grać ale nie do końca jeśli każdy w domu nie ma swojego kompa, bo nie mogę korzystać z wszystkich możliwości gry, czyli że mam korzystać z bubla?
Ależ możecie wszyscy korzystać z wszystkich możliwości gry. Brak pewnego rodzaju współpracy z bardzo ograniczoną a specyficzną grupą graczy to nie jest ograniczenie możliwości.
Jeśli uważasz że Twój domownik jako jedyny na całym świecie spełnia jakieś konkretne warunki (choć nie wyobrażam sobie jakie) napisz do supportu, może uwzględnią wyjątek.

Ja w ogóle mało gram w takie gierki, ale gram też od wielu lat z synem w Hattricka i tam też są pewne niebolesne ograniczenia dla graczy z jednego łącza.
 

DeletedUser15792

Guest
Chyba nie doczytałeś :) "pewnego rodzaju współpracy"
Jak napisałem powyżej Ze wspierania PA płyną korzyści w obie strony i jeśli w grze jest możliwość wspierania kogoś to powiedz mi dlaczego na ten przykład mam wspierać ciebie skoro mogę wspierać żonę/męża/brata/siostrę/itd, w szczególności że nigdzie nie ma wzmianki o tym że zostanę takiej możliwości pozbawiony bo korzystamy z tego samego łącza?
 

DeletedUser14757

Guest
Jakby było wszystko jasno i precyzyjnie napisane to znalazłby się sposób jakby to obejść bez konsekwencji.
 

DeletedUser7795

Guest
Możesz korzystać z tego samego połączenia internetowego ale nie możesz z tego samego połączenia wspierać pereł. Nie wiem co tu jest niejasnego.
 

astrotaurus

Hrabia
Chyba nie doczytałeś :) "pewnego rodzaju współpracy"
No chyba raczej Ty nie doczytałeś: "z bardzo ograniczoną a specyficzną grupą graczy"


Jak napisałem powyżej Ze wspierania PA płyną korzyści w obie strony
Cóż, nie tylko chyba dla mnie jest oczywiste, że gra z jednego łącza rodzi ogromne możliwości by korzyści płynęły tylko w jedna stronę. Ba! jest możliwe, że w ogóle nie pojawi się żadna "druga" strona poza ta korzystającą.
Moim zdaniem takie ograniczenie leży w interesie wszystkich graczy.

jeśli w grze jest możliwość wspierania kogoś to powiedz mi dlaczego na ten przykład mam wspierać ciebie skoro mogę wspierać żonę/męża/brata/siostrę/itd,
Nikt nie broni Ci wspierać żony/męża/brata/siostry. Masz zakaz wspierania Pereł graczy grających na tym samym łączu w ciągu ostatnich dni.
Poza tym kup sobie/żonie/mężowi/bratu/siostrze osobne łącze i będzie po problemie.

Poza tym z tego Twojego zdania wyziera właśnie to przed czym ma zabezpieczyć ten zapis: kumoterskie wspieranie, a nie obopólna korzyść. Do obopólnej korzyści partnerów na każdym świecie jest dość. Poszukuję planów, wymieniam się punktami itp na 6 światach i powtórzę - nie wyobrażam sobie sytuacji w której akurat nasz domownik byłby jedynym panaceum na jakąś bolączkę.

nigdzie nie ma wzmianki o tym że zostanę takiej możliwości pozbawiony bo korzystamy z tego samego łącza?
No przecież pojawia się wzmianka kiedy chcesz wykonać niedozwolony ruch. ;)

Aczkolwiek regulamin (nie wiem czy w FAQ jest coś o tym) mógłby zawierać obszerniejsze wyjaśnienie tej kwestii lub szybszy system zapobiegawczo-odwoławczy w sytuacji jaką opisujesz kiedy spotkanie przy okazji świąt czy np. na zlocie graczy kiedy zalogowanie z jednego łącza wprowadza mocne perturbacje na jakiś czas.
 

DeletedUser15792

Guest
Możesz korzystać z tego samego połączenia internetowego ale nie możesz z tego samego połączenia wspierać pereł. Nie wiem co tu jest niejasnego.

Niejasne jest to że dowiadujesz się o tym dopiero jakby to powiedzieć po fakcie dokonanym.
Nikt nie ma perły architektury po 3 dniach grania, tylko jak już się wkręcisz to się nagle okazuje że czegoś nie można.
 

DeletedUser15792

Guest
No chyba raczej Ty nie doczytałeś: "z bardzo ograniczoną a specyficzną grupą graczy"

Cóż, nie tylko chyba dla mnie jest oczywiste, że gra z jednego łącza rodzi ogromne możliwości by korzyści płynęły tylko w jedna stronę. Ba! jest możliwe, że w ogóle nie pojawi się żadna "druga" strona poza ta korzystającą.
Moim zdaniem takie ograniczenie leży w interesie wszystkich graczy.

Nie neguję że to rodzi właśnie takie możliwości jednostronne
Nie rozumiem w jaki sposób to niby ma leżeć w interesie wszystkich graczy

Nikt nie broni Ci wspierać żony/męża/brata/siostry. Masz zakaz wspierania Pereł graczy grających na tym samym łączu w ciągu ostatnich dni.
Poza tym kup sobie/żonie/mężowi/bratu/siostrze osobne łącze i będzie po problemie.

Twoje rozwiązanie problemu jest powalające
Poza tym z tego Twojego zdania wyziera właśnie to przed czym ma zabezpieczyć ten zapis: kumoterskie wspieranie, a nie obopólna korzyść. Do obopólnej korzyści partnerów na każdym świecie jest dość. Poszukuję planów, wymieniam się punktami itp na 6 światach i powtórzę - nie wyobrażam sobie sytuacji w której akurat nasz domownik byłby jedynym panaceum na jakąś bolączkę.

Nie ma takiego zapisu
No przecież pojawia się wzmianka kiedy chcesz wykonać niedozwolony ruch. ;)

Rychło wczas

Aczkolwiek regulamin (nie wiem czy w FAQ jest coś o tym) mógłby zawierać obszerniejsze wyjaśnienie tej kwestii lub szybszy system zapobiegawczo-odwoławczy w sytuacji jaką opisujesz kiedy spotkanie przy okazji świąt czy np. na zlocie graczy kiedy zalogowanie z jednego łącza wprowadza mocne perturbacje na jakiś czas.

W FAQ też nie ma, sprawdzałem, i o to cała dyskusja żeby właśnie to było zapisane :)
 

DeletedUser3220

Guest
A ja mam teraz wrażenie, że taki wielki problem się zrobił, bo nie można machlojek robić...

Co innego pomoc rodzinie, nie możesz pomagać jednej osobie - zdarza się, pomóż komuś innemu. Całe tysiące graczy mają to na co dzień i nie robią z tego burzy w szklance wody.
 

DeletedUser15792

Guest
Wrażenie możesz mieć, takie twoje prawo.
O machlojkach może pomyśleć tylko ktoś kto coś kombinuje :)
Co do tego komu pomagać to powinna być tylko i wyłącznie moja decyzja a nie wymuszenie przez system.
Pewnie całe tysiące są tego świadome od początku.

Mam dla oponentów pytanie, gdzie ja napisałem że chce czy uważam że takiej blokady nie powinno być ?
Ja po prostu stwierdzam fakt że powinno być o takiej blokadzie jasno powiedziane w ogólnych Zasadach Gry, bo w przeciwnym wypadku to jest oszustwo.
 

DeletedUser15149

Guest
Masz rację, o blokadzie powinna być informacja i mogłaby ona zostać wpisana w regulamin. Sama blokada jednak jest potrzebna, bo wiadomo, że jedną osobę skrzywdzi wykluczając możliwość wspierania członka rodziny, ale stu innym utrudni korzystanie z multikonta.
 

DeletedUser3220

Guest
Wrażenie możesz mieć, takie twoje prawo.
O machlojkach może pomyśleć tylko ktoś kto coś kombinuje :)
Co do tego komu pomagać to powinna być tylko i wyłącznie moja decyzja a nie wymuszenie przez system.
Pewnie całe tysiące są tego świadome od początku.

Mam dla oponentów pytanie, gdzie ja napisałem że chce czy uważam że takiej blokady nie powinno być ?
Ja po prostu stwierdzam fakt że powinno być o takiej blokadzie jasno powiedziane w ogólnych Zasadach Gry, bo w przeciwnym wypadku to jest oszustwo.
Co do machlojek - myślałam o nich nieustannie przez 3 lata mojej pracy w supporcie, dlatego pierwsze co zawsze widzę to tych, co najbardziej kręcą ^^

A co do współpracy, nie jest to przez nikogo ukrywane, że blokada Pereł istnieje. Jest to na Forum, są takie odpowiedzi przez support, czy gdziekolwiek indziej.
A blokada nie powstała bez powodu, więc po prostu możesz to zaakceptować i tyle :)
 

DeletedUser7795

Guest
Blokada jest ale nie ma ani słowa o niej w Zasadach Gry. Musicie to -- moim zdaniem -- dopisać
 
Status
Zamknięty.
Do góry