[Forum ogólne] Bezsensowny ranking

Nudel 1306

Szlachcic
Czy tylko mi ogólny ranking na serwerze zdaje się być bezsensownie naliczany? Dlaczego jest tak, że gildia, która dostaje bęcki na gpch i wg jedynie grając trochę na gvg jest wyżej od tej co wciąga nosem ekipy z top 10? Pomijając już totalny bezsens w postaci tego, że gracze z urządzeń mobilnych nawet nie mają dostępu do gvg. Jaki matematyczny geniusz wpadł na taki pomysł hmm?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ranking gildii
Ranking gildyjny przeliczany jest każdego dnia około 20:00. Pozycja gildii w rankingu jest zależna od prestiżu.
Na sumę prestiżu gildii składa się potencjał wszystkich posiadanych przez gildię sektorów, 18 punktów prestiżu za każdy punkt ligowy zdobyty w poprzednim sezonie GPCh, oraz bonus otrzymywany za osiągnięcie danego poziomu.
Gildie na 3 pierwszych miejscach rankingu otrzymują odpowiednio 15%, 10% i 5% bonusu.
Wbrew obiegowej opinii w Wyprawach Gildii nie zdobywa sie prestizu więc nie wpływają one bezpośredno na ramking.

Co w tym jest bezsensowne? Co byś w tym zmienił?
 
Ostatnia edycja:

końinio

Szlachcic zagrodowy
Czy tylko mi ogólny ranking na serwerze zdaje się być bezsensownie naliczany? Dlaczego jest tak, że gildia, która dostaje bęcki na gpch i wg jedynie grając trochę na gvg jest wyżej od tej co wciąga nosem ekipy z top 10? Pomijając już totalny bezsens w postaci tego, że gracze z urządzeń mobilnych nawet nie mają dostępu do gvg. Jaki matematyczny geniusz wpadł na taki pomysł hmm?
witam dlatego kilka lat temu zostal zmieniony ranking i jego przelicznik to pomysl tworcow gry
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Ranking gildii
Ranking gildyjny przeliczany jest każdego dnia około 20:00. Pozycja gildii w rankingu jest zależna od prestiżu.
Na sumę prestiżu gildii składa się potencjał wszystkich posiadanych przez gildię sektorów, 18 punktów prestiżu za każdy punkt ligowy zdobyty w poprzednim sezonie GPCh, oraz bonus otrzymywany za osiągnięcie danego poziomu.
Gildie na 3 pierwszych miejscach rankingu otrzymują odpowiednio 15%, 10% i 5% bonusu.
Wbrew obiegowej opinii w Wyprawach Gildii nie zdobywa sie prestizu więc nie wpływają one bezpośredno na ramking.

Co w tym jest bezsensowne? Co byś w tym zmienił?

Ano to, że nie wszyscy mają dostęp do gvg. Już chociażby z tego powodu, ten ranking jest bezsensowny i nieuczciwy. Czy w porządku jest to, że gildia która a większości ma członków grających przeze aplikację i nie ma dostępu do gvg, nie ma szans w ogóle zaistnieć w rankingu bo jest gdzieś pod koniec top 100, chociaż ma aktywnych graczy którzy farmią pola na szachownicy praktycznie co edycję ?
Albo dajemy wszystkim równy dostęp i takie same szanse, albo kasujemy gvg lub nie uwzględniamy tego w rankingu, wtedy będzie z sensem i sprawiedliwie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Każdy gra tak jak chce i mu wygodnie, to jego wybór, gra w żaden sposóbnie różnicuje graczy, a to że są gracze nie grający w przeglądarce to tylko ich wybór, jakoś nie wyobrażam sobie, aby współczesny człowiek nie miał dostępu do komputera z przeglądarką.
albo kasujemy gvg lub nie uwzględniamy tego w rankingu, wtedy będzie z sensem i sprawiedliwie.
Wtedy ranking będzie odzwierciedleniem poziomu gildii. (no chyba, że któraś pozwoli sobie na nie uzyskanie 1000 pkt ligowych, to na dwa tygodnie moze troche spaść)
 

Blade1984

Książę
Nikt nikomu nie broni grać w gvg, wystarczy włączyć komputer. Pamietajcie że apka została stworzona długo po stworzeniu gry na PC. Inna kwestia to taka że w apce brakuje gvg, i tego moglibyscie się domagać.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ten temat był już dyskutowany jakiś czas temu.
Nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu kolejność w rankingu jest myląca dla początkujących graczy, którzy szukają gildii dających najlepsze warunki do sprawnego rozwoju miasta. Co jakiś czas trzeba przypominać:
Ranking gildyjny przeliczany jest każdego dnia około 20:00. Pozycja gildii w rankingu jest zależna od prestiżu.
Na sumę prestiżu gildii składa się potencjał wszystkich posiadanych przez gildię sektorów, 18 punktów prestiżu za każdy punkt ligowy zdobyty w poprzednim sezonie GPCh, oraz bonus otrzymywany za osiągnięcie danego poziomu.
Gildie na 3 pierwszych miejscach rankingu otrzymują odpowiednio 15%, 10% i 5% bonusu.
Wbrew obiegowej opinii w Wyprawach Gildii nie zdobywa sie prestizu więc nie wpływają one bezpośredno na ramking.
 

Nudel 1306

Szlachcic
Ranking gildii
Ranking gildyjny przeliczany jest każdego dnia około 20:00. Pozycja gildii w rankingu jest zależna od prestiżu.
Na sumę prestiżu gildii składa się potencjał wszystkich posiadanych przez gildię sektorów, 18 punktów prestiżu za każdy punkt ligowy zdobyty w poprzednim sezonie GPCh, oraz bonus otrzymywany za osiągnięcie danego poziomu.
Gildie na 3 pierwszych miejscach rankingu otrzymują odpowiednio 15%, 10% i 5% bonusu.
Wbrew obiegowej opinii w Wyprawach Gildii nie zdobywa sie prestizu więc nie wpływają one bezpośredno na ramking.

Co w tym jest bezsensowne? Co byś w tym zmienił?

Sorry, ale czy Ty w ogóle przeczytałaś mój wpis ze zrozumieniem? Bez obrazy. Mam na mysli gvg czyli gildia kontra gildia, a nie wyprawy gildyjne :]
Ja gram na kompie, ale to, że duża część graczy nie ma dostepu do gvg z aplikacji mobilnej jest krzywdzące i niesprawiedliwe. Tłumaczenie, że GVG byłoby zbyt trudne do zaimplementowania na wersje mobilne jest tak durne i śmieszne, że aż szkoda gadać. Inno games kosi ciężki hajs na diamentach i nie stać ich na wprowadzenie tych zmian? Dyrdymały. Niech zatrudnią innych programistów. Tak samo fakt, że gra powstała dawno temu nie tłumaczy braku pełnej wersji mobilnej. Spoczywając na laurach i nie unowocześniając niczego, a jedynie odcinając bileciki długo nie pociągną. Coraz więcej osób to dostrzega i o tym głośno mówi. No, ale skąpe Niemcy mają swoich graczy i klientów w doopie jak widać.
EDIT: nie wliczanie postępów z wypraw gildyjnych do ogólnego prestiżu też uważam za bezsensowne.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Co w tym obecnym rankingu jest bezsensowne? Co byś w tym zmienił?
długo nie pociągną. Coraz więcej osób to dostrzega i o tym głośno mówi.
Bajeczki o rychłym upadku Forge z powodu masowych odejść graczy słyszę czy raczej czytam już od wielu, wielu lat i jakoś nie widać tych masowych odejść, a gra się ma dobrze, a nawet coraz lepiej, ale zawsze możesz być prekursorem i być pierwszym odchodzącym, który pociągnie całą resztę społeczności.
To taki mały żenujący żart na koniec.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Co w tym obecnym rankingu jest bezsensowne?
Może to, że tyle samo prestiżu ma gildia, która wygrała Platynową edycję i gildia , która wygrała Diamentową? Może warto wprowadzić dodatkowy współczynnik przy naliczaniu prestiżu? W końcu zliczane są zwycięstwa... Może prestiż powinien być liczony od ilość_PL/miejsce*liga?
Już widzę ten krzyk entuzjastów szachownic :haha:
 

Nudel 1306

Szlachcic
Co w tym obecnym rankingu jest bezsensowne? Co byś w tym zmienił?

Bajeczki o rychłym upadku Forge z powodu masowych odejść graczy słyszę czy raczej czytam już od wielu, wielu lat i jakoś nie widać tych masowych odejść, a gra się ma dobrze, a nawet coraz lepiej, ale zawsze możesz być prekursorem i być pierwszym odchodzącym, który pociągnie całą resztę społeczności.
To taki mały żenujący żart na koniec.

Aha. Czyli Ty też twierdzisz, że problem nie istnieje? Spoko.
Co Ja bym zmienił? Na przykład to co napisałem w ostatniej linijce.
 

Nudel 1306

Szlachcic
A jakby to miało na przykład wyglądać?
Zawsze tak migasz się od odpowiedzi? Ja też umiem odpowiadać pytaniem na pytanie. Dalej sądzisz, że problem nie istnieje?
Jak to ma wyglądać? Np. tak, że najwyżej punktowane powinny być oczywiście GPCH, a potem GVG i WG najmniej. W jakich proporcjach? To już zadanie dla moderatorów, programistów, księgowych i zarządu. Oni biorą za to pieniądze (w tym moje).
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dalej sądzisz, że problem nie istnieje?
Nigdy nie sądziłem, aby jakikolwiek problem istniał.
W jakich proporcjach?
Proporcje nie maja żadnego znaczenia, jeśli nie zostanie zmieniony sposób oblczania PL, a konkretnie ograniczenie do 1000, to ranking będzie zależał od aktywności w GvG.
to jest dział pomysłów czy dział Dyskusji ?
To dział dyskusji o pomysłach, no ale masz rację, tu akurat nie ma o czym dyskutować, to kolejny "pomysł" typu zmieńcie coś, bo tak jak jest nie moze być, bo jest bezsensowne, a jak nie zmienicie to zobaczycie, że wszyscy gracze odejdą, ten dział jest pełen tego typu przemyśleń.

Przypomnijmy co takiego nasz "pomysłodawca" napisał w pierwszym poście swym:

Czy tylko mi ogólny ranking na serwerze zdaje się być bezsensownie naliczany? Dlaczego jest tak, że gildia, która dostaje bęcki na gpch i wg jedynie grając trochę na gvg jest wyżej od tej co wciąga nosem ekipy z top 10? Pomijając już totalny bezsens w postaci tego, że gracze z urządzeń mobilnych nawet nie mają dostępu do gvg. Jaki matematyczny geniusz wpadł na taki pomysł hmm?
Zapytał czy tylko jemu się tak wydaje, mnie się tak nie wydaje, może sie inni wypowiedza, co sie im wydaje.
Potem napisał coś o wciaganiu nosem, czy ktoś wie kto, kogo czym wciaga i czemu z tego nic nie ma?
Następnie to, o czym wszyscy wiedzą, że GvG nie było, nie jest i nigdy nie będzie dostępne w aplikacji. Może i to nie ma sensu, ale wydawca gry tak zdecydował, i trzeba się z tym pogodzić.
I na koniec pytanie, kto na to wpadł, zapewne zespół odpowiedziałny w Inno za grę.
Nie ma tu żadnego pomysłu.


Jak przyjdzie Gajowy Marucha to zapewne z powodów formalnych wywali nas tego z lasu.
 
Ostatnia edycja:

Nudel 1306

Szlachcic
Nie można było tak od razu napisać, a nie tylko odbijać piłeczkę?
Z tym, że pełna gra nigdy nie będzię dostępna w aplikacji mobilnej to moim zdaniem strzał w stopę. Nie wiem jakie są proporcje graczy grajacych na pc i teleonach, ale wydaje mi się, że w tym drugim przypadku jest to coraz większa liczba osób. Niewykorzystany potencjał.
 

sir tatar

Baron
Słabe jest to, że kilkuosobowa gildia (lub duży trup, w którym kilka osób klepie w GVG) potrafi się wbijać i utrzymywać w TOP10 bez najmniejszego problemu

cała reszta aktywności nie istnieje, na polach nie mogą wyjść ze sztabu, wyprawy zero

u nas bez najmniejszego problemu (świat B) 2 osoby sobie przypomniały o GVG, poświęcając 5 min dziennie na luzaku utrzymywali gildię w TOP10

czy to sprawiedliwe ? - uważam, że zdecydowanie nie
 

kasia2389

Arcyksiążę
że kilkuosobowa gildia (lub duży trup, w którym kilka osób klepie w GVG) potrafi się wbijać i utrzymywać w TOP10
Chciałbym, żebyś konkretnie podał jakież to trupy są w top 10.
tak po dwa przykłady z każdego serwera poproszę.

czy to sprawiedliwe ? - uważam, że zdecydowanie nie
To oczywiste, że nie, dlatego koniecznie trzeba zmienić ranking w taki sposób, aby wielkie gildie pełne niewalczących graczy były wyżej niż mniejsze skupiające o wiele ambitniejszych graczy.

Wam się chyba coś pomieszało w głowach.
Każdy jest w takim miejcu jakie sobie wywalczy i nikogo to nie powinno obchodzić, interesujcie się tym gdzie jesteście Wy i wasza gidia, a nie innymi.
 

sir tatar

Baron
pomieszało to się chyba Tobie, piszesz w każdym temacie jakieś dyrdymały

wystarczy, że wejdziesz i poprzeglądasz TOPki i postarasz się włączyć myślenie, choć trochę, to aż tak nie boli

RANKING GILDJNY powinien odzwierciedlać aktywność całej ekipy na wielu płaszczyznach, powinien być niemożliwy do zaburzenia, przez 2 osoby klepiące GVG
 

kasia2389

Arcyksiążę
wystarczy, że wejdziesz i poprzeglądasz TOPki i postarasz się włączyć myślenie, choć trochę, to aż tak nie boli
Wejdz, podaj przykłady, i dobrze by było gdybyś sam zaczął korzystac z własnych rad, to nie boli.
RANKING GILDJNY powinien odzwierciedlać aktywność całej ekipy na wielu płaszczyznach,
Tak właśnie jest.
Ale z przyjemnością przyjrzę się gildii, która nie będąc aktywna w wielu płaszczyznach jest w top 10.
 

kasia2389

Arcyksiążę
pierwszy z brzegu przykład ....
No i czego to ma niby dowodzić?
17 osób (a to nie jest kilka), wszyscy aktywnie walczą, maja 1000 PL, zapewne reszta prestiżu pochodzi z GvG a i 73 poziom tez pewnie za nic nie dostali.
Sprawdziłem, zeby być na polskich serwerach w top 10 gildii trzeba mieć troche ponad 25000 punktów, a oni mają:
1642515130128.png
 

sir tatar

Baron
panie filozof mi powie - ile w całości tego prestiżu udziału mają pola i poziom gildii

I ILE STANOWI GVG ???

ty na oczy chyba nie widziałeś aktywnej gildii.....

------ edit

pola nie mają zasadniczno ŻADNEGO wpływu na kształtowanie rankingu, ponieważ wszystkie największe miernoty prawie w całym top 100 maja maksymalną ilość punktów !

poziom gildii ? - promil promila

REALNIE 99,9% stanowią zajęte w GVG sektory !!!!!
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
To jest prosta matematyka, powinieneś dać radę sam policzyć, ale skoro prosisz to masz:
całość czyli 100% to 25575
z tego PCH 18000 to 70%
za poziom 1825 to 7%
reszta za GVG czyli około 23%

Pierwsza gildia serwera ma odpowiednio
39627
18000 - 45%
2500 - 6,3%
GvG - 48,7%

Aby być w top 10 trzeba mieć około 6 tys. punktów prestiżu z GvG.
A ile ma Twoja gildia?
Już wiem. musicie ruszyć cztery litery i powalczyc trochę w GvG a nie marudzić, że ranking jest zły.

Jak ktoś nie umie pływać, to mówi, ze woda jest za rzadka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry