[Inne] Arka - Perpetum Mobile - za duży bonus

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15838
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zablokowaniem lub zmniejszeniem bonusu Arki ?


  • W sumie głosujących
    59

DeletedUser13910

Guest
Chyba nie doczytałeś zmian, nie będą wliczane złoto i młotki, co dla tych o których piszesz jest jednym z większych bonusów rankingowych.

Chyba chodziło o to, że budynki za diaxy i te eventowe będą bardziej punktowane niż te zwykłe.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Chyba chodziło o to, że budynki za diaxy i te eventowe będą bardziej punktowane niż te zwykłe.
W tej kwestii nic się nie zmieni ale odejmą to ze złotem i młotkami, więc diaxy wyjdą na minus. Jakos nie zauważyłam aż takiego przebicia "diamentowych" graczy na budynkach, więcej spotkałam takich co na wielkość miasta i perły podbijali ranking.
 

DeletedUser7795

Guest
Ja dałem na tak ponieważ nie chciałbym żeby za jakiś czas część graczy wbiła ogromy poziom Arki i potem całymi dniami wbijali poziomy pereł nie tracąc przy tym PR. Wtedy gra stałaby się bezsensowna, po co mi ŚW, i perły dające PR, jak za zwrot z samej wymiany będę dostawał więcej PR niż wydaję. Przy takich zwrotach zaraz każdy będzie miał kosmiczny poziom Alka, Zeusa, Katedry, Castel i innych pereł i gra stanie tyle warta co obecny ranking.

FoE zmierza ku samozagładzie. Zostaną tylko gracze, którzy będą mieli perły na wysokich poziomach, bo tylko oni będą się liczyć w grze.
 

DeletedUser15092

Guest
Czytając wasze komentarze, zastanawiając się też samemu nad tematem, będę jednym z nielicznych, którzy zagłosują na tak. Faktycznie, ludzie będą dawać PR-y na perły, a one zwrócą się całkowicie i już nie będzie mowy o wsparciu pereł, tylko o zarabianiu na perłach.
 

linuxgeek

Baronet
a ja kiedyś podbiję Chateau na taki level by nagrody z zadania powtarzalnego "wydaj kase i młotki" rekompensowały mi wydatek..

oj czemu nie postulujesz ograniczenia % z Chateau? taka sama patologia :D

To nie jest patologia, CF to taka arka na sterydach :) Ciezko niestety o taki poziom. Nawet jezeli takowy powstanie pojawi sie ograniczenie czasowe. Pomysl teoretycznie wykonalny w epoce jutra kiedy cena questow byla nizsza. Przyszlosc zdecydowanie oddalila ta utopijna perspektywe. :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Czytając wasze komentarze, zastanawiając się też samemu nad tematem, będę jednym z nielicznych, którzy zagłosują na tak. Faktycznie, ludzie będą dawać PR-y na perły, a one zwrócą się całkowicie i już nie będzie mowy o wsparciu pereł, tylko o zarabianiu na perłach.
Ale tak na logikę, ile razy dałeś w perłę 10 pr a dostałeś kilka razy więcej?
Ja ostatnio za 50 pr dostałam 150... Wiec juz się da to załatwić ;)
 

DeletedUser16021

Guest
Ale tak na logikę, ile razy dałeś w perłę 10 pr a dostałeś kilka razy więcej?
Ja ostatnio za 50 pr dostałam 150... Wiec juz się da to załatwić ;)

Tylko różnica między Arką, a tym przypadkiem jest taka, że tutaj każdy gracz mógłby wrzucić 50pr i dostać ten sam zysk co Ty, a jeśli ktoś ma Arkę to chętniej wrzuci 100 pr przy zwrocie 80pr niż gracz, który arki nie ma, tym samym ograniczając szanse słabszych graczy na łatwe zdobycie planów ;)

Na szczęście jak dla mnie sytuacje takie są wystarczająco ograniczone limitem posiadanych znajomych
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
@JustYeeHaa
Jak to wiele razy tu sprowadzano do równości, zbuduj Arkę więc ^^
(tak to ta słynna ironia w FoE, nie masz jak pokonać sąsiada to zbuduj perły atakujące, masz problem z monetami jest i Marek, itd)
 

DeletedUser16021

Guest
@JustYeeHaa
Jak to wiele razy tu sprowadzano do równości, zbuduj Arkę więc ^^
(tak to ta słynna ironia w FoE, nie masz jak pokonać sąsiada to zbuduj perły atakujące, masz problem z monetami jest i Marek, itd)

Ale ja nie narzekam na Arkę [mam zbudowaną ;)], tylko mówię, że rozumiem dlaczego niektórzy mogą mieć co do niej watpliwości ;)
 

DeletedUser15092

Guest
Ale tak na logikę, ile razy dałeś w perłę 10 pr a dostałeś kilka razy więcej?
Ja ostatnio za 50 pr dostałam 150... Wiec juz się da to załatwić ;)

No innego, gdy to perłę wspiera kilkunastu graczy i jest walka o to pierwsze miejsce ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
No innego, gdy to perłę wspiera kilkunastu graczy i jest walka o to pierwsze miejsce ;)
Wiesz, mi chodzi o to że można znaleźć gracza co sam buduje swoje perły, tam dać 10 pr przed końcem, zgarnąć główną nagrodę, do tego pomnożyć ja przez Arkę... Czy jest to w jakiś sposób złe? Mi to nawet moralnie znośnie wygląda, bo można samemu budować perły nikt nam nie zabroni, można łatwo zgarniać miejsca na podium, nikt nam nie zabroni, można blokować miejsce pierwsze wyliczając co do punkcika tu wiadomo im więcej "szczurów" się ściga tym lepiej, można. Czy jakaś z tych czynności jest niemoralna? Napiętnowana?
Teraz dodajmy do tego Arkę, czy zmieni to w jakikolwiek sposób moralność?

Ktoś napisał, że niedługo będzie się na perłach zarabiać... W sumie już tak jest, na podium brnie zazwyczaj w wysokich lvl co najmniej 3, wymiana pr za pr nie kosztuje gracza wkładającego pr nic, więc to co dostaje ze zwrotu, najczęściej 1 miejsce, jest bonusem (chyba ze umowa jest inna) więc już zarabia. Potem wymienia te paczki.
Z Arką dostanie jeszcze więcej i tu kolejna ironia uwaga, każdy może mieć Arkę więc i jej bonus. Wiec do meritum na Alcatraz który wypluwa jednostki nie narzekamy mimo ze daje graczowi przewagę nad innym w armii, na Marka nie narzekamy mimo że daje przewagę nad innymi, na zeusa, katedrę, latarnie... Każdy z bonusów tych pereł ma ogromny wpływ na grę, więc może ja mam podejście że gra i tak jest zepsuta, ale jakoś Arka nie jest dla mnie problemem, kolejny bonus dający wiele. Jak by każdy był taki wypaśny to gracze nie wiedzieli by co budować to by było ciekawe i "sprawiedliwe" ;)
 

DeletedUser16021

Guest
Wiesz, mi chodzi o to że można znaleźć gracza co sam buduje swoje perły, tam dać 10 pr przed końcem, zgarnąć główną nagrodę, do tego pomnożyć ja przez Arkę... Czy jest to w jakiś sposób złe? Mi to nawet moralnie znośnie wygląda, bo można samemu budować perły nikt nam nie zabroni, można łatwo zgarniać miejsca na podium, nikt nam nie zabroni, można blokować miejsce pierwsze wyliczając co do punkcika tu wiadomo im więcej "szczurów" się ściga tym lepiej, można. Czy jakaś z tych czynności jest niemoralna? Napiętnowana?
Teraz dodajmy do tego Arkę, czy zmieni to w jakikolwiek sposób moralność?

Ktoś napisał, że niedługo będzie się na perłach zarabiać... W sumie już tak jest, na podium brnie zazwyczaj w wysokich lvl co najmniej 3, wymiana pr za pr nie kosztuje gracza wkładającego pr nic, więc to co dostaje ze zwrotu, najczęściej 1 miejsce, jest bonusem (chyba ze umowa jest inna) więc już zarabia. Potem wymienia te paczki.
Z Arką dostanie jeszcze więcej i tu kolejna ironia uwaga, każdy może mieć Arkę więc i jej bonus. Wiec do meritum na Alcatraz który wypluwa jednostki nie narzekamy mimo ze daje graczowi przewagę nad innym w armii, na Marka nie narzekamy mimo że daje przewagę nad innymi, na zeusa, katedrę, latarnie... Każdy z bonusów tych pereł ma ogromny wpływ na grę, więc może ja mam podejście że gra i tak jest zepsuta, ale jakoś Arka nie jest dla mnie problemem, kolejny bonus dający wiele. Jak by każdy był taki wypaśny to gracze nie wiedzieli by co budować to by było ciekawe i "sprawiedliwe" ;)

Ale widac, że wciąż nie rozumiesz DLACZEGO ludzie narzekają na Arkę :) A narzekają dlatego, że słabsi gracze zaczną mieć nikłe szanse na zdobycie planów ze zwrotami teraz... Spróbuj ogłosic na czacie w jakiejkolwiek perle plan ze zwrotem 50pr za 60pr, od razu się odezwa gracze z Arkami, nawet jeśli jest to tylko Notre lub Kolos.
 

DeletedUser

Guest
Ale widac, że wciąż nie rozumiesz DLACZEGO ludzie narzekają na Arkę :) A narzekają dlatego, że słabsi gracze zaczną mieć nikłe szanse na zdobycie planów ze zwrotami teraz... Spróbuj ogłosic na czacie w jakiejkolwiek perle plan ze zwrotem 50pr za 60pr, od razu się odezwa gracze z Arkami, nawet jeśli jest to tylko Notre lub Kolos.

Kij ma dwa końce ;)
zarobieni są wszyscy , gospodarz perły (bo wskakuje na kolejny lvl)
budowniczy (bo zarobił a to zdaje się nie jest zabronione ? )

... a tak prawdę mówiąc , kto to jest "słabsi gracze" ?
każdy sam określa swój kierunek rozwoju , stawia na "łobuzerkę" podnosząc perły ataku / obrony , stawia na gospodarkę podnosząc perły gospodarcze , czy też posiada jedno konto główne na danym świecie a na innych tylko dla eventów i po to aby postawić tam Chateau :haha:

Urokiem tej gry (jeszcze) jest wybór stylu gry dopasowany do indywidualnych potrzeb

P.S.
Widziałem Arkę na 76 lvl , dającą gospodarzowi +88 % do nagród , 154 surowca dla gildii
topowy budowniczy za skończenie poziomu dostanie 1.310 pkt ,33366 medali i 15 planów (minimum , bo jak ma arkę ....) :haha:
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
@yakiii
Dzięki za zrozumienie (chociaż nie wierze że to pisze ;))
Tak właśnie o to mi chodzi, bonus Arki traktuje jak każdy inny. Jedyne czego się boje że wszyscy tak zakopiemy się w tych pr że w pewnym momencie będziemy bali się zwrotu żeby już tyle nie klikać ;)
 

DeletedUser

Guest
@yakiii
Dzięki za zrozumienie (chociaż nie wierze że to pisze ;))
Tak właśnie o to mi chodzi, bonus Arki traktuje jak każdy inny. Jedyne czego się boje że wszyscy tak zakopiemy się w tych pr że w pewnym momencie będziemy bali się zwrotu żeby już tyle nie klikać ;)
spokojna twoja ;)
taka sytuacja nie potrwa zbyt długo , twórcy gry bankowo coś pomajstrują przy arce :haha: tłumacząc to apelami wielotysięcznej społeczności FoE :p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie kolos tylko koloseum...
zaczną mieć nikłe szanse na zdobycie planów ze zwrotami
Zdobycie promowanego miejsca można sobie zapewnić, te z ogłoszeń na czacie nigdy mnie nie interesowały wole te gildyjne, z wymian za paczki te są pewne. Jak ktoś chce sie bawić w "proste" zdobywanie planów to niech wie że w tym nie ma nic za darmo, trzeba dać pr najczęściej więcej niż zwrot z nagrody.
 

DeletedUser16021

Guest
Nie kolos tylko koloseum...

Już nie mam zamieru reagować na te dziecinne zaczepki :)

Zdobycie promowanego miejsca można sobie zapewnić, te z ogłoszeń na czacie nigdy mnie nie interesowały wole te gildyjne, z wymian za paczki te są pewne. Jak ktoś chce sie bawić w "proste" zdobywanie planów to niech wie że w tym nie ma nic za darmo, trzeba dać pr najczęściej więcej niż zwrot z nagrody.

Ja mówię o SŁABYCH graczach = NOWYCH. O tych, którzy mają 24pr/dzień. Przed Arką rozwinięci gracze nie interesowali się perłami na niskich lvl-ach, teraz rzucą się na kazdy zwrot.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja mówię o SŁABYCH graczach = NOWYCH. O tych, którzy mają 24pr/dzień. Przed Arką rozwinięci gracze nie interesowali się perłami na niskich lvl-ach, teraz rzucą się na kazdy zwrot.
No i te małe biedne gracze, ogłoszą się ze mają 100 pr do końca lvl i zyskają podwójnie, a już nie wspomnę ze to niskie lvlki najlepiej się klepie.
Nie wspomnę również ze każdy był "małym" graczem, ale ogrom czasu i pracy pozwolił być większym, wiec albo gonisz myszkę albo zostaw kotka bo równości między tymi zwierzętami nie będzie, a co rusz słyszę jacy to my źli bo mamy więcej... To niech mi ktoś zwróci za czas bez pereł bo one tyle dają korzyści, się musiałam jak wiele innych do kolonialnej dostać bez dodatkowego wsparcia pr, ludności, młotków, złota, zadowolenia, innych pierdół jakie to tam dają te perły.
 

DeletedUser16021

Guest
No i te małe biedne gracze, ogłoszą się ze mają 100 pr do końca lvl i zyskają podwójnie, a już nie wspomnę ze to niskie lvlki najlepiej się klepie.
Nie wspomnę również ze każdy był "małym" graczem, ale ogrom czasu i pracy pozwolił być większym, wiec albo gonisz myszkę albo zostaw kotka bo równości między tymi zwierzętami nie będzie, a co rusz słyszę jacy to my źli bo mamy więcej... To niech mi ktoś zwróci za czas bez pereł bo one tyle dają korzyści, się musiałam jak wiele innych do kolonialnej dostać bez dodatkowego wsparcia pr, ludności, młotków, złota, zadowolenia, innych pierdół jakie to tam dają te perły.

Ja nie uważam siebie za nowego gracza :) Czyli wg Ciebie nowi gracze powinni sobie postawić Arkę? Chyba zapominasz o tym, że trochę ciężko będzie im zdobyć towary z przyszłości ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja nie uważam siebie za nowego gracza :) Czyli wg Ciebie nowi gracze powinni sobie postawić Arkę? Chyba zapominasz o tym, że trochę ciężko będzie im zdobyć towary z przyszłości ;)

Tyle w temacie bo już nie wiem do czego zmierzasz, nie zgadzasz się przełknij gorycz i krocz dalej, bo coraz częściej pokazujesz ze nie szanujesz zdania innych.
 

DeletedUser16021

Guest
Tyle w temacie bo już nie wiem do czego zmierzasz, nie zgadzasz się przełknij gorycz i krocz dalej, bo coraz częściej pokazujesz ze nie szanujesz zdania innych.

Jaką gorycz? Czy każdy musi być zadufanym w sobie egoistą i myślec tylko o sobie? Pisałam już chyba ze 3 razy w tym temacie, że ja nie mam zastrzeżeń do Arki, bo sama ją posiadam i wiem jakie korzyści daje, ale rozumiem też dlaczego inni mają co do niej wątpliwości i o tym piszę.
 

bartekmod

Książę
Ja mówię o SŁABYCH graczach = NOWYCH. O tych, którzy mają 24pr/dzień

Mają 24pr/dzień
Mają mało terenu pod zabudowę
Mają słabe budynki w przeliczeniu ludność/kratka, monety/kratka/czas, zaopatrzenie/kratka/czas, zadowolenie/kratka...
Mają trudności z uzyskaniem dodatkowych bonusów za obecność w wysokolevelowej Gildii, gdyż takie Gildie ich nie przyjmują
Mają mały zapas jednostek niezależnych przez brak lub słabe Alca
Mają mniejsze szanse na wypadnięcie planu z motywki nie dysponując Strażnikiem
itd itp

Prawdopodobnie nie mają większości budynków eventowych, nie wpadają im diamenty ze Studni Życzeń, nie posiadają Łotrów, nie mają dodatkowych PR ze Świątyń Wiedzy, nie posiadają w inwentarzu kilkunastu Zestawów Renowacyjnych itd itp

Gracz zaczynający grę w czasie późniejszym niż start serwera (a mówimy tu nawet o kilku latach opóźnienia) musi mieć świadomość, że Gracz grający od początku siłą rzeczy będzie miał nad nim przewagę
 

DeletedUser16068

Guest
Myślę, że z perłami w FoE jest jak z systemem podatkowym. Jedni uważają że najbardziej sprawiedliwy jest podatek progresywny innym podoba się liniowy, a jeszcze inni chcieliby zostawić tak jak jest :)
Wg mnie nie jest dobrze, kiedy łatwiej jest postawić 30 poziom Arki, niż np 7-8 poziom Marka
 

DeletedUser

Guest
Myślę, że z perłami w FoE jest jak z systemem podatkowym. Jedni uważają że najbardziej sprawiedliwy jest podatek progresywny innym podoba się liniowy, a jeszcze inni chcieliby zostawić tak jak jest :)
Wg mnie nie jest dobrze, kiedy łatwiej jest postawić 30 poziom Arki, niż np 7-8 poziom Marka
z każdą nową perłą jest tak , że po jej wprowadzeniu gracze mają obłęd w oczach :haha: ostatnio to DT była jedną z najpopularniejszych pereł , teraz zamieniła ją arka , wejdzie kolejna epoka i kierat ruszy na nowo :haha:
 
Do góry