[Inne] Arka - Perpetum Mobile - za duży bonus

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15838
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zablokowaniem lub zmniejszeniem bonusu Arki ?


  • W sumie głosujących
    59

DeletedUser15838

Guest
Witam serdecznie

Chciałbym dzis poruszyć bardzo ważny temat bonusu Arki , mam podstawy do tego zeby sądzić że jest to niesprawiedliwa maszyna do "robienia pr". Juz tłumacze o co chodzi. O ile do 10 poziomu tej perły jest wszystko wporządku to potem juz nie. bo za każdym lvlem bonus idzie jak w przypadku zeusa o 1%. Komuś moze sie wydawać to właściwie niczym ale wraz z każdym poziomem bonus rośnie i rośnie aż gracz który ma arke na 48 poziomie ma 69% zwrotu od kogoś innego z perły i 100 kazdego towaru dla gildii. Daje screen dla wiarygodności :
http://scr.hu/9n9i/xt2l0

Niektórzy gracze juz zaczeli to wykorzystywać robiąc z Arki PERPETUM MOBILE. Mianowicie wrzucaja sobie punkty w drodze wymiany Arka w Arke (bądz inna perłe na wysokim lvl z dużym zwrotem). i na pierwszym miejscu dostają zwrot 760 pr + 69% = 1284 pr . Czyli gracz wymienia sie 1284pr i robi tak jeszcze raz z jakims innym graczem ktory ma duzy zwrot i znow wymienia sie 1284 pr i dostaje zwrot a ma u siebie skonczony kolejny poziom Arki , czyli ma juz 70% zwrotu i robi tak znów i znów . Aż zwrot urośnie do 100% , 200% , 500% . Widziałem u siebie na świecie (F) ze tak gracze sie wymieniaja , nie tracąc pr a robią poziomy pereł dosłownie w 15 minut.
Jest to według mnie strasznie niesprawiedliwe wobec innych graczy i ta gra juz sie zamienia w walke o pr. Proponuje zakończyć bonus na 31 % czyli 10 levelu a potem ew. towary do skarbca zeby sie powiekszały. I to bedzie sprawiedliwe wobec wszystkich grających. Zwrot 31% i tak jest duży. Nie pozwólmy żeby rósł za każdym lvlem bo gracze zaczynaja to wykorzystywać i myśle ze za 2 miesiace mieli by spokojnie zwroty 200% Twórcy chyba nie przewidzieli takiego obrotu sprawy. Dlatego bardzo prosze o dyskusje i głosowanie w tabeli nad postem. I bardzo prosze żeby Administracja i Moderacja Forum również wzieła udział w dyskusji.

Na koniec wysyłam pare screenów:
http://scr.hu/9n9i/n6whb
http://scr.hu/9n9i/3o0t9
http://scr.hu/9n9i/6z49q


Pozdrawiam
Crixcus
 

DeletedUser14806

Guest
Nawet jesli jest tak jak piszesz to niewiem czy wiesz ale poziomy perel sa nieograniczone i na lv +100 bedzie trzeba wyłozyc tysiace pr , skad ludzie maja brac pr na tak niebotyczne lv pereł?
maja oszukiwac i pushowac czy lepiej niech zdobywaja je zgodnie z zasadami gry? pozatym kto ci broni budowac arke jak reszta? buduj rozwijaj sie i zarabiaj , ja moze chcial bym miec perłe zeus na 500lv myslisz ze to by bylo realne bez perły która pomaga zarabiac pr? nie
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jest to według mnie strasznie niesprawiedliwe wobec innych graczy
Czy istnieje jakikolwiek powód aby dowolny inny gracz nie mógł zastosować tego sposobu u siebie?

Naprawdę sądzisz, że twórcy nie wzięli tego pod uwagę, tworząc arkę?

Głupim pomysłom mówimy stanowcze:
-NIE

Pogłówkuj trochę i wymyśl coś mądrego.
 

DeletedUser14806

Guest
idą tym tropem nalezało by zakazac budowy canaveral , castel , innowacji ba nawet hagia sofIA odpowiednio zbudowana niezle by pr dawała;)
 

DeletedUser14352

Guest
grze to na reke bo czasem ciezko trafic ostatni plan(w alcu 50planow i dalej pusty lewy dolny)nawet z tych 15planow co dostaje najczesciej leci syf
 

DeletedUser7795

Guest
Nie ma mowy o żadnym pushu jeśli wymianę punktów prowadzą gracze, którzy są w tych samych epokach albo gracz z postmodernizmu i gracz z epoki przyszłości.

EDIT:
Właśnie wszedłem na świat Fel Dranghyr. Gracz, który ma Arkę na 47 poziomie, pluje diamentami jak kobra jadem, więc nic dziwnego. Mało tego: ten gracz ma same bazary i świątynie wiedzy więc punktów rozwoju ma od cholery + to co w inwentarzu, a myślę, że trochę ich tam ma.

Ja bym utworzył specjalny świat, do którego przeniesiono by takich graczy. Gracze, którzy nie kupują diamentów nigdy im nie dorównają nawet w połowie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
Nie ma mowy o żadnym pushu jeśli wymianę punktów prowadzą gracze, którzy są w tych samych epokach albo gracz z postmodernizmu i gracz z epoki przyszłości.

EDIT:
Właśnie wszedłem na świat Fel Dranghyr. Gracz, który ma Arkę na 47 poziomie, pluje diamentami jak kobra jadem, więc nic dziwnego. Mało tego: ten gracz ma same bazary i świątynie wiedzy więc punktów rozwoju ma od cholery + to co w inwentarzu, a myślę, że trochę ich tam ma.

Ja bym utworzył specjalny świat, do którego przeniesiono by takich graczy. Gracze, którzy nie kupują diamentów nigdy im nie dorównają nawet w połowie.

Pomysł fajny, ale jakoś wątpię :p
 

DeletedUser15149

Guest
Ale autorowi nie chodziło o lvl-upy w nieskończoność Pereł tylko o to, że na pewnym poziomie Arka daje tyle PR za 1 miejsce ile trzeba zainwestować. Więc za zrobienie lvl-upa dostaje się zwrot wszystkich wydanych PRów. Mówiąc inaczej, po osiągnięciu pewnego poziomu Arki każdy kolejny lvl zwraca się w 100% czyli podnoszenie Pereł samo się napędza ze zwrotek bez żadnych strat PRów.
I to jest wątpliwe, bo wtedy zaczyna się nabijanie punktów, jeśli zbierze się dwóch graczy, którzy wzajemnie będą sobie podnosić Perły. Bez żadnych kosztów w zasadzie. Jeśli taki był zamiar twórców gry to spoko.
 

DeletedUser

Guest
ja tez jestem na nie.
Kazdy moze pokombinowac i KAZDY moze sobie postawic arke (n awet bedac w epoce zelaza) ikazdy moze sobie rozwijac perly do X poziomu.
moim zdaniem problem nie lezy w levelach i bonusach z perel lecz w podejsciu graczy.

sa tacy comaja po 500 albo i 5000 paczek PR i dzieki arce moga se to pomnozyc = prawda
ale oni tez jakos zgromadzili te paczki -przeciez nie hackowali serwera.... (chyba:p)
no a skoro inni mogli toczemu nie ja Ty i 100 innych? powodow jest milion.
Jak dla mnie to kolega postu poprostu zazdrosci ze nikt u niego nie wspiera perel alboze nie ma inwestorow.
Ja te gram na D mam wiekszosc perel i prawie nikt nie inwetuje:( tylko tyle co z wymiany czy sprzedazy towaru :(
ale tonie powod bym tworzyl zawistne posty wgzasady " ja nie mam to innym popsuje" -botak odbieram ten post.
 

DeletedUser14806

Guest
No dobrze Arka daje zwroty ładne i wogole jest super , musze wam jednak zwrocic uwage ze jak kilku graczy bije sie o 1 miejsce to bardzo czesto ci co zajmuja miejsca 2-5 sa bardzo stratni na tym:) wiec zarabia tylko głownie ten co zajmie 1 miejsce albo mu sie chociaz zwraca , reszta zwykle robi to dla planów i ma straty pr , nie jest tak ze wszyscy zarabiaja niewiadomo ile na tych arkach nie róbmy z tego Dramatu . Jest rywalizacja i ona sprawi ze nie bedzie tak ze jeden ciagle tylko bedzie zarabiac:) trzeba nieraz wrzucic wiecej pr niz jest zysk tylko dla samych planów.
 

bartekmod

Książę
a ja kiedyś podbiję Chateau na taki level by nagrody z zadania powtarzalnego "wydaj kase i młotki" rekompensowały mi wydatek..
liczmy że trafię: raz po każdym z 5 towarów, szósty raz medale, siódmy plan, ósmy paczkę PR, dziewiąty złoto i dziesiąty młotki :)
I jedna wygrana złota i młotków będzie większa niż wydatek na dziesięć takich zadań, nic tylko klikać i zarabiać

oj czemu nie postulujesz ograniczenia % z Chateau? taka sama patologia :D
 

DeletedUser15838

Guest
Widze ze macie niezły ból dupki :) jakbym was uraził tym co napisałem , jak widać jacy gracze taka gra . Po statusach widać ze prawie sami bywalcy ktorzy są ustawieni i kazdy pomysł neguja bo nie chca zmian :) Pozdrawiam , ja z takimi ludzmi nie gadam , całe szczeście jest jakis 2 % ludzi normalnie grających :) Dziwić sie ze nowych graczy nie ma hah
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dla mnie pytanie w ankiecie jest sprzeczne bezsensu, nie dawajce lub w pytaniu bo się odpowiada za jednym zamachem na 2 pytania.
 

kasia2389

Arcyksiążę
graczy bije sie o 1 miejsce to bardzo czesto ci co zajmuja miejsca 2-5 sa bardzo stratni na tym
Czy za czołowe miejsca w rankingu otrzymuje się jakieś gratyfikacje? Bo wtedy może warto inwestować w Diamenty żeby zarabiać.

A na poważnie, co oni takiego tracą?
Weź po uwagę,że wkrótce nastąpi WIELKA ZMIANA RANKINGU. I ostatni będą pierwszymi a pierwsi ostatnimi.

nie przekonałeś mnie nadal wielkie NIE
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zaprawdę powiadam Ci:
-Tak Będzie, i będzie płacz i zgrzytanie zębów.

"Ścieżkę człowieka prawego ze wszech stron otacza
Niesprawiedliwość samolubnych
I tyrania złych ludzi.
Błogosławiony, kto w imię miłości bliźniego i dobrej woli
Prowadzi słabych przez dolinę ciemności,
Bo prawdziwie strzeże on brata swego i odnajduje dzieci zaginione.
I uderzę z wielką pomstą i zapalczywością
Na tych, którzy braci mych otruć i zniszczyć próbują.
I poznacie, że imię me Pan,
Gdy uczynię pomstę moją nad wami".
 

DeletedUser14806

Guest
Czy za czołowe miejsca w rankingu otrzymuje się jakieś gratyfikacje? Bo wtedy może warto inwestować w Diamenty żeby zarabiać.

A na poważnie, co oni takiego tracą?
Weź po uwagę,że wkrótce nastąpi WIELKA ZMIANA RANKINGU. I ostatni będą pierwszymi a pierwsi ostatnimi.

nie przekonałeś mnie nadal wielkie NIE

Niegniewaj sie ale ja cie nie przekonywałem i tez jestem na nie, chodzi o to ze ktos mysli ze ci co maja arki to zaraz zarobią niewiadomo ile:) a przecierz jest rywalizacja i czesto traci sie pr nawet w arce wiec niewiem o co ten szum z bonusem arki.
 

DeletedUser7795

Guest
Kolejne wysokie poziomy pereł dostarczają za dużo punktów do rankingu i dlatego wprowadzone zostaną zmiany.
 

DeletedUser14352

Guest
Ci co diaxowe chaty mieli od poczatku gry i grali od poczatku co epoke beda top1 od taka roznica wow
 

DeletedUser14352

Guest
dobra mniejsza o to mi pasi ta arka u lazdo :D rzuca prki za sure odrazu i duzo kupuje zeby zwrot dostac :p a jak sie mu kali to nawet za free rzuci 300pr ;d
 

DeletedUser7795

Guest
Na 78 lub 79 poziomie Arka będzie zwiększać nagrody za udział w rozbudowie pereł o 100%.
 

DeletedUser6174

Guest
Ja dałem na tak ponieważ nie chciałbym żeby za jakiś czas część graczy wbiła ogromy poziom Arki i potem całymi dniami wbijali poziomy pereł nie tracąc przy tym PR. Wtedy gra stałaby się bezsensowna, po co mi ŚW, i perły dające PR, jak za zwrot z samej wymiany będę dostawał więcej PR niż wydaję. Przy takich zwrotach zaraz każdy będzie miał kosmiczny poziom Alka, Zeusa, Katedry, Castel i innych pereł i gra stanie tyle warta co obecny ranking.
 
Do góry