Aktualizacja Wypraw Gildyjnych - komentarze

LimakT

Baronet
Wytłumacz mi zatem skąd tak słabe oceny poziomu 5 , na którym nigdy nie było diamentów? Dlaczego w tych opiniach nie zawarto najważniejszego? Dlaczego przeciwnicy zmian zasłaniają się "dobrem początkujących graczy", "nieadekwatnymi nagrodami" I innymi bzdurami.
Nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Przeczytaj uważnie. Zwróciłem uwagę tylko na post który napisałaś. On nie ma sensu bo sama sobie zaprzeczasz. Piszesz o podanie argumentu a jednocześnie zabraniasz używać jednego z nich. Jeszcze dołożyłaś kolejne dwa argumenty i nazwałaś je bzdurami. W ten sposób się nie prowadzi dyskusji.
 

Futryna

Rycerz
To ja powiem tak: 50 diamentów to się wyciąga średnio na 50 walk. Jak ktoś robi tysiąc walk dziennie, to każdy może sobie policzyć ile diamentów wpada takim osobom dziennie. Oczywiście są pewne odchyły w jedną i drugą stronę, ale te 50 na 50 to wynik uśredniony. Pytanie, ile jest farm diamentów które tyle wyciągają dziennie, śmiem twierdzić że o wiele mniej niż bijących pola i robiących po 15k walk na sezon. Zaraz przyjdziie zapewne grzechu z tym swoim xd i będzie próbował udowadniać że ziemia jest płaska, że trzeba zlikwidować farmy bo to rak, a na gpc na których bogaci się kilkadziesiąt osób na serwerze kosztem reszty wszystko jest ok ,bo to on jest jednym z głównych beneficjentów takiego stanu rzeczy. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, a próby udowadniania że farmy są złe i trzeba je zlikwidować to czysta hipokryzja.
Bardzo bym chciał tak te diamenty łapać średnio 5k walk na edycję plus negocjacje to bym zarabiał co edycję 4-5k diax. Marzenie A helper nie ma opcję liczenia zdobytych diax? Coś mi się kojarzy się mogę gadać głupoty...
 

Endriu*

Baron
Pewnie diax/walki, z helperem jest ten problem, że pokazuje tylko jak biłeś na kompie, z tela już nie zlicza
 

Madderddin

Szlachcic
Nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Przeczytaj uważnie. Zwróciłem uwagę tylko na post który napisałaś. On nie ma sensu bo sama sobie zaprzeczasz. Piszesz o podanie argumentu a jednocześnie zabraniasz używać jednego z nich. Jeszcze dołożyłaś kolejne dwa argumenty i nazwałaś je bzdurami. W ten sposób się nie prowadzi dyskusji.
Tak naprawdę jedynym argumentem przeciwników 5 poziomu jest "kradzież diamentów" reszta jest tylko kamuflarzem aby swoją roszczeniową postawę przykryć.
Poprosiłam o konkretne argumenty , których także nie potrafisz wskazać.
W postach powtarza się "słabe nagrody" wskaż proszę lepsze jakie były na WG
"Same fragmenty" po trzech edycjach nowych wypraw mam fragmentów na trzy tarasy , w poprzedniej edycji zdobycie tego było niemożliwe.
"Nowi gracze nie mają szans na zrobienie 5 poziomu" czy w 2016 roku gdy weszły wyprawy 1-3 wszyscy odrazu je robili? Gdy wszedł poziom 4 nowy gracz był w stanie zrobić go z marszu?
"Nie można zdobyć studni zyczen" na moją prośbę o napisanie ile studni przeciwnicy mają na GŁÓWNYM świecie, cisza nikt się nie pochwalił ile ich ma.
"Koszty nieadekwatne do nagród" same negocjacje to koszt około 10k towarów z dwóch epok co daje nam 1k towarow każdego rodzaju. Każdy w miarę ogarnięty gracz te towary sobie wyprodukuje sam , ale jeśli zawalił całe miasto placami zwycięstwa to jego problem , a nie problem z grą. Budynek dający 40% do niebieskich statystyk , 50% do czerwonych, 20% do zbioru pr jest słaby?
"Budynek jest na 28 dni" Jeśli robię WG regularnie to nawet nie odczuje tej czasowości a jeśli skończę grę lub zawiewszę granie na pół roku to i tak nic nie stracę.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tak naprawdę jedynym argumentem przeciwników 5 poziomu jest "kradzież diamentów" reszta jest tylko kamuflarzem aby swoją roszczeniową postawę przykryć.
Poprosiłam o konkretne argumenty , których także nie potrafisz wskazać.
W postach powtarza się "słabe nagrody" wskaż proszę lepsze jakie były na WG
"Same fragmenty" po trzech edycjach nowych wypraw mam fragmentów na trzy tarasy , w poprzedniej edycji zdobycie tego było niemożliwe.
"Nowi gracze nie mają szans na zrobienie 5 poziomu" czy w 2016 roku gdy weszły wyprawy 1-3 wszyscy odrazu je robili? Gdy wszedł poziom 4 nowy gracz był w stanie zrobić go z marszu?
"Nie można zdobyć studni zyczen" na moją prośbę o napisanie ile studni przeciwnicy mają na GŁÓWNYM świecie, cisza nikt się nie pochwalił ile ich ma.
"Koszty nieadekwatne do nagród" same negocjacje to koszt około 10k towarów z dwóch epok co daje nam 1k towarow każdego rodzaju. Każdy w miarę ogarnięty gracz te towary sobie wyprodukuje sam , ale jeśli zawalił całe miasto placami zwycięstwa to jego problem , a nie problem z grą. Budynek dający 40% do niebieskich statystyk , 50% do czerwonych, 20% do zbioru pr jest słaby?
"Budynek jest na 28 dni" Jeśli robię WG regularnie to nawet nie odczuje tej czasowości a jeśli skończę grę lub zawiewszę granie na pół roku to i tak nic nie stracę.
zacny komentarz, dokladnie to jak wszystko wygląda.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
"Koszty nieadekwatne do nagród" same negocjacje to koszt około 10k towarów z dwóch epok co daje nam 1k towarow każdego rodzaju. Każdy w miarę ogarnięty gracz te towary sobie wyprodukuje sam , ale jeśli zawalił całe miasto placami zwycięstwa to jego problem , a nie problem z grą. Budynek dający 40% do niebieskich statystyk , 50% do czerwonych, 20% do zbioru pr jest słaby?
To jest kolejny "argument" przeciwko 5 etapowi. Za dobry budynek, który bardziej przewidujący gracze zdobędą wcześniej. Właściciele miast nastawionych TYLKO na atak stracą swoją przewagę i właśnie przeciwko temu protestują.
 

Marik

Książę
To jest kolejny "argument" przeciwko 5 etapowi. Za dobry budynek, który bardziej przewidujący gracze zdobędą wcześniej. Właściciele miast nastawionych TYLKO na atak stracą swoją przewagę i właśnie przeciwko temu protestują.
Przewagę w czym? Po osiągnięciu pewnego progu te 100 czy 200% ataku nie robi dużej różnicy. Więc jak ktoś ma miasto pod atak to zwyczajnie 5 oleje i nie straci. Wilk syty i owca cała. Ps nie wiem czy rng nie poprawili bo i 2 razy w wg diamenty zaczęły wpadać
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przewagę w czym? Po osiągnięciu pewnego progu te 100 czy 200% ataku nie robi dużej różnicy. Więc jak ktoś ma miasto pod atak to zwyczajnie 5 oleje i nie straci. Wilk syty i owca cała.
Oczywiście. Zwróć uwagę na słowo "tylko" w moim poście. Strategia nastawiona jedynie na % do ataku okazała się błędna. Brakuje jednak takiej refleksji. Gwiazdy tego typu właśnie zgasły. Nie chcą jednak "olać" 5 etapu, bo budynek jest zbyt dobry.
 

Marik

Książę
Oczywiście. Zwróć uwagę na słowo "tylko" w moim poście. Strategia nastawiona jedynie na % do ataku okazała się błędna. Brakuje jednak takiej refleksji. Gwiazdy tego typu właśnie zgasły. Nie chcą jednak "olać" 5 etapu, bo budynek jest zbyt dobry.
Nie uważam że to błędna taktyka, jak ktoś ma miasto pod atak to zarobi na gpch - kupi za to towary i machnie piątke negami. Tu jest ogrom możliwości i nie trzeba w cale taktyki zmieniać, tylko zastanowić się która opcja jest najbardziej optymalna
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Problem jest w tym, że kontent został stworzony pod jakiś 1% graczy. Reszty po prostu na to nie stać, bo albo się rozwijają, albo zmieniają epokę, albo nie mają pereł towarowych na setnych poziomach, kolonii w epokach kosmicznych itp itd i tak można wymieniać przez cały dzień. Dla tych wszystkich osób 5 etap jest bez sensu, bo więcej stracą kupując towary albo wydając ze swoich zasobów, niż walcząc o czasowy budynek albo sprzedając swoje towary innym. Bo nic innego ciekawego na 5 poziomie nie ma, te wszystkie pozostałe nagrody na sektorach to żartw porównaniu do kosztów. I ja to doskonale rozumiem, bo nie patrzę ze swojego gniazda tylko na swoje 4 litery jak niektóre forumowe gwiazki. Rozumiem też że 5 poziom ma być wyzwaniem, ale nie dla 1% graczy na litość, kto w ogóle tworzy kontent dla jednego procenta graczy? To jest niestety absurd i firma musi się teraz zmierzyć wypić to piwo którego nawarzyła.
 

Borisel

Hrabia
A ja znalazłem najlepszą taktykę na 5 wg - nie robię tego w ogóle . Albo nie zrobię póki nie poprawię ataku lub zacznę szastać towarami z aktualnej i poprzedniej epoki po 10k dziennie . Więc nie ma co się spinać - pół roku i większość graczy pewnie będą robić ten poziom z palcem w nosie . Zapomnieliście , że my gracze potrafimy adaptować się do nowych warunków ? Jak z limitem dziennych zadań , zmianami wg 4 , statystyki pereł ? Trzeba zacisnąć zęby i albo grać dalej albo zrezygnować z gry , albo olać tą sprawę i grać dalej po swojemu . A nuż może po 10 latach "tfurcy" coś zmienią - jak z grupowaniem wojska . Ja nadal czekam , aż coś zmienią w kwestii "nagród" z reliktów na wg .
 

Marik

Książę
Problemem większości graczy zwłaszcza doświadczonych jest to że zapomnieli jak ważna jest cierpliwość. Wychodzi coś nowego to od razu chcecie być top lub też jak w tym wypadku zrobić V etap w 5 minut, a nie na tym ta gra polega. Weszło coś nowego z nową mechaniką to pokombinujcie, obmyślcie stategię i za pomocą eventów poprawcie troche niebieskie statystyki. Nie od razu Rzym zbudowano, może warto było by się zastanowić ile czasu zajęło wam wbicie obecnego progu ataku? Obstawiam że więkoszość nie wbijała setnego oporu zaraz po wprowadzeniu gpch, a w tym wypadku tego oczekujecie. Za pare miesięcy (jak wyżej) 90% graczy pewnie V machnie w większości walką
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
albo się rozwijają, albo zmieniają epokę, albo nie mają pereł towarowych na setnych poziomach, kolonii w epokach kosmicznych itp itd
Miasto założone 28/07/2022, modernizm, wczesne (stare konto, bez mocno rozwiniętych pereł towarowych), współczesność idą z nami równo na 5 mapie. Powyżej postępu perły towarowe nie mają właściwie znaczenia w tym aspekcie gry.
czasowy budynek
Czasowy? To jest budynek z premią za aktywność. Przy regularnym robieniu pełnych wypraw jest stały
Drugi budynek (na stałe) 2x3 na 3 poziomie daje 15% do ataku + 10 towarów. Masz w mieście lepszy?

To jest niestety absurd i firma musi się teraz zmierzyć wypić to piwo którego nawarzyła.
Z tym się zgadzam. Tylko to nie firma piwa nawarzyła, a gracze sami sobie - brakiem wyobraźni. Teraz zamiast sami go wypić, szukają winnego.
 

LimakT

Baronet
Tak naprawdę jedynym argumentem przeciwników 5 poziomu jest "kradzież diamentów" reszta jest tylko kamuflarzem aby swoją roszczeniową postawę przykryć.
Poprosiłam o konkretne argumenty , których także nie potrafisz wskazać.
W postach powtarza się "słabe nagrody" wskaż proszę lepsze jakie były na WG
"Same fragmenty" po trzech edycjach nowych wypraw mam fragmentów na trzy tarasy , w poprzedniej edycji zdobycie tego było niemożliwe.
"Nowi gracze nie mają szans na zrobienie 5 poziomu" czy w 2016 roku gdy weszły wyprawy 1-3 wszyscy odrazu je robili? Gdy wszedł poziom 4 nowy gracz był w stanie zrobić go z marszu?
"Nie można zdobyć studni zyczen" na moją prośbę o napisanie ile studni przeciwnicy mają na GŁÓWNYM świecie, cisza nikt się nie pochwalił ile ich ma.
"Koszty nieadekwatne do nagród" same negocjacje to koszt około 10k towarów z dwóch epok co daje nam 1k towarow każdego rodzaju. Każdy w miarę ogarnięty gracz te towary sobie wyprodukuje sam , ale jeśli zawalił całe miasto placami zwycięstwa to jego problem , a nie problem z grą. Budynek dający 40% do niebieskich statystyk , 50% do czerwonych, 20% do zbioru pr jest słaby?
"Budynek jest na 28 dni" Jeśli robię WG regularnie to nawet nie odczuje tej czasowości a jeśli skończę grę lub zawiewszę granie na pół roku to i tak nic nie stracę.
Wyłożę Ci to najprościej jak się da. Ja się czepiam stylu Twoich wypowiedzi. On jest pozbawiony sensu. Sama sobie w nich zaprzeczasz. Zanim klikniesz przycisk "odpowiedź" przeczytaj sobie na spokojnie czy to co napisałaś ma sens. Nie mów ,że ludzie nie podają Ci argumentów jednocześnie w tym samym zdaniu podając te argumenty. Taka wypowiedź sama sobie zaprzecza. O to mi chodzi. To ,że z tymi argumentami się nie zgadzasz to inna sprawa ale ludzie mają prawo podawać swoje zdanie. Nie muszą się zgadzać tylko z Twoim zdaniem. Mogą mieć inne podejście do gry i inne rozumowanie.

Moje zdanie na temat zmian na WG i 5 poziomu jest takie:
1) Pomysł na nowy 5 poziom WG fajny
2) Fajne nowe budynki. Natomiast ja bym inaczej to zrobił. Według mnie na 4 poziomie powinny być do zdobycia budynki wzmacniające staty defensywne(rytualny płomień to mało). Wtedy ma to sens. Nie jesteś w stanie zrobić 5 poziomu ale regularne robienie 4 poziomu pomaga Ci coraz lepiej radzić sobie z 5 poziomem. Te kolce węża i statua pierzastego węża powinny być na poziomie 4.
3) Niepotrzebne nerfy diamentów. Stare WG 163 diamenty średnio. Nowe WG 81 diamentów średnio. Cel inno był taki żeby ograniczyć zdobywanie diamentów przez graczy i znerfić farmy. Zrobili to źle bo najbardziej oberwało się graczom ,którzy tych farm nie mają. Należało ilość zdobywanych diamentów z WG zostawić na takim samym poziomie a jedynie wprowadzić licznik diamentów osobny dla każdego świata.
4) Niepotrzebna fragmentaryzacja słabych budynków (rytualne płomienie/wrota boga słońca, twarze starożytnych, plac tubylców). Takie budynki powinno się zdobywać w całości. Nie ma co ich fragmentaryzować.
5) Zbyt duży koszt negocjacji 5 poziomu WG. Według mnie o 20-30% powinien został zmniejszony.

Ja nie utożsamiam się z ludźmi którzy są gorliwymi przeciwnikami 5 poziomu WG. Natomiast część ich argumentów jest dla mnie jak najbardziej trafna(podałem trzy z nich wyżej więc czytaj uważnie). Tak samo zgadzam się z częścią argumentów które Ty podajesz. Należy oceniać same argumenty a nie to czy ktoś jest czegoś przeciwnikiem czy też zwolennikiem. Oczywiście nie da się dogodzić każdemu ale w tej chwili to zadowolona jest wąską grupa osób. Chyba nie o to chodziło. Według mnie należy wprowadzić poprawki i po problemie.
 

Busterion

Baronet
Odsyłam do moich obliczeń na 8 czy 10 stronie. Po przemyśleniu opłaca się, kiedy ma się perly do pr na około 100lvl. Wtedy koszt wg jest niższy niż kolejny pr z perly. Licząc zysk w postaci +25pr na dzień z około 14 pierwszych edycji to zwiększenie zbiorów o okolo 75pr dziennie po roku robienia wg5 (uwzględniamy kasowanie budynków budynków dających mniej pr). I to nie liczac swiątyni, bo ona da mi jakieś 175pr dziennie przez 28 dni.
Ja tam będę robił., bo dla mnie to jakies 90k pr zysku rocznie przy koszcie niecałych 550k towaru. A towar ten sprzedalbym za okolo 60k pr. Szału nie ma, ale zawsze na plus.
 
Problem jest w tym, że kontent został stworzony pod jakiś 1% graczy. Reszty po prostu na to nie stać, bo albo się rozwijają, albo zmieniają epokę, albo nie mają pereł towarowych na setnych poziomach, kolonii w epokach kosmicznych itp itd i tak można wymieniać przez cały dzień. Dla tych wszystkich osób 5 etap jest bez sensu, bo więcej stracą kupując towary albo wydając ze swoich zasobów, niż walcząc o czasowy budynek albo sprzedając swoje towary innym. Bo nic innego ciekawego na 5 poziomie nie ma, te wszystkie pozostałe nagrody na sektorach to żartw porównaniu do kosztów. I ja to doskonale rozumiem, bo nie patrzę ze swojego gniazda tylko na swoje 4 litery jak niektóre forumowe gwiazki. Rozumiem też że 5 poziom ma być wyzwaniem, ale nie dla 1% graczy na litość, kto w ogóle tworzy kontent dla jednego procenta graczy? To jest niestety absurd i firma musi się teraz zmierzyć wypić to piwo którego nawarzyła.
Ale co to za wyzwanie, które wszyscy są w stanie z marszu wykonać? Ja na razie nie jestem w stanie (opłacalnie) ukończyć WG5, ale nad tym nie płaczę. Wręcz przeciwnie. Nikt nie powiedział, że to ma być całość negami tydzień w tydzień robić.
 

LimakT

Baronet
Odsyłam do moich obliczeń na 8 czy 10 stronie. Po przemyśleniu opłaca się, kiedy ma się perly do pr na około 100lvl. Wtedy koszt wg jest niższy niż kolejny pr z perly. Licząc zysk w postaci +25pr na dzień z około 14 pierwszych edycji to zwiększenie zbiorów o okolo 75pr dziennie po roku robienia wg5 (uwzględniamy kasowanie budynków budynków dających mniej pr). I to nie liczac swiątyni, bo ona da mi jakieś 175pr dziennie przez 28 dni.
Ja tam będę robił., bo dla mnie to jakies 90k pr zysku rocznie przy koszcie niecałych 550k towaru. A towar ten sprzedalbym za okolo 60k pr. Szału nie ma, ale zawsze na plus.
Tak czytałem. Bardzo dobre obliczenia. Tylko myśleć o opłacalności to mogą ludzie co mają duże ilości tych towarów. Nowy gracz potrzebuję jakoś je zdobyć. Chodzi o próg wejścia. W tej chwili moim zdaniem jest trochę za wysoki.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tak czytałem. Bardzo dobre obliczenia. Tylko myśleć o opłacalności to mogą ludzie co mają duże ilości tych towarów. Nowy gracz potrzebuję jakoś je zdobyć. Chodzi o próg wejścia. W tej chwili moim zdaniem jest trochę za wysoki.
ma być mega wysoki, bo to ma byc jeden z celów dla graczy, by móc to zrobić.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Odsyłam do moich obliczeń na 8 czy 10 stronie. Po przemyśleniu opłaca się, kiedy ma się perly do pr na około 100lvl. Wtedy koszt wg jest niższy niż kolejny pr z perly. Licząc zysk w postaci +25pr na dzień z około 14 pierwszych edycji to zwiększenie zbiorów o okolo 75pr dziennie po roku robienia wg5 (uwzględniamy kasowanie budynków budynków dających mniej pr). I to nie liczac swiątyni, bo ona da mi jakieś 175pr dziennie przez 28 dni.
Ja tam będę robił., bo dla mnie to jakies 90k pr zysku rocznie przy koszcie niecałych 550k towaru. A towar ten sprzedalbym za okolo 60k pr. Szału nie ma, ale zawsze na plus.
a czy przypadkiem ten dodatkowy bonus przy zbiorach ma nie działać na perły? bo coś mi się tak kiedyś obiło o uszy, bo jak będzie działał na perły to tyle wyciągniesz, a jak nie będzie to już tak opłacalny nie jest
 
Do góry