Jakie macie poglądy polityczne?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4257
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser4257

Guest
Ja osobiście jestem że tak się wyrażę konserwatywnym tradycjonalistą...
Piszcie jakie wy macie poglądy..
Wybierajcie z tych niżej wymienionych:
Konserwatyzm
Tradycjonalizm
Komunizm
Faszyzm
Nazizm
Komunizm chrześcijański
Liberalizm
Socjalizm
Socjalodemokracja
Nacjonalizm

Ale nie tylko.jeśli przypomni się inne,to piszcie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2632

Guest
moje poglądy polityczne zawarte są w tej oto piosence:

[video=youtube;dQxCtShIOb4]http://www.youtube.com/watch?v=dQxCtShIOb4[/video]To po pierwsze

To po drugie
To po trzecie
A to po czwarte

Po pierwsze, najlepszy król to żaden król
Po drugie, najlepszy rząd to żaden rząd
Po trzecie, najlepszy pan to żaden pan
Najgorszy czas to ostatni czas

To po pierwsze
To po drugie
To po trzecie
A to po czwarte

I ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę

To po pierwsze
I najważniejsze
To po drugie
I ja tego nie lubię

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
Niezależnie kto to będzie
I niezależnie skąd on będzie

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
I ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
Niezależnie kto to będzie
I niezależnie skąd on będzie

To po pierwsze
I najważniejsze
A to po drugie
I ja tego nie lubię
 

DeletedUser

Guest
Konserwatyzm, nacjonalizm i tradycjonalizm (i trad. katolicki).
 

DeletedUser314

Guest
W sumie dodaj ankietę jeszcze możesz :>
Tylko znajdź więcej poglądów i zaznacz wielokrotny wybór :)
 

DeletedUser4340

Guest
komunizm
solidarnosc zabila polske

- - - Zaktualizowano - - -

komunizm
solidarnosc zabila polske
 

DeletedUser2632

Guest
komunizm
solidarnosc zabila polske

sam nie wiesz co piszesz...

[video=youtube;mnNwsgXlpyg]http://www.youtube.com/watch?v=mnNwsgXlpyg[/video]

solidarnościowcem nie jestem, ale nic gorszego niż komunizm Polski spotkać nie mogło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Też byłbym za komunizmem połączonym z kapitalizmem. Założenia złe nie są, ale zawsze był źle wprowadzany. W kwestii poglądów moralnych dominuje u mnie liberalizm. Jestem też za rozdziałem kościoła i państwa.
Jestem też za demokracją, ale tą prawdziwą, grecką ;) Co to za demokracja, gdy na 38mln osób decyduje 460?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jak kto jest za komuną, to proszę bardzo. Można jechać do Rosji i z Putinem (który bardzo żałuje, że nie ma już ZSRR) zakładać NZSRR (Nowy Związek Radziecki). Polskę, która i tak już przeżyła komunistyczne czasy, zostawić w spokoju.

Solidarność zabiła Polskę? Fajne podziękowania za walkę o niepodległość ojczyzny.

A w kącie ciemnym ZOMO się czają
Pały szykują i się uśmiechają
-Co, towarzyszu. Jakiś problem macie?
Raz machnę ręką i już się z...acie-
Takie to są uroki tej komuny
I niechaj nie będzie jej po raz wtóry
 

DeletedUser5192

Guest
Konserwatywny tradycjonalizm.
A co do komunizmu; jedno powiem; KOMUNIZM TO CZYSTE ZŁO. NIC TAK BARDZO NIE ROZWALIŁO POLSKI.
 

DeletedUser

Guest
Tak, komunizm zniszczył Polskę. Jednak nadal będę powtarzał: założenia komunizmu złe nie są, tylko ludzie, którzy je wprowadzają. Jak zapewne wielu z was pamięta, była wtedy cenzura, religia była zwalczana (co nie powinno mieć miejsca). Nikt nie liczył się z ludźmi, panował wyzysk, trzeba było wyrobić normę produkcyjną (!). Jakby się przypatrzeć, założenia są zgoła odmienne. Produkcja, czyli gospodarka jest wspólna i nie jest odgórnie regulowana (poprzez śmieszne minimalne granice). Cenzury nie ma, wszyscy są równi, czyli panuje liberalizm moralny, nie ma wyzysku.
Jednakże, jest to tylko utopia, w którą niestety wierzę :(
Jeśli miałbym wybierać między rzeczywistymi ustrojami, to wybrałbym kapitalizm i liberalizm.
 

DeletedUser

Guest
Tak, komunizm zniszczył Polskę. Jednak nadal będę powtarzał: założenia komunizmu złe nie są, tylko ludzie, którzy je wprowadzają. Jak zapewne wielu z was pamięta, była wtedy cenzura, religia była zwalczana (co nie powinno mieć miejsca). Nikt nie liczył się z ludźmi, panował wyzysk, trzeba było wyrobić normę produkcyjną (!). Jakby się przypatrzeć, założenia są zgoła odmienne. Produkcja, czyli gospodarka jest wspólna i nie jest odgórnie regulowana (poprzez śmieszne minimalne granice). Cenzury nie ma, wszyscy są równi, czyli panuje liberalizm moralny, nie ma wyzysku.
Jednakże, jest to tylko utopia, w którą niestety wierzę :(
Jeśli miałbym wybierać między rzeczywistymi ustrojami, to wybrałbym kapitalizm i liberalizm.
Dobrze piszesz. Jakość ustroju zależy od władz kraju. Dobra władza zadowoli lud nawet dyktaturą. Jednak Polska jest takim krajem, gdzie demokracja jest najlepszym ustrojem. Dlatego wszyscy (prawie) tak nie chcą słyszeć o komunie.

Sprawiedliwie powiem, że każdy ustrój ma wady i zalety. Za komuny nie było tego całego dziadostwa z zaułka, a teraz tylko chodzą i "HWDP" i "JP", a na widok policji 99,99% sp...biegną przed siebie i byleby dalej (00.01% stawia opór i jedzie na wycieczkę do komisariatu).

Za to demokracja ma tę ciemną stronę, że im więcej jest idiotów w społeczeństwie, tym bardziej zagrożone jest państwo.
"Demokracja daje szansę głosującemu na zrobienie czegoś głupiego"
I poza tym wiadomo, że demokracja to ustrój, który wymaga, by władza była jak najlepsza, bo jak ktoś myśli tylko o tym, żeby zapchać konto bankowe jak największą ilością zer, to lepiej wyjechać jak najdalej.
"To najprawdziwsza demokracja, ale rządzi najsilniejszy"

I należy też pamiętać, że Polska była zależna od ZSRR. Gdyby komunizm panował jako wynik działań Polaków, to pewnie byłoby inaczej. Ale mimo wszystko, demokracja jest lepsza do komuny, nawet jeżeli "podczas wyborów nie liczy się kto i jak głosował, ale kto będzie liczył głosy". Bo "komunizm jest jak prohibicja. Dobry pomysł, ale nie przejdzie".
 

DeletedUser

Guest
Za to demokracja ma tę ciemną stronę, że im więcej jest idiotów w społeczeństwie, tym bardziej zagrożone jest państwo.
"Demokracja daje szansę głosującemu na zrobienie czegoś głupiego"
I poza tym wiadomo, że demokracja to ustrój, który wymaga, by władza była jak najlepsza, bo jak ktoś myśli tylko o tym, żeby zapchać konto bankowe jak największą ilością zer, to lepiej wyjechać jak najdalej.
"To najprawdziwsza demokracja, ale rządzi najsilniejszy"
Kiedyś się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że można by było zrobić demokrację bezpośrednią. Po prostu projekt ustawy byłby wrzucany na daną stronę, a tam każdy obywatel Polski mógłby się wypowiedzieć i zagłosować "Tak" lub "Nie". Niebezpieczeństwo byłoby takie, że nikt nie głosowałby nad ustawami odnośnie podatków, emerytur i ogólnie rzeczy, które nie są dla niego dobre. W sukurs takim ustawom przychodziliby specjaliści (ale prawdziwi), którzy tłumaczyli by dlaczego jest ona dobra. Ewentualnie można by było ją przepchnąć, ale wtedy nie ma demokracji.
 

DeletedUser314

Guest
Ja bym zrobił demokracje ale an takiej zasadzie ten ile wpłaca podatku tak mocno jest ważny jego głos. Ten kto nie płaci państwu tylko bierze zasiłki nie ma głosu.
Bo jak by nie patrzeć 99% spraw w rządzie tyczy się pieniędzy. Więc moim zdaniem Ci co się składają powinni decydować na co je przeznaczyć.
A nie jak teraz partią opłacane przez bogatych mają za zadanie nakłamać plebsowi by ten je wybrał, a następnie zapychają swoje koryta.
Każdy również mógł by wybierać (orientacyjnie, żeby góra wiedziała czego ludzie chcą ) na co jego środki mają iść: infrastruktura, socjale, itd itd.

Emerytura nie była by brana od wszystkich, ale 50% było by z tego co wpłacają nasze dzieci (drugie 50% od dzieci szło by na wspólna pule rozdzielaną po równo), + jakaś mała kwota od państwa (z tamtej puli).
To powinno rozwiązać problem przyrostu naturalnego i tego by rodzice lepiej zajmowali się dziećmi i dbali o ich wykształcenie i przyszłość, itd.

Posłowie nie powinni dostawać wynagrodzeń, ponieważ jak ktoś kto nie potrafi sobie zapewnić bytu, ma go zapewniać milionom?

na cała resztę, jak np kwestie małżeństw homo itd, robili by ludzie poprzez zaawansowane technicznie referenda w całej Polsce, coś na wzór tego co powiedział Robertlog.

Co do komunizmu, w ponad połowie małżeństw(2 osoby) to nie zdaje rezultatu, więc jak ma działać wśród milionów? Ludzie nie są równi i nigdy nie byli, to już mamy w genach zapisane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5372

Guest
Ja mam totalitarne poglądy. Blisko faszyzmu, choć z niektórymi doktrynami się nie zgadzam.
 

DeletedUser4340

Guest
Konserwatywny tradycjonalizm.
A co do komunizmu; jedno powiem; KOMUNIZM TO CZYSTE ZŁO. NIC TAK BARDZO NIE ROZWALIŁO POLSKI.

mówisz jak prawdziwy "RYDZYKANIN" ;]

@lord ironwiking
podoba ci sie zycie jako "niby" wolny polak?
robertolog wyjasnil juz "dlaczego" komuna wiec niebede powtarzal po nim
niby wielki czlowiek "walesa" a lco on takiego zrobil dla polski?
zreszta , jak by nie patrzec to z historii polski mozna wywnioskowac iz polska jest jak ******(tylko ze ****** bierze pieniadze) bo daje kazdemu kto chce,zaczynajac od rozbiorów a konczac na cale tej unii. teraz pewnie "prawdziwi" polacy podejma sie obrony polskosci ale naprawde , historia jasno pokazuje iz niemyle sie w tym zagadnieniu
 

DeletedUser

Guest
proponuję, aby osoby, które wyrażają swoją opinię, nie szukały podpory w wypaczonych faktach historycznych.
opinie innych przełknę (nawet jeśli radykalne), ale nie zgadzam się na obrazoburcze traktowanie poglądów innych osób oraz wizerunku innych osób. ktoś, kto nie ma szacunku dla kraju, w którym żyje oraz osób, które coś dla niego zrobiły, to być może sam na szacunek nie zasługuje. więc wyzywać od 'szmaciarzy' nie zamierzam... proponuję wyrażać się bez emocji. i chamstwa.

mniej pogardy, więcej pokory
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2632

Guest
mówisz jak prawdziwy "RYDZYKANIN" ;]

@lord ironwiking
podoba ci sie zycie jako "niby" wolny polak?
robertolog wyjasnil juz "dlaczego" komuna wiec niebede powtarzal po nim
niby wielki czlowiek "walesa" a lco on takiego zrobil dla polski?
zreszta , jak by nie patrzec to z historii polski mozna wywnioskowac iz polska jest jak ******(tylko ze ****** bierze pieniadze) bo daje kazdemu kto chce,zaczynajac od rozbiorów a konczac na cale tej unii. teraz pewnie "prawdziwi" polacy podejma sie obrony polskosci ale naprawde , historia jasno pokazuje iz niemyle sie w tym zagadnieniu

1.nie przeczytałeś i wysłuchałeś mojego pierwszego posta?
2. w drugim poście również napisałem że nie jestem solidarnościowcem, a Wałęsy za wielkiego polaka nie uważam...

[video=youtube;LzM37iaqtoo]http://www.youtube.com/watch?v=LzM37iaqtoo[/video]

3. nie będzie wolnych ludzi (nie tylko Polaków) dopóki sami będziemy pchać łeb w homonto jakiegokolwiek ustroju, religii itp...

a to sądze o WSZYSTKICH politykach:

[video=youtube;dwOOsablziU]http://www.youtube.com/watch?v=dwOOsablziU[/video]
 

DeletedUser

Guest
Po 1, historię trzeba szanować, bez niej jesteśmy niczym. Niczym nie różnimy się od francuza, albańczyka itd. Niby znajdujemy się w Polsce, jesteśmy polakami, mamy własną kulturę, ale co z tego jak nie mamy historii. Jesteśmy puści jak lodówka studenta.
Po 2, ustrój determinuje prawo, które wypadałoby aby było. Nie wszyscy są rozgarnięci i moralni, aby żyć bez jakichkolwiek regulacji. Chyba każdy umie sobie wyobrazić jak wyglądało by życie bez prawa. Coś jak jazda na trzypasmowym rondzie bez sygnalizacji świetlnej lub (co gorsza) jazda na skrzyżowaniu bez świateł (jakimś bardzo ruchliwym).
Po 3, religia powinna być odseparowana od państwa. Mariaż nie przyniesie za dużo dobrego, poza kolejnym średniowieczem.
Po 4, Wałęsa może nie był dobrym rządzącym, ale był jednym z głównych niszczycieli komuny w Polsce za co należą mu się brawa i wdzięczność.
Po 5, w odpowiedzi na jeden z paragrafów kolegi ir pall, Polska stała się pomiataczem na skutek niekorzystnego położenia. Z jednej strony Rosja, z drugiej Prusy, z trzeciej Turcja. Musisz przyznać, że do wieku XVI byliśmy kimś w Europie i możemy być z tego dumni. W następnym okresie jest niestety tak jak mówisz. Jednakże dzięki wspaniałej historii nigdy nie zapomnieliśmy kim jesteśmy i możemy żyć teraz w POLSCE i mówić po POLSKU. Jest jak jest, ale ważne, że możemy kultywować swoją kulturę i tradycję.

Podsumowując:
- brak prawa nie jest dobrym rozwiązaniem
- na historię możemy psioczyć, możemy wytykać błędy poprzedników, ale dzięki nim i niej możemy teraz mówić po polsku
- każdy ustrój jest dobry, ale na żaden ludzie nie są gotowi ;)
 

DeletedUser2632

Guest
Jednakże dzięki wspaniałej historii nigdy nie zapomnieliśmy kim jesteśmy i możemy żyć teraz w POLSCE i mówić po POLSKU. Jest jak jest, ale ważne, że możemy kultywować swoją kulturę i tradycję.

[video=youtube;x3kicEsx7g0]http://www.youtube.com/watch?v=x3kicEsx7g0[/video]

POLSKA!!! MIESZKAM W POLSCE...
 

DeletedUser2632

Guest
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_(piosenka) Nie wiem jak można porównywać tok 1987 z 2012... 25 lat to sporo, zdążyło się wykształcić nowe pokolenie, niezanieczyszczone tamtą ideologią.

1.
Zaczepia mnie pijanych meneli wielu
Jutro spotkają się w kościele
co to nie pasuje? ja zmian nie widzę...
2.
Pełne bezmózgów w służbie porządkowej
Patrzą wokoło, bo swędzą ich ręce
Kochają bić coraz więcej i więcej
tutaj też nie wiele się zmieniło...

25 lat nie wystarczy żeby wyplenić syf który pozostał po komiunizmie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry