Aktualizacja Wypraw Gildyjnych - komentarze

Ja proponuję zamknięte oczy zwrócić w kierunku budynków dających niebieskie bonusy bo jest parę naprawdę ciekawych o których nikt nawet nie pomyśli a nawet byłby zaskoczony ,a potem zdziwienie że ktoś znowu udowadnia że się da mimo że wielu próbuje nas przekonać że nie.
Przykład. wywołany rytualny płomień do zdobycia na 2 lvl WG daje 8-12% na powierzchni 2x1 bez potrzeby drogi. Na powierzchni 4x4 a więc taki standardowy budynek to już prawie 100% bonusu. Mam liczyć dalej? A to tylko jeden budynek.
 

Busterion

Baronet
a czy przypadkiem ten dodatkowy bonus przy zbiorach ma nie działać na perły? bo coś mi się tak kiedyś obiło o uszy, bo jak będzie działał na perły to tyle wyciągniesz, a jak nie będzie to już tak opłacalny nie jest
Policzyłem bez pereł i ratusza. Gdybym to liczył to wyszło by 320pr a nie 175.
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Jakby ktoś był ciekaw XD Postanowiłem robić 5 poziom walką na swiecie G. Jestem w Jowiszu. Obrona mojego miasta to 211% na 290%... ale są fiolki. Uruchomiałem fiolki powoli i testowałem ile % potrzeba by przejść dane wysepki (wyniki poniżej to suma bonusów moich jednostek w ataku i obronie) Ps. Kupowałem też budynki na każdej wysepce dające dodatkowy bonus do ataku w obronie XD

2900% - tyle potrzebowałem by wygrać pierwszą wysepkę 5 poziomu
4000% - doszedłem do 74 wysepki
8700% - wykorzystałem wszystkie fiolki – nie mogę przejść 78wysepki…

Uruchomiłem:
52szt fiolek 10%
157szt fiolek 20%
145szt fiolek 30%

W rezultacie na koniec miałem 211% atak w obronie i 8300% obrona w obronie. 78 wysepki nie przeszedłem ani ręcznie ani auto walką mimo wielu prób różnym wojskiem. Zapewne dużym problemem tutaj był bardzo słaby i nieproporcjonalny atak w obronie … gdybym miał go np. 500% myślę że obrony wystarczyłoby znaczne mniej. Nie zmienia to faktu że wymagany jest gigantyczny %obrony by robić walką szczególnie powyżej 74 wyspeki…


Nego z foe helperem+ 4.proba z tawerny:

na 78 wysepce – wykupiłem budynek zmniejszający ilość potrzebnej surki do 43szt(-6), udało się przy pierwszym podejściu przy 4 próbie – wydałem774szt surki na nego + ok 150szt na budynek

na 79 wysepce - wykupiłem budynek zmniejszający ilość potrzebnej surki do 46szt (-7), udało się przy pierwszym podejściu przy 4 próbie – wydałem644szt surki na nego + ok 150szt na budynek

na 80 wysepce – wykupiłem dwa budynki zmniejszające ilość potrzebnej surki do 62szt (2x-8= -16), udało się przy pierwszym podejściu przy 4 próbie – wydałem 992 szt surki na nego + ok 560szt na dwa budynki

Pokonanie ostatnich 3 wysepek kosztowało mnie : 3270 szt surki


Trzeba zwrócić uwagę by mieć zapomnianą świątynie trzeba 4x zrobić WG a to budynek czasowy i po 4 tygodniach przestaję działać... wiec trzeba robić cały czas... jest fajny bo daje 40%ataku i 40% obrony w ataku + 20% bonusu do zbiorów pr z budynków (nie dotyczy pereł)

Pierzasty wąż poz1 to też 4 edycje a poz 2 to kolejne 4 edycje... ale to już budynek stały i poz 3 to kolejne 4 edycje.. fakt jest fajny bo daje 15% ataku i 15% obrony w ataku i 10pr a wymiary to 3x4 kratki

jeżeli chodzi o ogony pierzastego węża to po dwóch edycjach mam ich 40 fragmentów ze 100 wiec potrzeba 5x zrobić 5 poziom by mieć ogon. ogon daje 5% z 4 kratek wiec ciut lepeij niż wrota Boga słońca poz2 które dają 4%, tyle że ich nie trzeba łączyć w pociąg i mogą stać w każdej dziurze


Jak widać budowa obrony miasta mija sie z celem. Moje 8700% obrony nie wystarczylo , gdzie na 64wg wystarcza ok 2500% ataku w jowiszu...

Jak trzeba by przebudować miasto by to osiągnąć?! GPC GVG czy nawet 64WG byłby problem robić bo brakło by miejsca na budynki dające atak...

Nego... wedle szacunków potrzeba 7-12k surki na zrobienie 5 poziomu WG w zależności od zdolności , szczęścia i ilości wydanych diax

Powiedzmy że robimy 12 edycji 5 poziom nego i wydajemy na to ok 100 000 szt surki licząc po 8k na edycje.

Co zyskujemy:

Na stałe węża poz 3 a więc łącznie 30% ataku i obrony w ataku i 10pr zbiorów

Zapomniana Świątynia na okres 3 miesięcy

daje nam łącznie 80% ataku i obrony oraz 20% bonusu do pr

Jeśli mamy zbiory 1000pr i ładnie rozwinięte perły to mamy ok 300pr z pereł. Wiec z innych budynków 700pr x20% = 140pr dziennie x 3 miesiące = jakieś 11700pr.

100k surki x 100pr za 1k= 10 000pr - koszt wypraw o ile sprawnie negocjujemy ...

Reasumujac swiatynia rekompensuje nam straty w surce na nego i czasowo daje trochę ataku... trochę bo raczej tylko koksy będą zacięcie robić to WG a oni mają po kilka tysięcy % i te 80% nic nie zmienia...

A więc jedyny zysk to wąż dający 30% i 10pr , a koszt to 3 miesiące robienia tego badziewia xd Oczywiście jeśli ktos ma te 100k surki to nie kupuje jej ale wtedy też jej nie sprzeda ..

Ogon węża pomijam bo daje 5% z 4 kratek I wymaga ustawiania w pociag ... a wrota Boga słońca dają 4% z 4 kratek I można stawiać gdzie się chce...

Kto teraz powie że ma to sens ?
Może jeśli mamy zbory powyżej 1000pr i gigantyczne zbiory surki której nie możemy sprzedać to tak... albo jesteśmy w epoce gdzie surka jest tania i łatwo dostępna ale ... by kupić surkę tez trzeba mieć surke na wymianę ... to tez kosztuje i wymaga zbierania lub kupowania na dłuższą metę..

drugiej strony sprzedając to 100k swojej surki też zyskujemy 50k innej surki która można wbić do skarbca czy pomoc młodym czy użyć jeszcze w innym celu i to też ma wartość
 

Bożka123

Hrabia
Przyjdzie czas na robienie ostatnich 4 walką. Kupowanie budynków zmniejszających koszt nego świadczy o nieznajomości arytmetyki. Obecnie 319% ataku w obronie (nie zmniejszyłam czerwonych statystyk nawet o 1 punkt procentowy) i 12 konfliktów walką w automacie przy obronie 1585%. Jeden konflikt w drugim podejściu - zmieniłam typowy układ jowiszowy na 8 szybowców.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jakby ktoś był ciekaw XD Postanowiłem robić 5 poziom walką na swiecie G. Jestem w Jowiszu. Obrona mojego miasta to 211% na 290%... ale są fiolki. Uruchomiałem fiolki powoli i testowałem ile % potrzeba by przejść dane wysepki (wyniki poniżej to suma bonusów moich jednostek w ataku i obronie) Ps. Kupowałem też budynki na każdej wysepce dające dodatkowy bonus do ataku w obronie XD

2900% - tyle potrzebowałem by wygrać pierwszą wysepkę 5 poziomu
4000% - doszedłem do 74 wysepki
8700% - wykorzystałem wszystkie fiolki – nie mogę przejść 78wysepki…

Uruchomiłem:
52szt fiolek 10%
157szt fiolek 20%
145szt fiolek 30%

W rezultacie na koniec miałem 211% atak w obronie i 8300% obrona w obronie. 78 wysepki nie przeszedłem ani ręcznie ani auto walką mimo wielu prób różnym wojskiem. Zapewne dużym problemem tutaj był bardzo słaby i nieproporcjonalny atak w obronie … gdybym miał go np. 500% myślę że obrony wystarczyłoby znaczne mniej. Nie zmienia to faktu że wymagany jest gigantyczny %obrony by robić walką szczególnie powyżej 74 wyspeki…


Nego z foe helperem+ 4.proba z tawerny:

na 78 wysepce – wykupiłem budynek zmniejszający ilość potrzebnej surki do 43szt(-6), udało się przy pierwszym podejściu przy 4 próbie – wydałem774szt surki na nego + ok 150szt na budynek

na 79 wysepce - wykupiłem budynek zmniejszający ilość potrzebnej surki do 46szt (-7), udało się przy pierwszym podejściu przy 4 próbie – wydałem644szt surki na nego + ok 150szt na budynek

na 80 wysepce – wykupiłem dwa budynki zmniejszające ilość potrzebnej surki do 62szt (2x-8= -16), udało się przy pierwszym podejściu przy 4 próbie – wydałem 992 szt surki na nego + ok 560szt na dwa budynki

Pokonanie ostatnich 3 wysepek kosztowało mnie : 3270 szt surki


Trzeba zwrócić uwagę by mieć zapomnianą świątynie trzeba 4x zrobić WG a to budynek czasowy i po 4 tygodniach przestaję działać... wiec trzeba robić cały czas... jest fajny bo daje 40%ataku i 40% obrony w ataku + 20% bonusu do zbiorów pr z budynków (nie dotyczy pereł)

Pierzasty wąż poz1 to też 4 edycje a poz 2 to kolejne 4 edycje... ale to już budynek stały i poz 3 to kolejne 4 edycje.. fakt jest fajny bo daje 15% ataku i 15% obrony w ataku i 10pr a wymiary to 3x4 kratki

jeżeli chodzi o ogony pierzastego węża to po dwóch edycjach mam ich 40 fragmentów ze 100 wiec potrzeba 5x zrobić 5 poziom by mieć ogon. ogon daje 5% z 4 kratek wiec ciut lepeij niż wrota Boga słońca poz2 które dają 4%, tyle że ich nie trzeba łączyć w pociąg i mogą stać w każdej dziurze


Jak widać budowa obrony miasta mija sie z celem. Moje 8700% obrony nie wystarczylo , gdzie na 64wg wystarcza ok 2500% ataku w jowiszu...

Jak trzeba by przebudować miasto by to osiągnąć?! GPC GVG czy nawet 64WG byłby problem robić bo brakło by miejsca na budynki dające atak...

Nego... wedle szacunków potrzeba 7-12k surki na zrobienie 5 poziomu WG w zależności od zdolności , szczęścia i ilości wydanych diax

Powiedzmy że robimy 12 edycji 5 poziom nego i wydajemy na to ok 100 000 szt surki licząc po 8k na edycje.

Co zyskujemy:

Na stałe węża poz 3 a więc łącznie 30% ataku i obrony w ataku i 10pr zbiorów

Zapomniana Świątynia na okres 3 miesięcy

daje nam łącznie 80% ataku i obrony oraz 20% bonusu do pr

Jeśli mamy zbiory 1000pr i ładnie rozwinięte perły to mamy ok 300pr z pereł. Wiec z innych budynków 700pr x20% = 140pr dziennie x 3 miesiące = jakieś 11700pr.

100k surki x 100pr za 1k= 10 000pr - koszt wypraw o ile sprawnie negocjujemy ...

Reasumujac swiatynia rekompensuje nam straty w surce na nego i czasowo daje trochę ataku... trochę bo raczej tylko koksy będą zacięcie robić to WG a oni mają po kilka tysięcy % i te 80% nic nie zmienia...

A więc jedyny zysk to wąż dający 30% i 10pr , a koszt to 3 miesiące robienia tego badziewia xd Oczywiście jeśli ktos ma te 100k surki to nie kupuje jej ale wtedy też jej nie sprzeda ..

Ogon węża pomijam bo daje 5% z 4 kratek I wymaga ustawiania w pociag ... a wrota Boga słońca dają 4% z 4 kratek I można stawiać gdzie się chce...

Kto teraz powie że ma to sens ?
Może jeśli mamy zbory powyżej 1000pr i gigantyczne zbiory surki której nie możemy sprzedać to tak... albo jesteśmy w epoce gdzie surka jest tania i łatwo dostępna ale ... by kupić surkę tez trzeba mieć surke na wymianę ... to tez kosztuje i wymaga zbierania lub kupowania na dłuższą metę..

drugiej strony sprzedając to 100k swojej surki też zyskujemy 50k innej surki która można wbić do skarbca czy pomoc młodym czy użyć jeszcze w innym celu i to też ma wartość
widze ze tu tez musze odpisać.

wat. ja mając 200/2500 (obrona z butelek i 50% z budynku na atak wybudowanego na każdym konflikcie w WG) dałem rade 10 wysp walką ręczną z wykorzystaniem bonusu z krakena. Ktoś tu nie umie walczyć ręcznie.
2 grenadierów, 6 łotrów.
1 jednostka zawsze ginęła na starcie rundy. Ao robi robotę. - 100 lvl, Kraken 70 lvl.
Z Virgo jest jeszcze prościej (akurat tego nie mam)
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Przyjdzie czas na robienie ostatnich 4 walką. Kupowanie budynków zmniejszających koszt nego świadczy o nieznajomości arytmetyki. Obecnie 319% ataku w obronie (nie zmniejszyłam czerwonych statystyk nawet o 1 punkt procentowy) i 12 konfliktów walką w automacie przy obronie 1585%. Jeden konflikt w drugim podejściu - zmieniłam typowy układ jowiszowy na 8 szybowców.
nie ... koszt budynku to ok 150szt surki a oszczędza ok 100-180szt surki ... zależy jak pójdzie nego i ile surki mniej potrzeba.. wiec tak teoretycznie bez sensu ale co jak nego nie wyjdzie ? wiec teoretycznie wychodzę na zero lub teoche tracę, ale jak nego nie wyjdzie i będę musiał powtórzyć nego to zyskam... zresztą całą Różnica to powiedzmy nawet 400szt surki na 3 wysepkach wiec o czym rozmawiamy jeśli ogólnie trzeba wydać ponad 3k surki ?

co do twoich ataków, to w jakiej epoce jesteś? Też Jowisz?
bo ja mając 211 / 2540 dopiero przeszedłem pierwsza wysepkę autowalką... fakt potem bez podnoszenia % zrobiłem kilka wysepek

widze ze tu tez musze odpisać.

wat. ja mając 200/2500 (obrona z butelek i 50% z budynku na atak wybudowanego na każdym konflikcie w WG) dałem rade 10 wysp walką ręczną z wykorzystaniem bonusu z krakena. Ktoś tu nie umie walczyć ręcznie.
2 grenadierów, 6 łotrów.
1 jednostka zawsze ginęła na starcie rundy. Ao robi robotę. - 100 lvl, Kraken 70 lvl.
Z Virgo jest jeszcze prościej (akurat tego nie mam)
fakt dałem źle jednostki na starcie , sam nie wiem czemu tak zrobiłem, ale późniejsze walki były już 2 grenadier i łotry a na końcu to wszlekie kombinacje ... ręczna walka mnie nie kręci wiec w tym mogę być słaby ...Tkrakena i Virgo olewam .. fakt to może pomóc tyle że ja chce to robić na luzie bez kombinacji, czekania na krekena itd... a to sprowadza się do tego że potrzeba od ciula obrony...
 

Załączniki

  • 20230504_122129.jpg
    20230504_122129.jpg
    174,3 KB · Wyświetlenia: 10
  • 20230504_122333.jpg
    20230504_122333.jpg
    149,4 KB · Wyświetlenia: 10

MówDoMnieMiś

Szlachcic
I tu jest właśnie puenta albo pies pogrzebany. Przeciwnicy WG5 przyzwyczajeni że przechodzą WG na automacie bez potrzeby uruchamiania szarych komórek i to za jednym kliknięciem nagle zostali wyrwani z tej strefy "komfortu" i zmuszeni to pogłówkowania. To "potrafi" wzbudzać bunty hehehe.
Swoją drogą z tego co widzę grasz tylko na G i jesteś w kolonii z Arka 80, a pozostałe perły 50 i 10 lvl... I bronisz 5 poziomu choć nie jest on w twoim zasięgu? właśnie o takich jak ty chodzi... moglbys dać te 10 czy 20k surki di skarbca byłoby na GPC GVG itd... ale bezmyślnie wydasz na 5WG ...

nic nie zyskasz a gildia traci...

chyba że to twoje multi ... ale to też wiele o tobie mówi...
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Ja proponuję zamknięte oczy zwrócić w kierunku budynków dających niebieskie bonusy bo jest parę naprawdę ciekawych o których nikt nawet nie pomyśli a nawet byłby zaskoczony ,a potem zdziwienie że ktoś znowu udowadnia że się da mimo że wielu próbuje nas przekonać że nie.
Przykład. wywołany rytualny płomień do zdobycia na 2 lvl WG daje 8-12% na powierzchni 2x1 bez potrzeby drogi. Na powierzchni 4x4 a więc taki standardowy budynek to już prawie 100% bonusu. Mam liczyć dalej? A to tylko jeden budynek.
2x1 = 2 kratki i 12% obrony
a więc 1kratka=6%

powiedzmy że w jowiszu potrzeba 2000 ataku w obronie I 2000 obrony ( zaznaczam że ja z obrona 8k nie dałem rady zrobić 78 wysepki)

powiedzmy że budynki w ataku też dadzą 6% z kratki i nie wymagają drogi... a więc potrzeba 667 kratek terenu...
a więc 41 rozszerzeń...

a teraz takie przeliczenie

tarasy 5x6 = 30 kratek jak.mądrze ustawisz to + 1.5 kratki drogi = 31.5 kratki i dają 12pr a więc ok 0.38pr z kratki to razy 667kratek daje 251pr dziennie .... nic nie robisz nie wydajesz surki itd...

Mam liczyć dalej ? A to tylko tarasy... słaby budynek
 
nie... chodzi o to bym mógł tak kiedyś robić... a to praktycznie nie realne . Uważam od dawna że gra pochłania za dużo czasu i z każdym rokiem coraz więcej... kiedyś było WG i ew GVG, potem doszło GPC i arena PVP, wioski wikingów itp, zwiększyli ilość eventow, fragmenty budynków itd... wszystko jest tak robione byś spędzał jeszcze więcej czasu w grze I o ile może nastolatkowie mogą sobie pozwolić na to by w grze być 10h dziennie o tyle normali dorośli ludzie juz nie... po to rozwijałem swoje miasto w taki a nie inny sposób żeby teraz poświęcać mniej czasu na grę I między innymi dlatego mam z tym problem. Zresztą dziś ktoś mi napisał że bez diax wydał na 5 poziom 20k surki... to paranoja i tyle.

jak są wajaci co chcą robić bo sie nudza albo bo maja gigantyczne produkcje surki ponad 20k na tydzień to proszę ale nie wmawiajcie mi że to fajne i sensowne i opłacalne bo to nie prawda...
Nie chcę wchodzić w dyskusje bo widzę że ona polega na wrzucaniu grochu z kapustą ( bez urazy) . Postaram się odnieść do tego co napisałeś i tyle.
"chodzi o to bym mógł tak jak kiedyś" -sorry a co to koncert życzeń? Gra jak się domyślam zmienia się od zawsze....
"uważam że gra pochłania za dużo czasu" - Mówimy o WG5 chyba nie chcesz nam powiedzieć że to przez WG5!!! To jest typowy przykład na wodolejstwo ( również bez urazy) które nie ma nic wspólnego z rzeczową dyskusją
Eventy -nikt nie musi ich robić , ale oczywiście "koniecznością" zdobycia lepszych budynków jesteśmy "przymuszani' . Tyle że eventy to zwykle linia zadań czyli klik klik i po sprawie. Aktualny pochłania ok 15min na 3x klocki dziennie. W większości eventów jest podobnie. Wyjątkiem był Patryk w którym trzeba było grać aktywnie ok 2h przed kompem a potem tylko wpadać na chwilę. Wiem bo "bardzo aktywnie" grałem.
GPC kolejne klik klik na automacie. Wioski Wikingów. A kto ci każe robić w najszybszym czasie? Ja też robię wioski dla gł nagród i nie potrzeba pilnować czasu.
"Fragmenty budynków" ?????? ja cię błagam!!!zbierasz wspomniane fragmenty wraz ze zbiorami!!!
20tys surki , tak poszło tyle w negocjacjach, ale od tygodnia kiedy zacząłem walczyć znacznie mniej. Więc możesz oczywiście nie przyjąć takiej informacji i nie zrobić z niej użytek dla siebie i dalej tkwić w swoim przeświadczeniu że wszystko jest be bo mi WG5 wprowadzili. Ludzie i tak piszą dużo i podpowiadają ale trzeba to przyjąć.
ps , ja też pracuję , też jestem dorosły a nawet bardziej i niekoniecznie muszę siedzieć cały wolny czas na foe
OK , proszę nie odpisuj , bo jak widzę takie argumenty to szkoda zachodu. Zrobisz z tym co uważasz i tyle. pozdr

2x1 = 2 kratki i 12% obrony
a więc 1kratka=6%

powiedzmy że w jowiszu potrzeba 2000 ataku w obronie I 2000 obrony ( zaznaczam że ja z obrona 8k nie dałem rady zrobić 78 wysepki)

powiedzmy że budynki w ataku też dadzą 6% z kratki i nie wymagają drogi... a więc potrzeba 667 kratek terenu...
a więc 41 rozszerzeń...

a teraz takie przeliczenie

tarasy 5x6 = 30 kratek jak.mądrze ustawisz to + 1.5 kratki drogi = 31.5 kratki i dają 12pr a więc ok 0.38pr z kratki to razy 667kratek daje 251pr dziennie .... nic nie robisz nie wydajesz surki itd...

Mam liczyć dalej ? A to tylko tarasy... słaby budynek
78!!!!! wyspy. To jest trzecia wyspa od końca!!! Z 5 lvl robisz 13 , ja zrobiłem 10 i jestem przeszczęśliwy jeśli chodzi o koszty towarowe. Miłej zabawy.
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Nie chcę wchodzić w dyskusje bo widzę że ona polega na wrzucaniu grochu z kapustą ( bez urazy) . Postaram się odnieść do tego co napisałeś i tyle.
"chodzi o to bym mógł tak jak kiedyś" -sorry a co to koncert życzeń? Gra jak się domyślam zmienia się od zawsze....
"uważam że gra pochłania za dużo czasu" - Mówimy o WG5 chyba nie chcesz nam powiedzieć że to przez WG5!!! To jest typowy przykład na wodolejstwo ( również bez urazy) które nie ma nic wspólnego z rzeczową dyskusją
Eventy -nikt nie musi ich robić , ale oczywiście "koniecznością" zdobycia lepszych budynków jesteśmy "przymuszani' . Tyle że eventy to zwykle linia zadań czyli klik klik i po sprawie. Aktualny pochłania ok 15min na 3x klocki dziennie. W większości eventów jest podobnie. Wyjątkiem był Patryk w którym trzeba było grać aktywnie ok 2h przed kompem a potem tylko wpadać na chwilę. Wiem bo "bardzo aktywnie" grałem.
GPC kolejne klik klik na automacie. Wioski Wikingów. A kto ci każe robić w najszybszym czasie? Ja też robię wioski dla gł nagród i nie potrzeba pilnować czasu.
"Fragmenty budynków" ?????? ja cię błagam!!!zbierasz wspomniane fragmenty wraz ze zbiorami!!!
20tys surki , tak poszło tyle w negocjacjach, ale od tygodnia kiedy zacząłem walczyć znacznie mniej. Więc możesz oczywiście nie przyjąć takiej informacji i nie zrobić z niej użytek dla siebie i dalej tkwić w swoim przeświadczeniu że wszystko jest be bo mi WG5 wprowadzili. Ludzie i tak piszą dużo i podpowiadają ale trzeba to przyjąć.
ps , ja też pracuję , też jestem dorosły a nawet bardziej i niekoniecznie muszę siedzieć cały wolny czas na foe
OK , proszę nie odpisuj , bo jak widzę takie argumenty to szkoda zachodu. Zrobisz z tym co uważasz i tyle. pozdr
to jest moje widzi mi się... ale wczesniej Mam wyliczenia surki i obrony I nawet terenu jaki na obrone tracisz , nie wiem jakie argumenty ci potrzebne... już też lepiej nie odpisuj

Dałem screeny gdzie widać ile % musiałem mieć by się przebić na 1 wysepce , mogę dać screeny z innych wysepek też, policzyłem ile terenu pod budowę obrony trzeba i że to nieopłacalne, policzyłem ile surki trzeba i też wykazałem że to nieopłacalne chyba że mamy produkcję 20k surki na tydzień i nie mamy co z nią zrobić... ludzie piszą że wydają po 12-15- 20k surki. Ja do wyliczeń przyjąłem 8k ... gdzie sam na tylko 3 ostatnie wyspy wydałem ponad 3k...


Uważasz że wiesz lepeij to przestań głupio pisać tylko daj screeny i konkretne argumenty, podważ moje wyliczenia itd...

Nie potrafisz to nie odpisuj...

Chyba cie moja uwaga o militi zabolała... ciekawe czy foe sprawdzi konto prince czy zrobił 5 WG , bo jak nie to albo gada bajki albo to milti

Osobna sprawa że Faros Babel, szczególnie nędzne TT pokazuje doskonale jakie masz pojęcie o grze...
 
"Moje argumenty masz w dupie" no na taki poziom dyskusji to w zasadzie nie powinienem odpowiadać. Otóż odpowiedziałem na wszystkie twoje argumenty , ty jak widać ich nie masz ,potrafisz za to "miło" dyskutować ....no cóż. No jeśli wobec buntu WG5 faktycznie 13/16 wysepek nic nie robi to o co wogóle ten lament :) :) No ale to za wysoki poziom dyskusji. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Netykieta zaleca pisanie JEDNEGO posta i edytowanie jak coś dopisujesz. Apeluję o poprawę.
"Moje argumenty masz w dupie" no na taki poziom dyskusji to w zasadzie nie powinienem odpowiadać. Otóż odpowiedziałem na wszystkie twoje argumenty , ty jak widać ich nie masz ,potrafisz za to "miło" dyskutować ....no cóż. No jeśli wobec buntu WG5 faktycznie 13/16 wysepek nic nie robi to o co wogóle ten lament :) :) No ale to za wysoki poziom dyskusji. :)
przywykłem, że moje argumenty to sa wymysły, a jak komus odpisuje to słysze ze nie odpisuje. Bo dla nich - na ich argumenty nie ma odpowiedzi i tylko taką "odpowiedź" przyjmą.

Uważasz że wiesz lepeij to przestań głupio pisać tylko daj screeny i konkretne argumenty, podważ moje wyliczenia itd...
Ja już ci je podważyłem. W jowiszu byłęm w stanie z 2000 obronmy i 200 atkau zrobić 10 wysp walką ręczną. Pozostałe 6 wysep to marignalny koszt w skali zysku.

Robienie nawet wszystkiego negami jest tego warte. Dzięki świątyni mam 150-200 pr więcej dziennie. Na pewnym etapie masz wszystkie dużo i nie liczysz każdego źdźbła surki.

przy właściwej optymalizacji epok graczy w gildii, ten towar także w skarbcu nie jest potrzebny.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
podważ moje wyliczenia itd...
Z całym szacunkiem, ale Twoje wyliczenia są nic nie warte, bo opierają się o liczby wzięte z kosmosu, ale nie z naszych Epok Kosmicznych. W Jowiszu nie trzeba mieć 2000 ataku i 2000 obrony by zrobić wszystko walkami. Można bez przeszkód z mniejszymi bonusami załatwić całość walkami. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mówię tu o normalnym, taktycznym rozgrywaniu walk, a nie "jechaniu" na automacie.
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Ja już ci je podważyłem. W jowiszu byłęm w stanie z 2000 obronmy i 200 atkau zrobić 10 wysp walką ręczną. Pozostałe 6 wysep to marignalny koszt w skali zysku
Ja o niebie, ty o chlebie. Po to jest opcja autowalki by z niej korzystać. By gra była wygodniejsza i przyjemniejsza. Ja mówię o autowalce... ty o ręcznej... Poza tym te 2000... nawet przyjmując te 6% z kratki jak w przypadku rytualnego płomienia to by osiągnąć taka obronę potrzebujesz 21 rozszerzeń terenu a dokladnie 333 kratki terenu x 0.38pr z tarasów jakbyś je postawił daje ci to 127pr a to tylko tarasy... jeden z gorszych budynków... do tego wydasz na ostatnie 6 wysepek od 4 do 8k zależy jak sprawnie pójdzie ci nego...

Tak faktycznie podważyłeś moje argumenty

Nie mów że zawsze fiolkami będziesz podbijał obronę .. uruchamianie tych fiolek to udręka taka, że wolałbym usunąć miasto niż robić to co tydzień...

Z całym szacunkiem, ale Twoje wyliczenia są nic nie warte, bo opierają się o liczby wzięte z kosmosu, ale nie z naszych Epok Kosmicznych. W Jowiszu nie trzeba mieć 2000 ataku i 2000 obrony by zrobić wszystko walkami. Można bez przeszkód z mniejszymi bonusami załatwić całość walkami. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mówię tu o normalnym, taktycznym rozgrywaniu walk, a nie "jechaniu" na automacie.
właśnie pisałem to koledze że ja o niebie ty o chlebie... Ja o autowalce a ktoś mi mówię o ręcznej walce przy dobrej taktyce...

ja chce tak rozwinąć miasto aby robić na autowalce , i o tym pisze... że to mija sie z celem ...

Podaj proszę ile trzeba mieć, a nie że mniej Podaj też prosze ile autowalką i jeśli możesz jaki budynek daje najwięcej % dla obrony miasta w przeliczeniu na kratkę terenu... wtedy da się to pięknie wyliczyć

Kolega wyżej zapiera się że taktycznie, ręcznie z bonusem 2200 zrobił 10 wyspek wiec ile potrzeba na 16 ? 3000 ? 3500? To niewiele zmienia względem moich załozen 2000+2000=4000. Wykazałem już wyżej że nawet 2000% nie warto budować...

Foe pewnie da teraz coraz lepsze budynki z obrona i jednocześnie z atakiem wiec czy ktoś chce czy nie chce z biegiem czasu te % w obronie miasta wskoczą i wtedy nie będzie to takim problemem... (pytanie tylko czy wtedy budynki eventowe nie beda juz lepsze niz to co da nam 5WG...) ale kierunkowanie się na to , zastępowanie budynków dających atak na budynki obronne mija się z celem ...
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Ja o autowalce

ja chce tak rozwinąć miasto aby robić na autowalce , i o tym pisze... że to mija sie z celem ...
Problem w tym, że swoje wyliczenia robisz pod siebie. Bo Ty chcesz autowalką, bo Ty nie chcesz Krakenem i Virgo. Ale piszesz, że to jest nieopłacalne, zamiast napisać "dla mnie to jest nieopłacalne", "mnie się to nie opłaca".

Musisz zatem zdecydować, czy piszesz o sobie, o swoim podejściu, gdzie okej, możesz wyrazić swoją opinię, ale nie wmawiaj potem wszystkim dookoła, że to jest nieopłacalne, tylko kontynuuj pisanie o swoim podejściu i o tym, że to Tobie się nie kalkuluje robienie piątego poziomu wypraw.
podaj proszę ile trzeba mieć, a nie że mniej i ile autowalką
Pytanie to wiele mówi o Twojej wiedzy dotyczącej walk. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale czyste bonusy ataku/obrony to nie wszystko, nawet jeśli chodzi o automatyczną walkę - zwłaszcza gdy w użyciu jest Arktyczna Oranżeria.
Nie zamierzam jednak robić tu wykładu, ale z doświadczenia wiem, że 2000 to liczba znacznie wyolbrzymiona jeśli chodzi o walkę ręczną (co do automatycznej sądzę, że również, ale raczej tego weryfikować nie będę w najbliższej przyszłości). Aktualnie mam 415/750 i tylko konflikty 77, 78 i 79 w poprzednim tygodniu mnie przerosły. 80 zrobiłem, oczywiście wykupując dwa budynki pod bonusy do ataku i obrony. Oczywiście, wspierałem się dostępnymi w grze mechanikami, a zatem Arktyczną Oranżerią, Krakenem i Virgo, które nie dają czystego bonusu do ataku/obrony, ale potrafią znacznie więcej. Ponadto znam zdolności jednostek biorących udział w walce i wiem jak je wykorzystać, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Śmiem nawet twierdzić, że przy lepszym poziomie AO, odrobinie szczęścia i oczywiście rozsądnej walce, z tymi bonusami byłbym w stanie wygrać w 77 konflikcie. Może przy większej dozie szczęścia nawet konflikt 78.

Oczywiście, automatyczna walka przy takich bonusach skazana jest na porażkę, choć pierwsze konflikty pewnie da się wygrać - zwłaszcza przy wsparciu wymienionych Pereł.

Kolega wyżej zapiera się że taktycznie, ręcznie z bonusem 2200 zrobił 10 wyspek wiec ile potrzeba na 16 ? 3000 ? 3500? To niewiele zmienia względem moich załozen 2000+2000=4000. Wykazałem już wyżej że nawet 2000% nie warto budować...
Należy rozróżnić atak i obronę podczas pisania o bonusach. 4000/0, a 0/4000 to nie jest to samo. W pierwszym przypadku jest oczywiście łatwiej wygrać przy pewnym układzie jednostek, zwłaszcza z odpowiednimi umiejętnościami, niż w tym drugim. Uogólnianie tego do bonusu rzędu 4000 w obu przypadkach jest absurdalne.
Dotychczas myślałem, że pisząc o bonusie 2000, mówisz o 2000/2000.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tak tylko dodam, że walką 64 konfliktów się robi z mniej niz 1000 ataku i obrony. Więc tu także kolega mocno przesadził z potrzebami na robienie samą walką. (i mówie o automacie)
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Należy rozróżnić atak i obronę podczas pisania o bonusach. 4000/0, a 0/4000 to nie jest to samo.
To fragment mojej wcześniejszej wypowiedzi:

"W rezultacie na koniec miałem 211% atak w obronie i 8300% obrona w obronie. 78 wysepki nie przeszedłem ani ręcznie ani auto walką mimo wielu prób różnym wojskiem. Zapewne dużym problemem tutaj był bardzo słaby i nieproporcjonalny atak w obronie … gdybym miał go np. 500% myślę że obrony wystarczyłoby znaczne mniej. Nie zmienia to faktu że wymagany jest gigantyczny %obrony by robić walką szczególnie powyżej 74 wyspeki…"

Tak więc zdaję sobie sprawe z tej różnicy.

zwłaszcza gdy w użyciu jest Arktyczna Oranżeria.
zdaję sobie sprawę z wartości AO , szacuje je na ok 3x TA na tym samym lvl. a więc powiedzmy ok 300% przy 80lvl, by to policzyć dokladnie musialby znaleźć się śmiałek co usunie AO xd


doświadczenia wiem, że 2000 to liczba znacznie wyolbrzymiona jeśli chodzi o walkę ręczną (co do automatycznej sądzę, że również,
Screen w zalaczniku...2750% łącznie na 1 wysepkę.. wiem proporcje ataku do obrony do kitu ale wątpię by to było gorsze od 500/500% a to juz 1000% łącznie Jak pisałem na 78 się zatrzymałem z 211% atak w obronie i 8300% , czy te 8511% można porównać do 1000 /1000 ? jeśli tak to znów jest 2000% a to jak liczylem wyżej ok 21 rozszerzeń terenu na budowę tych 2000... I jeszcze 3 wysepki przed nami ...

chciałbym zobaczyć screeny lub film kogoś kto przechodzi 5wg autowalka ...

Tak tylko dodam, że walką 64 konfliktów się robi z mniej niz 1000 ataku i obrony. Więc tu także kolega mocno przesadził z potrzebami na robienie samą walką. (i mówie o automacie)
Tak . Od lat wypytuje ludzi jakie mają bonusy i jak idzie im WG. Jedni radzą sobie lepiej inni gorzej. Czasem roznice sa 2x szczegolnie w niskich epokach. Staram się wyciągać średnia, czasem coś dodaje i robię z tego zestawienia dla młodych w gildii by wiedzieli jak sie rozwijać i kiedy bezpiecznie zmienić epoke... te 2500% jest z tego zestawienia. Uważam że to lepszy wskaźnik niż to że jakiś ktoś kto ma super umiejętności i super AO I krakena daje rade poniżej 2000...

Przy okazji właśnie dlatego podaje czesto sumę. W przypadku bonusów w ataku raczej nie zdajazja się rozbieżności większe niż połowa, najczęściej jest to ok 30% np ktoś ma 600/400 inny 500/500 inny 400/600 i każdy z nich będzie sobie podobnie radził z WG czy na GPC. Znacznie rzadziej bywa by ktoś miał np 700/300 albo 800/ 200 czy 200/800. Dlatego suma jest lepszym wskaźnikiem i jest zawyżona by nie miało wpływu to czy i jak wysoko ktoś ma AO I krakena I by nie było płaczu że ktoś nie daje rady po dostasowaniu się do mojej porady...

Chciałbym zobaczyć coś podobnego dla obrony miasta pod 5 poziom WG...

Tak wygląda moje zestawienie:
ps. ostatnio miałem przerwę w grze i nie wszystko jest super aktualne.

UWAGA !!!
sumujemy swój Atak i obronę w ataku a wynik porównujemy z poniższymi danymi:

330 Żelazo
380 Wczesne
440 Rozkwit
460 Jesień
490 Kolonia
520 Przemysł
600 Postęp
580 Modern
610 PM - PostModern - mło
670 WSP - Współczesność
770 EJ - Epoka Jutra
900 EP - przyszłość
1360 AP - Arktyczna Przyszłość bez kilku wysepek, a 1650 aby całość auto walką
1500 OP - Oceaniczna Przyszłość bez kilku wysepek, a 1700 aby całość auto walką
1500 WP - Wirtualna Przyszłość
1500 Mars
1700 PA - Pas android
2000 Venus
2500 Księżyc Jowisza

Przykładowo mamy 900 ataku + 600 obrony w ataku = 1500 - z takim atakiem możemy iść do Marsa

Powyższe ataki zapewnią nam robienie 64WG autowalką, a i w GPC będzie ok :)
 

Załączniki

  • 20230504_122333.jpg
    20230504_122333.jpg
    149,4 KB · Wyświetlenia: 3
  • 20230504_122324.jpg
    20230504_122324.jpg
    155,5 KB · Wyświetlenia: 3
  • 20230504_122333.jpg
    20230504_122333.jpg
    149,4 KB · Wyświetlenia: 3
  • 20230504_122324.jpg
    20230504_122324.jpg
    155,5 KB · Wyświetlenia: 3
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Zauważyłem przy okazji wg , że jest dysproporcja pereł do ofensywy i defensywy :
ofensywa - Zeus , Castel , Katedra
defensywa - Cerkiew , Deal
ofensywa i defensywa - Terakota

Jak widać brakuje jednej perły dla defensywy , co znacząco zmniejsza bonusy dla armii . Gdyby była jakaś dodatkowa perła wielkości Zeusa albo przerobić Zeusa właśnie na bonusy jak ma Terakota - to znacząco by pomogło ludziom w zrobieniu wg .
To że ktoś nie wybudował pereł defensywnych , to niech się nie dziwi że ma słaby atak w defensywie i nie może zrobić 5 wg . Jest to możliwe do zrobienia , tylko trzeba poświęcić czas na zrobienie defensywy tak jak poświęciliście czas na ofensywę . Zresztą w eventach są już budynki wspomagające defensywę (pagody , chaty jabłecznych , karuzele etc) . Zapomnieliście również , że w 5 wg macie możliwość zakupu jednorazowego bonusu w ataku czy obronie - nie to co w poprzednich poziomach wg , gdzie takiej pomocy nie ma ;) Zresztą uważam , że bonus 400-500/x w defensywie jest do ogarnięcia w mieście i będzie wystarczające na zrobienie większości 5 wg .
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Tak więc zdaję sobie sprawe z tej różnicy.
Nie przeszkadza Ci to jednak w dalszym ciągu brnąć w to nieprzemyślane sumowanie ataku i obrony i przedstawianie ich poprzez pojedynczą liczbę, która przekłamuje rzeczywistość.

Widzę ponadto, że masz tendencję do zawyżania liczb.
2500 Księżyc Jowisza
Powyższe ataki zapewnią nam robienie 64WG autowalką, a i w GPC będzie ok :)
Kolejna liczba wzięta z kosmosu, ale nie z Jowisza.
Aktualnie mam wartości ataku (w ataku) rzędu 600/700, co mi w zupełności wystarcza na robienie 4 poziomów WG na automatycznej walce. Ba, przed pojawieniem się piątego poziomu WG te bonusy miałem rzędu 500/500, co przy wsparciu Krakena + Virgo (na 2 konflikty) również mi wystarczało.

Co do innych epok, z pewnością jest podobnie, jako że te bonusy nigdy nie były u mnie jakieś wybitne, a z WG jakoś za specjalnie nie miałem problemu, gdy tylko chciałem zrobić wówczas komplet.


Przy okazji właśnie dlatego podaje czesto sumę. W przypadku bonusów w ataku raczej nie zdajazja się rozbieżności większe niż połowa, najczęściej jest to ok 30% np ktoś ma 600/400 inny 500/500 inny 400/600 i każdy z nich będzie sobie podobnie radził z WG czy na GPC. Znacznie rzadziej bywa by ktoś miał np 700/300 albo 800/ 200 czy 200/800. Dlatego suma jest lepszym wskaźnikiem i jest zawyżona by nie miało wpływu to czy i jak wysoko ktoś ma AO I krakena I by nie było płaczu że ktoś nie daje rady po dostasowaniu się do mojej porady...
Śmiem się z tym nie zgodzić, choć w ostatnich latach faktycznie, te bonusy do ataku i obrony zaczęły się zrównywać, jednak swego czasu bonus do obrony dla jednostek atakujących praktycznie nie istniał i tym samym Gracze niespecjalnie zwracali nań uwagę i istniały konta, które miały bonusy rzędu 1000/300 i mimo wszystko takie osoby wolały zwiększać atak niż obronę, marginalizując tę drugą.
Teraz pewnie te proporcje wyglądają inaczej, niemniej powątpiewam, aby były one 50/50 - bardziej 60/40, a nawet 65/35.

Jednocześnie ciekaw jestem, jak to zawyżanie bonusów i "marnowanie" miejsca na robienie bonusu dla jednostek atakujących, wpływa na marnowanie miejsca w mieście. Biorąc pod uwagę mój atak/obronę i Twoją liczbę, przyjmując Twój zapis, mam bonus rzędu 1300, Ty przyjmujesz, że potrzeba 2500 - marnujesz zatem miejsce na budynki, które w sumie dają 1200 bonusu (gdyby brać pod uwagę Virgo + Kraken i fakt, że WG poz. 4 robiłem na bonusach rzędu 500/500, czyli przy Twoim zapisie 1000, to jest 1500 nadmiarowego bonusu).
Ile z tego można "zwolnić", ile miejsca by się zrobiło, które możnaby efektywniej wykorzystać, np. zwiększając wartości ataku/obrony dla obrony miasta pod robienie piątego poziomu WG? Albo stawiając budynki dające PR lub towary (które w pewnym stopniu niwelowałyby "nieopłacalność", jak to stwierdziłeś, robienia piątego poziomu WG)?

zdaję sobie sprawę z wartości AO , szacuje je na ok 3x TA na tym samym lvl. a więc powiedzmy ok 300% przy 80lvl, by to policzyć dokladnie musialby znaleźć się śmiałek co usunie AO xd
Podpowiem - nie da się przedstawić bonusu z AO na czysto na bonus do ataku, a tym bardziej porównywać go do Pereł, które poza zwiększeniem ataku, zwiększają również obronę.
Bonus z AO nie zwiększa bazowego ataku jednostki, a efektywność tej Perły jest ściśle związana z obrażeniami zadawanymi przez jednostkę (obrażeniami, nie jej atakiem - mała podpowiedź - bonus do ataku wpływa na wartość ataku danej jednostki. Dopiero ten atak wpływa na obrażenia). Jednocześnie, należy zwrócić uwagę na jednostki, przeciwko którym się walczy, gdyż "wartość" tego bonusu inaczej wygląda przy ataku na jednostki ze zdolnościami defensywnymi (Pole siłowe, Pancerz reaktywny), a inaczej przy ataku na pozostałe jednostki.
 
Ostatnia edycja:
To może i ja swoje 3 grosze dorzucę.
Na Becie spróbowaliśmy w 1 sezonie jak weszły WG5 z ciekawości po prostu.

Zaznaczę że jestem tam w Kolonii i gildia też nie jakaś mocna bo dopiero się rozwijamy.

Mając podstawy A155% i O176% + bodajże 15 czy 20 drinków 30% (nie liczyłem, bo to było dla zabawy i z ciekawości), byłem w stanie zrobić 5 pierwszych wysepek walką w automacie, następne 2 negami, stawiając budynki.
Spróbowałem, zrobiłem ile mogłem i chciałem i wyciągnąłem wniosek że jeszcze jestem/jesteśmy za cienki/ciency na WG5, dlatego na razie nawet go nie otwieramy. Na PL serwerze tak samo.

Jednak - nie potępiam WG5, mi to się podoba, poprawię staty, zwiększę jeszcze produkcję surki, poczekam na resztę gildii i znów podejdę.

Gra mam mi sprawiać frajdę i utrudnienia mi takową dają. Na marginesie - fragmentacja wszystkiego też mnie nieco wkurza. :haha:

Nie mam ciśnienia by być jak najszybciej w SAJM czy za chwilę SAT, żeby wszystko robić w automacie, to nie wyścig szczurów tylko zabawa.

Rozumiem, choć nie do końca, wkurzenie "starych wyjadaczy", mających miasta pokryte Placami Zwycięzców, bo tak się przyzwyczaili przez lata że tylko atak jest ważny i dostają teraz wścieku "nie przebuduję miasta pod WG5". Było tak przez lata a teraz Inno taką woltę zrobiło! Buuuuu, wredne Inno!

Nikt nikogo nie zmusza do czegokolwiek, nie chcesz robić WG5, nie rób.

Jak napisałem już w innym miejscu, jestem w tej znikomej mniejszości która generalnie lubi ostatnie zmiany i traktuje je jako wyzwanie a nie działanie Inno na "szkodę" graczy.

"Nieopłacalne"? Hmmm... Policzmy: ile wydałem na surkę czy wzmocnienie armii? 0 EUR! Ile gildia wydała na WG5? Znów 0 EUR.
Ile wydam na zwiększenie produkcji surki i rozwinięcie statów armii? Kurczę, znowu ogromne 0 EUR. Przebudowa miasta? Dalej 0 EUR - i tak praktycznie co epoka to robię, czasem częściej, zależnie od potrzeb / chęci. Gdzie tu więc "opłacalność" czy ROI?

Owszem, czasem coś dokupię za prawdziwe pieniądze (np. linię premium eventu), bo uważam że tak samo jak płacę za bilet do kina czy inne przyjemności, tak samo i tutaj mogę coś z portfela czasem wycisnąć za frajdę jaką mi gra sprawia. A Inno nie robi tego charytatywnie, swoje koszty też mają. Mi też ktoś płaci za pracę.

Tyle mojego. Nie zamierzam nikogo przekonywać że WG5 jest "cacy", ale też nikt mnie nie przekona że nie jest.

Chcesz grać, graj. Nie chcesz, nie graj, nie rób WG5 albo całkiem zakończ grę. Można grać w warcaby albo Asteroids.

Aktualnie mam wartości ataku (w ataku) rzędu 600/700, co mi w zupełności wystarcza na robienie 4 poziomów WG na automatycznej walce.

Na Becie mam staty 476/324 i też robię WG4 walką w automacie "z palcem w nosie". :D
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Widzę ponadto, że masz tendencję do zawyżania liczb.
Wyjaśniłem w kolejnej wiadomości skąd się to bierze. Z opinii wielu graczy tych lepszych i gorszych. Większość osób nie chce polować na Krakena, dobierać wojska itd... tylko wali czym popadnie od rana do wieczora, to że się da coś zrobić np500/500 to nic nie znaczy jeżeli 80% aktywnie grających osób albo więcej potrzebuje mieć 1000/1000
 
Ostatnia edycja:

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Wyjaśniłem w kolejnej wiadomości skąd się to bierze. Z opinii wielu graczy tych lepszych i gorszych. Większość osób nie chce polować na Krakena, dobierać wojska itd... tylko wali czym popadnie od rana do wieczora, to że się da coś zrobić np500/500 to nic nie znaczy jeżeli 80% osób albo więcej potrzebuje mieć 1000/1000
Szkoda z nimi gadać, oni i tak wiedzą lepiej i ich racja to jedyna słuszna racja, ciekawe czy tak chętnie walczą ręcznie na GPC czy GvG
 
Do góry