[Wyprawy gildyjne] przywrócenie starych wypraw gildyjnych

czy przywrócić stare zasady wypraw gildyjnych

  • tak

  • niewiem

  • nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wszyscy chcący powrotu starych WG niech robią jak kiedyś poziomy 1-4 z nowej wersji. Wówczas wasz postulat będzie niejako spełniony ze względu na znikome różnice. 5lvl jest dla chcących
cala resztama problem z tym, że:
zamiast X diaxów dostają Y - mniej diaxów
zamiast budynku tu i teraz - dostają PEWNE fragmenty gwarantujące im postawienie budynku za 2-4 tygodnie.

Nie wiem, nie rozumiem. Fragmenty mi się mega podobają. Innym nie bo chcą budynek tu i teraz, za tydzien kolejny, etc. Chciałbym widzieć czy macie tarasy co tydzien czy jednak tak jak innym wpadaja wam LOSOWO co jakiś czas. Teraz? Pewnik jednych tarasów w miesiącu.

5 lvl to mało kogo obchodzi. Dali to dali, kto zrobi to zrobi. Największy ból tyłka jest o diaxy i fragmenty - moim zdaniem najlepsze elementy zmiany. Spokojnie WG mogli tak zmienic nawet nie dając 5 lvl...
 

Mały i Dobry

Szlachcic zagrodowy
Czytając posty powyżej, mam wrażenie że gracze z topki już diamentów nie potrzebują więc po co jakiś świeży gracz miałby je dostawać? Jeszcze nie daj Boże dogoni te mityczne istoty zwane graczami z top, chociaż niektórzy co tu tak machają szabelką jakimi to pro-graczami nie są, o topkę się nawet nie ocierają i nie otrą długo. Zmiany są potrzebne, tu nie ma wątpliwości, 5 poziom da się ogarnąć nawet tak słabym kontem jak moje, fragmenty są też w porządku. Teraz dojdę do sedna: na razie w sumie diamenty nadal są. Na razie. Obcięcie ich to test na reakcję graczy, która jest jaka jest, brak jednomyślności sprawia iż dziś w zadek dostają mniejsze konta, jutro oberwą duże i tak samo gracze będą podzieleni. Niefortunnie się składa że nikt tu będący czy za czy przeciw, nie myśli że te zmiany są jedynie sondą, która już pokazała twórcom że można spokojnie robić nawet większe zmiany, tylko trzeba podzielić graczy, tak jak tu i teraz. Ta gra, jak już jedna z gier IG, zmierza spokojnie na mieliznę. Za kilka lat z tej ilości graczy zostanie garstka. Tylko kogo wtedy to będzie obchodzić? Nikogo.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
mam wrażenie że gracze z topki już diamentów nie potrzebują więc po co jakiś świeży gracz miałby je dostawać
Wiesz ja potrafie spojrzeć na problem szerzej. Jasne, że bym chciał dostawać nawet 500 diaxów tygodniowo, nawet 1000, ale potrafie podejsc dotego realistycznie - ze to jest absurdalne, a firma musi zarabiać. i diaxów za free jest za dużo - i tak one nie starczą na nasze <topki> potrzeby bo ja juz w 3 dni gpc wydałem ich 1000. a to tylko ja jeden gracz, także no.
Potrafie odebrac sobie by dla "ogółu" było coś sensowniejsze i bardziej racjonalne.
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
problemy w tej grze sięgają dalej niż "nietrafione" zmiany, bo każdy kto "deklaruje się, że odchodzi" to raczej prawie nigdy nie kupił diaxów, kupił ich bardzo, Ci co narzekają na p2w, są daaaaaaaaleko od nawet szansy na bycia w ścisłym top, Agaotnka chyba wyjątkiem, że była i zrezygnowała.
Tu jest wiele więcej głebszych problemów zniechęcających, GvG. boty (na E na gpc nie widoczne, wiec nie mnie oceniac) brak przejrzystości banów, mała liczebnosc supportu. Jest wiele grubszych problemów, niż jakie zabranie darmowych diamentow.... bo jeżeli kogos tylko takie coś trzyma to mega słabo.
Bo ponownie WG się robi w pierwszej kolejności dla wygranej - później dla nagród, które mają jakos zachęcic w części.

Myslenie - robie coś dla nagród jest bezsensowne w grze.
To jest akurat coś za co tak wiele starszych graczy kocha GvG - brak nagród, czyli gracze grają dla wyniku gildii, dla rankingu. Nie dla nagród.
taaa GVG dla "starych zgredów" bo wiele osób dziś już nawet kompa nie posiada ... foe nie chce gvg bo tam nie zarabia ... inaczej byłoby już na aplikacji ....

Wiesz ja potrafie spojrzeć na problem szerzej. Jasne, że bym chciał dostawać nawet 500 diaxów tygodniowo, nawet 1000, ale potrafie podejsc dotego realistycznie - ze to jest absurdalne, a firma musi zarabiać. i diaxów za free jest za dużo - i tak one nie starczą na nasze <topki> potrzeby bo ja juz w 3 dni gpc wydałem ich 1000. a to tylko ja jeden gracz, także no.
Potrafie odebrac sobie by dla "ogółu" było coś sensowniejsze i bardziej racjonalne.
Tak gra musi zarabiać i dlatego w kraju gdzie ludzie zabiją 2k PLN kilka diaxow kosztuje 200 zł forge plus 200 i reklamy 30 ... każdy sobie na to może pozwolić?

Kiedyś gra w którą można było grać latami z kumplami przez internet kosztował 200zl i koniec... a tu 500 zł na miesiąc... dlatego są farmy i dlatego jest walką o diaxy w WG. Ceny mamy "w EUR" a zarobki PLN... koszty utrzymania polskiego serwera nie kosztuja tyle co niemieckiego....

INO sprzedaje 100x mniej za 3 x więcej a mogłoby sprzedać 100x więcej za 3 x mniej

1x 100zł = 100zł
100x 33zł= 3 300zł


i farm by nie było...

Ja płacę za Netflix Spotify HBO VPN YouTube itd .. z przyjemnością płaciłbym 50 zł za brak reklam i forge plus + np 300 diax na tydzień ... tysiące osób które gra za free, farmi itd.. wykupiłoby to
gdyby te 1250 diax kosztowało 30zł, a nie 119 to też nikt normalny by nie farmił... każdy wolałby zostać 1czy2 h więcej w pracy na tydzien i wydać te 30zł zamiast tracic kilka godzin na wyprawy evety na pobocznych by zbierać fontanny i potem jeszcze wchodzić na zbiory I tego pilnować..
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Dali palec, lekko go cofają, a gracze by chcieli całą rękę, jak zawsze :D
mylisz pojęcia. Niektórzy wydają na grę kasę i ktoś im tą grę zmienia... to trochę tak jakbyś wziął auto w wynajem długoterminowy a ktoś co chwila coś by ci w nim zmieniał ... kolor tapicerki, rodzaj foteli czy silnik na słabszy... albo bardziej paliwożerny

natomiast ci co grają za free też coś poświęcają... swój czas ... czas który mogliby przeznaczyć na coś innego ... i są z niego okradani jesli to co robili przestaję mieć wartość...


poza tym gdyby nie gracze grający za free to zapewne tych wydających PLN też by nie było wiec obie grupy są potrzebne i równie ważne
 
mylisz pojęcia. Niektórzy wydają na grę kasę i ktoś im tą grę zmienia... to trochę tak jakbyś wziął auto w wynajem długoterminowy a ktoś co chwila coś by ci w nim zmieniał ... kolor tapicerki, rodzaj foteli czy silnik na słabszy... albo bardziej paliwożerny

natomiast ci co grają za free też coś poświęcają... swój czas ... czas który mogliby przeznaczyć na coś innego ... i są z niego okradani jesli to co robili przestaję mieć wartość...


poza tym gdyby nie gracze grający za free to zapewne tych wydających PLN też by nie było wiec obie grupy są potrzebne i równie ważne
Czy ktoś cię zmusił kiedyś do gry w foe? Może za swoje "poświęcenie" czasu na tą grę IG powinno ci jeszcze płacić.
Jaki wynajem długoterminowy , raczej Mc-drive albo ......bez zobowiązań :) Płacisz za coś np skrzynkę i tyle, albo pakiet diamentów i tyle Naprawdę czasami ręce opadają :)
 

Don Flamingo

Baronet
Miś dobrze prawi, ceny w tej grze są oderwane od rzeczywistości.
To tak jakby za 1 bochenek chleba zapłacić 70-80 zł.
Nikt normalny za tyle chleba by nie kupił. Wolałby kupić sobie mąkę za 4 zł, drożdże za 2 zł, poświęcić trochę czasu i upiec sobie chleb sam... albo kupić go od prywatnych piekarzy na czarnym rynku :)
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
bo z farm dostaniesz 1000x wiecej niz gpc. PR też. A wymaga to duuuzo mniej aktywności.
to czemu tego nie robisz ? broni ci ktoś?

Czy ktoś cię zmusił kiedyś do gry w foe? Może za swoje "poświęcenie" czasu na tą grę IG powinno ci jeszcze płacić.
Jaki wynajem długoterminowy , raczej Mc-drive albo ......bez zobowiązań :) Płacisz za coś np skrzynkę i tyle, albo pakiet diamentów i tyle Naprawdę czasami ręce opadają :)
więc płacę za grę, co za różnica w jakiej formie ? Jak zaczną dawać ci auta za darmo ale byś miał poduszki musisz je kupić i byś miał klimę musisz płacić abonament, za alarm i zamki drzwi też płacisz to za co naprawdę płacisz ? za sprężarke klimy i zamki czy za auto bo bez tych rzeczy jest to bezużyteczny kawał złomu ?

Nikt mnie nie zmusza to moja decyzja , ale decyzje podejmuje na podstawie tego jak gra działa wygląda itd... dokładnie tak jak pisałem bierzesz auto a ktoś zmienia ci jego wygląd i parametry ...

Czy ktoś cię zmusił kiedyś do gry w foe? Może za swoje "poświęcenie" czasu na tą grę IG powinno ci jeszcze płacić.
Jaki wynajem długoterminowy , raczej Mc-drive albo ......bez zobowiązań :) Płacisz za coś np skrzynkę i tyle, albo pakiet diamentów i tyle Naprawdę czasami ręce opadają :)
albo jeszcze inaczej :

są lata 90te czy 2000 idziesz do sklepu i kupujesz nowego Need For Speed, albo jakąś strqtegie z opcją multiplayer online ... grasz rok masz postępy itd.. a ktoś zmienia zasady sens gry na taki który ci nie odpowiada ... Co robisz ? bierzesz swoje CD i wsadzasz je w d.... producentowi, żądasz zwrotu kasy....

nawet jeśli pójdziemy twoim tokiem rozumowania to kupuje skrzynie do gry. Do takiej gry jaka mi się podoba i by je używać, a nie po to by sobie screena zrobić i na tapecie ustawić. Wtedy skrzynie te mają dla mnie wartość ale jeśli ktoś zmieni grę to skrzynie stają się bezwartościowe dla mnie wiec poproszę zwrot kasy...
 
Nikt Ci tej kasy nie zwroci. Tak samo jak do samej gry, do zakupów nikt Cię nie zmusza. Producenci wydaja te skrzynki, dodatkowe linie nagród itd itp dla zarobku. Faktem jest, że ogromną częścią dochodów firmy są reklamy, na które ludzie też strasznie "psioczą".
 

i.am

Baron
bo z farm dostaniesz 1000x wiecej niz gpc. PR też. A wymaga to duuuzo mniej aktywności.
Kiedyś tak, dziś nie jest już tak łatwo założyć farmę diaksow bo studnie są mniej dostępne.
A czy więcej to no nie wiem, na 100 studni dostaniesz ile, 50 może czasem 100 diaksow na dobę ?
Tyle samo myślę że wyciągniesz z GPC
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Kiedyś tak, dziś nie jest już tak łatwo założyć farmę diaksow bo studnie są mniej dostępne.
A czy więcej to no nie wiem, na 100 studni dostaniesz ile, 50 może czasem 100 diaksow na dobę ?
Tyle samo myślę że wyciągniesz z GPC
tak, tylko budowa farmy to jedno, wejdziesz, przeklikasz event, epoke, napiszesz do ziomów o plany, wychodzisz. Uzbierasz tyle ile chcesz i tylko wchodzisz na zbiory i wg, a gpc jednak cisniesz cały dzien by to miało sens. na 2000 podejsc (negi i walki) diaxy dostałem 25 razy.
to czemu tego nie robisz ? broni ci ktoś?
sumienie :p a na serio, wole 100% poświecic na jeden świat. Mało który gracz kto gra na maxa ma więcej niz 1 świat. Jednostki mają 2-3. <tak wiem zaraz mnie sprawdzicie i powiecie ze mam 6 alt światów - z tego 3 zalożone dla ofek "na start", na L próbowałem ale stwierdzilem ze przesada, a f i G martwe i wchodze tam raz na miesiąc.
z kazdej funkcjonalnosci darmowe diaxy powinny byc wywalone. Zadania to jedyne spoko miejsce by moc dostać "odrobinę" na zachętę. "stały dochód" diaxów jest śmieszny.
W eventach tez mogliby wtedy dać na zachęte pare diaxów, by gracz troche pozbierał, wydał i miał potrzebe kupić.
bo aktualnie większość działa na zasadzie - wydam, poczekam aż zarobie, wydam znowu. Nie musze kupowac - i to jest problem.
 
więc płacę za grę, co za różnica w jakiej formie ? Jak zaczną dawać ci auta za darmo ale byś miał poduszki musisz je kupić i byś miał klimę musisz płacić abonament, za alarm i zamki drzwi też płacisz to za co naprawdę płacisz ? za sprężarke klimy i zamki czy za auto bo bez tych rzeczy jest to bezużyteczny kawał złomu ?

Nikt mnie nie zmusza to moja decyzja , ale decyzje podejmuje na podstawie tego jak gra działa wygląda itd... dokładnie tak jak pisałem bierzesz auto a ktoś zmienia ci jego wygląd i parametry ...
No auta również cały czas się zmieniają. Idź zatem do dilera Mercedesa czy Forda i powiedź mu że organizujesz akcję gwiazdkową bo nie podoba ci się jakieś nowe rozwiązanie które wprowadzili. Ba , nawet zażądaj żeby wrócili do produkcji starego modelu. :)
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
No auta również cały czas się zmieniają. Idź zatem do dilera Mercedesa czy Forda i powiedź mu że organizujesz akcję gwiazdkową bo nie podoba ci się jakieś nowe rozwiązanie które wprowadzili. Ba , nawet zażądaj żeby wrócili do produkcji starego modelu. :)
to co innego nowe modele to jak inna gra ... Jak INO uruchomi inna dodatkową grę to mnie to wali co tam jest i jak to wygląda
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Nikt Ci tej kasy nie zwroci
to wiem... ale podejrzewam że z dobrym prawnikiem w USA udałoby sie odzyskac kasę I odszkodowanie za czas jelsi ktoś zmienia zasady w trakcie gry... tyle że to nie warte zachodu bo prawnik będzie droższy
Kiedyś tak, dziś nie jest już tak łatwo założyć farmę diaksow bo studnie są mniej dostępne.
A czy więcej to no nie wiem, na 100 studni dostaniesz ile, 50 może czasem 100 diaksow na dobę ?
Tyle samo myślę że wyciągniesz z GPC
nadal wpada sporo fontann z reliktów.. dla chcącego nic trudnego, kwestia czasu i obranej drogi
, tylko budowa farmy to jedno, wejdziesz, przeklikasz event, epoke, napiszesz do ziomów o plany, wychodzisz. Uzbierasz tyle ile chcesz i tylko wchodzisz na zbiory i wg, a gpc jednak cisniesz cały dzien by to miało sens. na 2000 podejsc (negi i walki) diaxy dostałem 25 razy
nie dokońca... z farm masz diaxy I tak wejdziesz przeklinasz, ale odwiedzenie 10 światów przeklikanie, wydanie pr lub szukanie wymian międzyświatowych itd to zabiera czas... samo budowanie farmy to dobry rok albo dwa by była taką o jaką można mieć żale a nie tylko średnim pobocznym światem gdzie co jakiś czas wpadnie ci 50 diax ... Ja mam po kilkanaście studni (nie liczyłem strzelam ) na każdym że światów i czasem nie wpadnie nic czasem 50 czasem 200.. a jak jeszcze doliczysz WG przebudowy miasta , robienie epok czy wrzutki dla terenu czy diaxy na teren ... już tak różowo nie jest...
sumienie :p a na serio, wole 100% poświecic na jeden świat. Mało który gracz kto gra na maxa ma więcej niz 1 świat
no sory... to w czym masz problem ze ktos słaby z czasem sobie trochę diaxow skubnie ? ty masz dużo czasu wiec wyciągasz sporo z GPC a ja mało i nie wyciągam, to idąc tą filozofia zabrońmy GPC bo masz lepiej ...
Zadania to jedyne spoko miejsce by moc dostać "odrobinę" na zachętę. "stały dochód" diaxów jest śmieszny.
W eventach tez mogliby wtedy dać na zachęte pare diaxów, by gracz troche pozbierał, wydał i miał potrzebe kupić.
bo aktualnie większość działa na zasadzie - wydam, poczekam aż zarobie, wydam znowu. Nie musze kupowac - i to jest problem.
zgadzam się że mogłoby byc mniej ale pod jednym warunkiem , niskie ceny na diaxy... świat oszalał i ludzie na to pozwalają...
Kiedyś gry pudełkowe kosztowały 50- 400zł a w niektóre można był grać latami z kumplami przez internet

Niektórzy by nadrobić mniejsza dyspozycyjnaosc czasowa i osiągać porównywalne wynik z tymi bardziej aktywnymi lub sprytnymi można by wydawać kilak tysięcy.. miesięcznie... a tak naprawdę nawet nieco lepszy gracz który nie ma 5h dziennie na klikanie by nie odstawać to musiałby wydawać sporo...





Ja mam w dupie to jak kto gra, czy wydaje kasę I jak duzo, czy ma farmy, czy sztucznie nabija ranking na GPC.... to każdego sprawa o dla mnie to bez znaczenia , o top1 się nie bije bo to dla szaleńców, a czy dzięki farmą bądź kasie będę 100 w ranku czy 150 co mi za różnica ?

Bardziej denerwujące są boty na GPC I brak GVG na telefon co powoduje że tylko stare pryki albo zapaleńcy mogą być top1 w rankingu bo dziś wiele osób nie ma nawet kompa w domu... Ja mam stacjonarny, mam laptopa, żona i dzieci też, ale nie chce mi się po nie isć i ich uruchamiać dla GVG choć GVG lubię. Na telefonie mogę grać na kiblu na fajce w garażu, na parkingu pod marketem czy na autostradzie itd... a GVG więzi mnie w domu przy gniazdku , albo zmusza do życia z walizką z laptopem czego nie potrzebuje...

nowe modele - to są zmiany. Nie nowa gra. Jeżeli mamy to przenieść na grunt tej gry.

Konto nalezy do IG, zakładając konto zgadzasz sie ze moga wszystko zmienić.
wiem ze ino ma zapisy w regulaminie i się na nie zgodziliśmy wszyscy , większość nieczytając tego nawet xd ... ale Oczywistym jest też to że to co kupujesz kupujesz by używać, jeśli INO zmienia zasady na nieakceptowalne dla ciebie to to co kupiłeś staje się bezużyteczne... niezaleznie od treści regulaminu tak się dzieje i nie jest to w pożądku, a że są paragrafy przez które mają mnie w dupie to inna sprawa.

wyobraź sobie że kupiłeś działkę, lasy cisza spokój, zrobiłeś projekt postawiłeś dom... 3 lata awantur z żoną o to jaki dom jaki układ pomieszczeń, jakie kolory scian i jakie meble czy kafelki. Wszytko się udało... prawie był rozwód ale udało się. Mieszkasz ze 3lata. Pochowałeś za domem psa który kiedyś uratował życie twoich dzieci , w tym domu urodziło Ci się kolejne dziecko , masz wiele fajnych wspomnień.... I nagle wywłaszczają cie pod CPK , albo budują ci obok autostradę czy jakąś montażownię Izery albo kościół.... Co teraz ?
Wiem powiesz ze dom jest twój, a konto w grze nie ale podobna sytuacja może być w wynajętym mieszkaniu które remontowałeś pod siebie ... Tak czy siak ja chciałem grać w taką, a nie inna grę i na taką, a nie inna grę wydaje kasę która idzie w diabły jeśli gra się zmieni... dobra starczy tego bo to nie ma sensu. Świat nie jest czarno biały choć skarbówka politycy i INO chcieliby by taki był ...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
to wiem... ale podejrzewam że z dobrym prawnikiem w USA udałoby sie odzyskac kasę I odszkodowanie za czas jelsi ktoś zmienia zasady w trakcie gry... tyle że to nie warte zachodu bo prawnik będzie droższy
wątpie. Godzisz się na to, taka jest natura gry.
INO zmienia zasady na nieakceptowalne dla ciebie to to co kupiłeś staje się bezużyteczne..
kupujesz na tu i teraz, nie na to, że ma byc cos fajne przez 100 lat.
w każdej grze sa patche, nerfy, boosty, adjusty etc. Standard w każdej grze online.
I nagle wywłaszczają cie pod CPK , albo budują ci obok autostradę czy jakąś montażownię Izery albo kościół.... Co teraz ?
Odszkodowanie i się przeprowadzam. Nie przywiązuje się do miejsc, jakbym miał hajs to i co rok sie moge przeprowadzać.
Cel publiczny jest ważniejszy niż mój nos....
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
no nie 20 zł to 300 diaxow jednorazowo , a forge plus chyba 200 ma miesiąc + reklamy 30 na miesiąc...

Ja mówię o abonamecie miesięcznym 50zł w tym 300 diax co tydzień i reklamy i jakąś namiastka chociaż forge plusa ... dzisiaj to kosztuje ok 310zł nie 50 i jeszce musisz 6 rzeczy kupić oddzielnie
ja klikam kup forge plus i mnie przerzuca do strony z diaxami, gdzie nie ma pakietu forge plus
Support pomóżcie :D bo nie pamiętam ceny.
forge plus zawiera wyłączenie reklam
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
wątpie. Godzisz się na to, taka jest natura gry.

kupujesz na tu i teraz, nie na to, że ma byc cos fajne przez 100 lat.
w każdej grze sa patche, nerfy, boosty, adjusty etc. Standard w każdej grze online.

Odszkodowanie i się przeprowadzam. Nie przywiązuje się do miejsc, jakbym miał hajs to i co rok sie moge przeprowadzać.
Cel publiczny jest ważniejszy niż mój nos....
ty się nie przywiązujesz a wiele ludzi tak... Co do prawnika są różne kruczki prawne .... wielkie koncerny przegrywają sprawy o duperele ... Jak np gorąca kawa z MC Donalda.... kto normalny nie wie że kawa jest gorąca ‍♂️

milionowe odszkodowania itd ... w stanach trzeba przekonać przysięgłych do swoich mniej lub bardziej logicznych poglądów argumentów etc.... prawo i fakty ma drugoznaczne znaczenie

i tak to powinno działać, to można podpiąć pod fikcyjna tranzakcje ale o pod umowę skonstrułowana w taki sposób by ukryć inny cel itd. nawet w polskim prawie jest wiele sposobów na znalezienie haka i podwazenie umowy czy jej treści...
 
Do góry