Jak zabić grę.

Status
Zamknięty.

skaner210

Rycerz
Przestań pisać bzdury o jakis profitach :) Siedze w najnowszej epoce od kiedy weszła. Mam po 100k kazdej surki z nowej epoki. 3x tyle juz gdzies rozdałem, wpłaciłem, zmarnowałem na zadania itd. Zadan powtarzalnych juz nie klikam od dawna choc posiadam ChF na 180 lev bo po co jak towar leci z gpch, dzieki ZH , KT i i nie jest sie w stanie nic z nim zrobic a sprzedawac za bezcen jak wszyscy posiadają podobnie sie nie opłaca. Pr wygranych nie uwzględniam bo to jakieś drobne przy tym ile sie zarabia na wbitkach dzięki arce.
 
Ostatnia edycja:
Edytuje, bo nie doczytałem.
Ty zarabiasz sobie na arce, mnie to nudzi. Może dla wyrównania szans wprowadzimy limit na wrzutki w perły?
 
Ostatnia edycja:
Przestań pisać bzdury o jakis profitach :) Siedze w najnowszej epoce od kiedy weszła. Mam po 100k kazdej surki z nowej epoki. 3x tyle juz gdzies rozdałem, wpłaciłem, zmarnowałem na zadania itd. Zadan powtarzalnych juz nie klikam od dawna choc posiadam ChF na 180 lev bo po co jak towar leci z gpch, dzieki ZH , KT i i nie jest sie w stanie nic z nim zrobic a sprzedawac za bezcen jak wszyscy posiadają podobnie sie nie opłaca. Pr wygranych nie uwzględniam bo to jakieś drobne przy tym ile sie zarabia na wbitkach dzięki arce.
Jestem bogaty, bo dorobiłem się w czasach kiedy nie było limitu, więc cicho tam biedaki, wszystko jest ok!
Towar można wykorzystać na negocjacje na Polach m.in, ale skoro go nie potrzebujesz to ja chętnie przyjmę za ten z epoki brązu! Świat D ;)
Przypominam także, że chodzi o zasadę, dla której ten limit miał być wprowadzony a więc tępienie botów. Nie czyni tego, więc po co go wprowadzać!?
 

Albedo

Szlachcic zagrodowy
Brawo support! Zmiana na plus. Odważna i sprawiedliwa krzywdząca oszustów i trochę też krzywdząca NEET'ów, ale przynajmniej coś robicie.. Jest to mały krok w dobrym kierunku, choć nie uważam, by była to idealna decyzja.
Śmieszne jest to, że najwięcej płaczą ci, którzy najwięcej oszukują.
Yorimoto1922, darko... przecież wy korzystacie z klikaczy/botów, dlatego tak was to boli i stąd wasz płacz. Jesteście hipokrytami i już w ogóle sumienia nie macie.
Yorimoto1922 od sierpnia 2020 roku używał nielegalnego oprogramowania do wspomagania swojej gildii na gvg na świecie J. Liczne zgłoszenia na tego "gracza" i jemu podobnych oszustów nie przynosiły efektów. Robił to miesiącami, a support nie zajmował się tym lub nie potrafił tego zweryfikować pomimo tego, że inni gracze dali radę znaleźć dowody i opisywali jak wykryć naruszenia gry w tej dziedzinie. Ah te wasze oblężenia w ułamku sekundy. Nie macie umiejętności to musicie sobie radzić postępując nie fair.

Tak jak napisał Piotr89: Wystarczy spojrzeć na stronę z ilością walk ludzi na serwerze z ostatniej doby.
Przed tą zmianą coys i darko robili codziennie do 3000 walk. Nigdy nie mieli mniej niż 1500. Nie ważne czy gpc było czy nie było, czy grali na gvg czy nie. Jechali równo. Botów używają też inni, jak arastigra, ale ci najwięcej. Chyba całe obecne top 5 świata J. Żenada. Chyba zapomnieliście, że tu chodzi o zabawę.

Jak wygląda sprawa wczoraj po wprowadzeniu limitu? Wczoraj Coys miała mniej niz 500 walk, darko mniej niz 600. Zabolały limity klikaczy:) Już widać dobrą zmianę. Nie lecą tak piekielnie punkty.

Support: moim zdaniem powinniście całkiem usunąć zadania z pasa polegające na robieniu walk. Przez te zadania gracze podnoszą sobie ego wspierając się botami i zmieniają ranking świata. Bez tego byliby nikim. Nawet pomimo wydawania sporych ilości diamentów, nie byliby tak wysoko. Ranking już nic nie znaczy. A kto sobie nachapał punktów rankingów przez tak długi okres czasu to już mu tego nie odbierzecie.
Cieszę się, że od startu nowego świata już nie będzie AŻ takich patologii. Proszę nie uginać się pod presją.
 
O co wam chodzi z tymi punktami. Przecież ranking osobisty to największa bzdura w tej grze. Pozycja w nim nie świadczy o niczym.
 

Marik

Książę
Moderator widzi że coś nie na temat i usuwa, tylko szkoda że nie potrafi dostrzec zgłoszeń i oszustów we własnym otoczeniu, bo je także powinien usunąć z gry.
Robiąc powtarzalne zależy mi na pr i towarach, nie szło usunąć samych walk ? Albo ograniczyć je do 100 i zadanie znika w danym dniu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Support: moim zdaniem powinniście całkiem usunąć zadania z pasa polegające na robieniu walk.
Wbrew powszechnej opinii, suport nic sobie z gry nie może usunąć. Może najwyżej przekazać opinie graczy do Community Managera, a Community Manager może te opinie przekazać wyżej. Jeśli propozycje graczy nie zostaną pod uwagę wzięte to nie jest to wina supportu.
I to również nie support decyduje o tym jakie zmiany w grze zostaną wprowadzone.
To tak dla przypomnienia, bo niektórzy użytkownicy zdają się mieć bardzo błędne przekonanie, że to wszystko to wina polskiego supportu.
P.S. Moderator nie widzi zgłoszeń od graczy, bo moderator nie ma do nich dostępu. I z gry też nikogo usunąć nie może. To tak na marginesie, moderator nie równa się support, to dwie oddzielne rzeczy.
 
Nie twierdzę że nie ma osób które nie używają macro czy botów, jednak po tym co zobaczyłem na filmie na kanale Foeelite, to przyznaje że boty są wolne. Gość szybciej klikał niż jakikolwiek bot byłby w stanie to zrobić. Tak więc już śmieszą mnie te wpisy dotyczące tego że ktoś kto chcę więcej i efektywniej grać i to robi jest z góry nazywany oszustem. Grasz jak lama i nie masz takich efektów jak ktoś kto wykorzystuje 100% potencjału swoich umiejętności to nie oczerniaj bez dowodów kogoś, bo za takie wypisywanie bzdur perm bana bym dawał. CHF pewnie część nadużywała poprzez różne wspomagacze, jednak założę się że sporo osób z topki nie ruszyłaby jakiegoś trefnego oprogramowania z obawy o utratę miasta na które pracowali tyle lat. Podkreślę raz jeszcze - na pewno i w topce są osoby które naginają regulamin, ale na pewno nie są to wszyscy, raczej jest to jakiś promil. Bardziej stawiałbym na tych co tak naskakują na tych niby bociarzy i tym bym się przyjrzał w pierwszej kolejności. Najwięcej krzyczą Ci co mają najwięcej do ukrycia.
 

Borisel

Hrabia
To też racja - jakoś mi nie przeszkadza , że ktoś sobie nabija powtarzalnych i walk oraz leci w rankingu - mojej grze nie szkodzi to w ogóle więc wisi mi to . Jednakże zauważyłem , że przez niektórych ludzi (proponujących wyjście na świeże powietrze - proponuję to wam samym zrobić) przemawia jakaś dziwna zazdrość - tak jakby wbijanie punktów w ranking był wyścigiem o złotą łyżeczkę - i cieszący się , że wreszcie dokopali tym mocniejszym . Sam fakt - że mogą mieć słabe miasta , lamerskie podejście do gry i brak czasu na grę - myślą , że mogą wreszcie dogonić ich - nieważne że za kilka lat - ale dogonią . Kolejnym faktem , który mnie niepokoi jest zrezygnowanie z kontroli i banowania cziterów - zamiast tego uwalanie wszystkich graczy . Jest to już lenistwo lub brak doświadczenia w radzeniu z taką sytuacją - co jeszcze bardziej zaszkodzi wizerunkowi firmie . Co będzie następnie w kolejce - limit walk w pch/gvg - bo nie potrafią wyłapać botów lub ograniczenie wkładu PR w perły bo nie chce się wam ujednolicić czym jest push i likwidować takie osoby ? A przepraszam - już jest ten nieszczęsny międzyserwerowy handel PR i surowcami - idealne pole popisu do pushu - żeby było jeszcze wiadoma definicja tego
 

Jake Long

Baron
jednak założę się że sporo osób z topki nie ruszyłaby jakiegoś trefnego oprogramowania z obawy o utratę miasta na które pracowali tyle lat.
Zdziwiłbyś się.

Przed tą zmianą coys i darko robili codziennie do 3000 walk. Nigdy nie mieli mniej niż 1500. Nie ważne czy gpc było czy nie było, czy grali na gvg czy nie. Jechali równo. Botów używają też inni, jak arastigra, ale ci najwięcej. Chyba całe obecne top 5 świata J. Żenada. Chyba zapomnieliście, że tu chodzi o zabawę.
Takie ilości to jeszcze nic. Yoritomo w dwóch dniach w ciągu ostatnich 30 dni miał ponad 9.5 tysiąca walk w ciągu 24h dokładnie 15. i 18. marca (LINK). A w ciągu ostatniego miesiąca - trochę ponad 120 tysięcy!!! Ta liczba stanowi trochę ponad 23% jego ogólnej ilości walk.
Niech mi wyjaśni ktoś jedną kwestię: Co takiego InnoGames wprowadziło do gry, co umożliwiło graczom osiąganie takich ilości w ostatnim czasie? Bo ja żadnej przełomowej aktualizacji w przeciągu ostatnich paru miesięcy nie widziałem...
Statystyki nie kłamią, więc albo powyższy gracz dzieli konto z paroma osobami, albo używa autoclickera, ponieważ spamowanie przez ok. 16h na dobę (bo zakładam że przez pozostałe 8h w ciągu doby przeciętny człowiek wykonuje swoje podstawowe potrzeby, a to fizjologiczne, a to snu, a to innych, etc, etc.) jednego guzika autowalki co średnio 6 sekund jest dla mnie niemożliwe do uwierzenia. Zważywszy na to że trzeba było tu jeszcze klikać ChF, wrzutki w 1.9, porozumiewać się, etc. etc.

Najwięcej krzyczą Ci co mają najwięcej do ukrycia.
O to, to.
 

Marik

Książę
Będąc w żelazie i robiąc powtarzalne, mając po kilka jednostek każdego rodzaju odpadają 2 zadania, nie ma walk i jest to średnio 8 zadań. Siedząc 3-4 h non stop klikając można spokojnie do tej normy dobić. Nie ma ostrzeżenia ileś zadań przed limitem i po dobiciu do limitu nie da się ust. zadania zbierz x monet np na zbiory. Jedyne korzyści płyną z chf, nigdy z botów i innego tego typu g.... nigdy nie korzystałem, więc jedyna korzyść to pr i towary które nie wpływają tak drastycznie na ranking. Jak to nazwałeś jestem jednym z tych co ,,najwięcej krzyczą,, bo jest on za mały na zdobywanie towarów i kiepsko zrobiony jeśli idzie o nabijanie walk( a raczej o ich zwalczenie)
 
Takie ilości to jeszcze nic. Yoritomo w dwóch dniach w ciągu ostatnich 30 dni miał ponad 9.5 tysiąca walk w ciągu 24h dokładnie 15. i 18. marca (LINK). A w ciągu ostatniego miesiąca - trochę ponad 120 tysięcy!!! Ta liczba stanowi trochę ponad 23% jego ogólnej ilości walk.
Niech mi wyjaśni ktoś jedną kwestię: Co takiego InnoGames wprowadziło do gry, co umożliwiło graczom osiąganie takich ilości w ostatnim czasie? Bo ja żadnej przełomowej aktualizacji w przeciągu ostatnich paru miesięcy nie widziałem...
Statystyki nie kłamią, więc albo powyższy gracz dzieli konto z paroma osobami, albo używa autoclickera, ponieważ spamowanie przez ok. 16h na dobę (bo zakładam że przez pozostałe 8h w ciągu doby przeciętny człowiek wykonuje swoje podstawowe potrzeby, a to fizjologiczne, a to snu, a to innych, etc, etc.) jednego guzika autowalki co średnio 6 sekund jest dla mnie niemożliwe do uwierzenia. Zważywszy na to że trzeba było tu jeszcze klikać ChF, wrzutki w 1.9, porozumiewać się, etc. etc.
Uwzględniając że w zadaniach jedną walkę do rankingu liczy jako dwie (liczba tur jest liczona), do tego szachownica na PCh (jakieś 700 walk co 4h, w nocy sporo więcej) i GvG, to wtedy te wartości wyjdą troszkę inne. Jeśli chodzi o wprowadzanie nowości, to tylko jedna rzecz się pojawiła- kolega na wieży, a rywalizacja mocno mobilizuje :D
 

QURDE

Szlachcic zagrodowy
no, brać się do roboty ;) kręcić zadania ;) trzeba ten dzienny limit "szczelić", możecie dobie mierzyć prędkość, ilość walk, czy co tam lubicie, jak wole trochę sutki i pr`ów zdobyć ;)
 

linuxgeek

Baronet
Problem jest inny. Jezeli boty klikaja zadania to zwiekszyc koszta zadan proporcjonalnie w kazdej epoce. Wyeliminowac mozliwosc aby np w epoce zelaza przy 72 poziomie CF-a moc krecic 24h na dobe, usunac zadanie ktore pozwala nabijac walki lub pozbawic punktow za nie.
Wprowadzanie limitu dla wszystkich nawet dla tych ktorzy przez lata graja tylko po to aby ten limit byl jak najwyzszy jest nie w porzadku.
Budujesz miasto w odpowiedniej epoce na ktore poswieciles kupe czasu, diaxow, obliczen tylko po to aby zadnia przynosily profity i nagle zostajesz tego pozbawiony. Trzeba bylo w 2013 roku pomyslec o tym tworzac zadania powtarzalne. Najwieksza frajda z gry bylo tak ulozyc miasto takie budynki w nim wstawic takie bonusy podniesc aby moc wyklikac 167 zadan pozniej 170 itd.
Nie inaczej jest dzisiaj. Gracze buduja bonusy, wstawiaja budynki, inwestuja w diaxy po to aby moc klikac kazdego dnia wiecej zadan. Koszta zadan w wysokich epokach sa na tyle wysokie ze nie da sie klikac bez konca. Dla przykladu w EP potrzebny jest CF na poziomie minimum 224 aby moc teoretycznie klikac 24h na dobe. Nawet bonusy rzedu 2600% sa za male aby moc klikac bez konca. Zwiekszajac bonusy mozna tylko ilsoc klikanych zadan zwiekszac. Akurat 2000 zadan dziennie to za malo bo wiekszosc graczy nastawionych na zadania taki limit przekracza po dokladnie 133min klikania. Inna sprawa jest to czy ktos sobie te zadania klika recznie, czy pomaga mu w tym ktos inny. Problemem jest limit a nie to w jaki sposob sobie ktos cos klika. Wstawianie limitu pozbawia mozliwosci efektywnej gry graczy ktorzy o ta efektywnosc zabiegali przez lata swojej gry.
Mam kilku znajomych ktorzy dokladnie kopiuja moj sposob na gre. Kazdego dnia probuja robic wiecej i wiecej robiac zaklady. Kazdego dnia rywalizujac z nimi staram sie wiecej i lepiej grac. W momencie wprowadzenia limitu dogonili mnie w ciagu jednej chwili. Cale wspolzawodnictwo wzielo w leb i caly czas na to poswiecony rowniez.
 
Ostatnia edycja:

Calvi

Szlachcic
zostaly uwalone walki i o to jest placz.twierdzenie yoriego ze chodzi o towary,pr itp to taka sama prawda jak to ze co 4h na gpc robi 700 walk.ma ich w tym sezonie kosmiczna ilosc az 1050,no moze z 30 od poludnia dorobil.proponuje zmienic nic na np.pinokio
 

Jake Long

Baron
Trzeba bylo w 2013 roku pomyslec o tym tworzac zadania powtarzalne.
Skoro uważasz że wprowadzenie tego limitu 8 lat temu byłoby odpowiednie, a nie teraz, to dlaczego jesteś przeciwny temu limitowi obecnie? Bo ulepszyłeś mocno swoje ChF?
Oświecę Cię. Nagrody wciąż w ChF będą, tylko będziesz ich otrzymywał proporcjonalnie mniej. Coraz więcej czytając wasze posty skłaniam się ku temu, że dobrze że ten limit wprowadzono. Nie jest to rozwiązanie idealne jak już ktoś tu dobrze to ujął, ale na pewno zamyka to możliwości w exploitowaniu czegoś co czysto teoretycznie mogło mieć niezamierzony cel. Przypomnę, że w 2013 roku nikt z InnoGames nie podejrzewał że ChF kiedykolwiek zostanie ulepszone do poziomu wyżej niż 100, ponieważ w momencie wprowadzenia tej perły do gry nie istniała Arka oraz multum budynków zwiększających atak używanych obecnie.

FoElite dobrze stwierdził - boty trzeba tępić, bo zagrażają balansowi rozgrywki, zaznaczył jakie rozwiązania byłyby najlepsze dla community. Managerowie nie skupiają się na balansowaniu bezużytecznych aspektów gry w stosunku do tych użytecznych, to prawda. Ale ta perła wymagała balansu. Sam zaznaczyłeś zresztą:

Mam kilku znajomych ktorzy dokladnie kopiuja moj sposob na gre. Kazdego dnia probuja robic wiecej i wiecej robiac zaklady. Kazdego dnia rywalizujac z nimi staram sie wiecej i lepiej grac. W momencie wprowadzenia limitu dogonili mnie w ciagu jednej chwili. Cale wspolzawodnictwo wzielo w leb i caly czas na to poswiecony rowniez.

Balans czasami musi uwzględniać nerfy. Nieważne jak bardzo opierała się wasza gra na czymś zanim to znerfiono.
Na dobrą sprawę, ten balans dotyka <1% użytkowników ze wszystkich serwerów i prawdopodobnie znaczny procent z nich to botterzy.
 

Blade1984

Książę
zostaly uwalone walki i o to jest placz.twierdzenie yoriego ze chodzi o towary,pr itp to taka sama prawda jak to ze co 4h na gpc robi 700 walk.ma ich w tym sezonie kosmiczna ilosc az 1050,no moze z 30 od poludnia dorobil.proponuje zmienic nic na np.pinokio
a pomyślałaś że nie każdy ma walki w zadaniach? a te osoby też zostały dotknięte limitem?
 

Markiz.

Książę
Przypomnę, że w 2013 roku nikt z InnoGames nie podejrzewał że ChF kiedykolwiek zostanie ulepszone do poziomu wyżej niż 100, ponieważ w momencie wprowadzenia tej perły do gry nie istniała Arka oraz multum budynków zwiększających atak używanych obecnie.
Wystarczyło bardziej się postarać przy wprowadzeniu zadań powtarzalnych w Pasie a to było 1-1,5 roku temu a nie w 2013.
Teraz to zwykłe ukrywanie własnej głupoty, nieróbstwa i kolesiostwa.
 

linuxgeek

Baronet
Balans czasami musi uwzględniać nerfy. Nieważne jak bardzo opierała się wasza gra na czymś zanim to znerfiono.
Na dobrą sprawę, ten balans dotyka <1% użytkowników ze wszystkich serwerów i prawdopodobnie znaczny procent z nich to botterzy.

Skoro nie za bardzo rozumiesz w czym tkwi problem przedstawie Ci go w bardziej przyziemny sposob.

Wyobraz sobie ze firma samochodowa wypuszcza na rynek szybki samochod ktory ma same zalety i praktycznie zadnych wad. Kazdy przychodzi do salonu i oglada marzac o tym aby pewnego dnia taki miec. Niestety bardzo mala grupa ludzi na takowy samochod stac. Znajduje sie jednak zapaleniec ktory jest zdania ze warto. Poswieca na zakup wszystkie swoje oszczednosci i w koncu udaje mu sie kupic wymarzony samochod. Jezdzi sobie nim zadowolony majac na uwadze ze ma najszybszy samochod w calej okolicy. Nagle okazuje sie ze jeden z kierowcow dysponujacy podobnym egzemplarzem narusza przepisy drogowe i non stop jezdzi z maksymalna predkoscia 300km/h. Producent pojazdu widzac ze sprzedal za szybki samochod stwierdza ze tak dalej byc nie moze.
Wszystkie superszybkie samochody maja wrocic do producenta i zaklada sie im ograniczenie predkosci maksymalnej do 140km/h.
Wiekszosc wlascicieli "matizopodobnych toczydelek" jest zadowolona ze pozbyto sie pirata drogowego. Malo tego beda popierali fakt ze w sumie z punktu A do B mozna sie poruszac wylacznie z dozwolona predkoscia bo wieksza nie jest potrzebna. Nie biorac pod uwage faktu ze wlasciciel superszybkiego samochodu kupil go wlasnie po to aby moc jezdzic z predkoscia maksymalna. Jezeli producent samochodu nagle pozbawia go wszystkich jego plusow dzieki ktorym stal sie popularny to konsument ma prawo domagac sie zwrotu kosztow poniesionych na zakup danego modelu samochodu.

Analogia dokladnie taka sama jak w przypadku limitu ilosci wykonywanych zadan. Po to strategie swojej gry pokierowalem w taki a nie inny sposob aby w grupie mniej niz 1% sie znalezc.
 

Arox

Baron
Skoro nie za bardzo rozumiesz w czym tkwi problem przedstawie Ci go w bardziej przyziemny sposob.
Niby przyziemny problem ale przejaskrawiony jak tylko być może.

Po pierwsze, sprowadzenie problemu tylko do jednego czynnika czyli w tym przypadku botów. Ale powodem również może być w zatrzymaniu robienia w nieskończoność pewnych zadań, dlatego że mając na bardzo wysokim poziomie Frontenac Chateau, robiąc zadanie gdzie wydajemy młotki i złoto, dostajemy dużo dużo więcej niż wydajemy. Perpetum Mobile. Ktoś tu zaraz powie że "ale przecież przez tyle lat było tak, więc dlaczego teraz to zmieniono?". Jak widać uznano że trzeba coś z tym zrobić i to zrobili... i wcześniej o tym poinfomowali.
Po drugie, uważasz że producent samochodu nie może ot tak zabrać ci samochodu żeby załączyć bezpiecznik prędkości bo przecież już go kupiłeś. A co jeśli podpisujesz z producentem umowę że ma prawo zabrać ci w każdej możliwie chwili samochód i go zmodyfikować według jego uznania...? No bo przecież korzystając z tej gry też w pewnym sensie zgadzasz się na warunki które producent tej gry przedstawił(inna kwestia czy takie rzeczy się czyta). A co jeśli byłby zapis że w każdej chwili producent gry może wyłąćzyć serwery bez podania powodu? Też byś krzyczał jakie to jest niesprawiedliwe i że tak nie można? Mimo że zgadzałeś się na warunki które ten producent przedstawił.
Po trzecie, jaki oczekujesz zwrot kosztów związku z tą zmianą? No bo w grę tu wchodzą tylko diamenty. Inne rzeczy które są w grze mają oparcie tylko o tą grę, więc nie widzę tutaj sposobu by na przykład zwracano punkty rozwoju za zainwestowanie perły której fukcji niezmieniono... ona dalej spełnia swoje działanie.
 

linuxgeek

Baronet
Kazda gra online ktora powstaje ma na celu stworzenie warunkow wspolzawodnictwa miedzy graczami. Kazdy gracz uczestniczacy w grze dba i dazy do tego aby jego gra przynosila efekty. Na efekty w grze pokroju forge of empires trzeba pracowac latami. Nie da sie w tej grze nic osiagnac na zasadzie"juz i teraz"
Jezeli gracz z epoki pasa asteroid wykonuje tysiace walk w ciagu doby bo pozwala mu na to zle skonstuowane zadanie to moim zdaniem nalezy mu to zadanie usunac lub spowodowac aby nie przynosilo profitow w postaci punktow rankingowych. Dlaczego za ewidenty blad ma odpowiadac gracz ktory w swoim zestawie zadan powtarzalnych nawet takiego zadania nie posiada?
Wracam do kwesti wspolzawodnictwa w grze. Przez dlugie lata w grze satysfakcje sprawiala mi sytuacja w ktorej nikt pomimo usilnych staran i kopiowania gry nie byl w stanie zblizyc sie w osiagnieciach. Zadania powtarzalne w wysokichj epokach sa prawdziwym wyzwaniem i stanowily swietne pole do wspolzawodnictwa. Do czasu az komus przyszlo do glowy wprowadzic bezsensowny limit opuszczania zadan. Przeciez limitem i tak byla ilosc zadan ktore kazdy gracz mogl wykonac. Dlaczego gracze buduja budynki dajaca PR-y? Po to zeby tych PR-ow miec jak najwiecej. Dlaczego gracze buduja budynki z bonusem do ataku? Po to zeby miec jak najwiekszy bonus. Czy te ilosci sa w jakis sposob blokowane? Nie sa.
Po co gracz w swoim miescie buduje bonusy do zaopatrzenia i monet? Po co buduje budynki produkujace monety i zaopatrzenie? Po to aby moc wykonywac zadania powtarzalne. Czy ilosc tych zadan jest zablokowana? JEST.
To jest najwazniejszy problem o ktorym dyskutujemy. Dyskryminowanie graczy z innym podejsciem do gry. Przeciez kazdy moze powielic taki styl gry. Da sie ale potrzebny na to jest olbrzymi naklad czasowy, diaxowy itd.
Owszem sa epoki w ktorych mozna naciagac w zadaniach powtarzalnych: zelazo, wczesne, rozkwit, jesien. Wrzucanie jednak wszystkich graczy z wszystkich epok do jednego worka nie jest w porzadku.
 
Status
Zamknięty.
Do góry