Jesień w Forge of Empires 2020 - komentarze

Ferdinand

Baron
Będą działać, nie jest ważne jakie budynki z zestawu wstawisz obok, ważna jest ILOŚĆ (każdy element ma swoje wymagania) i to, żeby były RÓŻNE ;)
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Mayder. Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli umiesz.
A co do meritum. Skoro koleś nie wydaje zebranych składników, tzn że nagrody są słabe i czeka na lepsze. Co potwierdza moją tezę, że nagrody dnia w tym evencie to kpina z graczy.
Porównanie do letniego lub piłkarskiego eventu jest nietrafione
 

Azzie

Baron
Zapewne są gracze, dla których te nagrody są fajne. Nie wiem czy wiesz, ale w zasadzie codziennie dochodzą nowi gracze, którzy zaczynają swoją przygodę i cieszą się z każdej nagrody. I nie ma specjalnie znaczenia, że ta nagroda kiedyś straci na wartości. Ważne, że obecnie jest cenna dla takiego gracza. A że z Twojej perspektywy są one żałosne, cóż Twój problem.

PS
Masz taki przycisk "edytuj". Korzystaj z niego.
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Miałem to samo napisać ponownie, nie mniej dzięki za wyręczenie mnie @mayder . Powiedz mi skoro

jakie nagrody by Cię satysfakcjonowały, nie powinieneś mieć problemu z wymienieniem co najmniej 5.

Choćby ulepszenia do budynków tego eventu lub zestawy pól. Zestawy ulepszeń do budynków ostatnich eventów. Kryjówki łotra itp.
Na pewno nie śmieci typu las jesieni

Zapewne są gracze, dla których te nagrody są fajne. Nie wiem czy wiesz, ale w zasadzie codziennie dochodzą nowi gracze, którzy zaczynają swoją przygodę i cieszą się z każdej nagrody. I nie ma specjalnie znaczenia, że ta nagroda kiedyś straci na wartości. Ważne, że obecnie jest cenna dla takiego gracza. A że z Twojej perspektywy są one żałosne, cóż Twój problem.

PS
Masz taki przycisk "edytuj". Korzystaj z niego.

I zapewne gdyby nagrody dnia były lepsze to nowi gracze cieszyli by się mniej. :-)))))
Otóż zapewniam cię, że gdyby nagrody dnia nie byłytak denne, to zadowolenie WSZYSTKICH graczy było by większe, chętniej kupowali by też diamenty co przełożyło by się na zysk organizatora. A tak to stawiam dolary przeciw orzechom, że zakup diamentów przez graczy ( nie licząc pierwszego dnia) szoruje tyłkiem po piasku. FoE strzelili sobie w mojej ocenie w stopę.
 

Blade1984

Książę
Choćby ulepszenia do budynków tego eventu lub zestawy pól. Zestawy ulepszeń do budynków ostatnich eventów. Kryjówki łotra itp.
Na pewno nie śmieci typu las jesieni
Jako nagrody dzienne nigdy nie było i nie będzie ulepszeń budynków z aktualnego eventu. Ulepszenia do budynków ostatnich ulepszen są ale do poprzednich jesiennych, nie bylo i nie bedzie z innych eventow, bo to bylo nielogiczne dostać ulepszenia budynków letniego eventu w evencie jesiennym. LATO to LATO a JESIEŃ to JESIEŃ.
 

Devine111

Baron
Co Ty masz z tym lasem jesieni, co post to piszesz las jesieni. To jedna z wielu nagród, które można spotkać w tym evencie. Trzymam składniki dlatego, że czekam na jedną konkretną nagrodę dnia. Po co mam wydawać na coś czego nie potrzebuje ( czego nawet w mieście nie pomieszcze) i przy tym zmniejszać szansę na wygranie tej satysfakcjonującej mnie nagrody. Pisane było to nie raz, event jesienny to rzeczy z eventów jesiennych, letni to z letnich, zimowy z zimowych itd, inaczej to by sensu nie miało. Nigdy główna nagroda nie była nagrodą dzienną i nie będzie, takie są zasady.
Kryjówka łotrów pewnie się pojawi, jak i zmniejszenie a i świątyni wiedzy pewnie nie zabraknie także spokojnie. Zbieraj i czekaj, TAKTYKA.
 
Ostatnia edycja:

Ferdinand

Baron
Kolega chyba grzybiarz, bo ten las jesieni go podnieca jak widać :haha: :haha:

Skoro koleś nie wydaje zebranych składników, tzn że nagrody są słabe i czeka na lepsze. Co potwierdza moją tezę, że nagrody dnia w tym evencie to kpina z graczy.

Przykro mi, Twój argument jest inwalidą... Twierdzisz, że nagrody dnia są tak słabe, że gracz czeka na inny dzień i inną NAGRODĘ DNIA, żeby ją wylosować? :idiot::idiot::idiot::idiot::idiot:
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Kolega chyba grzybiarz, bo ten las jesieni go podnieca jak widać :haha: :haha:



Przykro mi, Twój argument jest inwalidą... Twierdzisz, że nagrody dnia są tak słabe, że gracz czeka na inny dzień i inną NAGRODĘ DNIA, żeby ją wylosować? :idiot::idiot::idiot::idiot::idiot:
Drogi Ferdynanandzie. Być może Ciebie podniecają grzyby? Mnie niekoniecznie. wolę kobiety.

Devine. Co do przewijającego sie motywu lasu jesieni to podaję go jako przykład rażąco durnej nagrody dnia.
Reasumując. Podejrzewam, że każdy pozostanie przy swoim stanowisku, I to jest normalne.
dziwne by było, gdyby wszyscy mieli podobny osąd rzeczy. Tobie nagrody dnia sie podobają, a mnie nie. Każdy ma prawo do osadu
Pozdrawiam i życzę abyś się doczekał na oczekiwaną nagrodę.

P.S. Drogi Ferdynandzie, dalszą z Tobą rozmowę pozostawię bez odpowiedzi. Nie zwykłem prowadzić jej na takim poziomie.
 

chemik12

Wicehrabia
@Dobrosz Shyduo obserwuje twoje wypowiedzi i dochodzę do wniosku że sam nie wiesz o czym piszesz. To jest Evant jesienny. Jak sama nazwa wskazuje, a jest to evant cykliczny powtarzający się co roku. Nagrody są konkretnie powiązane z tym evantem (np. nieszczęsny Las jesienni, zestawy budynków z poprzednich evantów jesiennych (młyn, wrześniowa chata, itp.) jak i nagrody niezwiązane z żadnym evantem (kryjówka łotrów, studnia życzeń, itp.). Koniec, kropka. Innych nagród nie będzie (np. z ostatniego evantu letniego czy zimowego). Każda nagroda znajdzie odbiorcę - choćby paczka medali dla jednych będzie wielkie coś, a np. dla mnie nic nie znacząca nagroda (bo robiąc wrzutkę w perłę dostanę dużo, dużo więcej medali niż ta z nagrody dziennej).
Bardziej doświadczeni gracze obserwują serwer beta czy wręcz również na nim grają (czyli serwer zz1) by wiedzieć jakie przypuszczalnie będą nagrody dnia. Każdy ma inne potrzeby, ma coś upatrzonego konkretnie pod siebie. Ja nastawiam się na posterunki bo tylko to mnie interesuje. Jeszcze rok temu bym pewnie nastawiał się na Świątynie wiedzy. Jakbym nie wiedział że jest coś takiego jak serwer beta i strona fanowska gdzie są przedstawione konkretne nagrody, pewnie bym losował nagrody codziennie i cieszył się że coś m wpadło ekstra ;)
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Co Ty masz z tym lasem jesieni, co post to piszesz las jesieni. To jedna z wielu nagród, które można spotkać w tym evencie. Trzymam składniki dlatego, że czekam na jedną konkretną nagrodę dnia. Po co mam wydawać na coś czego nie potrzebuje ( czego nawet w mieście nie pomieszcze) i przy tym zmniejszać szansę na wygranie tej satysfakcjonującej mnie nagrody. Pisane było to nie raz, event jesienny to rzeczy z eventów jesiennych, letni to z letnich, zimowy z zimowych itd, inaczej to by sensu nie miało. Nigdy główna nagroda nie była nagrodą dzienną i nie będzie, takie są zasady.
Kryjówka łotrów pewnie się pojawi, jak i zmniejszenie a i świątyni wiedzy pewnie nie zabraknie także spokojnie. Zbieraj i czekaj, TAKTYKA.

Głupoty piszesz.
Willa Gubernatora jeździła na kole, try7buny hippodromu były nagrodą za celne podania. Więc mozna? Mozna.
 

Devine111

Baron
Głupoty piszesz.
Willa Gubernatora jeździła na kole, try7buny hippodromu były nagrodą za celne podania. Więc mozna? Mozna.
Jest takie coś jak edycja posta. Odpisałeś mi raz, teraz drugi, mogłeś to zrobić w jednym. Bo niby kończysz ze mną, a tu jednak wracasz. Gdzie tu ta logika o której tak piszesz. Tak pisze głupoty, bladego pojęcia o tej grze nie mam, za to Ty jesteś Alfą i Omegą. Odpisz chemikowi, mniej więcej napisał wszystko co chciałem sam od siebie dać ale skoro skończyłeś to i ja chciałem zamknąć temat. Siejąc tak zwaną mowę nienawiści możesz ostrzeżenie wyłapać, post zostanie skasowany czy tam edytowany także uważaj :)
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Głupoty piszesz.
Willa Gubernatora jeździła na kole, try7buny hippodromu były nagrodą za celne podania. Więc mozna? Mozna.
Podstawa Willi, bez ulepszeń.
Tory hipodromu, a nie trybuny - były to dodatki do głównych budynków (bramy carceres i sphendone).
Były też wagoniki do pociągu poprzedniej zimy, których nie wymieniłeś.
Wszystko to były DODATKI do głównej nagrody.
Mylisz pojęcia.
 

mayder

Baronet
Mayder. Czytaj ze zrozumieniem. Jeśli umiesz.
A co do meritum. Skoro koleś nie wydaje zebranych składników, tzn że nagrody są słabe i czeka na lepsze. Co potwierdza moją tezę, że nagrody dnia w tym evencie to kpina z graczy.
Porównanie do letniego lub piłkarskiego eventu jest nietrafione

Co jak co ale ty chyba jako ostatni powinieneś komuś mówić żeby czytał ze zrozumieniem bo z tym jest ciężko u ciebie. Sam sobie odpowiedziałeś, skoro czeka na lepsze nagrody to znaczy że takie są i nie są kpiną. To że ty tak uważasz to twoja sprawa ale nie mów za innych.

Z twoich posto wynika że jesteś jednym z tych, którzy chcieliby żeby każdego dnia jako nagroda był główny budynek z poprzednich eventów i to najlepiej już ulepszony na maksa.
 
Ostatnia edycja:

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Podstawa Willi, bez ulepszeń.
Tory hipodromu, a nie trybuny - były to dodatki do głównych budynków (bramy carceres i sphendone).
Były też wagoniki do pociągu poprzedniej zimy, których nie wymieniłeś.
Wszystko to były DODATKI do głównej nagrody.
Mylisz pojęcia.

To wskaż podobne dodatki z aktualnego eventu w nagrodach jesieni,
Dziękuję
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
W obecnym evencie nie ma dodatków tylko są zestawy w których masz części do zestawu z nagrody głównej. To nie są dodatki tylko części całej nagrody głównej która jest jesienny zestaw.
Pod nazwą "dodatek" rozumiemy poziomy budynków aktualnego eventu. Wczesniej były a teraz nie ma. Wczesniej były sensowne nagrody a teraz nagrodą są śmieci idealne do handlarza antyków.
Kończę tą dyskusję bo nie ma ono sensu. Głową betonu głupoty i braku logiki nie przebiję
Miłego dnia i zadowolenia z ochłapów
 

Ferdinand

Baron
NIGDY NIE BYŁO POZIOMÓW AKTUALNEGO BUDYNKU EVENTOWEGO JAKO NAGRODY DNIA. Już wyżej pisali o tym ale jak groch o ścianę widać.

Wczesniej były sensowne nagrody a teraz nagrodą są śmieci idealne do handlarza antyków.

Taaa.... podawałeś wyżej przykład Willi Gubernatora na poz.1, ale powiedz mi... ile ulepszeń Willi zebrałeś w tamtym evencie? a może twierdzisz, że zabudowanie miasta kilkoma Willami na 1 poziomie to dobry interes a więc to była nagroda warta zachodu?
 

mayder

Baronet
Pod nazwą "dodatek" rozumiemy poziomy budynków aktualnego eventu. Wczesniej były a teraz nie ma. Wczesniej były sensowne nagrody a teraz nagrodą są śmieci idealne do handlarza antyków.
Kończę tą dyskusję bo nie ma ono sensu. Głową betonu głupoty i braku logiki nie przebiję
Miłego dnia i zadowolenia z ochłapów

Az się ciężko czyta te twoje wypociny. Nie, pod nazwą dodatek rozumiemy dodatkowy budynek który daje nam dodatkowe bonusy z głównego budynku (tory do hipodromu czy wagony do pociągu). Nie gram zbyt długo, to jest dopiero mój 4 event w którym biorę udział, pierwszy w jakim brałem udział zaczął się około tygodnia po tym jak zacząłem grać i w każdym evencie były nagrody dnia które mi się podobały i to je losowałem.


Dodatkowo zauważyłem pewną zależność, że budynek który był główną nagrodą w danym evencie pojawiał się jako nagroda dnia w tym samym evencie ale rok później. Z ciekawości sprawdziłem ostanie 10 eventów i było tak samo.
Więc proszę pokaż mi event gdzie nagrodą dnia były poziomy głównego budynku z tego samego eventu.
 

Blade1984

Książę
Pod nazwą "dodatek" rozumiemy poziomy budynków aktualnego eventu
Chyba tylko Ty to tak rozumiesz! Z jednym masz rację ta rozmowa nie ma sensu, bo nie ma sensu zdzieranie klawiatury na komentowanie Twojego błędnego Myślenia.
PS.Trzeba było bardziej postarać się w poprzednim evencie to byś teraz nie płakał za brakiem ulepszeń.
 

chemik12

Wicehrabia
@Dobrosz Shyduo grasz naprawdę krótko (na D od około czerwca 2020, na C od około lipca 2020) a już chcesz Nam mówić że nie mamy racji. Poza tym wystarczy zerknąć do jednego czy drugiego Twojego miasta by się przekonać że jesteś naprawdę początkującym graczem. Świadczą o tym choćby budynki evantowe na bardzo niskim poziomie. Rozumiem ,że to były pierwsze które zdobyłeś w evancie letnim. Z czasem zrozumiesz, że bydynki evantowe puki nie są na maksymalnym poziomie po prostu nie warto stawiać, lepiej schować do inwentarza lub sprzedać. Po prostu teren który zajmują można lepiej wykorzystać. Podobnie z nagrodami dnia - dla jednego gracza są lepsze, dla drugiego gorsze. Jeden będzie teraz czekał na zestaw wrześniowej chaty by w końcu postawić ten budynek evantowy na maksymalnym poziomie lub przy odrobinie szczęścia jako dodatkowy. Inny na posterunki wartownika, czy też na medale czy jaskinie łotrów. Ta ostatnia nagroda jest super dla kogoś kto jeszcze jej nie ma, dla mnie nadaje się tylko do sprzedania u handlarza. Każdy evant jest tak skonstruowany by każdy coś dla siebie znalazł ekstra. Do tego praktycznie wszystkie teraz to evanty cykliczne, powtarzające się co roku.
 
Do góry