Widok osób do plądrowania

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18282
  • Data rozpoczęcia

Czy chcecie takiej pomocy

  • Tak

  • Nie

  • Nie bo na tym strace


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser18282

Guest
Witam.
Moim pomysłem jest dodanie jak i w mobilnej wersji jak i w w przeglądarce widoku osób do plądrowania. Obecnie na liście sąsiadów mam koło 73 osób. zakładając ,że zaatakuje wszystkich wygrywając plądruje 30 osób zostaje 43 osób ,których nie splądrowałem bo nie mieli nic albo nic interesującego. Chcąc po np 2 godzinach sprawdzić czy jakaś produkcja się odnowiła muszę po kolei wchodzić do każdego gracza by sprawdzić możliwość splądrowania. Dlatego taka ikonka ułatwiła by graczom życie. Oczywiście nie chodzi tu by ikonka pokazywała się w momencie gdy produkcja ,jakaś się zakończyła. Tylko ma sygnalizować, iż u danego gracza nie wykonało się akcji plądrowania ale przy tym nie ma pokazywać, że da się coś splądrować. Pod spodem zamieszam przykład w formie zdjęcia.pldrowanie_zpsiisymjwx.PNG

PS: Chodzi tylko o ikonkę, która informuje, że jeszcze nie plądrowało się tego gracza
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18282

Guest
Odświeżam temat proszę wszystkich aktywnych Graczy o wypowiedź, w temacie i głosowanie. Wiem, że wielu z was to nie interesuje bo wiele Graczy gra wspierając się. Ale też wielu Graczom by to odpowiadało. Dlatego raz jeszcze proszę o wypowiedź i głosowanie.
 

DeletedUser12062

Guest
Akurat ja, jako Gracz plądrujący, jestem na nie. Chcesz plądrować wykaż odrobinę zaangażowania.... Jak dla mnie ma być to gra wymagająca od Gracza odrobiny chęci a nie automat do motywacji/plądrowania/zbierania. Zawsze będę przeciwny masowym motywacjom i tego typu zmianom. A z drugiej strony odwiedzenie po ataku 80 sąsiadów zajmuje około 5-6 min. Nie jest to jakieś ekstremalnie wymagające zaangażowanie.
 

DeletedUser18282

Guest
@al1984

Zależy od tego jaki masz telefon, komputer łącze itp. U mnie potrafi sprawdzenie 30 graczy w pracy zająć 10 min przerwy. A to by bardzo ułatwiło sprawdzenie ale dzięki za opinie al.
 

DeletedUser7795

Guest
W ogóle nie powinno być czegoś takiego ponieważ byłoby to zbyt dużym ułatwieniem dla atakujących. Wchodzisz w sąsiadów i jest aktywna ikonka "plądrowania".
@Shihura wtedy nic nie musisz robić. Od razu masz ikonkę, która Cię informuje, że możesz coś splądrować.
Nie podaje się komuś ryby na tacy ale wędkę żeby tę rybę złowił.
Jestem na NIE.
 

DeletedUser18728

Guest
Jestem na tak

@Shihura
Dał bardzo dobry powód, chociaż może kiepsko wyjaśnione.

Wchodzenie w każdą bazę i sprawdzanie czy coś się już splądrowało jest niepotrzebne. To tak jakby usunąć teraz guzik wsparcia i tawerny i za każdym razem musielibyście sprawdzać czy już kogoś wsparliście, czy byliście już w tawernie albo czy jest w niej miejsce :) Wtedy to dopiero byłaby masakra, nie? To dlaczego szkalować plądrowanie, bo to złe?

Dodanie takiej informacji byłoby po prostu wygodnym rozwiązaniem, nie przyspieszałoby znacznie procesu przeglądania, zwłaszcza że cóż - podając się na wasze argumenty, sam i bez takich pomocy sobie radzę. Ale to nie znaczy że skoro mam alternatywne rozwiązania to takie coś jest niepotrzebne.

Taka ikonka nie byłaby automatem do zbierania skoro nie dałoby się jej kliknąć. Wciąż musiałbyś do tej bazy wejść i spojrzeć co jest do splądrowania, nawet jeśli jest to słomiana chata, albo nawet jeśli NIC nie ma, ale i tak jeszcze w teorii nic temu graczowi nie splądrowałeś. :)
 

DeletedUser18282

Guest
W ogóle nie powinno być czegoś takiego ponieważ byłoby to zbyt dużym ułatwieniem dla atakujących. Wchodzisz w sąsiadów i jest aktywna ikonka "plądrowania".
@Shihura wtedy nic nie musisz robić. Od razu masz ikonkę, która Cię informuje, że możesz coś splądrować.
Nie podaje się komuś ryby na tacy ale wędkę żeby tę rybę złowił.
Jestem na NIE.

Nie chodzi by wskazywać, że jest coś do splądrowania. Chyba to napisałem. Chodzi o to by pokazać, że tej osoby nie splądrowało się. Ale nie miało by pokazywać, iż aktualnie da się coś splądrować. Jak by to miało działać na zasadzie zaświecenia się tylko wtedy gdy jest coś do splądrowania sam bym był na nie :D Ale chodzi tylko o wskazanie osób, które się zaatakowało i się nie splądrowało.
 

DeletedUser7795

Guest
@Shihura to zmienia postać rzeczy. Tak to jest jak się nie doczyta wszystkiego :p
Jeżeli możesz to ustaw w ankiecie możliwość zmiany głosu.
 

DeletedUser18282

Guest
@Shihura to zmienia postać rzeczy. Tak to jest jak się nie doczyta wszystkiego :p
Jeżeli możesz to ustaw w ankiecie możliwość zmiany głosu.

Zrobione ;) Wiesz ja też jestem atakowany nieraz ;) więc sam bym nie chciał by komuś się zapalała lampka, iż mam koniec produkcji XD Za łatwe to by było. Po prostu chodzi by nie tracić czasu by szukać w 73 osobach np 2 os :D
 

DeletedUser16965

Guest
atakuje każdgo dnia ok 50 sasiadów jestem zdecydowanie na NIE takim ułatwieniom..
 

DeletedUser7795

Guest
@kubagra81 chodzi tylko o ikonkę, która informuje, że jeszcze nie plądrowałeś tego gracza. Nie chodzi o ikonkę, która informuje, że jest coś do plądrowania.
 

DeletedUser18000

Guest
Każdy pomysł ułatwiający grę ludiom którzy czasami odwiedzają swoich sąsiadów, zawsze jest torpedowany przez ludzi, którzy nawet nie wiedzą do czego służy niebieski hełm w zarządzaniu armią.
To sprawia takie wrażenie jakby atakowanie sąsiadów było dodane podczas ostatniego updatu i jeszcze było nie dokończone :/
 

DeletedUser11629

Guest
Każdy pomysł ułatwiający grę ludiom którzy czasami odwiedzają swoich sąsiadów, zawsze jest torpedowany przez ludzi, którzy nawet nie wiedzą do czego służy niebieski hełm w zarządzaniu armią.
To sprawia takie wrażenie jakby atakowanie sąsiadów było dodane podczas ostatniego updatu i jeszcze było nie dokończone :/

Ja jestem na nie - z powodu mechanizmu/algorytmu/jakkolwiek to jeszcze nazwać, w jaki broni się obrona miasta. Nie jest ona skuteczna, cokolwiek by nie wymyślił gracz. Zawsze znajdzie się ktoś, kto tę obronę przejdzie - i owszem, ja liczę na to, że nie dość, że nie będzie miał nic do splądrowania (bo pilnuję), to jeszcze, że zapomni, że miał mnie później splądrować... Gdyby obrona była "mądrzejsza", to można myśleć o ułatwianiu życia plądrującym - w obecnych warunkach, nie.

Gwoli wyjaśnienia Zbigowi - gram jakieś 5 razy dłużej niż Ty i częściej to ja plądruję, niż mnie plądrują...
 

DeletedUser18000

Guest
Gwoli wyjaśnienia Zbigowi - gram jakieś 5 razy dłużej niż Ty i częściej to ja plądruję, niż mnie plądrują...

Ja wciąż widzę takich którzy grają 5x dłużej niż ja, a do obrony wystawiają 4 łotrów+coś tam, albo 4 ciężkiej piechoty+coś tam.
ja rzadko plądruję, bo wolę sobie zagrać w warcrafta niż się babrać w excelu, zapisując imiona graczy, to czym się bronią i czy udało mi się coś splądrować czy nie. Często jest tak że jak już mam całą listę sąsiadów w excelu to i tak mi się nie chce nawet zbierać loota, a potem przychodzą nowi sąsiedzi i trzeba wszystko robić od początku.
Łatwo jest powiedzieć że się plądruje częściej niż samemu jest się plądrowanym.
W moim przypadku to by oznaczało że plądruję jedną osobę na miesiąc.
Czasami się zastanawiam, po co mi właściwie armia. Z gvg niema żadnych korzyści, plądrowanie sąsiadów jest niedopracowane, a wypraw i tak się nieda robić armią, chyba ze się ma 200% bonusów ,a z resztą tak, czy inaczej robię całą pierwszego dnia.
Tylko co robić zamiast tego?
Może posiedzę i popatrzę jak licznik czasu produkcji odlicza kolejne sekundy z 20h, albo jednak zagram sobie w warcrafta :p
Albo zobaczę co za bzdury tam powypisywali na forum :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17348

Guest
Super sprawa dla atakujących, ale na pewno nie dla graczy wspierających, grających "defensywnie" tak jak ja. Wybacz, w moim interesie jest bycie na nie.
 

DeletedUser17220

Guest
Zrozumiałem ideę i JESTEM NA NIE.
Jestem agresorem i plądruję regularnie i uważam, że taka opcja będzie zbyt dużym ułatwieniem dla agresywnych graczy. Co innego motywacja i tawerna - z tego korzystają obie strony (z motywacji biorca nawet bardziej).

@OldZbig - czytając Twoje komentarze i pomysły czekam na : "Wrzuć w perłę tyle ile trzeba, żeby zablokować miejsce x" albo "Wyrzuć wszystkich nieaktywnych znajomych".
 

DeletedUser16730

Guest
Każdy pomysł ułatwiający grę ludiom którzy czasami odwiedzają swoich sąsiadów, zawsze jest torpedowany przez ludzi, którzy nawet nie wiedzą do czego służy niebieski hełm w zarządzaniu armią.

To nie jest Grepolis, byłem nie raz na końcu tabeli, a na H jestem permanentnie. Czasem się wtedy zastanawiałem czy jest jakaś różnica między wstawianiem obrony, a jej nie wstawianiem. System dobierania sąsiedztwa nie jest w stanie zagwarantować tego, że mamy jakikolwiek wpływ na to czy jesteśmy w stanie się obronić.
Do tego jeszcze mamy dodać tym z przodu tabeli ułatwienie splądrowania? Bez jaj!
 

DeletedUser18282

Guest
A co za różnica ? I tak wasz splądrują i tak i nic na to nie poradzicie. Bo jak traficie na upartego gracza to będzie was sprawdzał co 30 min. Ja tak miałem. Gracz w jesieni średniowiecza z 6 milionami punktów. Codziennie ataki i sprawdzał co 30 min czy nie mam produkcji z pr. Ale i tak taka ikonka według mnie jest potrzebna.
 

DeletedUser7795

Guest
Teraz gdy miasta ładują się dłużej taka ikonka bardzo by pomogła.
 

DeletedUser16730

Guest
A co za różnica ? I tak wasz splądrują i tak i nic na to nie poradzicie.

No bez jaj, jak nie poradzimy? Jak zbierzemy to nas nie splądrują.

Bo jak traficie na upartego gracza to będzie was sprawdzał co 30 min

Niech sprawdza, chce kraść niech się wysili. Analogicznie takie szyldy złodziejom na domach można porobić "tu jeszcze nie ukradłeś telewizora, stoi i czeka".
 

DeletedUser18282

Guest
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH !!!!

Ale to jest temat wprowadzenia ulepszenia do gry. A nie poradnik jak Atakować i się Bronić. Jeżeli chcecie prowadzić taką dyskusję proszę o stworzenie w Offtopic takiego tematu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry