Oceaniczna Przyszłość część I - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14598

Guest
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego zadanie cykliczne 6 razy ukończ w budynku produkcyjnym cykl produkcji trwajacy 24 godziny powtarza sie 3 razy pod rząd ? czy to strategia robienia wariata z ludzi ? To mi przypomina scene z polskiego filmu poniżej
 

krzysw

Wicehrabia
1) dlaczego w badaniach nie ma możliwości bezpośredniego wrzucania pr z paczek, w ogóle nie ma tego przycisku "+"?
2) dlaczego nazwy towarów znowu są bez sensu odmienione na targowisku skoro przy większości pozostałych przywrócono normalną formę?
3) dlaczego przy budowie większej ilości nowych dróg gra się zawiesza albo wywala?
4) czy komuś wpadł już jakiś plan nowej perły?
 

DeletedUser12524

Guest
Witam

Jest już projekt takiego okienka w trakcie tworzenia. :)


Na 2 mam odpowiedz a na 1
Pozdrawiam
 

DeletedUser8955

Guest
Witam szanownych graczy

poszukuje statystyk jednostek z epoki Oceanicznej
Byłbym wdzięczny za pomoc
 

DeletedUser14308

Guest
Mam pytanie odnośnie wyspy miejskiej.Kiedy dokonacie balansu tego budynku bo w stosunku do budynków mieszkalnych z poprzedniej epoki jest zbyt słaby i zupełnie nieopłacalny żeby go budować.Wyspa to 260 osób na kratkę a odpowiednio dom mobilny to 244 i kryształowa to 255.Uwazacie że 5 ludności na kratkę to jest jakiekolwiek ulepszenie a przecież taki raczej powinien być budynek z epoki wyżej.Biorac pod uwagę że budynki coraz większe potrzebują coraz więcej ludności to jest to śmieszne ile więcej daje ten budynek.Zeby go postawić trzeba się sporo natrudzić i zmieniać w mieście a złotego zupełnie niewart.Zreszta gdzie stawiać jeśli w waszym przekonaniu dodaliscie aż 4 rozszerzenia a dla mnie to tylko 4 biorąc pod uwagę ile nowych budynków wpada z eventow wypraw nowej epoki bo w 1 części trzeba było mieć towar na technologię z aż 4 epok.Chyba myśleliście że ludzie rzuca się na ten budynek tylko i wyłącznie na to że będą chcieli mieć wszystkie budynki w wodzie bo to coś nowego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

schwimmen

Wójt
Czy można się spodziewać, że zmienicie nazwy towarów na bardziej normalnie tj. na nazwy nieodmienione? Np. w ratuszu beznadziejnie się na to patrzy jak mi pisze jakieś robotów czy pereł. Nie mogłoby zostać Roboty oraz Perły?
 

bartekmod

Książę
a jeszcze beznadziejniej będzie się patrzyć na "5 roboty" "10 perły"... a jak będzie 5 robotów czy 10 pereł to będzie normalnie ;)
 

DeletedUser5256

Guest
Nie wchodzę w nową epokę do czasu aż nie wyjaśni się parę spraw, np niespodziewany balans. Do tego wyprawy gildyjne, wchodzi połowa jednostek wojskowych ale jednostka ciężka, jej budynek nie daje ataku tylko obronę, zlikwidowanie behemotów zmniejszy mi atak. Jednostka szybko ma ukrycie, czyli 7 takich będzie nie do rozwalenia bez sporych strat. Nie dość że przejdzie całą mapę, ukryje się, to ma bonus do rozwalania artylerii. Znów balans jednostek wyjdzie skopany, za chwilę będą zmiany.
 

DeletedUser14403

Guest
Może ktoś napisać albo udostępnić linka co dają nowe perły ?
 

DeletedUser12871

Guest
358dq3n.jpg

24pi90z.jpg
 

Fifi2013

Rycerz
Pytanie z innej beczki
Koszt wysłania statku po promet jest cały czas z epoki arktycznej po wejściu do nowej epoki.
Tak to ma być ?
Wynika z tego że muszę postawić fabrykę z WSP aby produkować surowiec następnie fabrykę z arktycznej i dopiero wysyłam statek po promet do odblokowania technologi oceanicznej
 

bartekmod

Książę
no zdziwiłbym się, gdybym za promet miał płacić towarami z Oceanii... teoretycznie na końcach drzewka w czterech częściach siedzieliśmy tak długo że na zapas prometu zrobić nie było problemem

mnie za to zdziwił brak nowego towaru specjalnego wysyłanego innym statkiem z nowego portu
 

Fifi2013

Rycerz
no zdziwiłbym się, gdybym za promet miał płacić towarami z Oceanii... teoretycznie na końcach drzewka w czterech częściach siedzieliśmy tak długo że na zapas prometu zrobić nie było problemem

mnie za to zdziwił brak nowego towaru specjalnego wysyłanego innym statkiem z nowego portu

Nie zapominaj że sa gracze którzy dopiero co ukończyli drzewko arktycznej, wchodzą do nowej epoki i mają problem aby zdobyć promet
 

DeletedUser14757

Guest
Są też tacy co dopiero co weszli do arktycznej i też mają problem ze zdobyciem prometu ;)
 

DeletedUser5256

Guest
Z motywowania wpadaja towary z poprzedniej epoki i z misji gildyjnych. Wątpię żeby ktoś 50 świątyń upgragował, więc przy motywowaniu wpadna towary z arktycznej.
 

DeletedUser775

Guest
Nie ma takich planów na ten moment.


Pojawi się w kolejnej części. :)

Dosłownie nie ma też planów nowej perły.
Zmotywowałem ozdobę z oceanicznej przyszlości a dostałem plan z arktycznej. To też pojawi się w kolejnej części czy to ma coś wspólnego z wyprawami, które jeszcze zostały w arktycznej?
 

DeletedUser775

Guest
Zadanie powtarzalne w nowej epoce, "uzyskaj mniej niż 42 liczby ludności" zachęca do nadużycia umożliwiając zdobywanie nieograniczonej liczby nagród za jedyne 55 szt zaopatrzenia.

Czy zostanie ono usunięte czy zostanie ku uciesze wszystkich graczy?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Z motywowania wpadaja towary z poprzedniej epoki i z misji gildyjnych. Wątpię żeby ktoś 50 świątyń upgragował, więc przy motywowaniu wpadna towary z arktycznej.

To już kwestia Graczy, jak się budują i jakie budynki w mieście trzymają :)

Kiedy nową część oceanicznej ? Jakaś data ? Kiedy nowa perła ?

W bliżej nieokreślonej przyszłości :) Ale patrząc na dotychczasowe wypuszczanie nowych epok, to można podejrzewać, że w okresie letnim powinna już być - jeśli nie będzie żadnych nieprzewidzianych sytuacji, które opóźnią prace.

Zmotywowałem ozdobę z oceanicznej przyszlości a dostałem plan z arktycznej.

Nie jest ważne w jakiej epoce znajduje się dana osoba, ale z której epoki jest budynek który motywowałeś - widocznie "nieodpowiedni" budynek został przez Ciebie zmotywowany, jeśli dostałeś inny plan niż chciałeś :)

Zadanie powtarzalne w nowej epoce, "uzyskaj mniej niż 42 liczby ludności" zachęca do nadużycia umożliwiając zdobywanie nieograniczonej liczby nagród za jedyne 55 szt zaopatrzenia.

Nie bardzo rozumiem ten koszt w postaci 55 zaopatrzenia. W każdym razie, niektóre zadania mają pewne wymagania, które muszą zostać spełnione aby w ogóle Gracz mógł je otrzymać, tak, aby zadania takie nie były zaliczane automatycznie, bądź minimalnym kosztem.
 

krzysw

Wicehrabia
Pytanie za 100 diaxów :)
W wyprawach w ep. Oceanu co 4 walki za nagrodę są ciągle jednostki wojskowe i jest po 20% szans na zdobycie również jednostek artylerii i lekkozbrojnych, których nie ma dostępnych w grze. Jakie jednostki dostaniemy w ramach tych 40%?
 

DeletedUser775

Guest
Pytanie za 100 diaxów :)
W wyprawach w ep. Oceanu co 4 walki za nagrodę są ciągle jednostki wojskowe i jest po 20% szans na zdobycie również jednostek artylerii i lekkozbrojnych, których nie ma dostępnych w grze. Jakie jednostki dostaniemy w ramach tych 40%?

Dostaniesz jednostki z niższej epoki.

Diamenty proszę przelać na konto w ciągu 7 dni roboczych :p

Nie jest ważne w jakiej epoce znajduje się dana osoba, ale z której epoki jest budynek który motywowałeś - widocznie "nieodpowiedni" budynek został przez Ciebie zmotywowany, jeśli dostałeś inny plan niż chciałeś :)

Zmotywowałem ręcznie koralowiec, nie pisałbym tego posta gdybym leciał na automacie.

Nie bardzo rozumiem ten koszt w postaci 55 zaopatrzenia. W każdym razie, niektóre zadania mają pewne wymagania, które muszą zostać spełnione aby w ogóle Gracz mógł je otrzymać, tak, aby zadania takie nie były zaliczane automatycznie, bądź minimalnym kosztem.

To już tłumacze:

1. Dobieramy budynki tak, żeby mieć między 28 a 41 ludności.
2. Budujemy chatę za 55 zaopatrzenia, czekamy 5 sekund.
3. Bierzemy zadanie "uzyskaj poniżej 42 ludności"
4. Sprzedajemy chatę.
5. Zdobywamy nagrodę.
6. patrz punkt 2.

Jeszcze rozumiem zadanie "kup 5 PR" bo przy cenie za PR w ostatniej epoce to jednak jest wydatek, który ciągle rośnie.
Zadanie z ludnoscią jest moim zdaniem nieprzemyślane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry