Oceaniczna Przyszłość część I - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

bartekmod

Książę
byłem przekonany, że po nieudanym eksperymencie w arktyce z dzieleniem epoki na części oceania wejdzie w całości...
 

DeletedUser3

Guest
byłem przekonany, że po nieudanym eksperymencie w arktyce z dzieleniem epoki na części oceania wejdzie w całości...
Dużo się na tym nauczyliśmy i wiele problemów, które wystąpiły w Arktyce (owszem, było parę, bo robiliśmy to pierwszy raz) zostało wyeliminowanych w Oceanicznej :). Część z tych elementów jest opisana bezpośrednio w ogłoszeniu.
 

DeletedUser13596

Guest
Wstrzymam się z ostateczną oceną całej epoki, ale nowa perła dla części graczy całkowicie bezużyteczna. Choć nie zawsze każda perła musi się wszystkim podobać, więc to pomijam.

Dodam, że moim zdaniem nowa epoka wchodzi zbyt wcześnie od czasu pojawienia się na becie. Czy aby na pewno udało się wszystko dokładnie sprawdzić? Czy obędzie się bez bugów?

Bardziej interesuje mnie, jaka jest wysokość nagród za zadania powtarzalne i dlaczego do licha nie robicie nic, żeby nam skrócić czas klikania (powtarzalne, pry do pereł). To nie jest strzelanka FPS żeby myszke co miesiąc trzeba było wymieniać. Zamiast spędzać w grze więcej czasu to spędzam mniej bo na samą myśl o klikaniu robi mi się niedobrze. A tu aż 15 zadań powtarzalnych, litości.

Na forum bety nikt nie raczył mi udzielić tej informacji niestety.
 

DeletedUser15377

Guest
15 zadań powtarzalnych - ech,... to jeszcze więcej klikania żeby przebrnąć do zadań z wydaniem pr... ta gra wymaga coraz więcej klikania na nie korzyść czerpania z niej przyjemności
dodatkowo te wszystkie motywki, tawerny i wrzucanie pr po 10 sztuk bez możliwości np po 100 to coraz większe obciążenie serwerów i jej spowolnienie, aż odechciewa się wchodzić na GvG, baa nawet walki w wyprawach zamulają

żeby nie być gołosłownym - jeden wysoki poziom arki wymagający 2500 pr do wrzucenia na 1 miejsce to od pierwszego gracza wrzucanie 250 * 10 pr, każde 10 pr to 2 kliknięcia co daje 500 kliknięć + na wybór paczki i wybranie paczki, co każde jak się wydaje wymaga odpowiedzi od serwera bo w godzinach szczytu schodzi nieraz 2 sekundy na zwykłe wczytanie się tego panelu
oprócz tego na pierwszym miejscu jest gracz z drugiego i jeszcze z 3 miejsca i kolejni z dalszych miejsc
teraz należy to przemnożyć przez ilość rozwijanych wysoko-poziomowych pereł na serwerze
dalej należy do tego dodać wykonywanie zadań powtarzalnych - wracając do pierwszego gracza który wydaje 2500 pr będąć w epoce arktycznej przyszłości
zakładając że tak jak ja robi zadania wydaj 200 pr i 100 pr jednocześnie - daje to 12 pełnych cykli zadań pomiędzy którymi należy anulować 8 zapychaczy, to kolejne zbędne kliknięcia które po pierwsze męczą i są niezmiernie nużące a po drugie za każdym razem również wymagają odpowiedzi serwera i generują spory ruch

stąd też moje pytanie - kiedy zrobicie jakiś krok w celu uprzyjemnienia tego aspektu graczom czerpiącym korzyści z wszystkich możliwości jakie otrzymują? to są elementy często wspominane w dyskusjach a jednak ciągle pomijane przez zespół InnoGames
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13596

Guest
Właśnie dostałem informację dotycząca cenę questów powtarzalnych, proszę o zweryfikowanie

Koszt: 500 000 monet i zaopatrzenia za quest "wydaj"

Nagroda: duża: 200 000 (zarówno monety i zaopatrzenie)
Nagroda: mała: 60 000 (zarówno monety i zaopatrzenie)

Jeżeli te wartości się potwierdzą, to developerzy są niestety "januszami" gry bo oczekują, że awansuję do epoki w której będę mógł wywalić swoje z takim trudem budowane Cf bo stanie się bezużyteczne.

Trudno mówić tu jakimkolwiek balansie czy sprawiedliwości wobec graczy lubiących robić zadania. I nie ma tu mowy o tym, że nowa epoka jest "proporcjonalnie" trudniejsza. Jest po prostu przepaść i to bezmyślna zarówno w liczbie zadań jak i w nagrodach. Chyba czas powoli myśleć nad końcem gry.

Mam jednak nadzieję, że te wartości są nieprawidłowe i nie będzie tak źle dlatego proszę o weryfikację.
 

DeletedUser12852

Guest
CYTAT z zapowiedzi Oceanicznej przyszłości ( fragment)
<...ciach...> Mamy nadzieję, że Wasze miasta wypełnione wodą przypadną wam do gustu! <...ciach...>

OK to teraz juz nawet komputer z NASA nie pociągnie FoE. Przy tylu lagach dodają jeszcze wodę, która dodatkowo będzie obciążała Procek i pamięc RAM oraz pamięć Grafiki......cóż powiem tylko WELL DONE InnoGames :/
Posiadam 2 zintegrowane karty graficzne, 18 GB Ramu.... i dalej wywala mnie po kilku walkach z GvG. Wchodzę do ratusza aby dokonać motywki i... muszę odczekać minumum dobrych parę sekund.....
Na jakim NIEZIEMSKIM PCcie trzeba grać, aby gra prawidłowo ŚMIGAŁA ???!!!!!!!
 

DeletedUser6570

Guest
Właśnie dostałem informację dotycząca cenę questów powtarzalnych, proszę o zweryfikowanie

Koszt: 500 000 monet i zaopatrzenia za quest "wydaj"

Nagroda: duża: 200 000 (zarówno monety i zaopatrzenie)
Nagroda: mała: 60 000 (zarówno monety i zaopatrzenie)

Jeżeli te wartości się potwierdzą, to developerzy są niestety "januszami" gry bo oczekują, że awansuję do epoki w której będę mógł wywalić swoje z takim trudem budowane Cf bo stanie się bezużyteczne.

Trudno mówić tu jakimkolwiek balansie czy sprawiedliwości wobec graczy lubiących robić zadania. I nie ma tu mowy o tym, że nowa epoka jest "proporcjonalnie" trudniejsza. Jest po prostu przepaść i to bezmyślna zarówno w liczbie zadań jak i w nagrodach. Chyba czas powoli myśleć nad końcem gry.

Mam jednak nadzieję, że te wartości są nieprawidłowe i nie będzie tak źle dlatego proszę o weryfikację.

Z tego co sprawdziłem teraz w Arktyce nagrody są takie(duża / mała):
monety: 200 000 / 65 000
zaopatrzenie: 180 000 / 60 000

Jeśli faktycznie takie mają być jak te co podałeś w spoilerze to w przypadku małych monet będzie nawet degradacja nagrody i mam nadzieję, że się tak nie stanie..

Co do powtarzalnych, to nowe zadania ok, ale niech będzie jakiś wybór tych zadań, albo lista z zadaniami "w tle", które by się automatycznie wykonywały jak opisałem w swoim pomyśle w odpowiednim dziale. Klikania pełno, a można to łatwo ograniczyć..
 

DeletedUser3

Guest
OK to teraz juz nawet komputer z NASA nie pociągnie FoE. Przy tylu lagach dodają jeszcze wodę, która dodatkowo będzie obciążała Procek i pamięc RAM oraz pamięć Grafiki
OMG, spokojnie... Przecież ta "woda" to po prostu inna grafika. Ulica wygląda jak woda, budynki wyglądają jak otoczone wodą. Wciąż jednak jest to po prostu obraz. Nie ma tam żadnego falowania, czy niczego co dodatkowo by obciążało sprzęt.

Rozumiem jednak, że Twój post mógł wynikać z innego wyobrażenia (o jakimś "Waterworld").
 

Fatherland

Książę
czyli na gvg to tez tylko zwidy że się zwiesza? to tylko grafika - gra normlanie działa, pod obrazkiem walki toczą się normalnie, trzeba tylko ten obrazek zdjąc i będzie napierdalanko o 20:00

nie narzekajcie na nową epokę i zadania powatarzlne, przecież ex szef napisał :
Dużo się na tym nauczyliśmy i wiele problemów, które wystąpiły w Arktyce (owszem, było parę, bo robiliśmy to pierwszy raz) zostało wyeliminowanych w Oceanicznej :). Część z tych elementów jest opisana bezpośrednio w ogłoszeniu.

to tylko 15 zadan...
pisałem już dawno temu, że wprowadzaja sposób na uwalnie bonusu chato i nawet się nie zorientujecie jak inno dyma w tej grze już... drugie tyle zadań do pominięcia, kłamstwa same piszą jak zwykle

a nie mówiłem, że to Epoka Dna
 

DeletedUser13596

Guest
Niestety właśnie zweryfikowałem, że przy olbrzymiej cenie nagrody w oceanicznej za zadania są śmiesznie niskie. Całkowita dewastacja perły Chateau. Ponad to towary z tej epoki będą bezwartościowe (bo nikt nie będzie ich potrzebował, perła nie warta budowania). Jedyna zaleta to 3 nowe rozszerzenia terenu (czwarte i tak już można kupić bo za medale). Dla mnie ta epoka nie istnieje i nie widzę sensu by do niej awansować (chyba że dla ładnej wody w mieście?). Nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie do epoki, na której straci zamiast zyskać. Bardzo mi przykro, ale na razie wygląda to wyjątkowo beznadziejnie.

Tym samym mocno ściskam kciuki, że jednak zostanie dokonana weryfikacja parametrów, które są ewidentnie nietrafione i może druga perła z tej epoki będzie bardziej zachęcająca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10716

Guest
przejście do wyższej epoki kojarzy się z większym rozwojem i tak powinno być, gracz powinien dostać w tej nowej epoce większe możliwości, lepsze możliwości, żeby też chętniej rozwijać się dalej, al tutaj? nie dość że rozwój gracza z epoki na epokę jest ograniczany to dodatkowo teraz jest zupełnie cofnięty jeśli chodzi o zadania :p w nowej epoce, trzeba będzie za zadanie zapłacić 2x więcej a nagroda pozostaje bez zmian w stosunku do poprzedniej epoki :) czyli cofamy się :) gracze w nowej epoce powinni mieć coraz większe możliwości do powiększania swoich zasobów, a nie coraz mniejsze :)
 

DeletedUser16965

Guest
czy ta nowa perła ma sens w tak dalekiej epoce?? jak to wogole wygłda jesli chodzi o pladrowanie w epoce arktyki czy przyszlosci?? jakoś nie wydaje mi się aby grali tam ludzie, ktorzy nie potrafią pilnować zbioru towarów czy PR??
 

bartekmod

Książę
Dużo się na tym nauczyliśmy i wiele problemów, które wystąpiły w Arktyce (owszem, było parę, bo robiliśmy to pierwszy raz) zostało wyeliminowanych w Oceanicznej :). Część z tych elementów jest opisana bezpośrednio w ogłoszeniu.


Nie twierdzę, że niczego się nie nauczyliście, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...

- ale udostępnienie 3 jednostek zamiast 2 i tak nie rozwiązuje tego, że nie są to WSZYSTKIE jednostki :p w arktyce były 2/6, a teraz 3 z ilu? będą 2 ciężkie czy powrót to jednej? może będą 2 ciężkie i 2 szybkie i razem będzie jeszcze więcej? niczego tu nie mogę być pewnym, tak samo czy przy kolejnych częściach znów zmienicie ukrywanie na równinie na kontratak (tak to było z surogatem?) możesz zapewnić, że bonusy i umiejętności nie ulegną zmianie? gdyby wszystko wyszło razem byłoby to o wiele pewniejsze

- większa część pierwsza oznacza mniejsze części następne, czy cała ta epoka będzie o wiele większa?

- 4 rozszerzenia, czy skoro jedno już dawno mi służy właściwie tylko 3? nowa powiększona wersja mapy ma jakieś ponad 60 pól pod rozszerzenie, będzie to w kolejnych częściach oceanii wszystko, czy jednak jakaś następna epoka też będzie? jakby cała oceania była to byłoby widać na końcu drzewka czy jest "wkrótce" a tak ta informacja jest ukryta :p

- grafika, rzecz gustu

- portrety powiązane z techami, bez znaczenia :p

- więcej powtarzalnych jest? rozumiem że przy następnych częściach oceanicznej ta ilość będzie się zmniejszać (żeby jakaś różnica z arktyką była) mobilizując graczy do przechodzenia badań :p bo ja tu widzę zmianę na gorsze


Właśnie dostałem informację dotycząca cenę questów powtarzalnych, proszę o zweryfikowanie

tego zadania powtarzalnego to ja właściwie nigdy nie robiłem :p polecam, ewentualnie kilka razy zrobić żeby diaxy zgarnąć a potem pomijać, pomijać i jeszcze raz pomijać :)
 

DeletedUser11123

Guest
jak to wogole wygłda jesli chodzi o pladrowanie w epoce arktyki czy przyszlosci?? jakoś nie wydaje mi się aby grali tam ludzie, ktorzy nie potrafią pilnować zbioru towarów czy PR??

byś się zdziwił. w takich epokach często grają ludzie, którzy:
a) mają to gdzieś, że ktoś ich splądrował
b) są zszokowani, że komuś się jeszcze chce plądrować
c) nawet nie zauważą, że ktoś ich splądrował
d) mają to wszystko w rzyci
 

DeletedUser16730

Guest
A tak w ogóle to co kaman z tym dzieleniem epok przy wprowadzaniu nowych? Więcej diamentów się w takim systemie sprzedaje? Robić wam się nie chce? Pomysłów nie macie więc gracie na zwłokę?

W domu też tak macie? Najpierw ziemniaki, a za tydzień mięso? A później trzeba zwrócić ziemniaki bo było za mało mięsa i się obiad nie zbalansował?

Jak to czytam to mi się taki stary wic przypomniał jak zięciowie kupowali teściowej kolczyki na imieniny. A, że lubili dać w palnik to im kasy coraz mniej stykało i tych kolczyków coraz tańszych szukali. Aż im kasy brakło więc jeden stwierdził "spokojnie panowie, w tym roku przebijemy mamusi uszy, a kolczyki kupimy w przyszłym".
 

DeletedUser4614

Guest
PL_TEAMIE NASZ !!!!

czy możecie potwierdzić pogłoskę, ze jest inny (niezamierzony, bo pomylony) balans w zadaniach powtarzalnych miedzy odpłatnością za zadanie wydaj 500 000 monet i 500.000 zaopatrzenia , a nagrodą w postaci monet lub zaopatrzenia ????

Jeśli została znowu zachwiana proporcjonalność jak z LUKSUSOWYM APARTAMENTEM, który został zdegradowany, i z HOLOPARKIEM , którego bonus poprawiono na prawidłowy.... to czy zostanie to zmienione... ???????

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ i dziekuję.
 
Do góry