Jesienne Zbiory - Dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Nie ma co snuć teorii spiskowych, że coś zostało zmienione, czy się popsuło. Gdyby los zawsze każdemu przyświecał, to nikt nie miałby w życiu pecha i wszystko byłoby cacy ;) Od początku eventu RAZ trafiłam jabłoń, która dała mi 50 jabłek, no i co? Po prostu mam pecha :) Jako gracz dawno zaakceptowałam, że w FoE sporo elementów jest losowych i naprawdę nie ma co się doszukiwać wzorów, czy spisków. Jestem pewna, że "nawet" programiści mają życie osobiste i nie budzą się po nocach z chytrym planem popsucia czegoś, by Gracze zdobywali mniej jabłek. Także Szechinia, miałaś szczęście, że tyle razy widziałaś tak dorodne jabłonie :)
jak już coś tam coś tam pomajstrowaliście przy niby poprawie tego co popsute było od samego początku (a przypominam że to nie beta / poligon doświadczalny FoE) to też można by zmienić nazwe eventu z "Jesień" na "chodź opowiem ci bajeczkę i dam ci za to siedem jabłek" :haha:
 

DeletedUser16750

Guest
Do dnia ze świątynią wiedzy do odblokowania (włącznie) - 3,5k jabłek, od tej pory nawet nie połowę tego. A jednorazówki jak robiłem tak robię dalej. Tak więc coś w tym jest, IMHO.

Nie zauważyłem też, żeby mniej mnie motywowali.
 

DeletedUser

Guest
ta maszynka podejżewam że działa tak :
jeśli gracz zdejmie kłudkę z dolnych nagród , wtedy tzw losowość wali mu po 7 jabłek żeby czasami nie narobił zakupów :haha:
 

DeletedUser15836

Guest
W sumie dziwię się, że event to faktycznie jesień, a nie "Jesienne zbiory"
 

DeletedUser15756

Guest
2100 jablek poszlo i nic. A na innym swiecie za 2gim razem weszla św. No cóż mam "pecha" i "losowość" mi nie sprzyja ;)
 

DeletedUser16762

Guest
110 jablek
Plan obsa
110 jablek
Wieza zwyciestwa
110 jablek
Plan obsa
110 jablek
Medale
Plan obsa
Kotek na kupce kamieni
110 jablek
110 jablek
Przechowalnia
Zaopatrzenie
Medale
Medale
Plan obsa
130 jablek
Wieza zwyciestwa
Renowacja
130 jablek
130 jablek
110 jablek
Przechowalnia
110 jablek
SWIATYNIA WIEDZY

26 strzalow z czego prawie polowa darmowa :D
Lacznie:
1x Sw wiedzy
1x kotek na kupce kamieni
1x renowacja
2x przechowalnia
2x wieza zwyciestwa
4x plan obsa
3x medale (18k u mnie)
1x zaopatrzenie
880 + 390 = 1270 jablek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
prawdę mówiąc event " 7em jabłek" został wprowadzony na serwer pl na zasadzie aaaaa damy im bo musimy :haha:
później się zobaczy jak zareagują ?

mam pytania do administratorów , na które bardzo bym prosił o odpowiedzi żebym nie miał wątpliwości

1 . Czy nie uważacie że morderczy maraton 16 dniowy jest zbyt długim eventem jak na cykliczny jesienny ?
2 . Nowa formuła "łapania" za wszelką cene znajomych na pasek okazała sie kłopotliwa dla graczy z uwagi na dużą czasochłonność sprawdzania efektywności pomocy w/w :mad: czy trzeba było aż tak angażowac graczy ?
3 . Róg obfitości , dlaczego aż tak wysoko ustawione są kryteria pierwszego rogu oraz kolejnych ?
4 . Czy te jabłonki rozrzucone po całym terenie nie można było lepiej oznaczyć ? bo to co jest oferowane to jawna kpina z graczy !
owszem , podobny sposób był zaprezentowany w letnim evencie jednak żółty kolor kuponów był łatwy do zlokalizowania

event to wydażenie , na które gracze zawsze czekają , jednak ten event jest specyficzny ponieważ wprowadza zbyt dużo mieszanych odczuć wśród graczy , czy Wy faktycznie tego nie widzicie , czy poprostu nie chcecie widzieć ?
 

DeletedUser17009

Guest
Ja jak patrzę na wypowiedzi niektórych graczy to myślę, że żeby ich zadowolić to event powinien wyglądać tak:
Milion jabłek na wstępie i możliwość wymiany na świątynie wiedzy/diamenty najlepiej jedno jabłko za 5 nagród...
Wtedy by napisali, że ostatecznie z nudów to mogą łaskawie pograć...
Złe jeśli coś było mieszane w procentowym wypadaniu jabłek lub sadzeniu drzew ale oprócz naszych domysłów nie będziemy mieć nigdy niezbitego dowodu! No chyba, że ktoś ma jakieś "wtyki"...
Ale narzekanie, że event za długi albo, że trzeba podczas niego się logować do gry to już jest przesada!
 

DeletedUser8110

Guest
W sumie dziwię się, że event to faktycznie jesień, a nie "Jesienne zbiory"
Tu sprawa prozaiczna - "Jesienne zbiory" nie zmieściły się na przycisku w aplikacji mobilnej. ;)

1 . Czy nie uważacie że morderczy maraton 16 dniowy jest zbyt długim eventem jak na cykliczny jesienny ?
2 . Nowa formuła "łapania" za wszelką cene znajomych na pasek okazała sie kłopotliwa dla graczy z uwagi na dużą czasochłonność sprawdzania efektywności pomocy w/w :mad: czy trzeba było aż tak angażowac graczy ?
3 . Róg obfitości , dlaczego aż tak wysoko ustawione są kryteria pierwszego rogu oraz kolejnych ?
4 . Czy te jabłonki rozrzucone po całym terenie nie można było lepiej oznaczyć ? bo to co jest oferowane to jawna kpina z graczy !
owszem , podobny sposób był zaprezentowany w letnim evencie jednak żółty kolor kuponów był łatwy do zlokalizowania
1. Do tej pory nie uważaliśmy, zwykle im dłuższe eventy tym lepiej z punktu widzenia Graczy jako, że więcej czasu na zdobycie nagród. ;) Czemu jednak uważasz iż to za długo?
2. Nikt nie każę na siłę łapać znajomych. Większość Graczy i poza eventami ma zapełniony pasek.
Dodatkowo po zmianie formuły Wielkanocy, Gracze wspominali, iż brakuje im tego elementu "chowania pisanek". Tak więc zgodnie z życzeniami Graczy, wprowadziliśmy jego nieco inną formę. :)
3. Zawsze w tego typu eventach trzeba się nieco postarać, aby zdobyć nagrodę sąsiedztwa. W tym przypadku jest to nagroda ciekawsza od przykładowo medali, które były do zdobycia w innych eventach, więc i trudniej ją zdobyć. Jednak oczywiście rozważymy na przyszłość zmiany w tej kwestii.
4. Zdecydowanie można by było. I postaramy się w przyszłości lepiej oznaczać tego typu "dodatkowe" cuda wokół miasta.
 

DeletedUser7795

Guest
Event trwa od 10 dni a ja trafiłem dopiero jedną Świątynię wiedzy... Ponadto na potęgę dostaję 7 jabłek. Jak wpadnie 10 czy 20 to jest cud... Nieźle namieszaliście, oj nieźle...
 

DeletedUser

Guest
Tu sprawa prozaiczna - "Jesienne zbiory" nie zmieściły się na przycisku w aplikacji mobilnej. ;)


1. Do tej pory nie uważaliśmy, zwykle im dłuższe eventy tym lepiej z punktu widzenia Graczy jako, że więcej czasu na zdobycie nagród. ;) Czemu jednak uważasz iż to za długo?
2. Nikt nie każę na siłę łapać znajomych. Większość Graczy i poza eventami ma zapełniony pasek.
Dodatkowo po zmianie formuły Wielkanocy, Gracze wspominali, iż brakuje im tego elementu "chowania pisanek". Tak więc zgodnie z życzeniami Graczy, wprowadziliśmy jego nieco inną formę. :)
3. Zawsze w tego typu eventach trzeba się nieco postarać, aby zdobyć nagrodę sąsiedztwa. W tym przypadku jest to nagroda ciekawsza od przykładowo medali, które były do zdobycia w innych eventach, więc i trudniej ją zdobyć. Jednak oczywiście rozważymy na przyszłość zmiany w tej kwestii.
4. Zdecydowanie można by było. I postaramy się w przyszłości lepiej oznaczać tego typu "dodatkowe" cuda wokół miasta.
1. Nie mogę zgodzić się z teorią że im dłuższy event tym ciekawszy ,tym bardziej w urodzaju eventów gdzie chyba jest okolo 2 tygodnie przerwy i wchodzi kolejny , co za dużo to i może spowszednieć , tym bardziej notorycznie powtarzalne zadania z tendencją wzrostową (ukończ 20 , 50 produkcji) wymuszają zatrudnianie nieśmiertelnych kowali :haha: a w ziązku z tym dodatkowe utrudnienia dla graczy o ustabilizowanej architekturze miasta
2. Wiem , że nikt nie każe łapania znajomych , jednak specyfika tego eventu wymusza to zachowanie w sposób zdecydowany , na swoim przykładzie stwierdzam że event z pełnym paskiem znajomych oraz wprowadzenie oranżerii spowodowało swego rodzaju zastój w dynamicznym rozwoju tej perły , bo gracze gorączkowo szukali planów , jednak pasek znajomych zawalony po sufit ! tak wiem , nikt mi nie kazał mieć tylu znajomych , albo że powinienem racjonalnie ich dobierać :p ale problem jaki zauważyłem opisałem wyżej
3 Trochę postarać nie jest fortunnym słowem , tylko na cigardzie gdzie jestem w post-modern robimy kolejny odcinek rogu :p (mozolnie)
jednak na pozostałych serwerach gdzie jestem w epoce żelaza lub wczesnego , tam za nic w świecie nie osiągniemy rogu w podstawowej ofercie ! to jest problem graczy w niższych epokach i nie sądzę abyście tego nie wiedzieli ? więc ustawienie tak wysokiego kryterium jest bardzo nie fer , prawda ?
4 Tu jak widzę zgadzamy się w zupełności z kiepską widocznością "gadżetu" evetowego do zebrania , sam fakt szukania wokół miasta czegoś co się skutecznie chowa jest męczący , niejednokrotnie gracz wogóle nie widzi tego drzewka bo jest w "martwym" punkcie np w bliskim sąsiedztwie atominium a z uwagi na jego architekture skutecznie zasłania drzewko :( może należałoby wprowadzić licznik informujący gracza o obecności takiego gadżetu w jego mieście ? żeby wiedział że nalezy szukać , bo coś jest
 

kasia2389

Arcyksiążę
4 Tu jak widzę zgadzamy się w zupełności z kiepską widocznością "gadżetu" evetowego do zebrania , sam fakt szukania wokół miasta czegoś co się skutecznie chowa jest męczący , niejednokrotnie gracz wogóle nie widzi tego drzewka bo jest w "martwym" punkcie np w bliskim sąsiedztwie atominium a z uwagi na jego architekture skutecznie zasłania drzewko :( może należałoby wprowadzić licznik informujący gracza o obecności takiego gadżetu w jego mieście ? żeby wiedział że nalezy szukać , bo coś jest
Jest tylko kilkanaście miejsc w których się pojawiają jabłonki.
Po kilku dniach gracz powinien już wiedzieć gdzie ich szukać.
 

DeletedUser8110

Guest
Urodzaj eventów i linii zadań jest jak najbardziej planowany. ;) Nie chcemy, żeby Gracze się nudzili!

Planując event bynajmniej nie zakładamy, że Gracze będę specjalnie na tę okazję stawiać budynki czy zapraszać znajomych. :) Event jest na tyle długi, że da się spokojnie wykonać wszystkie zadania (w tym produkcyjne) nastawiając produkcję w tych budynkach produkcyjnych, które stoją już w mieście. :) To już wybór Graczy, iż chcą ukończyć zadania jak najszybciej - nic specjalnego na tym nie zyskują, tym bardziej w eventach, gdzie nie da się "nadgonić" zbytnio ze względu na ograniczenie czasowe pomiędzy zadaniami. Tego typu zadania można jak najbardziej zrealizować modyfikując plany produkcyjne w mieście, nie jest konieczna całkowita jego przebudowa.

Co do rogu obfitości - aby sąsiedztwo mogło go zdobyć, musi być przede wszystkim aktywne w evencie i otwierać koszyki. Ilość otwartych koszyków nie zależy od epoki - w każdej epoce można rozwiązywać zadania i zdobywać jabłonki dzięki wsparciu znajomych. Jeśli w sąsiedztwie Gracze niezbyt się angażują w event, to faktycznie będzie problem z osiągnięciem odpowiedniej ilości zebranych jabłek, jednak nie jest to zależne od epoki Graczy. No chyba, że ktoś ma już drastycznego pecha i ma w sąsiedztwie 30-40 Graczy... Co się jednak zdarzać nie powinno.
Przyjrzymy się jednak oczywiście po evencie zebranym przez nas danym i wyciągniemy odpowiednie wnioski. Może w przyszłości się coś zmieni.
 

DeletedUser16762

Guest
Tylko warto zauwazyc ze ludzie z wczesnego maja wieksza sklonnosc do rzucenia gry z dnia na dzien :( A potem tylko miejsce w sasiedztwie zajmuja przez event
 

DeletedUser

Guest
Urodzaj eventów i linii zadań jest jak najbardziej planowany. ;) Nie chcemy, żeby Gracze się nudzili!

Planując event bynajmniej nie zakładamy, że Gracze będę specjalnie na tę okazję stawiać budynki czy zapraszać znajomych. :) Event jest na tyle długi, że da się spokojnie wykonać wszystkie zadania (w tym produkcyjne) nastawiając produkcję w tych budynkach produkcyjnych, które stoją już w mieście. :) To już wybór Graczy, iż chcą ukończyć zadania jak najszybciej - nic specjalnego na tym nie zyskują, tym bardziej w eventach, gdzie nie da się "nadgonić" zbytnio ze względu na ograniczenie czasowe pomiędzy zadaniami. Tego typu zadania można jak najbardziej zrealizować modyfikując plany produkcyjne w mieście, nie jest konieczna całkowita jego przebudowa.

Co do rogu obfitości - aby sąsiedztwo mogło go zdobyć, musi być przede wszystkim aktywne w evencie i otwierać koszyki. Ilość otwartych koszyków nie zależy od epoki - w każdej epoce można rozwiązywać zadania i zdobywać jabłonki dzięki wsparciu znajomych. Jeśli w sąsiedztwie Gracze niezbyt się angażują w event, to faktycznie będzie problem z osiągnięciem odpowiedniej ilości zebranych jabłek, jednak nie jest to zależne od epoki Graczy. No chyba, że ktoś ma już drastycznego pecha i ma w sąsiedztwie 30-40 Graczy... Co się jednak zdarzać nie powinno.
Przyjrzymy się jednak oczywiście po evencie zebranym przez nas danym i wyciągniemy odpowiednie wnioski. Może w przyszłości się coś zmieni.
a może zróżnicować kryteria rogu obfitości ? podzielić na kilka grup epokami żeby ten element eventu dopasować wg możliwości danej grupy graczy ?
 

DeletedUser

Guest
3mam kciuki za wprowadzenie , żeby słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami :haha:
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Zbiory jabłek to po aktualizacji to jakaś masakra teraz
Parę godzin przed jej wprowadzeniem, to bez problemu 3x50 wpadło i parę 20, teraz jak się trafi 20 jabłek z drzewka to człowiek szczęśliwy jest o 50 nie wspomnę, a tak to po 7 tylko daje. Jedynie co się zmieniło na + jak dla mnie, to ilość drzewek jaką sadzę u znajomych i sąsiadów, tak z 40 podskoczyło do 80, tylko szkoda, że u mnie więcej nie sadzą
Róg obfitości też ma za wysoki próg, mam aktywnych sąsiadów, ale i tak jesteśmy na początku 3 poziomu i pewnie na tym się skończy.
Co do losowania i trafienia SW to masakra, dopiero za 19 razem wpadło, tyle tylko, że dużo losowań było za darmo, bo jabłuszka wpadały i dzięki temu można było trochę ich dokupić.
Wyniki losowania, zaczynałem z 2.3k jabłek:

130 jabłek
110 jabłek
110 jabłek
4k medali
130 jabłek
legowisko
60k zaopatrzenia
110 jabłek
110 jabłek
110 jabłek
110 jabłek
110 jabłek
wieża zwycięstw
plan
4k medali
110 jabłek
110 jabłek
wieża zwycięstw
SW

no i dodatkowo udało się dokupić 7 SW
 

bartekmod

Książę
za loterię dziękujemy, przyjrzymy się i coś wrzucimy (rezerwuje 16 jak zawsze :p prosze nie dublować mojej liczby)

odnośnie tutaj rozmów o długości i intensywności eventu/ów... fajnie, że nie dajecie nam się nudzić, fajnie że coś się dzieje (również nowa perła) super że złapałem kilka nowych Studni, super że mam kolejne Świątynie wiedzy i wierzę w zwycięstwo, a może nie ja wierzę tylko mam od tego wieżę :d hihihi.. i diamentów trochę wpadło :D ogólnie spoko, tylko ten natłok powoduje chęć "a rzuć to i wyjedź w bieszczady", chciałoby się zrobić z tydzień, 2 tygodnie przerwy, ale szkoda żeby PRy się kisiły na pasku, żeby Perły stały niezebrane, żeby 159 Studni nie rzucało mi diamentów, szkoda nie zebrać jabłek żeby złapać kolejne studnie i mieć jeszcze więcej diamentów :p i tak wejdź raz rano, raz w środku dnia, raz wieczorem, tu zbierz, tam wydaj, tu wymień i za duży ten natłok jest :p a wyprawy leża i kwiczą w tym tygodniu tak bardzo jak nigdy.. a w GvG ku złości dowództwa pojawiam się od święta o 20... po prostu zbyt absorbuje robienie wszystkiego :) zbyt dużo eventów i zbyt długa ich forma, tylko dobija :p niestety takie mam odczucia
 
Status
Zamknięty.
Do góry