Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser12453

Guest
Mirras nie narzekaj przecież mamy event za eventem ;PPPPPP
normalnie urodzaj nad urodzaje ;D

Zapytam przy okazji jaki event się nam kolejny szykuje po skończeniu bieżącego z jego super fascynującymi nagrodami ??

Jak widać nasi suporterzy maja w temacie kierunków rozwoju gry niewiele więcej do gadania niż MY
to i wtopy teraźniejsze i przyszłe zaliczane seryjnie przez centralę nie ma sensu nawet komentować.
 

DeletedUser11629

Guest
@Mirras Jot - stawiam banana, ze debil sie znajdzie. I to niejeden. Mam takie przeczucie z 1000-procentowa pewnoscia...
 

DeletedUser3

Guest
poczytałem w tym temacie na forum bety - ogólnie - tak jak i to podpowiada logika - zdecydowana większość krytykuje ten idiotyczny pomysł
Zakładając, że załatamy farmienie punktów przez walki, to co dokładnie jest idiotycznego w tym pomyśle?
 

DeletedUser7795

Guest
@Bryfft - jak będą łatać farmienie punktów przez walki to niech wezmą 10 razy większą łatę żeby dziur nie było.

Co do eventów to są one delikatnie mówiąc słabe. Po co wieża zwycięstwa graczowi, który jest w epoce przyszłości?

Żeby dali chociaż jakąś cenniejszą nagrodę to by jakoś uszło. Do eventu z Jurijem pasują plany do Przylądka Canaveral. Ale po co?

Nigdy nie zrozumiem postępowania InnoGames.
 

DeletedUser3

Guest
Żeby dali chociaż jakąś cenniejszą nagrodę to by jakoś uszło. Do eventu z Jurijem pasują plany do Przylądka Canaveral.
W temacie o linii zadań z Jurijem tym wspomniano, i wiem, że widziałeś odpowiedź, bo pisałeś potem w tym samym temacie, na tej samej stronie:
Natomiast pomysł z planami Pereł pasującymi do danej historii jest dobry, naturalnie przekażemy game designerom :).
Tak więc przekażemy :).
 

DeletedUser13596

Guest
Zakładając, że załatamy farmienie punktów przez walki, to co dokładnie jest idiotycznego w tym pomyśle?

Jak to co? Po co nam druga mapa, na której walczymy jednostkami z najwyższej epoki? Po co nam utopienie milionów medali, za co dostaniemy pare punktów rankingowych. Skąd pomysł, że ktoś będzie walczył legionistami przeciwko helikopterom? Dopóki game designer nie będzie sam ogarniał gry, dopóty czekają nas takie antyzmiany. A już szczytem "idiotyzmu" jak to określił przedmówca, jest dodawanie kolejnego pola walki bez dodawania kolejnych poziomów gildii. To jest żenująco żałośnie słabe. To nie jest niewiadomo co. To jest absolutna podstawa. To tak jakby nie można było budować wyższych poziomów pereł, bo komuś się nie chce zaprojektować powyżej 100 levelu.

BTW ten pomysł MÓGŁ BYĆ GENIALNY. Gdyby to była mapa single-player, gdzie każdy walczył by sobie z NPC dla własnych korzyści, gdzie można by było wygrywać na sektorach fajne nagrody np. diaxy, medale, towary, punkty, jednostki. Taka gvg dla jednego gracza, gdzie np. codziennie o 20 traciłoby się wszystkie, albo część sektorów. Dzisiaj brakuje zabawy dla tych, którzy nie chcą tłuc gildyjnie czempionów. I na takiej mapie, jak najabrdziej można by dać różne armie do pokonania (im bliżej środka tym wyzsza epka) - walczac z nimi wojskami z dowolnej epoki. To by było coś!

Albo mapa gvg sąsiedztwa - gdzie zajmowałoby się sektory celem wygrywania nagród - walcząc o nie z wojskami swoich sąsiadów. To też by było coś!
 

DeletedUser15227

Guest
BTW ten pomysł MÓGŁ BYĆ GENIALNY. Gdyby to była mapa single-player, gdzie każdy walczył by sobie z NPC dla własnych korzyści, gdzie można by było wygrywać na sektorach fajne nagrody np. diaxy, medale, towary, punkty, jednostki. Taka gvg dla jednego gracza, gdzie np. codziennie o 20 traciłoby się wszystkie, albo część sektorów. Dzisiaj brakuje zabawy dla tych, którzy nie chcą tłuc gildyjnie czempionów. I na takiej mapie, jak najabrdziej można by dać różne armie do pokonania (im bliżej środka tym wyzsza epka) - walczac z nimi wojskami z dowolnej epoki. To by było coś!

To jest genialny pomysł!
 

DeletedUser3

Guest
Jak to co? Po co nam druga mapa, na której walczymy jednostkami z najwyższej epoki? Po co nam utopienie milionów medali, za co dostaniemy pare punktów rankingowych. Skąd pomysł, że ktoś będzie walczył legionistami przeciwko helikopterom?
Myślę, że doszło do nieporozumienia, dlatego wyjaśnię :). Gdyby pomysłem była po prostu druga prowincja dla epoki Przyszłości, to byłoby to faktycznie głupie. Na szczęście tak nie jest :).
Jest oczywiste, że na tej wyspie będzie się dało efektywnie walczyć tylko jednostkami z ostatniej epoki. W tym momencie jest to Przyszłość, ale to nie jest koniec contentu. Naturalnie wypuszczenie tej mapy jest powiązane z Arctic Age i na wersjach językowych pojawi się najprawdopodobniej razem z tą epoką, a nie osobno, jak na Becie.
Trochę problematycznym jest też fakt, że nie mogę jeszcze wyjawić kluczowej informacji, która uzasadnia powstanie tej prowincji w takim kształcie (ale wkładając w to trochę pomyślunku, i zakładając dla odmiany, że gry nie projektują szympansy, można na to wpaść samemu). Tak, czy inaczej, proszę jednak o nieco cierpliwości, a wszystko stanie się jasne :).

To by było coś!
Nie jest to zupełnie powiązane z tematem Free4All, ale powiem tylko tyle: mamy fajnego asa w rękawie. Obserwuj naszą międzynarodową stronkę na FB (tę po angielskiemu) ;]. A potem trzymaj rękę na pulsie.
 

DeletedUser7795

Guest
@Bryfft czy możesz troszkę informacji zdradzić odnośnie następnej epoki? Tj. kiedy zostanie wprowadzona?
 

DeletedUser13596

Guest
Myślę, że doszło do nieporozumienia, dlatego wyjaśnię :). Gdyby pomysłem była po prostu druga prowincja dla epoki Przyszłości, to byłoby to faktycznie głupie. Na szczęście tak nie jest :).
Jest oczywiste, że na tej wyspie będzie się dało efektywnie walczyć tylko jednostkami z ostatniej epoki. W tym momencie jest to Przyszłość, ale to nie jest koniec contentu. Naturalnie wypuszczenie tej mapy jest powiązane z Arctic Age i na wersjach językowych pojawi się najprawdopodobniej razem z tą epoką, a nie osobno, jak na Becie.
Trochę problematycznym jest też fakt, że nie mogę jeszcze wyjawić kluczowej informacji, która uzasadnia powstanie tej prowincji w takim kształcie (ale wkładając w to trochę pomyślunku, i zakładając dla odmiany, że gry nie projektują szympansy, można na to wpaść samemu). Tak, czy inaczej, proszę jednak o nieco cierpliwości, a wszystko stanie się jasne :).


Nie jest to zupełnie powiązane z tematem Free4All, ale powiem tylko tyle: mamy fajnego asa w rękawie. Obserwuj naszą międzynarodową stronkę na FB (tę po angielskiemu) ;]. A potem trzymaj rękę na pulsie.

Widzisz Bryfft. Właśnie wymyśliłem Ci za darmo pomysły warte więcej niż te szympansy o których wspominałeś. Miliony diaxów widzę! Nie przypadek. Mam pewne doświadczenie w projektowaniu gier.

Powiązanie z Arctic Age jest oczywiste, a ja mam oczy. Ale skąd mam wiedzieć, czy za chwilę jednak nie dodacie osobnej mapy gvg Arctic Age? Nawet jeśli nie, to nie zmienia to faktu, że mój pomysł jest o wiele lepszy, niż kolejna gildyjna naparzanka nie dająca profitów (bo nie ma poziomów wyższych niż 50, które dawałyby profity). Powiedz chociaż, czy są księgowane punkty i po odblokowaniu wyższych poziomów wskoczą automatycznie? Wątpię, skoro pozwalacie schować galerię do inwentarza. Ups to chyba Spoiler?

Ok, czekam co ciekawego zaserwujecie w kwestii FFA, ale chyba zacznę Was męczyć jak naród rząd ws. kwoty wolnej od podatku. Jednak co ma fanpage na FB do FFA w grze? Tam będzie info, a nie na becie?

Co z kw.. eeee... Co z poziomami gildii???
 

DeletedUser14757

Guest
To zabawa dla ludzi, którzy mają nadmiar medali. Oczywiście z czasem będzie takich ludzi przybywać ale najpierw trzeba zdobyć wszystkie rozszerzenia.
Inny plus to taki, że większość raczej nie będzie uzupełniać obrony bo raczej szkoda medali na to.
 

Auksacer

Wicehrabia
Trochę problematycznym jest też fakt, że nie mogę jeszcze wyjawić kluczowej informacji, która uzasadnia powstanie tej prowincji w takim kształcie (...)

No dobra, ale ja nie rozumiem jednego... po co dawać Graczom do przetestowania coś czego nawet celu nie znają? Teraz każdy sobie tam walczy walczy, ale tak naprawdę nikt nie wie o co chodzi:D Pewnie IG wie co robi i te opinie nieświadomych Graczy na becie są im potrzebne, ale nie lepiej jakby Gracze wiedzieli co testują?;)

Zmierzam do tego, że może za szybko jednak ta mapa pojawiła się na becie, może najpierw lepiej byłoby wprowadzić Graczy w temat, a potem pytać ich o opinię.

P.S.
Pomysł z mapą sąsiedztwa genialny (zamiast obecnego sposobu atakowania sąsiadów), ale szkoda że szanse na to by IG go wdrożyło są bardzo małe:/ (bo IG rzadko tak mocno ingeruje w dotychczasową zawartość gry).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12453

Guest
"Arkowicze" powoli zaczynają mieć milionowe zapasy medali to i jak mają leżeć na nic to dobre i takie sposoby na upłynnienie /;

ps
"słuchy chodzą, że niejaki MayDay event będzie :) w majówkę. nagroda - ozdóbka. ekstra nie?"

nie mogę się już doczekać :p
 

DeletedUser14598

Guest
Trochę problematycznym jest też fakt, że nie mogę jeszcze wyjawić kluczowej informacji, która uzasadnia powstanie tej prowincji w takim kształcie (ale wkładając w to trochę pomyślunku, i zakładając dla odmiany, że gry nie projektują szympansy, można na to wpaść samemu). Tak, czy inaczej, proszę jednak o nieco cierpliwości, a wszystko stanie się jasne :).

Zwracanie się do graczy z prośbą o cierpliwość to lekka przesada od wielu miesięcy czekamy cierpliwie na naprawę takich błedów jak wyrzucanie z czatu globalnego 3 minuty po każdej równej godzinie , jak błedy synchronizacji na gvg , czekamy stale na wyjasnienie co i jak dokladnie pkt jest w rankingu i tak sobie czekamy czekamy jak ludzie za komuny w kolejkach nie wiadomo za czym i czy to wogole kiedys nastąpi . Jeśli nie potrafi się naprawić jednej rzeczy nie róbmy czegoś innego co tez okaże się napewno z błedami i dołączy do listy błedów stworzonych przez cierpliwych graczy
 

DeletedUser3

Guest
@Bryfft czy możesz troszkę informacji zdradzić odnośnie następnej epoki? Tj. kiedy zostanie wprowadzona?
Nie ma dokładnie określonej daty. Choć już niewątpliwie relatywnie niedługo.

owiedz chociaż, czy są księgowane punkty i po odblokowaniu wyższych poziomów wskoczą automatycznie? Wątpię, skoro pozwalacie schować galerię do inwentarza. Ups to chyba Spoiler?
Są księgowane. Happy Hours są niezależne od ostatecznego rozwiązania (które nie jest w 100% ostatecznie postanowione - tutaj ponownie zapraszam na Betę).

To zabawa dla ludzi, którzy mają nadmiar medali. Oczywiście z czasem będzie takich ludzi przybywać ale najpierw trzeba zdobyć wszystkie rozszerzenia.
Istnieje spora grupa Użytkowników, zwłaszcza na końcu contentu, która posiada bardzo dużo medali.

Zmierzam do tego, że może za szybko jednak ta mapa pojawiła się na becie, może najpierw lepiej byłoby wprowadzić Graczy w temat, a potem pytać ich o opinię.
Wyjaśnienie na Becie być może mogło być lepsze, zgadzam się.

Zwracanie się do graczy z prośbą o cierpliwość to lekka przesada od wielu miesięcy czekamy cierpliwie na naprawę takich błedów jak wyrzucanie z czatu globalnego 3 minuty po każdej równej godzinie , jak błedy synchronizacji na gvg
Nie mówiłem o cierpliwości w kwestii problemów technicznych, lecz o mapie Free4All, a także jeszcze jednym elemencie, który zawita na Betę w przyszłym tygodniu.
 

DeletedUser14598

Guest
Nie mówiłem o cierpliwości w kwestii problemów technicznych, lecz o mapie Free4All, a także jeszcze jednym elemencie, który zawita na Betę w przyszłym tygodniu.

Wiem że nie mówiłeś bo to przeczytałem :) a na poważnie dobrze wiemy że znowu będą błędy i tłumaczenia naprawimy bo za długo gram w tą grę żeby wierzyć że wszystko będzie działać jak powinno .Wprowadzi się z błędami na bete powili błąd na wersjach już nie testowych i twórcy gry będą główkować co tu jeszcze wprowadzić :) a błedami zajmiemy się 31 lutego :)
 

Fatherland

Książę
Relatywnie nie długo... to trochę mało jak na temat co w trawie piszczy... przypominam, że ten temat sam Team założył więc może warto zaktualizować nowe aspekty jakie chce developer wprowadzić...
Niektórzy wiedzą, inni nie... czas potwierdzić niektóre plotki :)



  • Nowe epoki - Po Epoce Kolonialnej zostanie dodana "Industrial Age", jak nazwa wskazuje, związana z rozwojem przemysłowym.



  • Nowe epoki - Dalej nastąpi "Progressive Era", która póki co jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Programiści aktualnie skupiają się na erze przemysłowej.
  • Ogólnie, przyszłe epoki dotrą do czasów współczesnych i niedalekiej przyszłości.
- W trakcie



  • Zostanie dodany do gry czat, planowana jest wersja dla sąsiedztwa oraz gildii. Możliwe też, że pojawi się opcja czata dla całego serwera.



  • Być może umiejętności jednostek, takie jak "kamuflaż" pioniera w Epoce Kolonialnej, zostaną zaimplementowane dla już istniejących jednostek, ale najwyżej od wczesnego średniowiecza wzwyż.
- Są dodawane stopniowo



  • Będą wojny gildii, natomiast to jak będą wyglądały, okaże się dopiero gdy zostaną do końca napisane. Dość prawdopodobnym rozwiązaniem są walki o terytoria, które będą wymagały od graczy intensywnej i przemyślanej współpracy.

  • Zostanie dodana możliwość wykorzystania zdublowanych planów już postawionych Pereł.



  • Wiadomości w skrzynce zostaną oznaczone wg. serwerów, z których zostały wysłane.
- Skrzynka została przebudowana

  • Zostanie dodany tryb przebudowy miasta.

UWAGA! Są to plany, założenia i elementy nad którymi już trwają prace, jednak dopóki nie zostaną fizycznie wprowadzone do gry, mogą w pewnym zakresie zostać zmienione. Nie znamy dat dodania poszczególnych elementów, potwierdzeniem wprowadzenia nowości będą dopiero wychodzące changelogi.

Czy powyższe zmiany to wszystko co jest w planach? Oczywiście, że nie. Nie będę jednak wypisywać wszystkich możliwych zmian, ani masy zgłoszonych pomysłów, które dopiero czekają na akceptację. Przy okazji muszę wspomnieć, że wśród tych zgłoszonych pomysłów, które być może wejdą w życie, jest całkiem sporo naszego (jako całej społeczności FoE.pl) wkładu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i chęci ulepszenia gry FoE staje się lepsze! :) Ponieważ jednak nie wszyscy wiedzą jak działa InnoGames i co tak naprawdę oznacza to, że przyjęliśmy Wasz pomysł do zgłoszenia, zacytuję post naszego CM:



Mam nadzieję, że nieco to rozjaśnia wątpliwości, które się od jakiegoś czasu pojawiały. Dziękuję Wam za Wasz wkład i chęci pomocy, liczę na to, że jeszcze niejeden Wasz pomysł zgłosimy! :)

Pozdrawiam
Danifae


Pytanie: czy zaktulizujecie coś z aspketów jakie developerzy chcą wrpowadzić do gry? i czy będą tym razem daty? typu: rok 2016 - nowa epoka, 2017 pierwszy kwartał - dodatek do.. ?
 

DeletedUser15149

Guest
to co zacytował @Fatherland pokazuje podejście teamu do graczy, którego dzisiaj brakuje. niestety.
a szkoda, bo byłoby na pewno mniej złości i nerwów graczy. ale może podejście samej firmy do ogłaszania nowości się zmieniło i nasz team nie ma tutaj wyjścia.
no nic, pewnie konkretnej daty nowej "epoki" się nie dowiemy więc pozostaje czekać.
 

DeletedUser7795

Guest
Może do naszego Teamu doszły jakieś przecieki ale dej kant tel as :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
pewnie konkretnej daty nowej "epoki" się nie dowiemy więc pozostaje czekać.
Już wiele razy Team pisał, że nigdy nie dowiecie się konkretnej daty, bo nie zawsze da się takową datę dotrzymać (nawet ustalić), a później byłby hejt, że data była, a tu coś firmie wyszło i klops.
 
Do góry