Czy ludzie to zwierzęta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15092
  • Data rozpoczęcia

Czy ludzie to zwierzęta?

  • Tak

    Głosy: 31 72,1%
  • Nie

    Głosy: 12 27,9%

  • W sumie głosujących
    43

DeletedUser15227

Guest
Ty naprawdę nie rozumiesz....
Tak samo jak osoba wierząca nigdy nie dopuści do wiadomości, że żaden bóg nie istnieje, a to, że ateista nie dopuści faktu, że bóg istnieje - nie jest żadnym potężnym faktem. To logiczne, że się nie wierzy w coś czego tak naprawdę nie ma. Dlatego właśnie nie lubię poruszać takich tematów z ludzmi wierzącymi, bo na siłe próbują wmówić innym swoje poglądy, które są brednią o czym świadczy wiele naukowych dowodów.
Jeżeli twierdzisz inaczej - przedstaw mi naukowy dowód, że jest jak mówisz. Uprzedzam - nawet księża nie byli w stanie mi takich przedstawić więc lepiej niech to będzie coś więcej niz biblia/bóg/całun turyński ;)

Ehhh Kolego...gdyby były dowody na to, że istnieje Bóg to wiara przestałaby być wiarą...stałaby się nauką. Nie ma i nie będzie dowodów naukowych na istnienie Boga, tak samo nie istnieje żaden dowód że Boga nie ma.
 

DeletedUser

Guest
Na to, że go nie ma istnieje milion dowodów, których osoba wierząca taka jak ty - zacięcie - nigdy nie zrozumie, natomiast na jego istnienie nie ma prawie żadnych dowodów.

Koniec tematu bezpośredniej wiary, następne posty dotyczące samej wiary a nie pochodzenia ludzkiego będą zgłaszane do moderacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15227

Guest
Na to, że go nie ma istnieje milion dowodów, których osoba wierząca taka jak ty - zacięcie - nigdy nie zrozumie, natomiast na jego istnienie nie ma prawie żadnych dowodów. Idąc tym tropem, rozumiem, że wierzysz w duchy, wampiry i inne?

Chciałbym odpowiedzieć na pytanie które zadałeś ale niestety
Koniec tematu bezpośredniej wiary, następne posty dotyczące samej wiary a nie pochodzenia ludzkiego będą zgłaszane do moderacji.
 

DeletedUser

Guest
Zapewne Twoja odpowiedz i tak nic by tu nie dała ale zgodnie z informacją proszę o nie poruszanie więcej tej tematyki.

Wróćmy do tematu i spokojnie dochodźmy czy jesteśmy powiązani ze zwierzętami czy też nie ;)
 

Wanat70

Wójt
wczoraj w telewizji mówiono o znalezieniu naszego nowego praprzodka homo naledi który posiadał ognisko,narzędzia i chował zmarłych ale i tak sądze że powstaliśmi dzięki inżynieri genetycznej obcych z nederlandczyka zmienionego na homo sapiens który wykosił resztę gaatunków człowiekowatych i zostaliśmy tylko my
 

DeletedUser15092

Guest
Religia oczywiście może mówić, że było inaczej niż nauka.
Z tym ze ja wciąż pamiętam, jak ta z biologii mówiła o antropogenezie. Da się jakoś przez antropogenezę wytłumaczyć, że człowiek nie jest zwierzęciem?
 

DeletedUser

Guest
Nie da się ;)
Chyba, że jesteś w stanie zaprzeczyć setkom lat nauki :p
 

DeletedUser8507

Guest
Nie da się ;)
Chyba, że jesteś w stanie zaprzeczyć setkom lat nauki :p

wanat i pan k by to podważyli, tylko oni dwaj potrafią podważyć wszystko :p
ale to nie zmienia faktu że człowiek to zwierze z naukowego i jedynego prawdziwego punktu widzenia
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dziwne i proste pytanie. I prosta odpowiedź: tak, człowiek to zwierzę. Jeśli nie byłoby zwierzęciem, to byłoby... czym? Mamy płuca jak inne zwierzęta, oczy jak inne zwierzęta, uszy, język, zęby, i inne organy. Kod genetyczny, podobne procesy życiowe, nie wiem jak można temu zaprzeczyć :)
 

DeletedUser

Guest
wanat i pan k by to podważyli, tylko oni dwaj potrafią podważyć wszystko :p
ale to nie zmienia faktu że człowiek to zwierze z naukowego i jedynego prawdziwego punktu widzenia

Tak to jest w wypadku czystej ignorancji i nie znania faktów ;)

Hikari36 uwierz mi można, są i tacy ;)
 

DeletedUser11758

Guest
Bo nie za bardzo widzę argumenty przeczące temu :|
Człowiek jest zbyt rozwinięty niż inne zwierzęta i żadne zwierzę nie potrafi stworzyć języka , tworzyć kultury i historii , technologii i przekazać ją następnym pokoleniom . To pokazuje że człowiek jest osobnym bytem.Małpa nie stanie się człowiekiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Tylko że inne zwierzęta też mają języki (nie takie, w jakich my się porozumiewamy, ale one też się porozumiewają). Potrafią stworzyć hierarchię w stadzie i pewne "zasady", jak człowiek, ale na niższym poziomie. Upamiętnianie przeszłości to nasza fanaberia. To nie udowadnia niczego. Owszem, jest innym bytem, bardziej rozwiniętym, jednak wciąż jest zwierzęciem. Nic w biologii ani naturze się nie zmienia, wciąż tak samo funkcjonujemy jak inne zwierzęta, składamy się z podobnych komórek, mamy takie same mechanizmy :)
 

DeletedUser15092

Guest
Człowiek jest zbyt rozwinięty niż inne zwierzęta i żadne zwierzę nie potrafi stworzyć języka , tworzyć kultury i historii , technologii i przekazać ją następnym pokoleniom . To pokazuje że człowiek jest osobnym bytem.Małpa nie stanie się człowiekiem.

A ja Cię zaskoczę :)
Słyszałem kiedyś w radiu, że delfiny są tak samo inteligentne jak ludzie, może i bardziej. Mają bardzo rozwiniętą mowę, nawet tworzą zdania ze składnią. A nie królują nad ziemią jak ludzie dlatego, że żyją w środowisku wodnym.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A ja Cię zaskoczę :)
Słyszałem kiedyś w radiu, że delfiny są tak samo inteligentne jak ludzie, może i bardziej. Mają bardzo rozwiniętą mowę, nawet tworzą zdania ze składnią. A nie królują nad ziemią jak ludzie dlatego, że żyją w środowisku wodnym.

A wieloryby/walenie które łączą się w pary na wiele lat rozmawiają ze sobą, potrafią umrzeć z tęsknoty za partnerem.
Ryby w ogóle są bardzo ciekawe, stanową zapewne 80% zwierząt na ziemi a my tak mało o nich wiemy, oceany dalej są nie zbadane... Co do porozumiewania się zwierzęta to robią i uczą się, dajmy na to Afrykę, kiedy to 50 gatunków spotyka się przy wodopoju i żaden nie ma problemu, lew pije z hieną obok bawołu tak się zdarza (tylko krokodyle sa wredne bo sa u siebie ;))

A propo przecież któryś to program przyrodniczy nakręcił serial o Surykatkach żyjących w stadzie to chyba miało parę sezonów nawet, były perypetie całej rodziny surykatek :haha:

Dodam że komunikowanie się zwierząt jest ogromne! Kto ma psa i z nim przebywa potrafi odgadnąć co mu jest i co chce, nawet koty mają zdolność "rozmowy" z człowiekiem, tylko są zbyt królewskie żeby sie zniżać do naszego poziomu ;)
Tym wszystkim którzy twierdzą że zwierzęta są mniej rozwinięte niż my przypominam że:
Mamy te same potrzeby fizjologiczne i zaspokajamy je tak samo, mamy zbliżone budowy ciała i przystosowujemy się do warunków geograficznych jak i zagrożeń, lubimy wygody jak coś jest proste jest najlepsze. Dodała bym wręcz że zwierzęta sa mądrzejsze od nas ^^ ledwo słoneczko wyjdzie to się wygrzewają bo to zdrowo, my wolimy witaminkę doustnie zażyć, mają albo zabawę albo poszukiwanie pożywienia, my żeby znaleźć pożywienie musimy się natyrać tracąc całą zabawę w życiu i nadal nam mało, zamiast leżeć na słońcu my biegamy w kółko twierdząc że jesteśmy lepsi ^^

A propo twierdzenie że nie jest się zwierzęciem wzięło się oczywiście z pojęcia duszy ;)
 

DeletedUser

Guest
Człowiek jest zbyt rozwinięty niż inne zwierzęta i żadne zwierzę nie potrafi stworzyć języka , tworzyć kultury i historii , technologii i przekazać ją następnym pokoleniom . To pokazuje że człowiek jest osobnym bytem.Małpa nie stanie się człowiekiem.

Kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz. Człowiekowi wiele brakuje do niektórych zwierząt i ich umiejętności. Zwierzęta mają swój własny język - chyba nie zaprzeczysz temu, że potrafią się komunikować? Wilk potrafi przywołać innego wilka, ptaki potrafia też sobie przekazywać jakieś informacje. Może nie jest to taki język jaki znają ludzie - polski, angielski etc - przecież to są zwierzęta. Jako taką kulture swoją też mają ale także zupełnie różniące się od ludzkich. Historii zwierzęta nie mają? Czyli powstały na kiwnięcie palcem w takim stanie w jakim je znasz tzn nie miały żadnych przodków sprzed tysięcy i milionów lat?
Człowiek nigdy nie był i nie jest osobnym bytem, jesteśmy też zwierzętami tylko w naszym wypadku wiele cech wykształciło się zupełnie inaczej niż u nich, dzisiejsza małpa może i nie stanie się człowiekiem, ale stała się nim wiele lat temu i nie ma pewności, że nie staną się nimi ponownie za X tysięcy/milionów lat. Nie mówie o tych małpkach, które dzisiaj zyją - bo nie dożyją tak jak wiele homo erectus nie dożyło ery homo sapiens.

Ludzie czasami naprawdę zastanówcie się co mówicie bo po prostu tworzycie nowe teorie i nową naukę.

A propo twierdzenie że nie jest się zwierzęciem wzięło się oczywiście z pojęcia duszy
Owszem, tylko, że to kompletnie błędne podejście. Dusza może i istnieje ale nie ta, którą znamy z wszelkiej wiary, na to też są pewne dowody, ale co ja będę mówił, skoro zaraz ktoś powie zupełnie nową teorie? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12464

Guest
Człowiek jest zbyt rozwinięty niż inne zwierzęta

Tylko patrząc na zwierzęta przez nasz własny pryzmat. Wiele gatunków ma niesamowicie rozbudowane zależności społeczne w obrębie populacji, inne mają tak skomplikowany język komunikacji że badamy je od wielu lat i nadal nie umiemy rozpracować co komunikują.

(...) żadne zwierzę nie potrafi stworzyć języka

Poza naczelnymi które takowy mają, sporą częścią ssaków morskich czy wielu gatunków owadów komunikujących się feromonami... Ciekawostka: wiele ssaków naczelnych jest w stanie rozumieć nasz język, czy nawet komunikować się za pomocą języka migowego.

tworzyć kultury i historii

Tego do końca nie wiemy bo i nadal nie rozumiemy nawet jednego języka komunikacji zwierząt. Stąd ciężko stwierdzić co między sobą wymieniają.

technologii i przekazać ją następnym pokoleniom .

Poza naczelnymi stosującymi prymitywne formy narzędzi, uczącymi młode osobniki jak je stosować itd.

To pokazuje że człowiek jest osobnym bytem.

Każdy gatunek to zbiór osobnych bytów, a każde dwa osobniki to odrębne byty. Oczywista oczywistość nic nie wnosząca do tematu :)


Małpa nie stanie się człowiekiem.

Tak jak człowiek nie stanie się delfinem, ani też koniem czy żółwiem błotnym. Znów wrzutka bez związku z tematem.
 

DeletedUser3220

Guest
A ja tak tylko, że niektóre zwierzęta są bardziej ludzkie niż ludzi i na odwrót :p
I dla mnie to akurat nieważne czy zwierzęta, czy nie, bo to jakoś schodzi na drugi plan^^
 

Wanat70

Wójt
jak to zwierzęta nie maja własnego języka? :D jak mają np: takie delfiny porozumiewają się echolokacją małpy też mają swój jeżyk nawet słonie sie porozumiewają więc panie K twa teoria jest obalona
 

DeletedUser15092

Guest
jak to zwierzęta nie maja własnego języka? :D jak mają np: takie delfiny porozumiewają się echolokacją małpy też mają swój jeżyk nawet słonie sie porozumiewają więc panie K twa teoria jest obalona

Teraz tylko zapytać - Kto następny?


Widzę że wielu ma podzielone zdanie, dyskusje na ten temat są obszerne, sam się wielu rzeczy dowiedziałem (między innymi zaciekawił mnie Nikola Tesla).
Wstawię więc ankietę :)
 

DeletedUser12464

Guest
Widzę że wielu ma podzielone zdanie, dyskusje na ten temat są obszerne (...)

Nie ma zbytnio co dyskutować bo efekty pracy naukowców są na dzień dzisiejszy niepodważalne tj. człowiek jest zwierzęciem bo zasady działania naszych ciał w niczym szczególnie nie różnią się od innych zwierząt.

(...) między innymi zaciekawił mnie Nikola Tesla (...)

Tylko prośba o korzystanie z wiarygodnych źródeł, bo to co wypisywał pewien osobnik jest powykręcane w tylu miejscach, że aż głowa boli :)
 

DeletedUser15092

Guest
No więc moja była nauczycielka była albo geniuszem (bo zaprzeczyła ileś tam teorii naukowych za pomocą antropogenezy) albo jego przeciwieństwem :D
 
Do góry