Elvenar - gra Inno

Hikari36

Polonista
Polonista
Ale w Elvenar nawet 5% poprzedniego składu zadaje 50-60%, może nawet 70% obrażeń, jakie mógłby zadać pełny skład, a w FoE tak nie jest :p
 

Hikari36

Polonista
Polonista
No znowu nie przesadzajmy, pełnych nie zadają, bo to byłaby przesada, ale jak pisałem - mogą zadawać 50-70 obrażeń bazowych całego składu...
 

DeletedUser625

Guest
Mhm 3 cerberów z 216 (to jakiś 1% armii) i zabija 12 golemów.
 

DeletedUser

Guest
Jest tak jak mówi Hikari36, jednostki nie zadają pełnych obrażeń. Każda stracona jednostka to jakieś 1-3% mniej od całości w zaleznosci od pojemnosci składu.
Na forum Elvenar ktoś z teamu napisał jak to "powinno" wyglądać ale wg tamtych danych kompletnie sie nie zgadzają z rzeczywistością także nie sądze aby to było celowe podejście, teoretycznie powinno się tracić 50% od straconych w danej chwili jednostek, jeśli zginie 10 jednostek to nowa armia powinna stracic łacznie DMG tyle ile ma 5jednostek - traci mniej, przez co potem jest jak mówi Guanabana i jedna jednostka rozwala caly sklad.... Nawet gdyby działało to zgodnie z tą informacją to i tak byłoby to jak dla mnie bez sensu jednostki powinny tracic tyle dmg ile lacznie maja amrtwe jednostki a nie dostawac blessa za to ze towarzysz zginal :?
 

DeletedUser625

Guest
Obrażenia oddziału są liczone bardzo prosto. Ilość jednostek w oddziale * obrażenia danej jednostki. Tylko potem w drugą stronę się tak nie zmniejszają przez co dochodzi do takich absurdów. A skoro wprowadzili oddziały to powinni zastosować chociaż stary sprawdzony system wykorzystywany w wielu grach strategicznych turowych jak Heroes of Might & Magic, King's Bounty czy Disciples.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Może chcieli czegoś innowacyjnego wprowadzić, nie kopiować z innych gier, a wyszło jak zawsze :p
 

DeletedUser625

Guest
A co można zrobić innowacyjnego w zadawaniu obrażeń w turowej strategii? Da się coś zmienić tak by w 100% było innowacyjne? Nie sądzę.
 

DeletedUser3220

Guest
Nie wiem w jakie Disciples Ty grałeś, ale z tego co ja pamiętam, tam było tylko max 6 jednostek i one nie biły słabiej jak ubywało im życia.
 

Mikekun

Książę
Inno słynie z pomysłowości w swoich grach. Zacznijmy od tego że jeśli coś nowego wprowadzają to od razu połowa rzeczy mają nie określone przy zmianach bugi przez co osoby się wnerwiają ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser625

Guest
Nie wiem w jakie Disciples Ty grałeś, ale z tego co ja pamiętam, tam było tylko max 6 jednostek i one nie biły słabiej jak ubywało im życia.

Nie grałem, więc nie wiem. Oparłem się na tym, że ta gra dość mocno przypomina Heroesy, więc stwierdziłem że tak jak w większości innych w które grałem i tak to działało to znaczy że pewnie tam też. Jak widać myliłem się, ale to wyjątek który potwierdza regułę. :)
 

DeletedUser

Guest
Obrażenia oddziału są liczone bardzo prosto. Ilość jednostek w oddziale * obrażenia danej jednostki. Tylko potem w drugą stronę się tak nie zmniejszają przez co dochodzi do takich absurdów.
No i tu jest problem, bo do absurdów dochodzi już od samego początku. Dlaczego?

Axe Barbarian II w składzie 60 jednostek:
Bazowe DMG w pełnym składzie: ( 60*12 )720 - 840( 60 * 14 )
DMG w grze: 702 - 858. To jakby zaczynali z bazowymi 11,7 - 14,3 wiec albo bledne dane w grze + wiki albo blad od strony kodu albo o czyms niewiem... Z tego co zauwazylem w tym składzie, minimalne obrazenia co 1 martwa jednostke zmniejszaja sie o 6 - czyli zgodnie z tym co pisali na forum E - 50% dmg od martwej jednostki. Ale przy maksymalnych obrazeniach już ta reguła nie działa.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Z tym 11,7 - 14,3 to może jest tak, że po prostu zaokrąglili do pełnych wartości, żeby liczb po przecinku nie było? Wtedy jest błąd w wyświetlaniu...
 

DeletedUser8343

Guest
Mnie też to wnerwiało, ale sobie to tak wytłumaczyłam- tak po babsku:
Mam skład np 60 łuczników. Ale na mapie w czasie walki wyświetla mi się tylko jeden łucznik z liczbą 60 . Więc w walce nie uczestniczy 60 łuczników tylko jeden o sile 60 łuczników bazowych, a liczba 60 oznacza jeszcze punkty życia. I jak dostanę łomot to tracę nie jednostki ale punkty życia. Więc mając łucznika z liczbą już tylko 3 to traktuję go jako jednostkę 1 łucznika o sile 60 tylko mocno poranionego i przez to trochę słabszego. Ale cięgle jest to żywa silna jednostka.
Może to trochę głupie, proste i niezgodne w Waszą matematyką, ale mi to ułatwiło podejście do rozumienia mechaniki walki.
A teraz idę do boju gdzie na mojej mapie walczą nie składy po 100 ale kilka jednostek o sile 100x większej niż szeregowi . Jednostki co mają po 100 punktów życia.
Do atakuuuu!!!!
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Tłumaczenie niegłupie, nawet do mnie trafiło :p
Jedynie sęk w tym, że to nie jest jednostka z 60 punktami życia, ale 60 jednostek z 1 punktem każda :p
 

DeletedUser625

Guest
Jeszcze inaczej Hikari. To 60 jednostek z własną ilością punktów życia (każda inną).
 

DeletedUser12942

Guest
Witam :)

Gram od niedawna w elvenar , nawet mi się podoba , ale denerwuje mnie to , że gracz na początku nie może wyprodukować dużej
ilości ( np. 100 ) szt drewna a nie ma możliwości kupna na targu. A przecież właśnie takie ilości potrzebne są do odblokowania technologii. Więc odblokowałam technologię za kryształy i nie dosyć że wydałam na to forsę ( kupno kryształów ) to jeszcze zabrało mi resztki towaru z " magazynu " :( . Tak nie powinno być wg. mnie. Może to zmienią w przyszłości.

Nie wiem dlaczego tekst się poprzesuwał ?;<
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Nie masz na początku możliwości kupna 100 sztuk, bo Cię po prostu na to nie stać. :) Później się pojawi opcja kupna za złoto lub młotki 100 sztuk i nawet 500 sztuk. :)
 

DeletedUser

Guest
Widzę, że zaczęło się coś dziać w sprawie nieaktywnych graczy. Zniknęło mi 3/4 sąsiedztwa, ale nikogo w te miejsca nie przybyło. Jest pusto, a był to fajna dostawa złota i młotków. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią, a nie zostawią tak jak jest.
 

Mikekun

Książę
Widzę, że zaczęło się coś dziać w sprawie nieaktywnych graczy. Zniknęło mi 3/4 sąsiedztwa, ale nikogo w te miejsca nie przybyło. Jest pusto, a był to fajna dostawa złota i młotków.

Tak samo jest u mnie. Nagle wcięło ponad połowę sąsiedztwa i nawet ci bardziej aktywni zniknęli, natomiast zero nowych osób. Mam nadzieję że braki będą uzupełniać dość regularnie. No dobrze pochwalcie się ile prowincji do tej pory podbiliście?

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Do góry