Zima 2023 - komentarze

Borisel

Hrabia
Na razie tak wygląda mój kalendarz. 18 gwiazdek mi zostało z tego wspaniałego losowania i przemieszania (czemu nie mogą zrobić, gdy trafi się przemieszanie to sam gracz zdecyduje kiedy chce zrobić przemieszanie planszy?). Prawdopodobnie wydam ponad 1100 diaxów by ukończyć kalendarz bo szkoda tak zostawić a nagrody nie są liche.
Zrzut ekranu 2023-12-31 124324.png
Zdobyłem złote ulepszenie wytwórni słodyczy , srebrna liga (do złotej dużo brakuje) niepewna, eventowy budynek stoi od jakiegoś czasu na srebrnym poziomie i powoli zbiera na złote, 2x nowe ulepszenia dziadka do orzechów i będą kolejne od wytwórni słodyczy. Ogólnie event oceniam na 8/10 - nawet mimo małej liczby gwiazdek oraz świec do zapalenia a także cholernego przemieszania i braku kluczy na planszy, to był dobry event na zakończenie roku i jeden z lepszych w tym roku .
 

Marik

Książę
Mam dylemat: elfi sklepik czy spektakularne widowisko mikołaja?
Elfi daje tylko 1 fragment, ale mając BG można poskładać 2 ulepszenia Zimowej Piramidy w ciągu roku i w jakiejś tam dłuższej perspektywie postawić drugą ZP.
Spektakularne daj 10 fragmentów, ale czego? Srebrnego ulepszenia czy Zestawu, który zawiera do wyboru podstawę ZP, zielone ulepszenia i srebrne ulepszenia?
Na wiki to jest tak opisane:
Zimowa Piramida Cudów daje: 5 Fragmentów Srebrnego pakietu ulepszenia Wielkiej Zimowej Piramidy Cudów (150 wymagane)
Spektakularne widowisko mikołaja daje: 10 fragmentów srebrnego pakietu ulepszenia Zimowej Piramidy Cudów (150 wymaganych)
A przecież po złożeniu tych fragmentów z Piramidy dostaje się jedynie srebrne ulepszenie.
Nie wiem, co robić )))
Spektakularne daje zestaw ze srebrnym ulepszeniem, czyli podstawa, ulepszenie zwykłe lub srebrne, a złotr trzeba uzbierać z postawionej już piramidy po 5 dziennie
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
srebrny pakiet zawiera 1 lvl lub zwykłe ulepszenie lub srebrne ulepszenie. Ja to tak rozumiem.

nagroda z ligi za to daje złoty pakiet ulepszenia

Nie wiem o jakim elfim mówisz, ale ten elfi (z zaprzęgu mikołaja) daje mi 3 fragmenty złotego zestawu

nagroda z kalendarza - 10 fragmentów srebrnego zestawu (potwierdzone na becie:
  • 10 Winter Wonderland Pyramid Silver Selection Kit Fragments (150 Required))
nagroda z ligi : 20 fragmentów złotego zestawu.

edit: marik mnie uprzedził
 
Na razie tak wygląda mój kalendarz. 18 gwiazdek mi zostało z tego wspaniałego losowania i przemieszania (czemu nie mogą zrobić, gdy trafi się przemieszanie to sam gracz zdecyduje kiedy chce zrobić przemieszanie planszy?). Prawdopodobnie wydam ponad 1100 diaxów by ukończyć kalendarz bo szkoda tak zostawić a nagrody nie są liche.
View attachment 7676
Zdobyłem złote ulepszenie wytwórni słodyczy , srebrna liga (do złotej dużo brakuje) niepewna, eventowy budynek stoi od jakiegoś czasu na srebrnym poziomie i powoli zbiera na złote, 2x nowe ulepszenia dziadka do orzechów i będą kolejne od wytwórni słodyczy. Ogólnie event oceniam na 8/10 - nawet mimo małej liczby gwiazdek oraz świec do zapalenia a także cholernego przemieszania i braku kluczy na planszy, to był dobry event na zakończenie roku i jeden z lepszych w tym roku .
Piękny kalendarz! Ja trafiłam aż cały jeden raz na klucz, tak to nawet żadnej połówki :D Ale fakt, dobry event, piramida kręci się na złotym poziomie, złote ulepszenie fabryki już jest, więc jak spadnę ze srebrnej ligi to nic się nie stanie, a przy tym nie wydałam ani diamentu, choć w pewnym momencie myślałam, że będzie to konieczne.
 

antylady

Szlachcic zagrodowy
srebrny pakiet zawiera 1 lvl lub zwykłe ulepszenie lub srebrne ulepszenie. Ja to tak rozumiem.

nagroda z ligi za to daje złoty pakiet ulepszenia

Nie wiem o jakim elfim mówisz, ale ten elfi (z zaprzęgu mikołaja) daje mi 3 fragmenty złotego zestawu

nagroda z kalendarza - 10 fragmentów srebrnego zestawu (potwierdzone na becie:
  • 10 Winter Wonderland Pyramid Silver Selection Kit Fragments (150 Required))
nagroda z ligi : 20 fragmentów złotego zestawu.

edit: marik mnie uprzedził
Elfi sklep z likierami (z zaprzegu) na 1 lvl daje fragment Zestawu Zimowej Piramidy Cudów.
Tak jak napisałam wyżej - zmylił mnie opis na wiki. Dla kogoś pakiet to to samo co zestaw. A w inwentarzu widzę, że to nie jest to samo )))
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Elfi sklep z likierami (z zaprzegu) na 1 lvl daje fragment Zestawu Zimowej Piramidy Cudów.
Tak jak napisałam wyżej - zmylił mnie opis na wiki. Dla kogoś pakiet to to samo co zestaw. A w inwentarzu widzę, że to nie jest to samo )))
no pakiet to pakiet czyli zestaw ;D jak jest napisane ze daje 150 fragmentów srebrnego pakietu to dla mnie oczywiste ze to zestaw

nie zwróciłem uwagi, że 1 lvl też daje jakieś fragmenty.

polecam ogłoszenie na temat eventu... tam jest wszystko wprost napisane która nagroda jaki zestaw daje.


swoją drogą - z czystej ciekawości, czym dla Ciebie jest pakiet? bo dla mnie to jest synonim zestawu, ale jestem ciekaw jak to można zrozumieć inaczej (a możliwe, że moderatorom forum oraz osobie odpowiedzialnej za wiki też się to przyda by precyzyjne określać pewne rzeczy)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Mogę teraz napisać (ponownie), mając ten produkt "na żywca" (dostałem za kończenie kalendarza). Forge Plus, a dokładnie jego zawartość NIE UZASADNIA jego tak WYSOKIEJ ceny! Przy 19.99pln można by zacząć myśleć, za 9.99 pln mógłbym skorzystać.

I jeszcze jedna istotna rzecz: ten pakiet (Forge Plus) musiałby być, za te cenę, aktywny na wszystkich światach, nie tylko na jednym i trwać 30 dni, a nie 28, co powoduje, że płacimy za 13 miesięcy w roku.
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
Po złotym ulepszeniu Ketebo produkuje kawałki zestawu dziadka a co za tym idzie zostało mi od groma kawałków dziadka do orzechów z którymi nie ma co zrobić
IG ma w poważaniu stare mechaniki zbierania fragmentów, czy to słoń, statua czy dziadek itd. Dać nowe i olać stare nie dając żadej możliwości dozbierania starego lub zamiany starej wersji fragmentów na te nowe

Co do samego eventu, kalendarz pewnie dało się zrobić bez wydawania diamentów( pomimo dobrego budynku nigdy nie rb kalendarza z kilku powodów) event przyjemny, zadania proste, nagród dnia sporo wpadło, dodali najbardziej przydatne ulepszenie dziadka do orzechów, 2 dodatkowe fabryki czekolady i uda się postawić 4 piramidy więc event mega na +. Niewiele brakło do złotej ligii, ale sporo graczy w ostatniej godzinie sypło $$$. Wydarzenie proste, łatwe i przyjemne. Niestety patrząć na kolejny event z bety, gra oficialnie robi się P2W i Inno już się z tym nie kryje
 
Co do samego eventu, kalendarz pewnie dało się zrobić bez wydawania diamentów( pomimo dobrego budynku nigdy nie rb kalendarza z kilku powodów) event przyjemny, zadania proste, nagród dnia sporo wpadło, dodali najbardziej przydatne ulepszenie dziadka do orzechów, 2 dodatkowe fabryki czekolady i uda się postawić 4 piramidy więc event mega na +. Niewiele brakło do złotej ligii, ale sporo graczy w ostatniej godzinie sypło $$$. Wydarzenie proste, łatwe i przyjemne. Niestety patrząć na kolejny event z bety, gra oficialnie robi się P2W i Inno już się z tym nie kryje
Możesz coś więcej powiedzieć na temat zrobienia się P2W z FoE?
 
Po złotym ulepszeniu Ketebo produkuje kawałki zestawu dziadka a co za tym idzie zostało mi od groma kawałków dziadka do orzechów z którymi nie ma co zrobić
Powiedziałabym, że wystarczyło o tym pomyśleć, ale sama nie pomyślałam i ulepszyłam. Zostało mi więc 170 niepotrzebnych fragmentów strażnicy, z którymi nic nie zrobię. Ech, mądry Polak po szkodzie.
 

Marik

Książę
Możesz coś więcej powiedzieć na temat zrobienia się P2W z FoE?
A sprawdzałeś info z bety? Nowy event - złota liga budynek 4x3 bodajrze nie wymaga drogi daje 80 pr oraz 100/100 ataku. Chyba większego p2w w tej grze jeszcze nie było. Przyjmując że 60% graczy cokolwiek w niej kupuje, to większość się rzuci na ten budynek. A im większe zaangarzowanie tym wyższy próg ligi i więcej hajsu potrzeba. To jest przykład czystego p2w

Powiedziałabym, że wystarczyło o tym pomyśleć, ale sama nie pomyślałam i ulepszyłam. Zostało mi więc 170 niepotrzebnych fragmentów strażnicy, z którymi nic nie zrobię. Ech, mądry Polak po szkodzie.
Właśnie zauważyłem że Ig bez żadnego info usuneło stare fragmenty słonia, czy statuy. Szkoda że nie zamienili, tylko po najmniejszej lini oporu out
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A sprawdzałeś info z bety? Nowy event - złota liga budynek 4x3 bodajrze nie wymaga drogi daje 80 pr oraz 100/100 ataku. Chyba większego p2w w tej grze jeszcze nie było. Przyjmując że 60% graczy cokolwiek w niej kupuje, to większość się rzuci na ten budynek. A im większe zaangarzowanie tym wyższy próg ligi i więcej hajsu potrzeba. To jest przykład czystego p2w
a ja ponownie będę pisał. Gdzie tu jest win? ten ktoś z atakiem wygrywa w czymś nad kimś kto ma mniej?

dla mnie to jest pay for faster progress.

Nie ma w tej grze walki 1v1 więc no.

Przeczuwam w kościach, że zadowolenie będzie miał wpływ na atak i zaraz będzie z tym poważny problem, bo każdy kolejny budynek daje coraz więcej niezadowolenia i to może być fajny game changer, jak nagle brak zadwolenia będzie zmniejszać atak o 10 % (ale nie o płaskie 10% tylko 10% całego ataku)
widze to tak, że np.
0-50k niezadowlenia - minus 10% ataku
100-250k niezadowolenia - minus 20% ataku
250k-500k - minus 35% ataku
500k+ - minus 50% ataku

i wtedy by to genialnie zbalansowało konieczność dbania o zadowolenie. Nigdy by nie mógł stawiać coraz lepszych budynków w nieskończoność
 
Właśnie zauważyłem że Ig bez żadnego info usuneło stare fragmenty słonia, czy statuy. Szkoda że nie zamienili, tylko po najmniejszej lini oporu out
Poczytaj tutaj
 

Marik

Książę
Poczytaj tutaj
A fakt przeoczyłem to, zwracam honor ;)
 

Dixaroc

Baron
a ja ponownie będę pisał. Gdzie tu jest win? ten ktoś z atakiem wygrywa w czymś nad kimś kto ma mniej?

dla mnie to jest pay for faster progress.

Nie ma w tej grze walki 1v1 więc no.

Przeczuwam w kościach, że zadowolenie będzie miał wpływ na atak i zaraz będzie z tym poważny problem, bo każdy kolejny budynek daje coraz więcej niezadowolenia i to może być fajny game changer, jak nagle brak zadwolenia będzie zmniejszać atak o 10 % (ale nie o płaskie 10% tylko 10% całego ataku)
widze to tak, że np.
0-50k niezadowlenia - minus 10% ataku
100-250k niezadowolenia - minus 20% ataku
250k-500k - minus 35% ataku
500k+ - minus 50% ataku

i wtedy by to genialnie zbalansowało konieczność dbania o zadowolenie. Nigdy by nie mógł stawiać coraz lepszych budynków w nieskończoność
No nie, bez przesady. Pamiętaj, że zadowolenie liczy się procentowo mimo wszystko. Im większy % niezadowolenia tym większy debuff do walki. Weź jednak pod uwagę też to, że u nowiutkich graczy to zadowolenie niejednokrotnie może kuleć. Dodatkowo w tej sytuacji powinien być tez bonus do walki. I tutaj pojawiają się problemy.
Co z ludźmi, którzy kupią sobie zadowolenie w tawernie?
Co z mocą obliczeniową serwerów, które ponoć nie wytrzymywały natężenia przy bonusie do walki z zadowolenia (pamiętasz, że niedawno było to w jakimś wątku poruszane?)?
Pewnie znalazłyby się jeszcze jakieś inne problemy, ale nie chce mi się ich na siłę szukać ;)
 
A sprawdzałeś info z bety? Nowy event - złota liga budynek 4x3 bodajrze nie wymaga drogi daje 80 pr oraz 100/100 ataku. Chyba większego p2w w tej grze jeszcze nie było. Przyjmując że 60% graczy cokolwiek w niej kupuje, to większość się rzuci na ten budynek. A im większe zaangarzowanie tym wyższy próg ligi i więcej hajsu potrzeba. To jest przykład czystego p2w


Właśnie zauważyłem że Ig bez żadnego info usuneło stare fragmenty słonia, czy statuy. Szkoda że nie zamienili, tylko po najmniejszej lini oporu out
Przecież ligi złote idzie ogarnąć za same diaxy, które masz za darmo jak masz farmy diaxów.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
liczy się procentowo mimo wszystko. Im większy % niezadowolenia tym większy debuff do walki
dokładnie, byłoby super.
Co z mocą obliczeniową serwerów, które ponoć nie wytrzymywały natężenia przy bonusie do walki z zadowolenia (pamiętasz, że niedawno było to w jakimś wątku poruszane?)?
no to było zbędna funkcjonalność to wywalili, ta taka zbędna by nie była a uratowała by sens ataku i pry okazji aktualnie zbędnego zadowolenia.
uwagę też to, że u nowiutkich graczy to zadowolenie niejednokrotnie może kuleć.
ale jak masz 100 ataku to te kilka % duzo nie zmienią. przy 3000-4000 to juz jest większa róznica.
Nie wiem, ja przez całą gre, od początku miałem zadowolenie na maks. Nigdy nawet przez minute nie miałem mniej niż full w zadowoleniu więc nie wydaje mi sie to zbyt duzym problemem na starcie.
 

Marik

Książę
Przecież ligi złote idzie ogarnąć za same diaxy, które masz za darmo jak masz farmy diaxów jak masz farmy, sam takowych nie posiadam, kilka studni na krzyż to nie farma. A ja mówię o czystych miastach
Brawo, super... Tylko pierw trzeba te farmy zrobić a to nie jest to co kiedyś jak sudnie były w dziennych. Nie każdy ma farmy, sam mam kilka studni na krzyż i tyle
 
Farmy diaxów to jakaś patologia, którą dobrze byłoby w jakiś sensowny sposób rozwiązać. Nie, nie wiem w jaki (niestety). Przez to gracze z większym stażem mają właściwie zawsze przewagę nad nowymi.
Sposób jest prosty i nie wymagający wielkiej ingerencji w system blokada przepływu diaxów po między kontami, w którym mieście zdobyłeś w tym wydajesz i tylko w tym proste i skuteczne
 
Do góry