[Gildie] Nowa waluta gildyjna

Czy jesteś za poniższym pomysłem?


  • W sumie głosujących
    29

Auraya

Hrabia
może za długo siedziałeś w topowej gildii.. przejdź się do mniejszej i zobacz czy nie przyspieszają
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
może za długo siedziałeś w topowej gildii.. przejdź się do mniejszej i zobacz czy nie przyspieszają
po co mam tam iść? nudzić się? przyspieszają kilka budynków max bo tyle mają sektorów max jednorazowo. Przy tym pomysle, wystarczająco ilość by zdobywali.

Proporcjonalnie bijesz - proprocjonalnie przeyspieszasz.
Proporcje nagród do aktywności byłyby dopasowane tak by żadna gildia nie miała sytuacji, że totalnie nic nie może przyspieszyć.
Chodzi o to by można było przyspieszać mniej więcej 65%-75% tyle co teraz.

Jeżeli przyspieszenie kosztuje 50 szafirów to 160 pktów - jeden sektor powinien dać ich gildii około 25-50
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dawno tak się nie uśmiałam. Podstawowy błąd, to zakładać że się potrafi ocenić cudze potrzeby. Dzisiaj już przyspieszyłam 7 obozów, po ile przyspieszyli koledzy nie wiem, nie mamy w zwyczaju się chwalić.
Proporcje nagród do aktywności byłyby dopasowane tak by żadna gildia nie miała sytuacji, że totalnie nic nie może przyspieszyć.
Mniej liczebne gildie nie są zainteresowane tym, żeby mieć możliwość cokolwiek przyspieszyć. Przyspieszamy tyle, ile potrzebujemy i nikomu nic do tego. Jeżeli sektor ma 3 sloty, to stawiamy i przyśpieszamy 3 obozy, ważne zwłaszcza w czwartek bo po NPC niczego nie można odziedziczyć.
Są edycje, w których ciężko wyrwać się z plaży i edycje, gdzie możemy sobie pograć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jake Long

Baron
Ten pomysł nie ma szansy na powodzenie:
Po pierwsze - usuwanie jednej z funkcji którą umożliwiają TYLKO diamenty. Które zdobywa się z reguły z praktycznie wszystkich źródeł w uczciwych jakby nie patrzeć ilościach. Jedyna waluta którą kupisz za kasę realną, co jest jednak przychodem dla twórców. No kurna, gdzie widzisz logikę w ogóle proponowaniu czegoś takiego? Propozycje powinny w jakiś sposób opierać się o to, "co twórcy mogliby na tym zyskać?". Nie oszukujmy się InnoGames nie robi tej gry dla naszej frajdy, tylko dla ICH zysku. Albo chociaż żeby wychodzili na zero z tym wszystkim. Hostowanie serwerów kosztuje, zatrudnianie pracowników również. Utrzymanie siedziby głównej też. Można nawijać i nawijać dalej. Niemniej pierwszym zdaniem sam potwierdziłeś to że głównym sposobem na wydawanie diamentów jest przyspieszanie budynków.
Po drugie - brak balansu. GvG nie powstało na mobilki. Nie ma i nie będzie. W GvG grają generalnie gracze, którzy na tę grę już nie wydają gotówki. Bo mają tak rozwinięte wioski oraz konta poboczne że nie odczuwają potrzeby żeby kupować walutę, którą mają w nadmiarze. GvG powstanie na mobilki dopiero wtedy, gdy Inno znajdzie w tym interes. A na to się nie zapowiada że pojawi się koncepcja kiedykolwiek.
Po trzecie - wystarczą mi już bezużyteczne srebrniki z tawerny w tej grze. Po co wprowadzać kolejną bezsensowną walutę?
Po czwarte - brak konkretów, liczb, koncepcji idei. W jaki sposób Inno miałoby w jakiś sposób na tym zyskać.
Po piąte:
Jestem ZA wycofaniem WSZELKICH budynków z GPCh. Wtedy Pola CHWAŁY nie będą odzwierciedlały zasobności skarbca, ale aktywność członków gildii w zdobywaniu kolejnych Pól. I skończą się problemy TOPki, kiedy nawet najlepsze gildie będą mogły zrobić max kilkanaście sektorów na dobę. I włączy się myślenie bardziej, i strategia, ewentualnie (znów) sojusze, kogo atakować, a kogo nie. Żeby też nam nie zajęli.
I po co w zbiorach "Zasoby do skarbca"? Czy nie o to właśnie chodzi w polach? W topkach w wielu gildiach są bociarze i multikonta. Nie oszukujmy się, regularnych graczy z roku na rok jest coraz mniej i jedyne co zmieniłaby ta idea to fakt, że gracze zyskiwaliby dużo mniej z tego źródła. A to tylko jeszcze bardziej pogłębiłoby kryzys odchodzenia graczy z gry. Bo socjalizm tak działa, że łatwo go wprowadzić i trudno usunąć bo spotka się to z dezaprobatą społeczeństwa.

Na koniec dodam tyle, żebyście przestali dodawać propozycje z których Inno nic nie zyska. Motywacje grupowe wypraszane były od lat a zostały wprowadzone pod warunkiem... Obejrzenia reklamy. Żygać się chce.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dawno tak się nie uśmiałam. Podstawowy błąd, to zakładać że się potrafi ocenić cudze potrzeby. Dzisiaj już przyspieszyłam 7 obozów, po ile przyspieszyli koledzy nie wiem, nie mamy w zwyczaju się chwalić.
7 fajnie
a my o 8 z 20/30 (3/4 mapy)
potem co 4h zapewne połowa tego. i tak dalej.

No i fajnie robicie tyle przyspieszeń i na tyle by was było stać. Proporcjonalnie więcej bijecie a jednak dużo mniej przyspieszacie i wszystko byłoby git.


Ten pomysł nie ma szansy na powodzenie:
Po pierwsze - usuwanie jednej z funkcji którą umożliwiają TYLKO diamenty. Które zdobywa się z reguły z praktycznie wszystkich źródeł w uczciwych jakby nie patrzeć ilościach. Jedyna waluta którą kupisz za kasę realną, co jest jednak przychodem dla twórców. No kurna, gdzie widzisz logikę w ogóle proponowaniu czegoś takiego? Propozycje powinny w jakiś sposób opierać się o to, "co twórcy mogliby na tym zyskać?". Nie oszukujmy się InnoGames nie robi tej gry dla naszej frajdy, tylko dla ICH zysku. Albo chociaż żeby wychodzili na zero z tym wszystkim. Hostowanie serwerów kosztuje, zatrudnianie pracowników również. Utrzymanie siedziby głównej też. Można nawijać i nawijać dalej. Niemniej pierwszym zdaniem sam potwierdziłeś to że głównym sposobem na wydawanie diamentów jest przyspieszanie budynków.
Po drugie - brak balansu. GvG nie powstało na mobilki. Nie ma i nie będzie. W GvG grają generalnie gracze, którzy na tę grę już nie wydają gotówki. Bo mają tak rozwinięte wioski oraz konta poboczne że nie odczuwają potrzeby żeby kupować walutę, którą mają w nadmiarze. GvG powstanie na mobilki dopiero wtedy, gdy Inno znajdzie w tym interes. A na to się nie zapowiada że pojawi się koncepcja kiedykolwiek.
Po trzecie - wystarczą mi już bezużyteczne srebrniki z tawerny w tej grze. Po co wprowadzać kolejną bezsensowną walutę?
Po czwarte - brak konkretów, liczb, koncepcji idei. W jaki sposób Inno miałoby w jakiś sposób na tym zyskać.
Po piąte:

I po co w zbiorach "Zasoby do skarbca"? Czy nie o to właśnie chodzi w polach? W topkach w wielu gildiach są bociarze i multikonta. Nie oszukujmy się, regularnych graczy z roku na rok jest coraz mniej i jedyne co zmieniłaby ta idea to fakt, że gracze zyskiwaliby dużo mniej z tego źródła. A to tylko jeszcze bardziej pogłębiłoby kryzys odchodzenia graczy z gry. Bo socjalizm tak działa, że łatwo go wprowadzić i trudno usunąć bo spotka się to z dezaprobatą społeczeństwa.

Na koniec dodam tyle, żebyście przestali dodawać propozycje z których Inno nic nie zyska. Motywacje grupowe wypraszane były od lat a zostały wprowadzone pod warunkiem... Obejrzenia reklamy. Żygać się chce.
Reklam nie ma na PC ;) zapraszam do lepszej (pełnej) wersji tej gry.

Co do pkt 1. 3. - to by nie było bezużyteczne bo by było w ciągłym użyciu
co do gvg- po raz PIĄTY napisze, że z tego zrezygnowałem w propozycji - czytać dyskusje.

4. brak konkretów - to jest zaraz pomysłu, kierunek zmiany. Dokładne % wyliczenia etc należą do IG. Aktualnie nie ma ofgicjalnie podanej % szans na daną nagrodę więc nie ma nawet do czego się odnieść.

Może by tak przestać biernie usprawiedliwiać, że IG robi rzeczy tylko dla siebie, a o graczach nie mysli? Trzeba znaleźć w tym balans
Tu były 2 propozycje - połowa szafiru połowa diaxów

Druga rzecz - przedmioty kosmetyczne, skiny, wygląd miasta, masa miejsca na ogromny zarobek, bez wpływu na rozgrywke. IG zarobiłoby na tym kilkukrotnie więcej niż na GPC.
 

Markiz.

Książę
Może by tak przestać biernie usprawiedliwiać, że IG robi rzeczy tylko dla siebie, a o graczach nie mysli? Trzeba znaleźć w tym balans
Oczywiście że robi "rzeczy dla graczy". Pod warunkiem że ich księgowy podpowie, że na tym można zarobić.
7 fajnie
a my o 8 z 20/30 (3/4 mapy)
potem co 4h zapewne połowa tego. i tak dalej.
@Agatonka59 napisała ile sama przyspieszyła. A Ty wykręcasz kota ogonem (jak już wspominałem) pisząc "my" :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
7 fajnie
a my o 8 z 20/30 (3/4 mapy)
potem co 4h zapewne połowa tego. i tak dalej.

No i fajnie robicie tyle przyspieszeń i na tyle by was było stać. Proporcjonalnie więcej bijecie a jednak dużo mniej przyspieszacie i wszystko byłoby git.
Nie pisałam tego, żeby się licytować. Koledzy też po kilka przyspieszyli. Dlaczego chcesz decydować na ile kogoś ma być stać? Stać nas na tyle, na ile mamy surki w skarbcu. Uzbroiliśmy zajęte sektory, więc nie bardzo rozumiem "więcej bijecie, dużo mniej przyspieszacie". Bijemy 160/sektor dokładnie tak, jak każda inna gildia w diamencie. Ilość obozów jest uzależniona od ilości slotów. O godz. 8:00 w dniu startu edycji wszystkie sloty są puste i trzeba je uzbroić.
Tu były 2 propozycje - połowa szafiru połowa diaxów
Żadna mi nie pasuje. Dlaczego? Bo możliwość przyspieszania jest mi potrzebna, niezależnie od tego co Ty na ten temat sądzisz. Ilość walk mojej gildii jest zmienna w każdej edycji, a zapewnienie zasobów niezbędnych do gry nie powinno być uzależnione od prawdopodobieństwa uzyskania. Potrzebny jest towar i środki do przyspieszania dowolnej ilości budynków.
Przedstawiasz pomysł graczom, więc graczy powinieneś przekonać. Graczy to Ty szanuj, bo bez nich sobie nie pograsz. :p

Edit: Dzięki @Markiz. Mam nadzieję, że więcej osób dostrzeże styl dyskusji polegającej na podważaniu czegoś... czego ktoś nie napisał. Czy oni się klonują?
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ależ ja doskonale czytam, że Ty 7 a reszta więcej i dokładnie to wynika z mojego posta, ale jeżeli na starcie pól wzieliscie wiecej niż 2-3 sektory to sory, ale Twoja gildia nie jest takim maluczkim jak opowiadasz i wskazywanie Twojej gildii jako małej- tej która ucierpi jest właśnie nadużyciem.
ALBO
trafiłas do dolnej diamentu gdzie mogłabyś UWAGA zarobić szafiry na kolejną trudniejszą edycje, w której nic nie zrobicie ;)

"Żadna mi nie pasuje. Dlaczego? Bo możliwość przyspieszania jest mi potrzebna, "
A czy ja ją chce zabrać? Chce ją ograniczyć by walka była ciekawsza. Małym gildiom na przyspieszenia nie braknie.
Trafią do 1000 LP na mocnego przeciwnika - NIC NIE PRZYSPIESZĄ, bo nie mają nawet do tego sektorów. Max 1-2 dziennie.
Średnia gildia, trafi co drugi raz na słabą edycje z innymi średnimi i tam się będzie mogła pobawiić, pozarabiać i tam bedzie przyspieszac ;)

" Graczy to Ty szanuj, bo bez nich sobie nie pograsz" graczy to ja szanuje. Tylko wy dajecie argumenty, NIE BO NAM BĘDZIE ŹLE

a ja mówie - w tym pomysle MNIE TEŻ BĘDZIE ŹLE, ale CIEKAWIEJ, TRUDNIEJ, AMBITNIEJ.
Gpc umiera, gpc jest nudne, pozbawione emocji. Znowu w tej edycji mamy jedną gildię z którą mozemy pojsc na szachownice (niestety - ale to jedyna gwarancja bicia, a reszta warzywi. No kurde. 2 miesiące już prawie będą bez emocji żadnych....
A tak chociaż będą emocje i kombinowanie, czy na pewno tu i tu trzeba wydawać.

Tak ten pomysł ma utrudnić zabawę. Tak jest nie przyjemny i nie fajny. Tak będzie więcej oporu. Tak będzie mniej bicia.
Tak będzie ciekawiej. Walki równych sobie (zarówno top vs top jak i średni vs średni etc) będą ciekawsze i wymagały minimum myślenia więcej
 

Auraya

Hrabia
Trafią do 1000 LP na mocnego przeciwnika - NIC NIE PRZYSPIESZĄ, bo nie mają nawet do tego sektorów. Max 1-2 dziennie.
ale idac ta logika to nic nie przyspiesza nawet w kolejnej edycji - bo w obecnej nic by sobie nie powalczyli wiec nic by nie zdobyli szafirow
Walki równych sobie (zarówno top vs top jak i średni vs średni etc) będą ciekawsze i wymagały minimum myślenia więcej
obecny system nie daje takiej mozliwosci bo nie ma walk top vs top... jest top 1 zmieszane z top 90 i wszystko pomiedzy

a jak chcesz sobie utrudniac gre, to juz ci dawalam propozycje, ale prosze nie sugeruj zeby innym cos utrudniac...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ale idac ta logika to nic nie przyspiesza nawet w kolejnej edycji - bo w obecnej nic by sobie nie powalczyli wiec nic by nie zdobyli szafirow
Wy naprawdę macie problem z czytaniem.
Pisałem, żę szafiry byłyby jako nagroda na koniec - więc nawet nic nie robiąc coś dostaniesz
potem pisałem, że zajęcie 1 sektora- 160 walk powinno dać 25-50 szafirów czyli na przyspieszenie 1/2 wózków. Się gildia spręży by walczyć gildia będzie miała więcej.
Ale na podstawowe wydatki i tak wystarczy.

becny system nie daje takiej mozliwosci bo nie ma walk top vs top... jest top 1 zmieszane z top 90 i wszystko pomiedzy
Jasne, że jest tylko nie patrz na top rankingu świata bo on nic nie ma do gpc. Na świecie E są aktualnie 5-6 mocnych gildii. Czasem się trafi na siebie i są fajne pola 1;1 a czasem nawet 3 to już 2;1 lub 1;2
i się coś dzieje. I do takich edycji dołożyć ograniczenie przyspieszania... marzenie. W koncu miejsce do popisu strategów.

Rozumiem, że dla Ciebie gra ma być łatwa miła i przyjemna bez żadnych trudności to może wywalmy jeszcze koszt budynków bo po co utrudniać sobie gre skarbcem. PR powinno byc 100 na godzine a nie 1 bo jest za trudno. A zbiory nie co 24 h (bo czemu tak rzadko) a może co 12h.
Masakra z takim podejsciem. Wyzwanie - bleee. lepiej by było lekko
 

Auraya

Hrabia
Wy naprawdę macie problem z czytaniem.
Pisałem, żę szafiry byłyby jako nagroda na koniec - więc nawet nic nie robiąc coś dostaniesz

no wiesz, my tu wielu rzeczy musimy się domyślać, bo nie opisałeś / przemyślałeś całego pomysłu i w międzyczasie go dostosowujesz i w różnych miejscach odwołujesz się do różnych faz, np
Dlatego nie tylko gpc powinno dostarczać szafiry tylko np wg i znienawidzone gvg. Taka gildia mogłaby szukać alternatyw, a jak jest słaba wszędzie to co firma ma na to poradzić...
Mogą być też budynki dające szafiry.
pisałem, że zajęcie 1 sektora- 160 walk powinno dać 25-50 szafirów czyli na przyspieszenie 1/2 wózków
więc kiedy te szafiry miałyby się dodać do skarbca?

Rozumiem, że dla Ciebie gra ma być łatwa miła i przyjemna bez żadnych trudności to może wywalmy jeszcze koszt budynków bo po co utrudniać sobie gre skarbcem. PR powinno byc 100 na godzine a nie 1 bo jest za trudno. A zbiory nie co 24 h (bo czemu tak rzadko) a może co 12h.
Masakra z takim podejsciem. Wyzwanie - bleee.
proszę, nie dokładaj tak ciekawych pomyslów xd bardziej podoba mi się pomysł @Feandil : zlikwidujmy budynki... chyba nie powiesz ze to ułatwienie?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Propozycja Feandil była sarkastyczna, ale tak byłoby trudno, ale zdecydowanie zbyt trudno. Prędzej obniżyłbym % albo ograniczyłbym, że zmniejszenie oporu to masz 75% i by darmówek nie bylo.

Ja przedstawiam zarys pomysłu, koncepcje, cel. Szczegóły to należą do IG bo oni wiedzą co jest technicznie i w jaki sposób możliwe. Oni mają % nagród, ilość walk każej gildii i są w stanie dobrać tak proporcje by wyszło, że można przyspieszać 75% tyle co teraz. Po to jest dział pomysły by dyskutować o danym pomyśle, zmieniać go, modyfikować, dostosowywać Bo jedna osoba nigdy nie przewidzi wszystkiego. Pojawia się problem - nie kasuje to pomysły tylko właśnie sprawiea, że go trzeba dostosować bo ktoś na ten problem nie zwrócił uwagi. Więc ja akurat doceniam merytoryczneu wagi. Oceny- ze trudno - to źle i bez sensu - nie.

"więc kiedy te szafiry miałyby się dodać do skarbca?" - w trakcie walki tak jak aktualnie dostajemy nagrody. Zamiast do EQ (jak np butelki, diaxy etc) to ta nagroda wpadałaby do skarbca.
O i tu mi wpadł kolejny pomysł - dodać do nagród, któe gracz może dostać- "towary do skarbca"
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ewidentnie
Wy naprawdę macie problem z czytaniem.

"więc kiedy te szafiry miałyby się dodać do skarbca?" - w trakcie walki tak jak aktualnie dostajemy nagrody.

Pisałem, żę szafiry byłyby jako nagroda na koniec - więc nawet nic nie robiąc coś dostaniesz

Wprowadzenie nowego elementu ma wpływ na grę. Trzeba rozpatrzyć wszystkie ewentualne skutki jej wprowadzenia, czyli "plusy dodatnie i plusy ujemne"
Zmniejszenie możliwości przyspieszania obozów czy likwidacja "darmówek" bardziej uderzy mniejsze gildie niż większe. Każda gildia może liczyć 80 członków, nikt nie każe grać w fajnym, zgranym gronie i poszukiwać graczy pasujących stylem gry i oczekiwaniami do aktualnej ekipy. Są zwolennicy obu opcji. Nie do nas należy jednak decyzja w jakim kierunku ma iść gra.
Gpc umiera, gpc jest nudne, pozbawione emocji. Znowu w tej edycji mamy jedną gildię z którą mozemy pojsc na szachownice (niestety - ale to jedyna gwarancja bicia, a reszta warzywi.
Czy gra wymaga ustawiania szachownic? Gwarancja bicia? Dla gildii?
Nudno na szachownicach? Proste rozwiązanie: nie zawierać takich układów w imieniu gildii.
Nie ma się z kim wymieniać sektorami? Obniżenie możliwości przyspieszania budowy z pewnością jest super rozwiązaniem (ironia). Po co zresztą, jeżeli chodzi tylko o sukces gildii?
Tylko wy dajecie argumenty, NIE BO NAM BĘDZIE ŹLE
Nie nam będzie źle, ale zwiększy się dysproporcja możliwości między małymi, średnimi i dużymi gildiami. 75% z 1000 to zdecydowanie więcej niż 75% z 500. Realizacja tego pomysłu bardziej (uwaga: bardziej to słowo klucz i proszę go nie pomijać przy ewentualnych cytatach) uderzy w mniejszych. Uwzględniając fakt, że koszty towarowe budynków są takie same dla wszystkich, to jest kwestią wyboru w jakiej gildii chcesz grać. Uzależnienie czegokolwiek od ilości graczy, bez możliwości nadrobienia tego czegoś w inny sposób, uprzywilejowuje jedną grupę. Jeżeli projekt gry zakłada, że trzeba dążyć do eliminacji mniej licznych gildii, to ten pomysł faktycznie może być wart uwagi. Wyprawy i GvG są tak samo dostępne dla dużych i małych.
Sorki, jaśniej już nie potrafię...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Będą jako nagroda w trakcie oraz jako nagroda na koniec... to w żaden sposób się nie wyklucza....

Bzdura. To uderzy w duże gildie nie małe. Duże gildie nastawione na gpc i fakt, że gracz zamiast 10k walk na sezon przez to zrobi 5k ma kolosalne znaczenie i ogromny impact.
W mniejszych gildiach zamiast 300 walk zrobisz 200. czy zamiast 1000 - 800.

"Uzależnienie czegokolwiek od ilości graczy, bez możliwości nadrobienia tego czegoś w inny sposób, uprzywilejowuje jedną grupę" Sory to jest gra drużynowa. Im więcej graczy tym większa siła - tak powino być i tak jest. Jeżeli ktoś dobrowolnie decyduje się na bycie małej gildii powinien mieć świadomość, że jest na straconej pozycji.

Fakt, że mala gildia w gvg 10- osób zajmuje śmieciowe prowincje od gildii, które tak jak one nic nie robią - i lądują w top 20 to jej mem i rak tej gry.

Gildie, które faktycznie się naparzają w 10-15 osób vs 20-40 osób często mają mniej sektorów od tych małych. I co są słabsze? nie - silniejsze. Więcej biją, walczą z równymi.
Więcej warta jest sam fakt walki równy z równym niż wchodzenie o 24 zabieranie 8 sektorów i siedzenie i nic nie robienie na mapie gvg, aż się jakaś inna mała gildia obudzi i coś zajmie.
Tak mniejsze gildie nie powinny mieć szans nawiązać walki z dużymi. Tak to powinno wyglądać. Tak działa świat i w grze też tak to powinno wyglądać
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
W mniejszych gildiach zamiast 300 walk zrobisz 200. czy zamiast 1000 - 800.
W mniejszych gildiach gracze potrafią zrobić dużo więcej walk niż w tych największych. Mniejsza konkurencja wewnętrzna ;-)

Może oceniasz te gildie przez pryzmat tego, co robią, kiedy je spotykasz w swojej grupie, a one w innej grupie w nastepnej edycji grają zupełnie inaczej.
U Ciebie najlepsi robią po 5-7 tys. w każdej edycji, a w tych mniejszych, kiedy są w Twojej grupie, to robią po 800-1000 i "odpoczywają", ale co drugą edycję robią po 10-15 tys. albo i więcej, a przy tym poświęcają na to mniej czasu, bo nie muszą na każdy sektor czekać żeby zrobić 10-20 walk :)
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
"Uzależnienie czegokolwiek od ilości graczy, bez możliwości nadrobienia tego czegoś w inny sposób, uprzywilejowuje jedną grupę" Sory to jest gra drużynowa. Im więcej graczy tym większa siła - tak powino być i tak jest. Jeżeli ktoś dobrowolnie decyduje się na bycie małej gildii powinien mieć świadomość, że jest na straconej pozycji.
Oczywista oczywistość. Nie wiem ile razy jeszcze odkryjesz Amerykę, ale może pora pogodzić się z faktem, że wcześniej już ktoś jednak to zrobił.
Wbrew temu, co sugerujesz wyrwanym z kontekstu cytatem, nigdy nie twierdziłam inaczej.
Czym innym są indywidualne możliwości gracza w gildii, a czym innym możliwości gildii (suma możliwości zrzeszonych graczy). Kwestia skarbca również. Po prostu w mniejszej gildii każde z miast musi dostarczać więcej towarów do skarbca (więcej gildyjnych pereł, wyższe ich poziomy, więcej SH czy SL). Warunkiem równych szans jest stały koszt obozu dla każdej gildii, niezależnie od jej liczebności czy siły miast. Koszt przyspieszenia też jest taki sam dla wszystkich i dla wszystkich takie samo źródło pozyskania zasobów: miasta zrzeszone w gildii. Stanowi to podstawę do jej działania.

Fragment zawierający wulgaryzm został usunięty. Proszę dbać o kulturę wypowiedzi.
//Mattias
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
" Uzależnienie czegokolwiek od ilości graczy, bez możliwości nadrobienia tego czegoś w inny sposób, uprzywilejowuje jedną grupę"
Twój cytat.

Własnie te mniejsze gildie nie mają prawa móc nadrobić stratę do silniejszych w ŻADEN sposób. Są mniejsze - więc powinny nie mieć szansy rywalizacji z większymi.
Więc sobie sama zaprzeczasz, że też tak uważasz.

Ale koszt obozu nie jest stały dla każdej gildi? xD Koszt jest stały jedynie co do ilości 3k surka. Odnośnie tego jaki towar i w jakiej proporcji zależy od epok graczy, którzy są w gildii w chwili startu pól, oraz ilości graczy w danej epoce. Np. gildia 50 osób. 49 osób w Ep jedna w postępie.
to 98% kosztów będzie za EP, a 2 % za postęp. Nie mniej jaki towar z epoki i w jakiej ilości jest losowy.

Koszt obozu gildii? byłby stały 50 szafirów lub 25 szafirów/25 diaxów. Koszt jest stały ;)
ograniczam jedynie towar. Który jak sama wskazujesz w małych gildiach muszą być większe wpłaty - tak tu, mniejsze gildie, musiałby więcej bić by to nadrobić ;) Wszystko się zgadza.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Własnie te mniejsze gildie nie mają prawa móc nadrobić stratę do silniejszych w ŻADEN sposób. Są mniejsze - więc powinny nie mieć szansy rywalizacji z większym
Wreszcie wiadomo, o co chodzi i czym ma skutkować ten pomysł. Właśnie o takim zagrożeniu piszę od początku tej, pożal się Boże, dyskusji. Cieszę się , że wreszcie przyznałeś mi rację. :p
Więc sobie sama zaprzeczasz, że też tak uważasz.
Wręcz przeciwnie, nigdy i nigdzie nie napisałam że tak uważam.
:haha:
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jakie zagrożenie? Mnie małe gildie totalnie nie obchodzą i nikogo nie powinny. Ich sytuacja totalnie się nie zmieni. Nic nie robią, czy zrobią 200 czy 400 walk to bez znaczenia. Zajmują i tak miejsca 4-8 w diamencie. Przestancie patrzeć na jednostkowe podejscia graczy, tylko na ilosc podejsc gildii. GPC są dla gildii jako miejsce rywalizacji. TYLKO I WYŁĄCZNIE. Inne myślenie jest myslenie sprzecznym z ideą tej funkcjonalności.

Wpływ tej zmiany jest prosty - duży ma trudniej
mały - marginalny wpływ na gre więc dalej marginalnie będzie działać.

"Oczywista oczywistość. Nie wiem ile razy jeszcze odkryjesz Amerykę, ale może pora pogodzić się z faktem, że wcześniej już ktoś jednak to zrobił." to odpisałas na post, że większy ma móc więcej. bo większy może więcej ;) także przyznałas temu racje, że mały nie ma szans w starciu z dużym.


Jakbym robił zmiane przeciwko małym to bym na samym początku to pisał. Małych to ja ignoruje w tym temacie.
Balans jest pod dużych i tylko ich granie ma znaczenie dla gry (nie że jest bez sensu więc mają nie grać tylko ich wpływ na zasady gry i na wygląd gry jest żaden, nie używają gry nawet w 20%) . Tylko w top objawia się brak balnsu jednostek i tylko topka wykorzystuje wszystkie możliwości gry to maksimum.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
"Sorry to jest gra drużynowa. Im więcej graczy tym większa siła - tak powino być i tak jest."
To czy mniejsza jest na straconej pozycji i na ile, to kwestia jej strategii, zaangażowania i możliwości, ale fakt że ma pod górkę. Tylko w tym zakresie przyznaję Ci rację.
Wszystko, co sobie dopowiedziałeś, to już inna sprawa.
Rozumiem, że Twoja gildia jest najlepsza i najsilniejsza na serwerze i fakt, że nie jesteście top 1 tegoż serwera to tylko wina beznadziejnej konstrukcji gry. Chcesz ją więc napisać od nowa zamiast nauczyć się wykorzystywać jej mechanizmy.
Nigdy nie myślałam, że zacytuję te słowa: prędzej piekło zamarznie. ;)
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W żadnym miejscu nie powiedziałem, że jest najlepsza - bo nie jest. Są 2-3 gildie silniejsze na gpc i 2 gildie silniejsze na gvg.

Po prostu na polach wieje nudą. Trzeba to ożywić. To jest tyle i tylko tyle.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
W mniejszych gildiach gracze potrafią zrobić dużo więcej walk niż w tych największych. Mniejsza konkurencja wewnętrzna ;-)

Może oceniasz te gildie przez pryzmat tego, co robią, kiedy je spotykasz w swojej grupie, a one w innej grupie w nastepnej edycji grają zupełnie inaczej.
U Ciebie najlepsi robią po 5-7 tys. w każdej edycji, a w tych mniejszych, kiedy są w Twojej grupie, to robią po 800-1000 i "odpoczywają", ale co drugą edycję robią po 10-15 tys. albo i więcej, a przy tym poświęcają na to mniej czasu, bo nie muszą na każdy sektor czekać żeby zrobić 10-20 walk :)
True. Sama aktualnie jestem w małej wg oceny Grzesia. I tu standardowo jak nie innych co się wymieniają (często nas do wymiany też biorą te top jak nie ma z kim) to naprawdę standardowo mapa jest ładnie przejmowana przez te gildie co chcą i wychodzi ładnie szachownica bez planowania z każda gildia z mapy. Pierwsi z walczących w standardzie mają po 15 tys walk.
Bo jak zawsze powtarzałam że ważniejsze jest zrobienie 100 walk bez obozów niż 1000 z obozami to nie słuchają.
Ogólnie mam teraz wrażenie jak sobie jestem w tej małej wg oceny gildii. Że naprawdę fajnie się układa dyplomacja, mimo że wcale nie piszemy do siebie potrafimy współpracować bo każdy chce tego samego... Ekhem podbijać sektory ku chwale :shame:
 

Feandil

Wójt
Mnie małe gildie totalnie nie obchodzą i nikogo nie powinny. Ich sytuacja totalnie się nie zmieni. Nic nie robią, czy zrobią 200 czy 400 walk to bez znaczenia. Zajmują i tak miejsca 4-8 w diamencie. Przestancie patrzeć na jednostkowe podejscia graczy, tylko na ilosc podejsc gildii.

Małych to ja ignoruje w tym temacie.
Balans jest pod dużych i tylko ich granie ma znaczenie dla gry (nie że jest bez sensu więc mają nie grać tylko ich wpływ na zasady gry i na wygląd gry jest żaden, nie używają gry nawet w 20%) . Tylko w top objawia się brak balnsu jednostek i tylko topka wykorzystuje wszystkie możliwości gry to maksimum.

Noszz...
Sam jestem w małej gildii. 2-osobowej. Obecnie 87 pozycja w ranku, choć gildia ma trochę ponad rok i aktywni na GPCh jesteśmy... różnie. A w GvG nigdy nie braliśmy udziału. TOPka rzeczywiście odstaje punktowo, ale do powiedzmy pierwszej 20 wcale nie brakuje nam tak dużo. Choć nawet nie wiem, skąd dokładnie się biorą punkty gildyjne, bo nigdy mnie to nie obchodziło xD I takich gildii kilku-kilkunastu osobowych jest maaaasa. Z czego na pewno grubo ponad tysiąc choć raz wzięło udział w walce na Polach Chwały. Ale liczą się oczywiście tylko ci z samej góry, tysiące innych graczy nie mają dla Ciebie znaczenia. Dzięki.
GvG. Rzeczywiście, nie wykorzystuję w 100% możliwości gry, bo ze wszystkich aspektów chyba tylko tam mnie nie ma xD No i Osady trochę odpuściłem, już nie robię jednej po drugiej, tylko jak mi się czasem zachce. A na Polach (w platynie) czasem jakieś spadki z diamentu szaleją i wtedy sobie odpocznę, robiąc kilkaset walk w sezonie, a w innym kilka tysięcy. Pasi mi to, akurat Skarbiec się podreperuje. Ale tacy kompletnie nie liczą się dla Gry!
Oczywiście liczą się tylko gildie. Do tego w diamencie na GPCh i mogące zrobić szachownicę z Twoją. Caaała masa innych aspektów, innych form zabawy i rozwijania miasta - to nieznaczący margines,

GPC są dla gildii jako miejsce rywalizacji. TYLKO I WYŁĄCZNIE. Inne myślenie jest myslenie sprzecznym z ideą tej funkcjonalności.

Zgodzę się, że takie było zapewne założenie. A że wyszła z tego maszynka do robienia pyrków i innych nagród osobistych - to już inna bajka ;D
A skoro ma to być miejsce wyłącznie do rywalizacji, to co Cię boli? Skoro ją wygrywasz "ku chwale gildii", to czym się przejmujesz, że inni mniej aktywni?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
"A skoro ma to być miejsce wyłącznie do rywalizacji, to co Cię boli? Skoro ją wygrywasz "ku chwale gildii", to czym się przejmujesz, że inni mniej aktywni?"
bo jest zbyt nudno. Chce to ożywić. uatrakcyjnić

I nie mówię, ze ogólnie inne gildie są zbędne i bezużyteczne. Tylko w kontekście gpc i rankingu są one marginalne i nie powinny być brane pod uwagę w kontekście zmian gpc.

Ranging zależy tylko od GvG ( niestety) WG coś tam daje
GPC - liczba punktów ligowych pomnożona przez 18
potem dodajemy potencjał z map gvg i pyk mamy ranking.
Czyli gpc ma marginalny wpływ bo nawet totalnie słabe gildie mogą mieć 1000 LP (to jest problem doboru przeciwników i systemu GPC - nie przyspieszania wózków)

W tym temacie oceniam znaczenie i wpływ na gre gildii i graczy TYLKO na gpc. inne granie, zabawa, budowa pereł jest irrelewantna do tego tematu.

To jest tak jak na polach miejsca 1-2 mają znaczenie - kto wygra
a potem bez znaczenia. Ewentualnie 7-8 - ono decyduje o spadku do platyny. Miejsca 2-4 dalej utrzymane 1k pktów w platynie. więc bez róznicy, a żeby być 4 na polach to wystarczy zająć dziennie kilka sektorów wkoło sztabu i tyle roboty. Więc tak - takie gildie nie mają żadnego znaczenia dla pól.

Więc proszę nie wsadzać mi w usta, że mówie, że wszyscy inni są bezużyteczni i się nie liczą przy okazji wskazując na inne tryby gry bo ten wątek dotyczy tylko gpc i oceniam gildie i graczy tylko pod kątem gpc (w tym wątku)

"Zgodzę się, że takie było zapewne założenie. A że wyszła z tego maszynka do robienia pyrków i innych nagród osobistych - to już inna bajka ;D" więc możę trzeba to coraz częsciej mówić i sygnalizować potrzebę zmian?
ja to bym najchętniej wywalił PR z nagród na polach.
 
Do góry