GPC Jak są dobierani przeciwnicy?

Cześć,
Wczoraj pojawił się taki artykuł

Jest tam napisane że dobór gildia w GPC się nie zmienił.
Czy ktoś z was wie jak są dobierane gildie w kolejnej edycji.
Czy można przewidzieć wcześniej na kogo się trafi?
 

Bezio95

Baronet
Nie ma czegoś takiego, jedyne co możesz policzyć to przybliżony koszyk z którego gildie będą dobierane. Jak twoja gildia ma 1000mmr to najprawdopodobniej trafisz na inne gildie mające tyle pkt, dodatkowo może być jakaś jedna mająca np 970-999
 

Busterion

Baronet
Ja mam wrażenie, że to że wynik z ostatniej edycji jest ważny, nawet decydujący w doborze na kolejny sezon - czyli wynik powyżej 1000 z ostatniej edycji jest ukryty ale brany pod uwagę i jest bardzo duża szansa że gildie zajmujące 1-2 miejsca w diamencie trafią na bardzo mocną grupę, gildie 3-4 na średnią (i znowu zajmą 1-2 miejsce) itp.
 

niepokorny76

Szlachcic
Hipotetyczna sytuacja:
Na jednej mapie GPCh spotykają się trzy najmocniejsze gildie na serwerze. Tłuką się ostro a sektory co 4 godziny przechodzą z rąk do rąk.
Na innej mapie spotyka się przeciętna gildia ze słabeuszami. Słabeuszom nie chce się grać więc ta przeciętna zajmuje całą mapę i trzyma ją przez cały okres trwania GPCh nabijając sobie punkty.
Jak myślicie po zakończeniu GPCh która gildia będzie wyżej w rankingu?
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Wasze opinie w tych kwestiach są przez nas zbierane i przekazywane we właściwe ręce. Też osobiście uważam, że po modernizacji Gildyjnych Pól Chwały nieco inaczej powinien wyglądać zarówno proces tworzenia grup rywalizujących w poszczególnych Turniejach Mistrzostw (tak, by o Wygranej Gildii w danych Mistrzostwach jak najobiektywniej można było powiedzieć, że wykazała się największą wydajnością na GPC w trakcie trwania Mistrzostw), jak i klasyfikowanie Gildii w Rankingu (by chociażby Liga, w której zdobyte zostało zwycięstwo, była parametrem branym pod uwagę). Zobaczymy, jakie decyzje podejmą Twórcy Gry. Czekam razem z Wami. ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Hipotetyczna sytuacja:
Na jednej mapie GPCh spotykają się trzy najmocniejsze gildie na serwerze. Tłuką się ostro a sektory co 4 godziny przechodzą z rąk do rąk.
Na innej mapie spotyka się przeciętna gildia ze słabeuszami. Słabeuszom nie chce się grać więc ta przeciętna zajmuje całą mapę i trzyma ją przez cały okres trwania GPCh nabijając sobie punkty.
Jak myślicie po zakończeniu GPCh która gildia będzie wyżej w rankingu?
dlatego w ostatniej sesji powinno być starcie gildii z taką samą liczbą zwycięstw. Rozwiązałoby to problem.
 
Na świecie D mamy 3 gildie które mają 5 zwycięstw potem jest 5 gildii z 3 zwycięstwami, ale z tego dwie gildie śmiechu które ewidentnie grają z lepszymi na spadek prestiżu do 925 punktów w diamencie i potem "biją" z kolejnymi śmiesznymi gildiami z diamentu które nawet mapy nie potrafią zrobić ... ba nawet i sektora nabić . Diament xd. Tutaj musi powstać nowy system ligowy, zamiast tego Inno opiera się na archaicznym systemie starych GPC.
 

Marik

Książę
Wasze opinie w tych kwestiach są przez nas zbierane i przekazywane we właściwe ręce. Też osobiście uważam, że po modernizacji Gildyjnych Pól Chwały nieco inaczej powinien wyglądać zarówno proces tworzenia grup rywalizujących w poszczególnych Turniejach Mistrzostw (tak, by o Wygranej Gildii w danych Mistrzostwach jak najobiektywniej można było powiedzieć, że wykazała się największą wydajnością na GPC w trakcie trwania Mistrzostw), jak i klasyfikowanie Gildii w Rankingu (by chociażby Liga, w której zdobyte zostało zwycięstwo, była parametrem branym pod uwagę). Zobaczymy, jakie decyzje podejmą Twórcy Gry. Czekam razem z Wami.
Zdajesz sobie sprawę że jesteś pierwszą osobą z supportu, która informuje że zdanie graczy jest przekazywanie dalej? Super oby tak dalej ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zdajesz sobie sprawę że jesteś pierwszą osobą z supportu, która informuje że zdanie graczy jest przekazywanie dalej? Super oby tak dalej ;)
o przepraszam bardzo, ale w dziale pomysł Natalia i Zyleta nie raz to pisali. ten gośc jest ostatni który może zapewnić Ci przekazanie informacji w danym kierunku xd prędzej odwrotnym

wielokrotnie rok temu Natalia w moich kontrowersyjnych pomysłach to pisała, a support na każdy otrzymany pomysł jako zgłoszenie mówi by pisać go na forum bo stąd go mogą przekazać dalej.
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
o przepraszam bardzo, ale w dziale pomysł Natalia i Zyleta nie raz to pisali. ten gośc jest ostatni który może zapewnić Ci przekazanie informacji w danym kierunku xd prędzej odwrotnym

wielokrotnie rok temu Natalia w moich kontrowersyjnych pomysłach to pisała, a support na każdy otrzymany pomysł jako zgłoszenie mówi by pisać go na forum bo stąd go mogą przekazać dalej.
Raczej nie mam zwyczaju zapewniać rzeczy, co do których nie mam... pewności. Jeśli napisałem, że zbieramy Wasze opinie w tej sprawie i przekazujemy je dalej to faktycznie musiałem zaobserwować działania naszego zespołu potwierdzające moje słowa. Zresztą w bardzo wielu kwestiach Twórcy Gry proszą o feedback - a my w tym wypadku jesteśmy łącznikiem pomiędzy Wami, a decyzyjnymi osobami. W wypowiedziach moich Kolegów z Teamu w dziale Pomysłów podejrzewam, że mogłeś znaleźć informacje, że nie wszystko kierowane jest dalej, ale pomysły - które mają duże poparcie i są naszym zdaniem godne uwagi - jak najbardziej. A jeśli dodatkowo ze strony jakiegokolwiek członka Zespołu FoE padają w tej kwestii zapewnienia - tym bardziej możecie mieć gwarancję, że informacja poszła dalej.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Raczej nie mam zwyczaju zapewniać rzeczy, co do których nie mam... pewności. Jeśli napisałem, że zbieramy Wasze opinie w tej sprawie i przekazujemy je dalej to faktycznie musiałem zaobserwować działania naszego zespołu potwierdzające moje słowa. Zresztą w bardzo wielu kwestiach Twórcy Gry proszą o feedback - a my w tym wypadku jesteśmy łącznikiem pomiędzy Wami, a decyzyjnymi osobami. W wypowiedziach moich Kolegów z Teamu w dziale Pomysłów podejrzewam, że mogłeś znaleźć informacje, że nie wszystko kierowane jest dalej, ale pomysły - które mają duże poparcie i są naszym zdaniem godne uwagi - jak najbardziej. A jeśli dodatkowo ze strony jakiegokolwiek członka Zespołu FoE padają w tej kwestii zapewnienia - tym bardziej możecie mieć gwarancję, że informacja poszła dalej.
alez to każdy doskonale wie ;)

wskazuję, iż nie jesteś pierwszym członkiem zespołu (bo nie podstaw do takiego pisania na Twój temat (w zasadzie brak jakichkolwiek podstaw do pozytywnego pisania na Twój temat)), który informuje, ze pomysły są przekazywane dalej.
Takie rzeczy wielokrotnie były pisane przez zdecydowanie lepszych i starszych supporterów w osobie Natalii, Izy oraz Żylety.


na pewno to czego brak to informacja kiedy dany pomysł jest przekazywany dalej, bo tego jeszcze nikt nie zdradził. <na pewno wiadomo kiedy pomysł nie jest przekazywany - gdy przewaga negatywów>
 
Ostatnia edycja:

Roman.

Szlachcic zagrodowy
alez to każdy doskonale wie ;)

wskazuję, iż nie jesteś pierwszym członkiem zespołu (bo nie podstaw do takiego pisania na Twój temat (w zasadzie brak jakichkolwiek podstaw do pozytywnego pisania na Twój temat)), który informuje, ze pomysły są przekazywane dalej.
Takie rzeczy wielokrotnie były pisane przez zdecydowanie lepszych i starszych supporterów w osobie Natalii, Izy oraz Żylety.


na pewno to czego brak to informacja kiedy dany pomysł jest przekazywany dalej, bo tego jeszcze nikt nie zdradził. <na pewno wiadomo kiedy pomysł nie jest przekazywany - gdy przewaga negatywów>
Zapomniałeś dodać siedem razy "xD" w swojej wiadomości.

Junior, czy z tobą wszystko jest w porządku? Mierzyleś temperaturę? Naprawdę tak boli Cię przejście Mattiasa z Pro do HT? Ciągle na siłę coś o nim, jakby to Pro dla każdego musiało być właściwą Gildią. A dobrze wiemy, jak jest i nic dziwnego, że nie chciał grać po stronie tych, co grę na botach podpierają, skoro na co dzień w Suppku z nimi walczy. Ale o jakości usług, które gwarantuje Mattias w Supporcie chyba żadnego pojęcia mieć nie powinieneś, bo gra przecież z nami na jednym świecie i zgłoszeń z niego nie rozpatruje. Iza, która wspominasz, też zresztą nie. O co Ci chodzi człowieku? Przestań Matiego i HT ciągle prowokować i daj sobie już siana.

Zauważył, że ludzie narzekają na nowe GPC to zareagował żeby ich uspokoić, że ludzie z obsługi gry to czytają i przekazują dalej. Ktoś to pochwalił i tyle. Naprawdę Ciebie tak to boli? Daj spokój serio Junior...
 
Ostatnia edycja:

Mathieu

Wójt
Ex-Team
wskazuję, iż nie jesteś pierwszym członkiem zespołu (bo nie podstaw do takiego pisania na Twój temat (w zasadzie brak jakichkolwiek podstaw do pozytywnego pisania na Twój temat)), który informuje, ze pomysły są przekazywane dalej.
Takie rzeczy wielokrotnie były pisane przez zdecydowanie lepszych i starszych supporterów w osobie Natalii, Izy oraz Żylety.

Jasne, jak najbardziej się z tym zgadzam. Moja reakcja na wcześniejszy post była taka, jak była ze względu na tę poniższą sugestię:
ten gośc jest ostatni który może zapewnić Ci przekazanie informacji w danym kierunku xd prędzej odwrotnym
A w naszym Teamie nie praktykujemy podziału członków na bardziej lub mniej wiarygodnych i każdego zapewnienia z Zespołu FoE powinny być przez Was odczytywane w ten sam sposób - jako informacja potwierdzona i prawdziwa.

Ale o jakości usług, które gwarantuje Mattias w Supporcie chyba żadnego pojęcia mieć nie powinieneś, bo gra przecież z nami na jednym świecie i zgłoszeń z niego nie rozpatruje.

Racja, nie opiekuję się światem, na którym grasz Ty czy Grzechu Junior, ale być może ocenił moją pracę w Teamie przez pryzmat samego Forum lub na podstawie komentarzy osób trzecich, których zgłoszeniami się zajmowałem. @Grzechu Junior, oczywiście masz prawo do swojej opinii i jak najbardziej możesz się nią dzielić, ale ponownie przypominam, że Forum gry nie jest odpowiednim miejscem do umieszczania takich uwag. Jako że wspieram trupka w moderacji tego działu, uprzejmie pozwolę sobie przypomnieć, że:

7. Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych w grze albo na samym forum. InnoGames prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi, odwołania, podejrzenia i komentarze związane ze sposobem wykonywania swoich zadań przez obsługę gry lub forum powinny być zgłaszane poprzez support, gdzie zostaną skierowane do odpowiednich osób nadzorujących pracę zespołu.

Dlatego równie uprzejmie proszę, aby - gdy urodzi się w Was taka potrzeba - jednak tematy aktywności członków naszego Zespołu były poruszane w rekomendowanym przez Zasady Forum do tego miejscu: systemie Support (podrzucam link, który bezpośrednio Was do niego przekieruje: https://support.innogames.com/connect/ForgeOfEmpires/unknown/pl_PL).

Zauważył, że ludzie narzekają na nowe GPC to zareagował żeby ich uspokoić, że ludzie z obsługi gry to czytają i przekazują dalej.

Dokładnie, taka była moja intencja. Moje zapewnienia dalej podtrzymuję i myślę, że czas powrócić do pierwotnego tematu założonego wątku.

na pewno to czego brak to informacja kiedy dany pomysł jest przekazywany dalej, bo tego jeszcze nikt nie zdradził. <na pewno wiadomo kiedy pomysł nie jest przekazywany - gdy przewaga negatywów>

A odnośnie tej sugestii - na pewno się nad tym zastanowimy, dziękuję w imieniu Zespołu za pomysł.
 

Bożka123

Hrabia
Na H dwie najsilniejsze gildie nie spotkały się. Zadecyduje matematyka. Trzecia pod względem mocy gildia 5x trafiła na te dwie najsilniejsze i zakończy z 1 zwycięstwem.
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Tworzenie grup rywalizujących w Turnieju dalej odbywa się na starych zasadach, tych obowiązujących jeszcze sprzed modernizacji Gildyjnych Pól Chwały. Dlatego też w ostatniej edycji aktualnych Mistrzostw nie musiały się spotkać Gildie zajmujące do tej pory najwyższe miejsca w Rankingu.

Podrzucę Wam może link do postu, w którym szerzej wyjaśniamy, dlaczego póki co nie wprowadziliśmy w algorytmie losowania przeciwników żadnych zmian:

https://forum.pl.forgeofempires.com...-gildyjnych-pol-chwaly-2023.23977/post-253024

Ale jak najbardziej zgadzam się z Wami, że powinno to wyglądać nieco inaczej. Zobaczymy i bądźmy dobrej myśli - może niedługo zostanie przedstawione nam ciekawsze rozwiązanie, satysfakcjonujące większą liczbę Graczy. 8>
 

niepokorny76

Szlachcic
Jakby ktoś nie wiedział jak są dobierane drużyny do GPCh to wyjaśniam:
Na serwerze Jaims cztery razy z rzędu na GPCh spotkały się dwie najsilniejsze drużyny serwera. Czemu? Bo walka między nimi była wyjątkowo zacięta. Mnóstwo diamentów szło na przyspieszenia budynków. I co za tym idzie sporo prawdziwej kasy na zakup diamentów. Dla IG liczą się zyski.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jakby ktoś nie wiedział jak są dobierane drużyny do GPCh to wyjaśniam:
Na serwerze Jaims cztery razy z rzędu na GPCh spotkały się dwie najsilniejsze drużyny serwera. Czemu? Bo walka między nimi była wyjątkowo zacięta. Mnóstwo diamentów szło na przyspieszenia budynków. I co za tym idzie sporo prawdziwej kasy na zakup diamentów. Dla IG liczą się zyski.
taa a na E przez 7 sesji top drużyny się nie widziały...

jest to full losowe aktualnie.
 

Bożka123

Hrabia
Jakby ktoś nie wiedział jak są dobierane drużyny do GPCh to wyjaśniam:
Na serwerze Jaims cztery razy z rzędu na GPCh spotkały się dwie najsilniejsze drużyny serwera. Czemu? Bo walka między nimi była wyjątkowo zacięta. Mnóstwo diamentów szło na przyspieszenia budynków. I co za tym idzie sporo prawdziwej kasy na zakup diamentów. Dla IG liczą się zyski.
Kosmiczna bzdura. Na większości serwerów najsilniejsze gildie w ogóle na siebie nie trafiły i niestety wygląda na to, że nic się w losowaniu nie zmieniło.
 
Do góry