[Jednostki] Żółwiowa Wieżyczka - moździerz

Czy umożliwić atak na puste pole, by moździerz ranił jednostki niedostępne do ataku bezpośredniego?

  • Tak, to przecież oczywista strategia walki

    Głosy: 3 42,9%
  • Nie, Żółw stałby się zbyt mocny

    Głosy: 4 57,1%
  • Nie walczę Żółwiem nie ma to dla mnie znaczenia

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    7

bartekmod

Książę
Podczas walki naszła mnie refleksja, że wykorzystanie umiejętności moździerza jest przez grę nielogicznie ograniczone

Jeżeli zadaję cios jednostce, to te "odpryski" trafiają na wszystkie jednostki do dwóch pul od centrum uderzenia i ranią (chociaż tylko 50%, ale ranią)
Znalazłem 3 przypadki, w których moździerza wykorzystać nie mogę:
- jednostka przeciwnika znajduje się jedno lub dwa pola poza zasięgiem Żółwia, oczywistym jest że zaatakuję w takim przypadku to pole obok, by zadać chociaż 50% obrażeń "odpryskami"
- jednostka przeciwnika jest ukryta, wydałbym rozkaz ataku pola obok, by zadać cios moździerzowy
- jednostka jest latająca i nie mogę jej zaatakować, tak samo zaatakowałbym pole obok

Będąc na polu bitwy i mając takie możliwości, umiejętności armii do dyspozycji, przeprowadzenie ataku pośredniego w powyższych 3 sytuacjach - atak w puste pole byłby dla mnie oczywisty, ale z niezrozumiałych przyczyn zrobić tego nie mogę
 

HuanMing

Książę
Pomysł logiczny i rozsądny, obawiam się jednak, że gdyby taka zmiana nastąpiła, szybko by ktoś tą żółwiową wieżyczkę potraktował balansem. Żółw i tak się wybija pozytywnie na tle ostatnich potworków militarnych, zostawiłabym go takim jaki jest. Z tego też powodu jestem na nie.

P.S. Ale jak się balans dorwie do żółwia to na pewno zmienię zdanie ;)
 
Do góry