Zmiany w Perłach Architektury - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser7261

Guest
Czy te zmiany będą działać ogólnie, czy jedynie w walkach GvG? To znaczy, czy na kontynencie pozostanie mi bonus 5% z poziomu Perły, czy także zostanie zmieniony na 3%?
I jeśli zostanie zmieniony wszędzie na 3%, to czy w niektórych prowincjach też zostanie zmniejszony procent armii?
 

DeletedUser9456

Guest
A ja dalej chcę bonus do siły ataku dla broniącego się gracza a nie mającego gildii. Ale to nie wykonalne czyli krótko mówiąc.

Chcesz być bezpieczny? Szukaj na siłę gildii.
 

DeletedUser3

Guest
Okej, okej. Widzę niezrozumienie. Przerobiłem trochę ogłoszenie, by było bardziej jasne.

@roba 55
Zmiany wchodzą wszędzie, nie tylko na mapie GvG.

@Desolator
Właśnie taki bonus wchodzi. Nie musisz mieć w tym celu gildii.
 

DeletedUser6174

Guest
Czyli teraz każdy z wymaksowanymi perłami będzie miał miał 90% bonusu podczas ataku i 60% podczas obrony miasta, oraz bonus wyłącznie obronny z klasztoru i wież sygnałowych?
 

DeletedUser

Guest
Tak sobie "troszkę pobazgrałem nieprofesjonalnie cyferkowo" ;) i...
coś mi wychodzi, że w "normalnych" walkach w sąsiedztwie nastąpią dramatyczne zmiany jakościowe :)
Czy automat (ze strony agresora) będzie niósł spore straty?
Chyba walka "ręczna" dostąpi swoistej nobilitacji... tak mi wygląda :)
 

bartekmod

Książę
właściwie współczynnik atak/obrona nie ulegnie zmianie licząc Perły, posiadanie klasztorów i wież sygnałowych będzie troszkę bardziej opłacalne
dobre pytanie roba55 zadał, jak to będzie z bonusem niektórych armii na mapie?
 

DeletedUser7112

Guest
Brawo:-)
bedzie wesoło;-) cieszą mnie te zmiany okrutnie;-)
 

DeletedUser9456

Guest
Bryfft mam nadzieje że tak będzie.

Swoją drogą. jeśli wbije Zeusa teraz na 10 poziom bo dużo nie brakuje. To bonusy z niego zostaną znerfione mocno?
 

DeletedUser3

Guest
No więc tak:

- Początkowo oba typy Pereł miały dodawać bonus do puli wsparcia gildii.
- Dodatkowo ofensywne Perły mogą być w pełni użytkowane na mapie GvG do atakowania sektorów.
- Ale defensywne Perły nie mogą być używane w GvG.
- W ten sposób ofensywne Perły stawałyby się jeszcze bardziej użyteczne niż defensywne.
- By zachować proporcje, musielibyśmy polepszyć wartości w Perłach defensywnych.
- To nieco polepszyłoby je w porównaniu z Perłami ofensywnymi.
- Ale, gdyby gracz z Perłami ofensywnymi nie chciał brać udziału w GvG (co jest w pełni opcjonalne), w pewien sposób traciłby część funkcjonalności swoich Pereł (bo defensywne zostałyby ulepszone, a ofensywne nie), co stawiałoby go nagle w pogorszonej pozycji wobec graczy posiadających defensywne Perły.

- Tak więc aby uniknąć zbyt dużego zachwiania proporcji w PvP, jednak nie będziemy używać bonusu do puli wsparcia gildii z Pereł ofensywnych, w ten sposób dając zarówno Perłom ofensywnym jak i defensywnym unikalny bonus i utrzymując w ten sposób proporcje. Unikamy dzięki temu sztucznego zwiększenia statystyk Pereł defensywnych.
 

DeletedUser7112

Guest
a dlaczego nie móc stawiać Pereł w zdobytych prowincjach na mapie GvG? Praca zbiorowa Gildyjna.
zalatwiłoby to: duble planów:-)
Militarne: bonus do obrony danej prowincji należącej do Gildii oraz ewentualny mały bonusik do ataku/obrony dla członków gildii w PvP i PvE..../np 0,5% +1% na poziom każdej militarnej z każdej prowincji w jakiej jest perła/
Towarowe/Bonusowe: niewielki %...10-15% wartości młotków/złota tak jak wyżej...;-)
 

DeletedUser775

Guest
Wygląda na to, że w perłach ofensywnych bonus zostanie zmniejszony o 2% na każdy poziom, a w defensywnych o 7% na każdy poziom. Za to perły obronne dostaja dodatkowo bonus do ataku.
Mniejsze bonusy oznaczają większe straty w walkach, co nie ucieszy posiadaczy Alcatraz.
Przyszłe bonusy z walk GvG będą po to, żeby dążyć do tych bonusów które obecnie mamy.
To tak jakby dać komuś podwyżkę, a miesiąc wcześniej zmniejszyć pensję o połowę, czyli duża zmiana a efekt mierny.
 

DeletedUser7112

Guest
na przyszłość..wersja rozwojowa..to nie jest wielka zmiana wbrew pozorom....:-)

Bryft...a wyobrażasz sobie ową ciszę odnośnie n-tych planów Pereł? ;-)
 

DeletedUser9517

Guest
Zobaczymy jak to bedzie wygladac z graczami, ktorzy posiadaj mnostwo wiezyczek obronnych :) wydaje mi sie, ze tacy gracze beda w uprzywilejowanej sytuacji. Co z tego, ze w ataku i obronie ktos bedzie mial 90% jak w obronie bedzie 60% w ataku i 200% w obronie :)

Ale z drugiej strony ta sytuacja bedzie miala miejsce tylko w walkach z sasiadami, wiec przynajmniej tyle ;)
 

DeletedUser6174

Guest
Zobaczymy jak to bedzie wygladac z graczami, ktorzy posiadaj mnostwo wiezyczek obronnych :) wydaje mi sie, ze tacy gracze beda w uprzywilejowanej sytuacji. Co z tego, ze w ataku i obronie ktos bedzie mial 90% jak w obronie bedzie 60% w ataku i 200% w obronie :)
No wiesz, chyba właśnie po to je kupowali ;) Gracze którzy mają 150% do ataku też są w uprzywilejowanej sytuacji w stosunku do tych którzy go nie mają. Taka jest naturalna kolej rzeczy, ktoś w coś inwestuje to potem ma z tego korzyści.
 

DeletedUser9285

Guest
Szczerze mówiąc również nie rozumiem tekstu Bryffta. Mógłby ktoś to jakoś inaczej wytłumaczyć?
 

DeletedUser5869

Guest
Bardzo nieprzyjemne jest to, że bonus militarny zmaleje o 2/5 i ze 150% zrobi się 90... Znowu jest tak, że ktoś inwestuje nie wiadomo ile w perełkę i mu nagle przekabacają i traci na tym :/ Przez "znowu" mam na myśli Zamek z Deal. Może i w PvP będzie to jakoś tam niby proporcjonalne, ale co z mapką? Rozumiem, że rozszerzenia nie są obowiązkowe, ale np. przemysłówka ma 120% w prowincji i trzeba będzie jak koń pod górę kombinować, by wygrać.
Poza tym, jak już ktoś wyżej zauważył, jak ktoś ma wieżyczek od cholery to jest na uprzywilejowanej pozycji. Obrony w cholerę a agresorzy osłabieni.

Jakby co, ja jestem graczem pokojowym - walczę tylko na mapie, więc przez agresorów nie mam na myśli siebie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
nie podoba mi sie zmiana z bonusem 3 % w perlach ofensywnych , straty bede mial ogromne w walkach :( no ale zobaczymy.
 

DeletedUser9557

Guest
nie podoba mi się to za duża zmiana, będzie mało walk na równym poziomie graczy a mnóstwo bunkrownictwa - jechać będą tylko diamenciarze z wyżyłowaną technologią, a niektóre mapy będą arcytrudne.
 

DeletedUser

Guest
nie podoba mi się to za duża zmiana, będzie mało walk na równym poziomie graczy a mnóstwo bunkrownictwa - jechać będą tylko diamenciarze z wyżyłowaną technologią, a niektóre mapy będą arcytrudne.

swietnie to ujales.
 

DeletedUser3

Guest
nie podoba mi się to za duża zmiana, będzie mało walk na równym poziomie graczy a mnóstwo bunkrownictwa - jechać będą tylko diamenciarze z wyżyłowaną technologią, a niektóre mapy będą arcytrudne.

Przeciwnie. Balans w PvP zostaje stosunkowo równy. Proszę o przeczytanie ze zrozumieniem ;).
Alternatywą było podrasowanie współczynnika obrony w Perłach defensywnych. Wtedy faktycznie byłaby to znacząca zmiana.
 

kirrax22

Szlachcic zagrodowy
a dlaczego nie móc stawiać Pereł w zdobytych prowincjach na mapie GvG? Praca zbiorowa Gildyjna.
zalatwiłoby to: duble planów:-)
Militarne: bonus do obrony danej prowincji należącej do Gildii oraz ewentualny mały bonusik do ataku/obrony dla członków gildii w PvP i PvE..../np 0,5% +1% na poziom każdej militarnej z każdej prowincji w jakiej jest perła/
Towarowe/Bonusowe: niewielki %...10-15% wartości młotków/złota tak jak wyżej...;-)

jakie dublowanie :D jakby tak zrobili to porazka gwarantowana dla niektorych gildii/graczy w tej chwili jestem w stanie postawic z 5 castle del monte tyle samo zamkow z deal a reszta perel to od 1 do 6 wiec lepiej zeby tak nie robili D:
 

DeletedUser5421

Guest
Moje wyliczenie.
Powiedzmy że walczy 2 graczy ze wszystkimi perłami po staremu i teraz(BEZ WIEŻ!!!) .Walka 1j (100/100 [atak/obrona]) vs 1j (100/100)
Postaremu

250/250 vs 100/300 . Czyli Agresor atakuje z siła 0,8(3):1 a drugi obrońca 0,4:1

Po nowemu

190/190 vs 160/160 Czyli Agresor atakuje z siła 1,1875:1 a drugi obrońca ~0,842105:1

Czyli tu i tu Agresor ma troche ponad 2 większą siłe.

- - - Zaktualizowano - - -

jakie dublowanie :D jakby tak zrobili to porazka gwarantowana dla niektorych gildii/graczy w tej chwili jestem w stanie postawic z 5 castle del monte tyle samo zamkow z deal a reszta perel to od 1 do 6 wiec lepiej zeby tak nie robili D:

Zwłaszcza jak w gildii ok. 70 osób x 24 pkt (plus perłY) = 1776pkt/dzień.

To w 2-4 dni perłe na 10 walną hehe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry