Zmiany w pakietach Diamentów - komentarze

DeletedUser20369

Guest
Jak dla mnie te Ceny za te Diamenty to jest jakaś PORAŻKA !! To ma być TANIE ??
To Jest DRAMAT ! Jak wyzyskują kasę z Gry ! Diamenty powinny być o'wiele tańsze !
Diamentów więcej powinno być rozdawanych w czasie Gry np w wyprawach bo jak na razie dostajesz bezużyteczne przedmioty które są zbierane i nic z nimi nie można zrobić np Albo powinna być Perła która daje Diamenty ! Powinna być wymiana Diamentów na targi pomiędzy uczestnikami za np zasoby ! Bo nie wszystkich stać na Diamenty !

Też uważam, że więcej rzeczy powinno być za darmo. Jestem nawet zwolennikiem tego, żeby ludzie - ot po prostu dlatego, że sobie żyją - dostawali co mies. co najmniej 3-4 tys. zł/mies. a jak ktoś chce więcej, to niech sobie idzie do pracy zarobić (z tym, że jeśli miałby zarobić za dużo, to powinni takiego łajdaka-bogacza opodatkować - co najmniej 95% podatkiem).

Problem jednak w tym, że sprawiedliwy ustrój to melodia przyszłości, a ludzkość nie będzie szczęśliwa dopóki nie dojdę do władzy absolutnej. Więc możemy sobie pomarzyć...

Póki co nie jest w interesie firmy, żeby rozdawać diaxy na lewo i prawo, bo to w grze specjalny rodzaj waluty. Ich polityka jest więc siłą rzeczy taka, żeby ludzie co jakiś czas to dokupowali. Sam kilka razy wydałem realne pieniądze na diaxy, gdy chciałem dokupić rozsz. terenu bądź przyspieszyć budowę perły i zdobyć brakujące plany. W FoE fajne jest jednak to, że tak naprawdę wszystko osiągnąć można bez diamentów, choć oczywiście wolniej.

A perły dające diaxy są - chociażby Zamek Himeji, aczkolwiek przyznać trzeba, że tych diamentów wiele z niego nie wpada. Zbudowałem ZH jeszcze na początku lutego, zaraz po tym jak weszła ta perła, szybko podniosłem na 10 poz. lecz nie zauważyłem jakiegoś nagłego przyrostu diaxów.
 
Racja, wiadomo że utrzymanie serwerów i programistów kosztuje, więc jakoś firma musi się utrzymywać, na to nie ma bata, albo będą zarabiać, albo gry nie będzie, ale..... jest takie jedno przysłowie: "Im mocniej dłoń zaciśniesz, tym mniej Ci w dłoniach zostanie"
Grywałem w wiele gier, i wielu grach tak się zaczynał początek końca. Oby to nie był ten początek końca FoE
 

DeletedUser20369

Guest
Racja, wiadomo że utrzymanie serwerów i programistów kosztuje, więc jakoś firma musi się utrzymywać, na to nie ma bata, albo będą zarabiać, albo gry nie będzie, ale..... jest takie jedno przysłowie: "Im mocniej dłoń zaciśniesz, tym mniej Ci w dłoniach zostanie"
Grywałem w wiele gier, i wielu grach tak się zaczynał początek końca. Oby to nie był ten początek końca FoE

Oby nie zwinęli FoE, bo fajnie, jeśli w życiu cokolwiek trwa. Myślę, że dla wielu osób ta gra stała się już ważną częścią życia.

Kiedy kilka lat temu zaczynałem swoją przygodę z FoE, to czyniłem to bez większego sentymentu. Z czasem jednak miasto się rozrastało, więc człowiek się przyzwyczaił. Tym bardziej, że wpakowało się w to także nieco realnej kasy - to tak a propos kupowania diaxów.

Z czasem interakcje w tej grze dosłownie przenikały się z moim życiem osobistym, a w ostatnich miesiącach, kiedy wpadłem przez kogoś w depresję, myśli od zmartwień choć na kilka sekund mogę oderwać patrząc na gierkę.

Gdyby kiedyś FoE tak po prostu zwinęło interes, to trzeba byłoby się chyba pociąć. Myślicie, że wchodzi w rachubę coś takiego, że kiedyś po prostu zamkną grę?
 

DeletedUser20369

Guest
Napewno taki dzień w końcu nadejdzie. Nic niw trwa wiecznie. Ale miejmy nedzieję, że FoE będzie jednak z nami jak najdłużej.

Też mam nadzieję, że FoE będzie cieszyło nas jak najdłużej. Weźmy też pod uwagę, że wiele osób zainwestowało w grę realne pieniądze, przez co nie wyobrażam sobie sytuacji, że nagle następuje koniec interesu, bo co wówczas z tymi ludźmi?

Z drugiej jednak strony przyjdzie kiedyś pewnie taki moment, że w grze zostanie tak mało użytkowników, iż po prostu wydawcy nie będzie się opłacało w to bawić. Ale też od twórców gry zależy, czy utrzymają wysoki poziom zainteresowania FoE.

Gra ma ponadto komponent społeczny i pamiętajmy, że przynajmniej część graczy zostaje w niej dla towarzystwa. Nie wiem, czy można tu podawać linki (jeśli to jakiś kłopot, to proszę usunąć), ale w dużej mierze to właśnie dość długi pobyt na FoE skłonił mnie do napisania tego artykułu:

https://kierunki.info.pl/marcin-murzyn-immersyjnosc-w-swietle-filozofii/

Zjawisko immersji, czyli pochłaniania użytkownika przez świat wirtualny, to dziś coś niezwykle powszechnego. Myślę, że w przypadku FoE jest to szczególnie widoczne. Ludzie przywiązują się do swoich miast, bo wkładają w nie sporo pracy i serca.
 

DeletedUser21903

Guest
Witam, mam (być może) lajkoniczne pytanie. Co się stało z pakietami startowymi jak sie tworzyło nowy świat, zawsze się tam pokazywały a teraz juz ich nie ma....
 
Do góry