[Inne] Zmiany terenu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12592
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba wam się ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 20 83,3%
  • Nie

    Głosy: 4 16,7%

  • W sumie głosujących
    24

DeletedUser12592

Guest
Moim pomysłem jest zmiana wyglądu terenu otaczającego nasze miasto. Polegało by to na tym, że teren ten zmieniałby się w zależności od pór roku i może eventów. Mogła by być opcja włączenia/wyłączenia w ustawieniach dla tych co chcą lub nie.
 

DeletedUser12062

Guest
To pozwolę sobie napisać tak:
- jestem na tak - pamiętam jak w farmeramie na haloween albo Boże Narodzenie wszystko zmieniało wystrój i tworzył się niesamowity nastrój. To było strasznie miłe zaskoczenie.
- jestem na nie - bo zaraz usłyszę, że przez to gra zamula.........
 

DeletedUser13910

Guest
Mi pomysł się bardzo podoba. Można jeszcze dodać noc :) Jednak może to sprawić że dla wielu osób gra będzie nie możliwa przez mulenie spotęgowane tą zmianą :C
 

DeletedUser14352

Guest
Mi tam wystarcza ledwo dzialajacy czat i gvg ;)dodatkowych rzeczy co mula nie trzeba
 

Auksacer

Wicehrabia
Pomysł dobry, a Ci co odrzucili go przez ryzyko obciążenia gry, to nie przemyśleli do końca jak można by to rozwiązać.

Po pierwsze. Zapewne większość z Was wyobraża sobie że dojdą jakieś nowe animacje (śniegu, deszczu itp.), ale przecież to nie jest absolutnie konieczne. Wystarczy tylko zmienić kolor terenu z zielonego na biały w zimie i brązowo-żółty (liście) na jesień. Nie doszłyby żadne nowe animacje, żadne nowe elementy, nic. Wystarczy tylko kolor zmienić i nie powinno to w ogóle wpłynąć na wydajność gry.

Po drugie. Zmiany pory roku czy dnia nie odbywałyby się w czasie rzeczywistym, a tylko przy zalogowaniu (jak Strach na wróble zmienia swój wygląd przy logowaniu). Wtedy gra nie wymagałaby rzeczywistych (w tle) aktualizacji pory dnia i pór roku, a wszystko wczytywałaby przy logowaniu - przecież teraz też musi wczytać ten teren prawda? Co za różnica czy wczyta zieloną trawę, białą, żółtą, brązową itp.

Zmiana pory dnia mogłaby być bardziej skomplikowana, bo to wiązałoby się z dodaniem oświetlenia do gry, które już może wpłynąć na wydajność gry. Jednak zmiana pory roku wydaje mi się jak najbardziej realna i możliwa do zrealizowania w taki sposób aby nie powodowała większego obciążenia naszych komputerów.
 

DeletedUser9841

Guest
Zgadzam się z odpowiedzią Auksacer. Zmiany pory roku nie powinny wpłynąć na wydajność.
W sumie jestem za. Zawsze można przecież w ustawieniach gry włączyć/wyłączyć dany efekt.

Zmiana w zależności od pory dnia była by też fajna, ale to już by się musiało raczej płynnie zmieniać.
BTW a jak by jeszcze połączyć to z serwisem takim jak np accuweather to zamiast patrzyć za okno jak a pogoda logujesz się na foe :) (tak tak wiem że nierealne ale fajnie by było )
 

DeletedUser15092

Guest
Jestem jak najbardziej za, jeszcze fajnie by wyglądał śnieg, czy noc podczas bitwy :)
Oczywiście też jestem za opcją wyłączenia tego dla tych słabszych kompów, chociaż u mnie gra śmiga :)
 

HuanMing

Książę
Fajny pomysl :)
Co do potencjalnego spowalniania, etc., mysle ze czesc powyzszych komentarzy pokazuje ze wcale tak nie musi byc. Oczywiscie myslenie o wprowadzeniu takiego upiekszenia powinno zaczekac w kolejce za bardziej wyczekiwanymi i koniecznymi poprawkami.
 

DeletedUser7795

Guest
Mi pomysł się bardzo podoba. Można jeszcze dodać noc :) Jednak może to sprawić że dla wielu osób gra będzie nie możliwa przez mulenie spotęgowane tą zmianą :C

Nie, Nie, Nie, Nie, Nie chcę kolejnych pierdół, które spowolnią działanie gry jeszcze bardziej.
 

Mikekun

Książę
Pomysł jest fajny, warto zawsze go zrealizować aby móc być mile zaskoczony. Choć tylko wtedy ta realizacja mogłaby zostać zrobiona jak gra faktycznie by lepiej działa, a nie koniecznie w aktualnym roku.
 

DeletedUser15570

Guest
Sam miałem coś podobnego proponować, z tym że od trochę innej strony, mianowicie zmianę tła na zasadzie biomów, i tu mam na myśli np:
Biom arktyczny, zimowy, wiadomo biało pięknie, może parę płatków śniegu w bonusie ;)
Pustynia, dużo ludzi ma sporą ilość budynków przypominających tamte rejony, zamiast drzew dodać pare kaktusów, zamiast ptaka dać sępa, zamiast skał wydmy i pustynia jak ta la la.
Dżungla - większa ilość drzew, otoczone nimi miasto, małpki bujające się na lianach i te sprawy.

Takich biomów można by dodać jeszcze sporo, nawet przykładowo wyspa na oceanie z plażą dookoła miasta, z możliwością przełączania między nimi, wprowadziło by to dużo większą różnorodność między miastami graczy.
 
Do góry