Zmiany balansu - po cichu

Status
Zamknięty.

Enkidu

Rycerz
Widzę, że wielu zmian w ogłoszeniach nie daliście. A co zauważyłem?:
  1. W Wyprawach zmieniły się miksy jednostek - tylko największe koksy nie narzekają na przebalansowanie siły. To, co leciałem wojskiem - teraz muszę negocjować albo "bić z łapy" (trudno, podbiję atak na eventówkach).
  2. Przede wszystkim jednak 100PR ze złotego reliktu nie widziałem. Same medale i towar - usunęliście z listy po cichu tę nagrodę? Miło. Po wprowadzeniu Himeji 100PR występowało rzadziej, teraz nie ma go chyba wcale.
  3. Jedna z marsjańskich jednostek została mocno osłabiona, daje się ją pokonać przemysłem. Za to ocean jest nie do przejścia bez minimum EP. Ciekawe.
 

jussoko

Szlachcic zagrodowy
Pragnę uspokoić świątynia w dalszym ciągu daje Pr. W środę wypadlo mi 100 Pr, 20 Pr i 20 Pr. Więc czysty przypadek, że nie dostałeś. Mam świątynie chyba na 8 czy 9 poziomie.
 

Enkidu

Rycerz
No 100PR z całej gildii miały dwie osoby w tych wyprawach, gdzie przed ZH średnio miałem sam 200PR ze złotych. Czyli dystrybucja się musiała zmienić. Srebra jeszcze wypadają, to fakt - ale chłam z wysokich reliktów aż boli.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
potwierdzam 100 PRów dalej wypada, w tym tygodniu 3x100 wpadło, tylko niestety trzeba podnieść trochę wyżej niż 10lvl SR, żeby lepiej sypało, bo na drugim świecie też dawno nie widziałem 100 PRów, ale tam mam nisko SR
Bardziej wydaje mi się, że w ZH coś namieszali, bo jakoś na początku częściej wypadało 200 PRów, a teraz mimo w miarę wysokiego poziomu trafić 200 PRów naprawdę jest cięzko
 

Fifi2013

Rycerz
Gram w grę kilka ładnych lat i to widać jak po wprowadzeniu czegoś nowego do gry daje same ładne profity a z kolejnymi aktualizacjami gry profity są coraz słabsze.
Bank nasion - średnio raz w tygodniu 50 diax wpadało teraz to już dawno nie widziałem
Studnia życzeń podobnie
Nawet kraken gdzie mam 98% szans na bonus mam walki gdzie jednostka nie jest zjadana :)
ZH tak samo - teraz na pocieszenie daje 10 PR lub 50 towarów, a gdzie te 100 PR co wcześniej ładnie wpadało
Wyprawy - 4 poziom to 99% zdobywanych nagród 50/50 diax/medale to własnie medale
można tak dużo wymieniać
 

DeletedUser21929

Guest
potwierdzam 100 PRów dalej wypada, w tym tygodniu 3x100 wpadło, tylko niestety trzeba podnieść trochę wyżej niż 10lvl SR, żeby lepiej sypało, bo na drugim świecie też dawno nie widziałem 100 PRów, ale tam mam nisko SR
Bardziej wydaje mi się, że w ZH coś namieszali, bo jakoś na początku częściej wypadało 200 PRów, a teraz mimo w miarę wysokiego poziomu trafić 200 PRów naprawdę jest cięzko
Zgodze sie z toba SR ,raz lepiej a raz gorzej za to ZH,musialo miec cos namieszane.I widac nieudolnie bo albo leci 10pr albo 50 towarow.
 

chemik12

Wicehrabia
Potwierdzam. Jeśli już coś dostane to tylko surkę. 10 pr to ja rzadko widzę, a 50 pr czy 200 pr to już nie pamiętam kiedy miałem ostatnio...Fakt, ZH mam na niskim poziomie (w tej chwili tylko 6 lvl) ale jak go postawiłem to miałem PR zdecydowanie częściej.
 

DeletedUser7795

Guest
100 PR z wypraw dostałem kilka dni temu ale trzeba przyznać, że wypadają od święta albo i rzadziej.
 

DeletedUser20898

Guest
Gram w grę kilka ładnych lat i to widać jak po wprowadzeniu czegoś nowego do gry daje same ładne profity a z kolejnymi aktualizacjami gry profity są coraz słabsze.
Bank nasion - średnio raz w tygodniu 50 diax wpadało teraz to już dawno nie widziałem
Studnia życzeń podobnie
Nawet kraken gdzie mam 98% szans na bonus mam walki gdzie jednostka nie jest zjadana :)
ZH tak samo - teraz na pocieszenie daje 10 PR lub 50 towarów, a gdzie te 100 PR co wcześniej ładnie wpadało
Wyprawy - 4 poziom to 99% zdobywanych nagród 50/50 diax/medale to własnie medale
można tak dużo wymieniać

Ostatnio z ZH wypadło mi 2x 200 PR podczas jednego zbioru. Co do diaxów nie narzekam, ponieważ no czasami są wyprawy gdzie miernie pójdzie, ale ostatnio na chillu 400 - 500 diaxów gdzieś na oko wyłapałem podczas jednej wyprawy, z czego ponad połowa z 4 lvl WG.
 

DeletedUser15227

Guest
Wielu graczy zauważyło te ciche zmiany ale team rżnie głupa. Nie wypowiada się i nic nie wie...

Wielu ludzi wierzy, że ziemia jest płaska a szczepionki powodują autyzm.

Znowu temat dotyczący rachunku prawdopodobieństwa do którego dorabiamy jest spisek Teamu. Jakby im zależało żeby jeden z drugim dostali 100 pr mniej :D

Ps. Ja ostatnio dostałem 3x200 z jednego zbioru ZH. Takie coś jest mało prawdopodobne ale się zdarza podobniej jak otrzymanie tylko łotrów lub 10 pr.
 

DeletedUser21955

Guest
Ciągnę dalej ten temat. Jestem statystykiem i matematykiem. Prowadzę badania nad ZH. Poświęcam czas i zbieram szeregi czasowe z nagród . Zgodnie z Cetralnym Twierdzeniem Granicznym już przy n=30 powinien rozkład empiryczny mocno zbiegać do tereotycznego = niestety tak się nie dzieje. Zgodnie z moimi wyliczeniami na wartość oczekiwaną ZH powinno być lepsze niż PC , niestety to co wypada w rzeczywistości w ZH ( a prowadzę badania na 3 różnych poziomach ZH u 3 innych użhtkowników) nijak się ma do tego co podawane jest na stronie.
 

chemik12

Wicehrabia
ZH mam od połowy kwietnia - diamety mają 1% - do dnia dzisiejszego wypadły dosłownie jeden raz. Lecimy dalej: 200 PR to 5% - do dziś tylko 5 razy.
Surka 250 szt. to 3% - 19 razy. Surka 500 szt to 1 % - 5 razy. Tak to wygląda u mnie. Akurat te nagrody mam u siebie zaznaczone bez dat. Odnoszę wrażenie że dużo częściej mam surkę niż PR - jedyna uwaga to ZH mam na bardzo niskim poziomie. I teraz pytanie do wróżbity - jak podniosę poziom to będzie częściej wpadać PR? Bo mam wrażenie że i owszem, ale raczej prędzej surka lub łotry niż PR
 
Status
Zamknięty.
Do góry