[Inne] Zmiana wyglądu ikonek skończonej produkcji monet oraz zaopatrzenia.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13723
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz zmiany wyglądu ikonek skończonej produkcji


  • W sumie głosujących
    16
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser13723

Guest
Witam wszystkich
proponuję zmianę koloru ikonek ukończonej produkcji monet oraz zaopatrzenia w tej chwili są to słabo widoczne szare skrzyneczki zlewające się z otoczeniem.
Proponuję zmianę na jakiś jaskrawy kolor oraz dodanie animacji w postaci mrugania lub czegoś innego co będzie bardziej widoczne.Opcja która jest w tej chwili bardzo męczy wzrok i jest słabo widoczna na słabszym sprzęcie a w szczególności na urządzeniach mobilnych.
Pozdrawiam.
(Pamiętajcie że głosując na NIE pozbawiacie osoby z zaburzeniami wzroku możliwości komfortowej gry)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8996

Guest
No nie wiem, nigdy mi to nie przeszkadzało :p
A po za tym jak dodasz jeszcze bardziej skomplikowaną animacje, to na tym słabszym sprzęcie będzie Ci się ścinać jeszcze bardziej niż teraz.

Dodaj ankietę.
 

DeletedUser4257

Guest
Jestem na nie, nie chcę żeby nad moim miastem latały jaskrawe ikonki, mnie to by bardzo rozpraszało.
Dodaj ankietę, bo temat wykasują.
 

DeletedUser7261

Guest
Obojętne mi to, ja nie mam problemów ze zlokalizowaniem "skrzyneczek"
 

DeletedUser625

Guest
Same skrzyneczki są dobrze widoczne, bo zazwyczaj jest ich w mieście bardzo dużo (w moim przypadku są zazwyczaj złote bo mi motywują). :) Gorzej jest już z gwiazdkami podczas motywacji. Od postepowej epoki jest to nie mały kłopot, bo jak ktoś ma prawie całe miasto już zmotywowane i zostało kilka budynków to znaleźć te nie ruszone graniczy z cudem. :)
 

DeletedUser13723

Guest
Zawsze można zrobić opcję włącz/wyłącz tak jak jest z animacjami.
(dzięki za podpowiedz co do ankiety)
 

HuanMing

Książę
A mnie sie czasem zdarza "zgubic" skrzyneczke, i szukam i szukam.... Wiec jestem za. Bardziej widoczny kolor moglby pomoc.
 

Mikekun

Książę
Według mnie mało przydatna opcja. Tak jak jest jest dobrze zrobione, złote skrzyneczki jak ktoś dany budynek zmotywuje, natomiast szare przy braku motywacji. Natomiast czerwone jeśli został zmotywowana ozdoba typu 1x1 :)

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser5506

Guest
Według mnie mało przydatna opcja. Tak jak jest jest dobrze zrobione, złote skrzyneczki jak ktoś dany budynek zmotywuje, natomiast szare przy braku motywacji. Natomiast czerwone jeśli został zmotywowana ozdoba typu 1x1 :)

pozdrawiam Mikekun

Nie rozumiem... ;/ co czerwone i jaka ozdoba 1x1?
 

DeletedUser

Guest
Także czasem zdarza mi się zagubić jakąś skrzynke ale wystarczy poszukać i po problemie. Mało znacząca zmiana zatem jestem na NIE.
 

DeletedUser13723

Guest
No cóż obniżenie krawężnika o 10 cm przy przejściu dla pieszych to dla sprawnych też mało znacząca sprawa ale dla nie których 10cm to próg nie do pokonania no ale cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
(dziwi mnie tylko dlaczego suporter jest tak mało wrażliwy na te tematy przecież macie pomagać w udoskonaleniu gry i żeby grało się wszystkim jak najlepiej.)
 

kasia2389

Arcyksiążę
(dziwi mnie tylko dlaczego suporter jest tak mało wrażliwy na te tematy przecież macie pomagać w udoskonaleniu gry i żeby grało się wszystkim jak najlepiej.)
A wyjaśnienie jest proste bo jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.
Umożliwienie konfigurowania koloru ikon nad budynkami (skrzynka, piorun, księżyc, gwiazdka) spowodowała by zmniejszenie wpływów do kasy firmy ze sprzedaży diamentów.

Wygląd ikon powinien być konfigurowany np.
ikony podskakujące / ikony błyskające
Byłby to kolejny mały krok człowieka a wielki krok ludzkości.

ZDECYDOWANE TAK
 

DeletedUser

Guest
No cóż obniżenie krawężnika o 10 cm przy przejściu dla pieszych to dla sprawnych też mało znacząca sprawa ale dla nie których 10cm to próg nie do pokonania no ale cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
(dziwi mnie tylko dlaczego suporter jest tak mało wrażliwy na te tematy przecież macie pomagać w udoskonaleniu gry i żeby grało się wszystkim jak najlepiej.)
Czy naprawdę aż tak ogromnym problemem są kolory ikon? Owszem mamy pomagać w udoskonalaniu gry tak aby grało się lepiej - ale bez przesady. A z drugiej strony, wypowiadam się jako gracz, który kompletnie nie widzi sensu w tej zmianie.


Umożliwienie konfigurowania koloru ikon nad budynkami (skrzynka, piorun, księżyc, gwiazdka) spowodowała by zmniejszenie wpływów do kasy firmy ze sprzedaży diamentów.
Dlaczego?
 

DeletedUser

Guest
te ikonki sa irytujace i malo widoczne ale tylko w epoce zelaza - potem robi sie lepiej wiec uwazam ze niepotrzebne

coo mnie natomiast denerwuje to gwiazdki motywowanego / odrestaurujacego gracza - powinni je zmienic na zlote
 

DeletedUser13723

Guest
te ikonki sa irytujace i malo widoczne ale tylko w epoce zelaza - potem robi sie lepiej wiec uwazam ze niepotrzebne

coo mnie natomiast denerwuje to gwiazdki motywowanego / odrestaurujacego gracza - powinni je zmienic na zlote

Do epoki żelaza to budynki były tak małe że te wszystkie ikonki wisiały nad nimi i jak dla mnie były dobrze widoczne a w tej chwili zlewają się z budynkami.
 

DeletedUser13723

Guest
Czy naprawdę tak ciężko jest zrozumieć innych, pisałem że dla niektórych to nie jest problem bo jak się siedzi przed 19 lub 21calowym ekranem HD to widać nawet jaja komara:) ale jak ktoś gra na 10 lub nawet 15 cal laptopie i to jeszcze jak cały świat się w nim odbija to raczej jest to trochę uciążliwe nie wspomnę że niektórzy grają na tabletach a jeszcze inni na telefonach.ta zmiana wyjdzie wszystkim na dobre bo i tak siedząc tyle czasu przed ekranem wszyscy psujemy sobie wzrok a więc wszystko co jest bardziej widoczne będzie mniej męczyć nasze oczy i wyjdzie nam wszystkim na zdrowie,a więc jak dalej nie widzisz sensu tej zmiany to już Ci lepiej tego nie wyłożę.
pozdrawiam (w szczególności oczy)

- - - Zaktualizowano - - -

Czy naprawdę aż tak ogromnym problemem są kolory ikon? Owszem mamy pomagać w udoskonalaniu gry tak aby grało się lepiej - ale bez przesady. A z drugiej strony, wypowiadam się jako gracz, który kompletnie nie widzi sensu w tej zmianie.



Dlaczego?

Czy naprawdę tak ciężko jest zrozumieć innych, pisałem że dla niektórych to nie jest problem bo jak się siedzi przed 19 lub 21calowym ekranem HD to widać nawet jaja komara ale jak ktoś gra na 10 lub nawet 15 cal laptopie i to jeszcze jak cały świat się w nim odbija to raczej jest to trochę uciążliwe nie wspomnę że niektórzy grają na tabletach a jeszcze inni na telefonach.ta zmiana wyjdzie wszystkim na dobre bo i tak siedząc tyle czasu przed ekranem wszyscy psujemy sobie wzrok a więc wszystko co jest bardziej widoczne będzie mniej męczyć nasze oczy i wyjdzie nam wszystkim na zdrowie,a więc jak dalej nie widzisz sensu tej zmiany to już Ci lepiej tego nie wyłożę.
pozdrawiam (w szczególności oczy)
 

DeletedUser

Guest
Ja używam laptopa `17 i naprawdę nie widzę problemu. Chciałbym zauważyć, że to miejsce gdzie każdy może wyraźnić prywatną opinie - a ja właśnie taką wyraziłem z punktu widzenia mnie jako gracza. ;)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Ja się dziwię że tutaj moderatorzy pozwalają na to aby był post pod postem tej samej osoby takiego zwyczaju nie powinno być bowiem ciężką się czyta później temat jako całość.

Co do pomysłu to jestem przeciwny takim zmianom. Tak jak jest zrobione jest dobrze i nie warto kombinować z unowocześnianiem tego. Nigdy nie miałem problem z dostępem do gry oraz sposobem zbioru monet jak i zaopatrzenia w takiej wersji jaka jest. Po drugie nie rozumiem czemu temat został zaakceptowany przez górę skoro narusza u was taką zasadę jak ta :

*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.

PS: Owszem osoby mogą grać na różnych urządzeniach w FoE, ale zawsze w grze są dostępne ustawienia gdzie można sobie dopasować konfort gry i odpowiednio dostroić grę dla danego urządzenia. Nawet w przeglądarkach jest taka możliwość.

pozdrawiam Mikekun

>>> Dziękujemy za opinię, odpowiednio się do niej ustosunkujemy.
Pragniemy też przypomnieć, że moderatorzy odpowiednio radzą sobie z moderowaniem Forum, a skoro coś jest zrobione inaczej, niż komuś się może wydawać, to widocznie tak właśnie ma być. Ocenianie pozostawmy teamowi - zawsze można wysłać zgłoszenie i - jeżeli kandydat okaże się odpowiedni - spróbować swoich sił jako moderator - ShadowCat
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13723

Guest
Ja używam laptopa `17 i naprawdę nie widzę problemu. Chciałbym zauważyć, że to miejsce gdzie każdy może wyraźnić prywatną opinie - a ja właśnie taką wyraziłem z punktu widzenia mnie jako gracza. ;)
Ale ja szanuję twoją opinię tylko chciałbym cię przekonać że są inni którzy mogą mieć z tym problem a ty mi ciągle odpowiadasz jako jednostka że ty nie widzisz w tym problemu a skoro jesteś Supporterem to powinieneś być obiektywny na liście mamy 3900 graczy pewnie 1/3 to podwójne konta ale i tak zostaje jakieś dwa tysiące którzy mogą potencjalnie mieć z tym problem.

- - - Zaktualizowano - - -

siemanko

Ja się dziwię że tutaj moderatorzy pozwalają na to aby był post pod postem tej samej osoby takiego zwyczaju nie powinno być bowiem ciężką się czyta później temat jako całość.

Co do pomysłu to jestem przeciwny takim zmianom. Tak jak jest zrobione jest dobrze i nie warto kombinować z unowocześnianiem tego. Nigdy nie miałem problem z dostępem do gry oraz sposobem zbioru monet jak i zaopatrzenia w takiej wersji jaka jest. Po drugie nie rozumiem czemu temat został zaakceptowany przez górę skoro narusza u was taką zasadę jak ta :



PS: Owszem osoby mogą grać na różnych urządzeniach w FoE, ale zawsze w grze są dostępne ustawienia gdzie można sobie dopasować konfort gry i odpowiednio dostroić grę dla danego urządzenia. Nawet w przeglądarkach jest taka możliwość.

pozdrawiam Mikekun
A jaka to jest duża zmiana że ikonki zbioru albo skończonej produkcji będą lepiej widoczne (inny kolor lub nałożony gran dier)przecież to jest chore mała zmiana która nie którym może pomóc w grze a tu wychodzi dla niektórych jakieś halo typu bo ja chce szare szare są super itd
 

Mikekun

Książę
A jaka to jest duża zmiana że ikonki zbioru albo skończonej produkcji będą lepiej widoczne (inny kolor lub nałożony gran dier)przecież to jest chore mała zmiana która nie którym może pomóc w grze a tu wychodzi dla niektórych jakieś halo typu bo ja chce szare szare są super itd

Gucio prawda. Im bardziej się kombinuje z ulepszaniem podstawowych rzeczy tym bardziej się wie że będą one źle ulepszone. Taki zbiór jaki jest jest dobry, a w ustawieniach zawsze można powiększyć sobie widok. Ba nawet za pomocą przeglądarki internetowej można tak zrobić i nawet osoba z wadą wzroku będzie się komfortowo grało.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser5506

Guest
Gucio prawda. Im bardziej się kombinuje z ulepszaniem podstawowych rzeczy tym bardziej się wie że będą one źle ulepszone. Taki zbiór jaki jest jest dobry, a w ustawieniach zawsze można powiększyć sobie widok. Ba nawet za pomocą przeglądarki internetowej można tak zrobić i nawet osoba z wadą wzroku będzie się komfortowo grało.

pozdrawiam Mikekun

No tak, jak w firmie robią deb**e to pewnie będzie gorzej ale nie wydaje mi się żeby w Inno pracowali niekompetentni programiści...
 

DeletedUser

Guest
Co do skrzyneczek, nie mam z ich zlokalizowaniem żadnego problemy, jednak taka zmiana przydałaby się jeśli chodzi o gwiazdki. Często jest tak, że motywuję i trafia mi się jedna rzecz do zmotywowania i wtedy szukam tej gwiazdki, szukam...i dalej nie mogę jej znaleźć. W miastach gdzie jest mało budynków ten problem nie jest uciążliwy, jednak gdy budynków jest już dużo i nie można znaleźć gwiazdki to robi się to irytujące. Tu jaskrawy kolor moim zdaniem powinien być.
P.s Jeśli jaskrawy kolor ma poprawić komfort gry tym mniej widzącym jestem jak najbardziej za w obu przypadkach!:)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Czasami jeszcze jak się trafi, że ta ostatnia rzecz jest schowana to już w ogóle ciężko znaleźć.
Dobrze by było, jakby gwiazdki były jaśniejsze i w przypadku gdyby była jakaś budowla schowana to gwiazdeczka byłaby widoczna na pierwszym planie (przed budynkiem większym).
 

DeletedUser13723

Guest
Brawo nie którzy walczą o te szare skrzyneczki jak o nie podległość,boicie się zmian jak "diabeł św wody" pewnie jak by przy aktualizacji zmienili te ikonki na lepiej widoczne to nikt by pewnie nie pisną słówka a tu mamy z małej chmury wielki deszcz.Owszem zgadzam się że można w ustawieniach zrobić zooma, tylko jest wtedy mały feler przy zbiorach, bo widzimy tylko kilka budynków i nie możemy sobie zebrać produkcji przy tz jednym kliknięciem(czyli pra,przycisk przejeżdżam kursorem i zebrane).
 
Do góry