Zmiana walki

  • Rozpoczynający wątek krystiano12
  • Data rozpoczęcia

Zmiana dobra czy trzeba dopracować

  • Tak

    Głosy: 2 11,1%
  • Nie

    Głosy: 16 88,9%
  • Trzeba dopracować

    Głosy: 0 0,0%
  • Obojętnie

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    18
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser

Guest
Mój pomysł polega na tym ,że jeśli ,np obok wojownika jest 3 włóczników i wojownik zaatakuje jednego to oddają mu wszyscy.Przecież jakby wojownik walczył z 3 włócznikami to bili by go wszyscy.
Wszelkie sugestie co do dopracowania proszę pisać w komentarzach




PS Jeśli temat już był to przepraszam i proszę o zamknięcie
 

DeletedUser2557

Guest
Pomysł jako taki nie jest zły, jednak w tej grze jest system "szachowy" - pionek do pionka:p Gdyby to był realny system walki to by inaczej było z konnymi, łucznikami i takie tam. Poza tym to by się nadało jedynie jako utrudnienie (tylko komputerowy przeciwnik by to wykorzystywał) bo te walki i tak są już za proste. Ogólnie nie:p
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jako taki nie jest zły, jednak w tej grze jest system "szachowy" - pionek do pionka:p Gdyby to był realny system walki to by inaczej było z konnymi, łucznikami i takie tam. Poza tym to by się nadało jedynie jako utrudnienie (tylko komputerowy przeciwnik by to wykorzystywał) bo te walki i tak są już za proste. Ogólnie nie:p

a w kturej epoce jestes
a gdyby wszyscy zadawali 1/2 minimalnych obrażeń
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Mi się zdaje, że pojęcie walki turowej jest zrozumiałe. Jeden ruch na jedną jednostkę. Jakiekolwiek zmiany są trudne, bo zawsze jest jakiś zgrzyt. No i właśnie. Jak jednostki walczące wręcz mogą się rzucić na jednego, to co by było z tym dystansowymi? Zaatakuje się jednego łucznika lub działo i co? I wszystkie strzelają w bezbronnego wojaka, który zaraz by padł. Częsta strategia dotyczy 8 trebuszy. Daleki zasięg, więc nawet z drugiego końca by dosięgły. Wtedy tylko 8 długodystansowych do ataku i obrony i mieć nadzieję, że nie padną.

Ja jestem na "Nie".
I ankietę niedobrze zrobiłeś. Pojedynczy wybór powinien być.
 

DeletedUser

Guest
Mi się zdaje, że pojęcie walki turowej jest zrozumiałe. Jeden ruch na jedną jednostkę. Jakiekolwiek zmiany są trudne, bo zawsze jest jakiś zgrzyt. No i właśnie. Jak jednostki walczące wręcz mogą się rzucić na jednego, to co by było z tym dystansowymi? Zaatakuje się jednego łucznika lub działo i co? I wszystkie strzelają w bezbronnego wojaka, który zaraz by padł. Częsta strategia dotyczy 8 trebuszy. Daleki zasięg, więc nawet z drugiego końca by dosięgły. Wtedy tylko 8 długodystansowych do ataku i obrony i mieć nadzieję, że nie padną.

Ja jestem na "Nie".
I ankietę niedobrze zrobiłeś. Pojedynczy wybór powinien być.

chyba sie nie zrozumielismy ( ponownie) dotyczy to jednostek kture są obok i walczą w zwarciu
a w ankiecie przez pomylkę to zatwierdzilem
i jeszcze jedno chodzi o kontre jednostki zaatakowanej
a dlugodystansowe i krutkiego zasiegu raczej nie robią kontry
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Właśnie o to chodziło, że się pytam, dlaczego uwzględniłeś tylko jednostki do walki wręcz? Jak już zmieniać, to wszystko, bo zmienianie na raty to więcej roboty.
 

DeletedUser

Guest
masz jakis pomysł co do lucznikuw i machin
jezeli tak polączy sie i bedzie dobry pomysł
 

DeletedUser

Guest
Przepraszam bardzo, ale ja nie chciałem ich ruszać, tylko się pytam, dlaczego Ty o nich nie wspomniałeś. To jest znacząca różnica.
 

DeletedUser

Guest
Nic się nie stało.

Ale odpowiedź nadal be. Takie masło maślane, ale domyślam się, że to błędne koło, którego nie można przerwać odpowiedzią, trwałoby do zamknięcia tematu, więc po prostu usatysfakcjonuję się tym, że przynajmniej padła odpowiedź.
Pomysł mimo wszystko nadal do mnie nie przemawia, bo często kilka jednostek do walki z bliska walczy ze sobą blisko, więc pewnie w dwie tury by się wytłukli.
 

DeletedUser4108

Guest
Jestem na nie. System walki w tej grze jest ok. Nie spotkałem się jeszcze z pomysłem który mógł by wnieść coś na plus, może jedynie punkty za obronę.
 

DeletedUser5192

Guest
Moim zdaniem najlepszy jest system szachowy.
Jestem na nie.
 
Do góry