[Handel] Zmiana stosunku wymiany handlowej

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14318
  • Data rozpoczęcia

Czy zgadzasz się z pomysłem

  • Tak

    Głosy: 9 56,3%
  • Nie

    Głosy: 6 37,5%
  • Obojętne

    Głosy: 1 6,3%

  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser14318

Guest
Na razie można wymieniać towary w stosunku od 1:2 do 2:1, myślę że należałoby zrezygnować z tych ograniczeń, handel pomiędzy dwoma nie sąsiadującymi ze sobą epokami byłby opłacalny.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Przy okazji byłaby nowa możliwość do pushu między graczami.
Wątpie, by to weszło.
 

DeletedUser11650

Guest
Sądzę to co mój przedmówca wątpię aby InnoGames wprowadziło coś takiego.
 

chudya

Hrabia
Przy okazji byłaby nowa możliwość do pushu między graczami.
Wątpie, by to weszło.

Uważam, że powinny być bardziej logiczne stosunki (nie seksualne oczywiście) a nie z takim ograniczeniem.
A Wam to chyba nawet w nocy ten wyimaginowany push się śni. Ciekawe czy w lodówce też go znajdujecie? Bo prawie wszędzie go widzicie.
 

DeletedUser3220

Guest
Uważam, że powinny być bardziej logiczne stosunki (nie seksualne oczywiście) a nie z takim ograniczeniem.
A Wam to chyba nawet w nocy ten wyimaginowany push się śni. Ciekawe czy w lodówce też go znajdujecie? Bo prawie wszędzie go widzicie.

Nie my, tylko Gracze :D Nic nie poradzisz, że Polak potrafi^^ Na innych serwerach nie ma takiej eskalacji problemu, chyba że gdzieś pojawia się zakamuflowana opcja polska :p

A co do pomysłu, faktycznie może to prowadzić do kolejnych przekrętów. Bo na tych dwóch uczciwych znajdzie się zawsze ośmiu kombinatorów :)
 

bartekmod

Książę
ja myśle, że tu chodzi o sytuację jak posiadam towary tylko z wysokiej epoki i nagle zdobędę komplet planów do dawnej Perły, może Obserwatorium to zły wzór, bo tylko 10 potrzeba, ale niech będzie służyło za przykład :p za 10 drewna zaoferuję 5 (bo tyle minimum muszę) półprzewodników, wtedy lepiej żeby tego ograniczenia nie było i dać ofertę 1 półprzewodnik za 10 drewien, teraz opcjonalnie mogę zaczynając od 1 półprzewodnika handlować co epokę i dojść dużą ilością transakcji do kilkudziesięciu pewnie drewien (nie chce mi się liczyć ile by to wyszło tak na prawdę wg optymalnych przeliczników)
 

astrotaurus

Hrabia
Swego czasu nie było tego ograniczenia, więc pewnie już se ne wrati!

A jak ktoś zechce komuś oddać 1000 robotów za 1 kamień to i tak to zrobi.
 

DeletedUser3876

Guest
Na razie można wymieniać towary w stosunku od 1:2 do 2:1, myślę że należałoby zrezygnować z tych ograniczeń, handel pomiędzy dwoma nie sąsiadującymi ze sobą epokami byłby opłacalny.

Przecież to nie jest prawdą... Sprawdź dokładnie... ;)
 

DeletedUser14318

Guest
Sprawdziłem kilka razy i za każdym razem pisze że stosunek musi się mieścić od 0,5 do 2. Chyba że chodzi Ci o to że można wymienić towary z tej samej epoki u handlarza w stosunku 0,1?
 

DeletedUser

Guest
Wiesz mi to pasuje, no i nie pasuje, no bo widzisz plus jest taki że mógłbys wymienić 40 drewna za 10 miedzi, ale jak przykdzie jakiś oszust, który ma dwa konta to może wymienić 40 drewna za 10 marmuru i takie oferty wieszać w kółko, CHYBA ŻE support dałby zakaz handlu pomiędzy tymi któzy korzystają z tego samego połąćzenia
 

DeletedUser8507

Guest
NIE
-Powód do pushu i ułatwienie tego
-była by lichwa
 

DeletedUser14389

Guest
A co do pomysłu, faktycznie może to prowadzić do kolejnych przekrętów. Bo na tych dwóch uczciwych znajdzie się zawsze ośmiu kombinatorów :)

Obawiam się, że sam autor chciałby szybciutko dojść do Epoki Współczesności. Może nawet chce ukończyć Epokę Jutra, zanim ona sama się pojawi :D
 

DeletedUser18000

Guest
handel pomiędzy nie sąsiadującymi epokami jest opłacalny dla tego kto wymienia towar z wcześniejszej epoki.
Sytuacja odwrotna jest nie opłacalna i żaden przelicznik tego nie zmieni, bo ile byś dał za coś co ci nie jest potrzebne, tak żeby ci się to opłacało?
 

DeletedUser17642

Guest
A może tak dozwolone widełki proporcji handlu by się dynamicznie dostowywały do epok wymienianych towarów?
Przykładowo jeżeli chcesz wymienić towar na inny z tej samej epoki to możesz ustawić proporcje od 1:2 do 2:1; jeżeli chcesz wymienić ten sam towar na towar z epoki wyżej to dopuszczalne widełki są od 1:1 do 4:1; towar o dwie epoki wyżej to widełki od 2:1 do 8:1 itd.
czyli jeżeli ktoś chciałby kupić 10 szt złota za wino (2 epoki różnicy) to musiałby zaoferować co najmniej 20 a maksymalnie 80 wina. Jakby za to samo wino chciał kupić cegły (3 epoki wyżej) to żeby dostać 10 cegieł musiałby dać od 40 do 160 szt wina
 
Do góry