[Gildie] Zmiana sposobu rozstawień w ligach

Czy jesteś za wprowadzeniem rozstawień?


  • W sumie głosujących
    7
  • Głosowanie zakończone .

laki9799

Szlachcic
Co wy na to by w ligach wprowadzano rozstawienia koszykowe przy losowaniu grup GPCh we wszystkich ligach w następujący sposób:
1) koszyk to 1/8 najwyżej notowanych gildii ( decyduje ranking GPCh a przy równej ilości punktów to miejsce gildii w ogólnym ranking )
kolejne koszyki tak samo tylko następne 1/8 z ligi.
Taki system zlikwiduje windowanie gildii nierobów w rankingu GPCh i praktycznie po kilku edycja stanie się nie możliwe oglądanie widoku jak na niżej załączonym obrazkuGPCh 12.01.2021.jpg
 

laki9799

Szlachcic
Wszystkie gildie mają ranking od 0 do 1000 punktów. Ja to nazywam Rankingiem Gildyjnych Pól Chwały.
Powiedz co takiego fajnego jest w tym, że system karze gildie z graczami lubiącymi walki. W poprzedniej edycji było często koło nas zablokowane bo mieliśmy grupę de lux. Gracze nie wyrabiali swoich możliwości w grupie 1000 punktowców i spadliśmy do grupy gildii z rankingiem 875 i jest problem bo znowu nie ma co bić tyle tylko, że nie zablokowane a prawie wszystko zdobyte i staramy się nie obcinać rywali by mieć więcej do bicia. Ale w związku z gigantycznym naszym wynikiem to pewnie znowu system za rywali da nam gildie z samego topu. A potem bo złym wyniku nierobów. Jak wyjść z takiej pętli systemu.
Mi się zdaje, że gildie topowe też by były za tym bo w grupach blokują sobie miejsca do bicia. Gdyby były rozstawienia to by jakoś się to unormowało a po za tym nie było by tylu blokad i byśmy wyższe miejsce zdobyli.

Co masz na myśli pisząc ranking? Ilość PL?

Dlaczego chcesz karać jedne gildie, a nagradzać inne?

 

Fatherland

Książę
Zawsze się znajdzie jakaś grupa, której nie pasuje obecny podział, przydział punktów, itp... Kiedy wreszcie zrozumiecie, że jedynym problemem jesteście wy, którzy nie spełniają obecnych wymogów lig.. chcecie zmiany, to się za robotę albo weźcie, albo ją olejcie... wtedy będziecie albo w diamencie - działać, albo w platynie i niżej, też działać.. trzeba się określić, jaką gildią chcecie być? u mnie jak byliśmy raz Top w Platynie bez konkurencji, raz niziołki w diamencie, to stwierdziliśmy, że nie chcemy być po środku i jednak warto pocisnać wyżej.. Punkty Ambicji wzięliśmy do rozwagi i tak o to dziwnym trafem teraz my robimy szachownice co sezon... na prawdę, żenada... że ciągle jest ten płacz o GPC.. darmowe koryto za darmo, bez pracy się należy.. tragedia... nic się Wam nie należy za darmo, bo to jest gra a tutaj nie ma nic za darmo.. w sumie jak w życiu... możecie sobie wymyślać algorytmy i progi ligi, ale dla nierobów i tak to nic nie zmieni... każdy ma swoje miejsce
 

laki9799

Szlachcic

laki9799

Szlachcic
Zawsze się znajdzie jakaś grupa, której nie pasuje obecny podział, przydział punktów, itp... Kiedy wreszcie zrozumiecie, że jedynym problemem jesteście wy, którzy nie spełniają obecnych wymogów lig.. chcecie zmiany, to się za robotę albo weźcie, albo ją olejcie... wtedy będziecie albo w diamencie - działać, albo w platynie i niżej, też działać.. trzeba się określić, jaką gildią chcecie być? u mnie jak byliśmy raz Top w Platynie bez konkurencji, raz niziołki w diamencie, to stwierdziliśmy, że nie chcemy być po środku i jednak warto pocisnać wyżej.. Punkty Ambicji wzięliśmy do rozwagi i tak o to dziwnym trafem teraz my robimy szachownice co sezon... na prawdę, żenada... że ciągle jest ten płacz o GPC.. darmowe koryto za darmo, bez pracy się należy.. tragedia... nic się Wam nie należy za darmo, bo to jest gra a tutaj nie ma nic za darmo.. w sumie jak w życiu... możecie sobie wymyślać algorytmy i progi ligi, ale dla nierobów i tak to nic nie zmieni... każdy ma swoje miejsce

Właśnie gildie powinny być na podobnym poziomie w grupie a nie z gildiami a takim samym rankingu bo tu jesteśmy albo z za mocnymi albo z za słabymi a po za tym są różne grupy 1000 punktowe. Problem mam na świecie D a z świata E wiem, że bywałem w takich grupach gdzie do krateru wchodziły 2 gildie i w takiej gdzie wchodziło 7 gildii. Bardziej mi odpowiadała ta 2 wersja.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie w diamencie a w grupie 1000 punktowej do której weszliśmy z grupy 975 punktowej
No tak, to zmienia postać rzeczy, ci to mają od 975 -1000 PL grają w specjalnej lidze 1000 punktowej, a pozostali w diamentowej, głupi ja, nie wiedziałem o takiej podstawowej rzeczy.
Właśnie gildie powinny być na podobnym poziomie w grupie a nie z gildiami a takim samym rankingu
Jaki poziom masz na myśli? Nie używaj jakiś swoich wymyślonych nazw na rzeczy, które już funkcjonują pod określona, oficjalna nazwą.
1) koszyk to 1/8 najwyżej notowanych gildii ( decyduje ranking GPCh a przy równej ilości punktów to miejsce gildii w ogólnym ranking )
kolejne koszyki tak samo tylko następne 1/8 z ligi.
Poważnie? nie uważasz, że to są sprzeczne życzenia?
 
Ostatnia edycja:

laki9799

Szlachcic
Taki system jaki jest obecnie sprawi, że za pół roku tylko w grupach 1000 punktowych będą gildie walczące a w pozostałych już same nieroby. Moja propozycja rozstawień spowodowałaby zahamowanie przyrostu liczby gildii w grupie 1000 punktowej. Powinno się jedno z dwojga zrobić albo taki system rozstawień albo możliwość uwalniania sektorów w odległości 2 pól od najbliższego rywala na mapie.
 
ja raz jestem w platynie a raz w diamencie i nie widzę po co zmieniać już udoskonalone - na forach innych krajów już to pewnie sto razy obgadali, więc nie nawalajcie kolejnych pomysłów których raczej nie wezmą
 
Do góry