[Inne] zmiana punktacji na GPCH

jestes za zmian punktacji na GPCH

  • tak

    Głosy: 17 89,5%
  • nie

    Głosy: 2 10,5%

  • W sumie głosujących
    19
  • Głosowanie zakończone .

Good Old Angel

Szlachcic zagrodowy
w każdej lidze można za 1 miejsce zdobyć 1 punkt za zwycięstwo i tu według mnie jest to nie sprawiedliwe-do tej pory jest tak ze przechodząc z platyny po zdobyciu top 1 do diamentu zachowuje się 1 punkcik jeśli w lidze niżej nie zdobywa sie fragmentów dodatkowej nagrody to również nie powinno sie zdobywać żadnego punktu zwycięstwa
do tego powinna być inna punktacja np.
diamentowa liga :
1- 100 p-kt
2- 80 p-kt
3- 60
4 - 55
5 - 50
6 - 45
7 - 40
8- 30
liga platynowa
1- 20
2- 15
3 -10
4- 8
5 - 6
6 - 4
7-2
reszta 0 wiem może być to trudne do wykonania ale proszę o przemyślenie
 

Dixaroc

Baron
1. Dodaj ankietę.
2. Napisz to jakoś sensowniej, bo nie do końca rozumiem o co chodzi.
3. Pomysły na zmianę punktacji w GPC chyba już były.
 

Good Old Angel

Szlachcic zagrodowy
podpowiem najbardziej sensownie jak umiem od razu na 3 pytania.
do tej pory nie zależnie w jakiej lidze się dana gildia znajduje to za zwycięstwo ( za top 1 ) otrzymuje 1 punkcik, który ląduje na jego koncie.
Daje przykład. Jestem w lidze platynowej. Moja gildia zajmuje 1 miejsce i otrzymuje 1 punkt zwycięstwa, który ląduje na koncie . przechodzi do ligi diamentowej z tym 1 punktem.
I teraz o co chodzi o to ze nie powinno naliczać tego jednego punktu, ponieważ inne gildie będące w diamencie ale np zdobyły top 2-4 są poszkodowane, widząc siebie na niżej pozycji a nie znana gildia np. w top 10 .
dlatego powstała propozycja innej punktacji bardziej uczciwej i przejrzystej. Jeśli ktoś ma lepsza propozycje na punktacje to jestem za ale ta która jest jest bardzo zła. Nie zakładałem dlatego ankiety ponieważ nie wiem do końca czy ma dotyczyć zlej teraźniejszej punktacji czy może mojej propozycji - a może ktoś ma leprze pomysły na rozwiązanie tego problemu .
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Zgodnie z zasadami działu każdy wątek powinien być opatrzony ankietą, zatem proszę o dodanie, w przeciwnym wypadku będzie zamknięty.
 

Marik

Książę
diamentowa liga :
1- 100 p-kt
2- 80 p-kt
3- 60
4 - 55
5 - 50
6 - 45
7 - 40
8- 30
liga platynowa
1- 20
2- 15
3 -10
4- 8
5 - 6
6 - 4
7-2
reszta 0 wiem może być to trudne do wykonania ale proszę o przemyślenie
Jestem na tak, ale z lekką poprawką miejsce 7 i 8 w diamencie powinno dawać 7-25 8 -20 pkt, a w platynie miejsca 5 - 4pkt 6 - 2 pkt, a 7 i 8 - 0 pkt. Dlaczego tak mało zapytacie, otóż zajęcie 7/8 miejsca w diamecie oraz 6-8 w platynie oznacza że na danych polach gildia była warzywem, okazując brak zaangarzowania i nie powinna być za to nagradzana bez względu na ligę
 

Good Old Angel

Szlachcic zagrodowy
Jestem na tak, ale z lekką poprawką miejsce 7 i 8 w diamencie powinno dawać 7-25 8 -20 pkt, a w platynie miejsca 5 - 4pkt 6 - 2 pkt, a 7 i 8 - 0 pkt. Dlaczego tak mało zapytacie, otóż zajęcie 7/8 miejsca w diamecie oraz 6-8 w platynie oznacza że na danych polach gildia była warzywem, okazując brak zaangarzowania i nie powinna być za to nagradzana bez względu na ligę
Tak tylko myślę czy pamiętałeś ze, tez będą nadal brane pod uwagę punkty ligowe a następnie punkty za zwycięstwo
 

Good Old Angel

Szlachcic zagrodowy
dobrze tez by było zwiększyć ilość punktów ligowych w diamencie do 1500 ?? oraz powyższa punktacje . przepraszam ze teraz ale kolega z innego wątku podsunął dodatkowy pomysł
 

Don Flamingo

Baronet
Pomysł całkiem spoko.
A co w przypadku, gdyby 2 gildie na koniec mistrzostw miały po 600 pkt?
Jak wtedy wyłonić zwycięzcę?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Czy autor tematu, może poprawić pisownię w pierwszym poście? Wydaje się, że "duże litery i kropki", to skrajne minimum jakie powinno zawierać zdanie... o reszcie nie wspomnę ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nikt nie czuwa nad tymi pomysłami i tyle, kiedyś miał być porządek w dziale pomysły, ale brak chyba ludzi do tego bo bez sensu ze w tym dziale są pomysły sprzed kilku lat. Na becie więcej supporterów i co jakis czas odznaczają pomysły jako przekazane lub odrzucone.
 
Tutaj dawałbym pomysły, żeby w ogóle zobaczyć, czy mają jakiś sens. Jak chcesz rzeczywiście zadziałać to tylko beta forum.
 

Dixaroc

Baron
Tutaj dawałbym pomysły, żeby w ogóle zobaczyć, czy mają jakiś sens. Jak chcesz rzeczywiście zadziałać to tylko beta forum.
Jeju, żadnej więcej bety w życiu. Już kiedyś pomagałem w rozwoju fajnej gierki (nawet polskiej) tak dla przyjemności i nie spotkało mnie nic poza nieprzyjemnościami w związku z tym. Z resztą zawodowo podobnie, a jak w końcu jednak wychodziło na moje to nawet żadnego "miałeś rację" nie było, o przeprosinach nie wspominając. Podobne doświadczenia mieli wszyscy ex-testerzy, których znam.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jeju, żadnej więcej bety w życiu. Już kiedyś pomagałem w rozwoju fajnej gierki (nawet polskiej) tak dla przyjemności i nie spotkało mnie nic poza nieprzyjemnościami w związku z tym. Z resztą zawodowo podobnie, a jak w końcu jednak wychodziło na moje to nawet żadnego "miałeś rację" nie było, o przeprosinach nie wspominając. Podobne doświadczenia mieli wszyscy ex-testerzy, których znam.
chodzi o forum bety, tam jest sens pisac pomysły. na forach wersji językowych - nie
 
Do góry