Zmiana czasu ataków/akcji [nie przejdzie]

  • Rozpoczynający wątek Robertolog
  • Data rozpoczęcia

Dobry pomysł??


  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Moja propozycja jest następująca: zamiast akcji na graczu co 24h zrobić raz na 24h. W tym momencie bardzo liczy się regularność, którą nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć. Przykładowo: turniej zaczyna się o 8:00, ale jesteśmy w pracy/szkole/uczelni. Wracając do domu o godzinie 17:00 i zaczynając działać mijają 2h. Następnego dnia mając opóźnienie kilkunastominutowe (oby tylko tyle) zaczynamy akcję ok godziny 17:20, w tygodniu może nam coś wypaść co powoduje, że suma opóźnień pod koniec tygodnia to już kilka godzin. Oczywiście będą takie osoby, u których opóźnienia będą wynosić kilkanaście minut tygodniowo, ale to tylko przy regularnym trybie życia. Znakomitej większości nie uda się utrzymać zbyt długo takiego stanu, stąd ten pomysł.
Co do kradzieży: mamy na nią czas aż do wykonania kolejnej akcji (lub do końca następnego dnia).
 

DeletedUser314

Guest
Bardzo dobry pomysł, sam nawet kiedyś o tym myślałem.
Wielkie TAK
 

DeletedUser3014

Guest
Raz na 24h tak, ale zostawić plądrowanie w ciągu 24 h od ataku (żeby zaatakowany nie żył w aż takim lęku... ;)).
 

DeletedUser

Guest
Raz na 24h tak, ale zostawić plądrowanie w ciągu 24 h od ataku (żeby zaatakowany nie żył w aż takim lęku... ;)).
Nie da rady. 24h od ataku zawsze mija następnego dnia, a wtedy możemy już go z powrotem atakować. Nie ma miejsca na odliczanie czasu.
 

DeletedUser3458

Guest
Prawie żadna w tym różnica. Tyle tylko, że wnosi zamieszanie.
Że następuje opóźnienie - następuje równo u wszystkich. Taka zmiana daje większe szanse mniej aktywnym. A to raczej nie powinno być premiowane.
Aktualny układ zmusza na zagrania taktyczne, a po proponowanej zmianie będzie zwykła klepanka zamiast myślenia.
Jestem na NIE.
 

DeletedUser314

Guest
Prawie żadna w tym różnica. Tyle tylko, że wnosi zamieszanie.
Że następuje opóźnienie - następuje równo u wszystkich. Taka zmiana daje większe szanse mniej aktywnym. A to raczej nie powinno być premiowane.
Aktualny układ zmusza na zagrania taktyczne, a po proponowanej zmianie będzie zwykła klepanka zamiast myślenia.
Jestem na NIE.

Nie sądzę żebym był mniej aktywnym, po prostu raz np śpię od 4-12, by w kolejny dzień np: 6-9, 12-16. Mam dość rozwalony tydzień i nie mam opcji bym mógł codziennie o tej samej porze się logować. A np moja gildia wymagana bonusowania 7/7 dni w tygodniu i bardzo ciężko mi to spełnić skoro co jakiś czas łapie kilka godzin straty.
 

DeletedUser3014

Guest
Nie da rady. 24h od ataku zawsze mija następnego dnia, a wtedy możemy już go z powrotem atakować. Nie ma miejsca na odliczanie czasu.

?
Jeśli chodzi Ci o to, że te 24 h by się nakładały na następne 24 h przy systemie "1 atak na 24 h" - tak, wiem że by się nakładały. Jednak można by zachować okienko czasowe dla plądrowania 24 h od ostatniego ataku.
 

DeletedUser

Guest
?
Jeśli chodzi Ci o to, że te 24 h by się nakładały na następne 24 h przy systemie "1 atak na 24 h" - tak, wiem że by się nakładały. Jednak można by zachować okienko czasowe dla plądrowania 24 h od ostatniego ataku.

Tak też mogłoby być. Chociaż mam wątpliwość czy ktoś czasem nie miałby plądrowanych dwóch budynków jednocześnie ;) Przykładowo o 22:00 ustawiasz sobie cośtam do zrobienia na 8h. Budzik na rano nie dzwoni, budzisz się o 9:00, a kilka osób w międzyczasie plądruje x*2 budynki (wersja pesymistyczna). Niby pech, ale denerwuje jeśli coś nam jest bardzo potrzebne :)
 

DeletedUser2557

Guest
Zagłosowałem na nie. Według mnie to by było ułatwienie w punktach rankingu. Jak niektórzy chcieli, aby produkcja narzędzi sama się zbierała (wiadomo, można być nagle gdzieś zatrzymanym na mieście i się przeterminują) to większość wypowiedziała się, że ta gra wymaga logowania się i zbierania. Jak atakować i grabić drugiego np. 10 minut przed północą i tuż po północy- to wszyscy pierwsi:p (a to przecież o taką zmianę właśnie chodzi).

Jak dla mnie jest w porządku aktualny układ - nie jest chaotyczny,a to, że tracę coś bo się spóźnię czy jakoś tak - to tak jak w życiu:) Jak zostanie zmienione to, to następni będą chcieli tego samego dla motywacji (bo gildia wymaga codziennych motywacji, a mnie nie zawsze pasuje równo co 24 godziny:p). Oczywiści to tylko moje zdanie .
 

DeletedUser

Guest
Trudno się z Tobą nie zgodzić, jest to jakieś ułatwienie dla graczy. Jednakże zwiększy to emocje w turniejach (nic nie będzie pewne nawet na godzinę przed zakończeniem ponieważ możesz sobie zostawić ataki), zwiększy możliwość pomagania innym (nie będzie kumulacji w godzinach popołudniowych, będzie można to rozłożyć na cały dzień, bez konsekwencji). Minusem rzeczywiście jest to, że gracze mniej aktywni będą mieli takie same możliwości jak aktywni, oraz że można w krótkim przedziale czasu kogoś okraść 2 razy (chociaż teraz też tak jest :)). Według mnie jest to ułatwienie na poziomie zbierania za pomocą jednego kliknięcia myszy.
 

DeletedUser9557

Guest
Modyfikacja systemu motywacji/restauracji

Obecnie motywacja/restauracja w systemie raz na 24h odrębnie dla każdego gracza jest dość uciążliwa bo nie zawsze da się wszystkich tych co się chce naraz zrobić, są regularne rotacje - gracze przychodzą i odchodzą z listy sąsiadów/gildii/znajomych. To powoduje że jest wiele różnych czasów w ciągu dnia kiedy różnym graczom przeskakuje ten 24h okres kiedy znowu można im motywować/restaurować. A jak różne osoby mają wtedy o różnych porach motywację.restaurację jest to dość uciążliwe.

Nie dałoby się zrobić 1 motywacji/restauracji dostępnej na 24h okres dnia tj od 00:00 do 23:59 każdego dnia??. Wtedy nie trzeba by pilnować kiedy sie komuś zrobiło i kiedy mu się kończy a efekt byłby ten sam - jedna motywacja/restauracja na 24h.
 

DeletedUser625

Guest
Atli chłopie w czym niby to utrudnia? :) Weź się zastanów. A sposobem na różne motywacje/restauracje o którym mówi autor jest jakże odkrywczy patent: Odczekać więcej niż 1 dzień aż się wszystkim wyzeruje i od tego momentu cisnąć zgodnie z czasem wszystkim na raz.
 

DeletedUser9557

Guest
Atli chłopie w czym niby to utrudnia? :) Weź się zastanów. A sposobem na różne motywacje/restauracje o którym mówi autor jest jakże odkrywczy patent: Odczekać więcej niż 1 dzień aż się wszystkim wyzeruje i od tego momentu cisnąć zgodnie z czasem wszystkim na raz.

Utrudnienie żadne ale na dłuższą metę jest to męczące, jasne możesz wyzerować, ale po pewnym czasie znowu Ci się rozjezdzaja czasy przez rotację, brak czasu na motywacje wszystkich naraz etc
 

Atli

Hrabia
Atli chłopie w czym niby to utrudnia? :) Weź się zastanów. .

Nie mam się nad czym zastanawiać. Porównaj sobie sposób gry na obecną chwilę a grę zmienioną według pomysłu sokles. Jeśli dla Ciebie ta druga wersja jest trudniejsza to nie ma sensu prowadzić dalszej dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Nie mam się nad czym zastanawiać. Porównaj sobie sposób gry na obecną chwilę a grę zmienioną według pomysłu sokles. Jeśli dla Ciebie ta druga wersja jest trudniejsza to nie ma sensu prowadzić dalszej dyskusji.
Według mnie autorowi tematu nie chodzi o trudność gry ale o to by sie przyjemniej grało. Pomysł bardzo dobry. Podobne rozwiązanie jest stosowane w wielu grach
 

DeletedUser8996

Guest
Jestem na nie, uważam, że takie coś nie zostanie wprowadzone, bo jak spojrzeć na to tak, że jak motywujemy dany obiekt, to jest on zmotywowany przez 24h, więc jak by to wyglądało jakbyśmy, np, wspomogli kogoś przed północą i po północy od razu, co daje 2 motywacje jednego budynku na dobę, no i miałby niby zmotywowany obiekt przez 48h czy jak?
 

DeletedUser625

Guest
A no właśnie nie przemyśleliśmy tego, słuszny argument SkyThane, ale gdyby oprócz tego co autor tematu wprowadził, dodał pewną restrykcję, że jak już kogoś motywowałeś, to jak zmotywujesz następnego dnia to albo podmieni to co jest na obecne, albo nie będzie można nic zrobić, ale to wtedy wrócimy do punktu wyjścia.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Jestem na nie, uważam, że takie coś nie zostanie wprowadzone, bo jak spojrzeć na to tak, że jak motywujemy dany obiekt, to jest on zmotywowany przez 24h, więc jak by to wyglądało jakbyśmy, np, wspomogli kogoś przed północą i po północy od razu, co daje 2 motywacje jednego budynku na dobę, no i miałby niby zmotywowany obiekt przez 48h czy jak?

Jak sobie wyobrażasz motywację drugi raz jednego obiektu?
A teraz jak motywujesz komuś zbiór dwuspada to po 24h możesz ponownie motywować jak nie zbierze?
Komuś się chyba coś pomyliło ;)

P.S
No tak przed północą motywujesz mu budynek i po północy inny drugi raz ale do następnej północy już nie możesz więc i tak wychodzi jedna motywacja na 24h.
Tylko że wtedy to jest pula 24h a nie co 24h.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8996

Guest
Jak sobie wyobrażasz motywację drugi raz jednego obiektu?

No właśnie sobie nie wyobrażam, dlatego napisałem post powyżej :)

P.S
No tak przed północą motywujesz mu budynek i po północy inny drugi raz ale do następnej północy już nie możesz więc i tak wychodzi jedna motywacja na 24h.

Masz rację, rzeczywiście, pomyliłem się, wychodzi jedna motywacja na dobę i tak :)
Głównie chodziło mi o to że zmotywowanie przed i po północy jest całkiem bez sensu, bo albo byłaby by motywacja na 48h, co jest jeszcze bardziej bez sensu albo, że po prostu dostajemy te 20 szt złota w tym krótkim odstępie czasu, np 23:45 - 01:45, a u zmotywowanego nic się nie zmienia, co by mogło nawet do czegoś się nadać, chociaż jeżeli chodzi o mnie i o motywację, może zostać tak jak jest i jest dobrze :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4259

Guest
hmmm... szukałem jakiegoś słabego punktu takiego rozwiązania od strony motywowanego (no bo chyba motywujemy po to, żeby pomóc komuś, nie sobie...) i... nie znalazłem, a że pomysł ma na celu jakieś tam usprawnienie/ułatwienie motywującym wspomagania współgraczy, to czemu nie?
 

DeletedUser8764

Guest
Głównie chodziło mi o to że zmotywowanie przed i po północy jest całkiem bez sensu, bo albo byłaby by motywacja na 48h, co jest jeszcze bardziej bez sensu albo, że po prostu dostajemy te 20 szt złota w tym krótkim odstępie czasu, np 23:45 - 01:45, a u zmotywowanego nic się nie zmienia, co by mogło nawet do czegoś się nadać, chociaż jeżeli chodzi o mnie i o motywację, może zostać tak jak jest i jest dobrze :)

Nie jest to bez sensu, czasami jest tak, że ktoś w gildii/znajomych potrzebuje motywacji np. kulturki, a przez to, że motywuje się dopiero po 24h nie jestem w stanie mu pomóc.

Dla mnie pomysł na Tak :
 

DeletedUser

Guest
A ja powiem, że podobny pomysł już był, ale dotyczący ataków. Nie przyjął się.
 
Status
Zamknięty.
Do góry