[Budynki] Zestawy budynków - przebudowa, a reset czasu zbiorów

Reset czasu

  • Lubię kiedy się zieleni

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    7

Feandil

Wójt
Dołożyłem wczoraj rozszerzenie terenu. Akurat obok stał budynek setowy i nieopatrznie przesunąłem jeden z elementów. Oczywiście pokazało mi ładnie na czerwono, że "-3" - i choć wcześniej miałem ok. 5 godzin do zbiorów, to zegar ponownie zaczął odliczać dobę. Cały zbiór poszedł się...
Takie rozwiązanie istnieje oczywiście nie od dziś. I zwykle staram się korzystać z menu przebudowy, kiedy mam ruszyć cokolwiek z zestawu. Pomijam to, że gracze z najniższych epok takiej możliwości nie mają. Tylko po co ten reset czasu? OK, bonusy i wartości na przewidywanych zbiorach się zmieniają wraz z mieszaniem elementami. Ale po co czas liczy się od nowa? Przecież jak wybije godzina zero, to będzie po prostu tak, jaki jest obecnie układ. A nawet jeśli ktoś przed zbiorem jeszcze namiesza, to czemu nie? Jednoczłonowe budynki wielopoziomowe można ulepszać jak już mamy gotowe zbiory i dopiero ściągnąć z nich haracz, adekwatny do obecnego poziomu.
Nie rozumiem tego rozwiązania przy setach.
Też się kiedyś nacięliście lub Wam to po prostu przeszkadza?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Stawiam, że chodzi o jakieś obawy robienia kilku zbiorów z jednego budynku przy użyciu jednego "itemu"
Brakuje Ci 1 elementu a masz np 3x wszystkie inne
Robisz tak by zbiory były z 2 minutowych opóźnieniem. I klikasz zbiór, dostawiasz budynek do kolejnego setu i tak 3 sety obskakujesz na jednym elemencie.
Chyba, że tak to własnie działa, ale jest troche mało zoptymalizowane i ma to marginalny wpływ na gre to wtedy jestem w błędzie i jest jakiś inny powód czemu tak jest. Może Natalia się pojawi i wytłumaczy
 

Feandil

Wójt
Hmm... nigdy tak nie kombinowałem, więc nawet o tym nie pomyślałem. Jeśli rzeczywiście da się zrobić taki myk, to zabezpieczenie z resetem czasu ma sens.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jest opcja "Wróć do miasta", w takim przypadku skorzystaj z niej i zatwierdź zmiany dopiero po zbiorach z zestawu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Hmm... nigdy tak nie kombinowałem, więc nawet o tym nie pomyślałem. Jeśli rzeczywiście da się zrobić taki myk, to zabezpieczenie z resetem czasu ma sens.
Tak, zostało to dodane wraz z Ekspresem z zimowego eventu. Gdzie wagonów było sporo i bez większych problemów zrobienie 2 ekspresów było możliwe. Wprowadzono więc zabezpieczenie przed przekładaniem pociągu do wagonów i zrobieniem zbiorów.
Na pewno jest informacja gdzieś na WikiFoE, o takich konsekwencjach. Albo przy zatwierdzaniu miasta w edytorze.
 
Do góry