Zemsta!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1522
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13591

Guest
Najpierw trzeba poprawić "yntelygencje" obrony, bo to co ona teraz wyprawia jest śmieszne.
Zgadzam się. Czasem zastanawiam się po co oni wogóle się ruszają, niech stoją w szeregu i tak są wystrzelani jak kaczki.

No przeciez wlasnie napisal. Tylko poczatkujacy jecza na forum, ze ich okradaja.
Nie zapominaj, że właśnie dla początkujących taka strata jest najbardziej dotkliwa.

jak wszyscy zaczną umiejętnie się bronić , to z kim będę walczył ? :p
Jesteś sprytny chłopak ;) poradzisz sobie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12464

Guest
Osobiście uważam że system powinien dostać lekką przebudowę żeby uwzględniać różnicę kilku poziomów między atakującym, a broniącym się.

Wiele osób zapomina, że standardem w niższych epokach są powroty nieaktywnych graczy i łupienie równo i sprawiedliwie całego sąsiedztwa z zerową szansą obrony - to bardzo ludzi zniechęca i wiele osób kończy bo jak mają w wczesnym średniowieczu stawiać odpór komuś z jesieni albo jeszcze dalej? Diabeł tkwi jak zawsze w szczegółach i chyba nie bardzo są rozsądne sposoby lekkiego wyrównania szans słabszego obrońcy... Może jakiś sztywny bonus do ataku i obrony gdy atakuje ktoś z wyższej epoki?

Na początek może poprawa AI w obronie, bo czasem ręce opadają z jaką łatwością przebijają się przeciwnicy z bonusem na poziomie 60-70% do ataku gdzie u mnie stoi 60/120 w obronie :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
U mnie jest 60 i 227 a chłopaki czasem nie potrafią zarysować komuś czołga, czasami mam wrażenie ze te liczby nie wiele znaczą ;/
 

DeletedUser16021

Guest
Osobiście uważam że system powinien dostać lekką przebudowę żeby uwzględniać różnicę kilku poziomów między atakującym, a broniącym się.

Wiele osób zapomina, że standardem w niższych epokach są powroty nieaktywnych graczy i łupienie równo i sprawiedliwie całego sąsiedztwa z zerową szansą obrony - to bardzo ludzi zniechęca i wiele osób kończy bo jak mają w wczesnym średniowieczu stawiać odpór komuś z jesieni albo jeszcze dalej? Diabeł tkwi jak zawsze w szczegółach i chyba nie bardzo są rozsądne sposoby lekkiego wyrównania szans słabszego obrońcy... Może jakiś sztywny bonus do ataku i obrony gdy atakuje ktoś z wyższej epoki?

Na początek może poprawa AI w obronie, bo czasem ręce opadają z jaką łatwością przebijają się przeciwnicy z bonusem na poziomie 60-70% do ataku gdzie u mnie stoi 60/120 w obronie :)

A Ty chyba zapominasz, że kazdy z graczy kiedys sam był tym "słabszym" i też musiał przez to wszystko przejść ;) To trochę jak z falą w wojsku, najpierw sam obrywasz, a potem musisz to na kimś rozładować :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A Ty chyba zapominasz, że kazdy z graczy kiedys sam był tym "słabszym" i też musiał przez to wszystko przejść ;) To trochę jak z falą w wojsku, najpierw sam obrywasz, a potem musisz to na kimś rozładować :D

Ja przez to nie przechodziłam, bo ne było procentów do ataku ani obrony także ten, nigdy nie byłam słabsza zawsze łupiłam sąsiadów, teraz mi się nie chce ;)
 

DeletedUser

Guest
Osobiście uważam że system powinien dostać lekką przebudowę żeby uwzględniać różnicę kilku poziomów między atakującym, a broniącym się.

Wiele osób zapomina, że standardem w niższych epokach są powroty nieaktywnych graczy i łupienie równo i sprawiedliwie całego sąsiedztwa z zerową szansą obrony - to bardzo ludzi zniechęca i wiele osób kończy bo jak mają w wczesnym średniowieczu stawiać odpór komuś z jesieni albo jeszcze dalej? Diabeł tkwi jak zawsze w szczegółach i chyba nie bardzo są rozsądne sposoby lekkiego wyrównania szans słabszego obrońcy... Może jakiś sztywny bonus do ataku i obrony gdy atakuje ktoś z wyższej epoki?

Na początek może poprawa AI w obronie, bo czasem ręce opadają z jaką łatwością przebijają się przeciwnicy z bonusem na poziomie 60-70% do ataku gdzie u mnie stoi 60/120 w obronie :)
w starciu jest tylko jeden zwycięzca , remisu potyczki nie przewidziano :p
a prawdę mówiąc , powinna być możliwość ustawienia trybu obrony , tu mam na myśli zaplanowanie kolejności ruchów poszczególnych jednostek obronnych bo automat żyje swoim życiem :haha: i czasami obserwując jak kieruje wojskiem obronnym to wygląda to jak koszmarny sen wariata !!! :p
 

DeletedUser12464

Guest
A Ty chyba zapominasz, że kazdy z graczy kiedys sam był tym "słabszym" i też musiał przez to wszystko przejść ;) To trochę jak z falą w wojsku, najpierw sam obrywasz, a potem musisz to na kimś rozładować :D

Tylko tu nie chodzi o to że tłucze cię ktoś 1 czy 2 epoki mocniejszy bo to przerabiałem przez całą drogę dopóki nie doszedłem do najwyższej w danym momencie epoki. Standardem na dołach jest to, że wraca nieaktywny gracz i z jakiegoś powodu dorzucony jest do ludzi 3 i więcej epok za nim. Sam tak miałem co wykorzystałem żeby w lokalnych wieżach gdzie byłem sam zgarnąć medale ale patrząc obiektywnie jest to luka w systemie którą wypadało by nieco połatać.
 

DeletedUser16021

Guest
Tylko tu nie chodzi o to że tłucze cię ktoś 1 czy 2 epoki mocniejszy bo to przerabiałem przez całą drogę dopóki nie doszedłem do najwyższej w danym momencie epoki. Standardem na dołach jest to, że wraca nieaktywny gracz i z jakiegoś powodu dorzucony jest do ludzi 3 i więcej epok za nim. Sam tak miałem co wykorzystałem żeby w lokalnych wieżach gdzie byłem sam zgarnąć medale ale patrząc obiektywnie jest to luka w systemie którą wypadało by nieco połatać.

Bo skrypt przy liczeniu bierze chyba pod uwagę tez w jakims stopniu datę pierwszej rejestracji... Jak po jakimś czasie gry na jednym serwerze zarejestrowałam sie na pozostałych to też mnie dorzuciło do "sasiadów" z kilkuset tysięcznymi i milionowymi wynikami ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Bo skrypt przy liczeniu bierze chyba pod uwagę tez w jakims stopniu datę pierwszej rejestracji... Jak po jakimś czasie gry na jednym serwerze zarejestrowałam sie na pozostałych to też mnie dorzuciło do "sasiadów" z kilkuset tysięcznymi i milionowymi wynikami ;)

Po nieobecności gracza i ponownym logowaniu dorzuca go automatycznie do starego sąsiedztwa, dlatego mamy np 81 sąsiadów ten 1 to właśnie taki dorzutek. Nie wiem tylko jak ten system określa "stare sąsiedztwo?"
 

DeletedUser1522

Guest
a czy masz odpowiednio wysoki % w obronie ?
w marcu / kwietniu będzie event wielkanocny tam proponuję kupować wieżyczki sygnałowe , nie patrz na inne kuszące nagrody tylko wieżyczki !!!
jest to inwestycja na około rok , do następnego wielkanocnego eventu
napastnik widząc jak duże straty ponosi (albo wogóle nie złamie twojej obrony) zniechęca się następnym razem :p
nikt mi nie powie że jest słabym graczem , poprostu źle kieruje swoim rozwojem :p
FoE to gra kontaktowa i dobrze !!! bo wiało by nudą :mad:



a tu się zdziwisz , bo akurat jestem dobry w te klocki ;) i to ja jestem tym "złym" za płotem
dodatkowa sugestia ... jeśli posiadacie sporo atrakcyjnej produkcji to co się dziwicie że was napadają i plądrują (a nie okradają !!!! protestuje przeciwko temu słowu)
stań z rozwojem , wymieniaj pkt w perły ataku / obrony ! stój nawet i pół roku , żeby później mieć spokój , właśnie tak to działa ;)
no bo cóż znaczy czas w grze trwającej do "usranej śmierci" (żarcik)

kolejne ważne objaśnienie wyższości wieżyczek sygnałowych na zamkiem i wasylem :
Zamek ilość pól 49 na 10 lvl +30% do obrony a 49 wieżyczek x 4 % = 196% !!! i wstawisz je byle gdzie bez drogi ;)
Wasyl ilość pól 25 na 10 lvl +30% do obrony a 25 wieżyczek x 4% = 100 !!!

wiadomo że posiadanie 74 wieżyczek jest mało realne ale możliwe z czasem :p
Masz racje to jest dobry pomysł jedyny minus to że trzeba czekać do Wielkanocy ;) no ale jak trzeba to trzeba :)

A Ty chyba zapominasz, że kazdy z graczy kiedys sam był tym "słabszym" i też musiał przez to wszystko przejść ;) To trochę jak z falą w wojsku, najpierw sam obrywasz, a potem musisz to na kimś rozładować :D
to się wszystko zgadza ale nie rozumiem dlaczego ja nie mogę wziąść rewanżu ?to znaczy rozumiem bo sąsiad jest dwie epoki wyżej ;) i to jest najgorsze ,a jak już będe silny i mocny to zmieni sie znowu sąsiedztwo i znowu będe dostawał od silniejszego sąsiada i tak w kółko !!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
to się wszystko zgadza ale nie rozumiem dlaczego ja nie mogę wziąść rewanżu ?to znaczy rozumiem bo sąsiad jest dwie epoki wyżej ;) i to jest najgorsze ,a jak już będe silny i mocny to zmieni sie znowu sąsiedztwo i znowu będe dostawał od silniejszego sąsiada i tak w kółko !!!!
stajesz w miejscu , wymieniasz pkt w perły ataku / obrony , ruszasz wtedy gdy stwierdzisz , że jesteś gotowy spotkać się z graczami o jedną epokę wyżej :p jeśli masz słabą obronę to pilnuj produkcji ! cudów nie ma , poniosą jak nic ! :p jak obrona będzie dostateczna , podnoś atak ! uzyskasz dobry % w ataku , skasuj produkcję surowca , on leży u sąsiadów :haha: i tak to z grubsza wygląda ;)
kosztuje to sporo czasu i uporu ale efekt jaki osiągniesz będzie zadowalający :haha:

P.S.
dobrze jest wykonać postój pod koniec epoki , trzeba mieć też jakieś technologie nie odblokowane (przygotowane do odblokowania) mogą być potrzebne do zadań eventowych :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry