[Zgłoszone] zdarzenia losowe

  • Rozpoczynający wątek jacek1j
  • Data rozpoczęcia

co o tym sądzisz?

  • fajny pomysł

    Głosy: 42 63,6%
  • do dopracowania

    Głosy: 13 19,7%
  • fajny pomysł ale chce inne wydarzenia

    Głosy: 1 1,5%
  • nie potrzebny dodatek/ nie podoba mi się

    Głosy: 10 15,2%

  • W sumie głosujących
    66
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser4259

Guest
pomysł jak pomysł, ma swoje wady i zalety, ale ja nie o tym... zauważyłem tylko, że wszyscy chcieliby mieć nadmiar pomyślnych zdarzeń losowych... no to jak to się ma do Waszych dotychczasowych doświadczeń ze zdarzeniami losowymi w tej akurat grze? pierwsze z brzegu przykłady, żeby daleko nie szukać: losowość w znajdowaniu planów.... losowość w studniach "życzeń".... losowe plany od Leonarda.... "losowość w losowaniu" zdublowanych planów.... itd. - czyżby to było 3:1, 2:1 na korzyść losowań pozytywnych? owszem, ja też raz miałem farta i dostałem ostatni brakujący plan z losowania dubli (słownie: jeden raz na kilkadziesiąt losowań), no i ze studni już 2 razy wyciągnąłem 50 diamentów (co prawda na angielskiej becie, ale oczywiście znam kilka osób, którzy takie szczęście mieli i tutaj)....
także nawet, gdyby coś takiego twórcy gry wprowadzili, to nie sądzę, żeby zalano nas samymi odwiedzinami cyrków i rzemieślników, a raczej dosięgałyby nas wszelkiego rodzaju plagi i powodzie... i żeby wtedy na twórcy pomysłu psów nie zaczęto wieszać...

i nie jestem pesymistą, tylko realistycznie patrzącym optymistą :D
 

DeletedUser8631

Guest
i tu też sądze że pomysł można zgłosić bo tylko 16% osób jest na nie a pomysł jest dopracowany. Częstotliwość zdarzeń ustalą twórcy gry
 

DeletedUser8110

Guest
A ja wciąż nie wiem, czemu uważacie, że ktoś wprowadzi te wydarzenia losowe. Przecież już teraz w zadaniach narzucanych nam przez wątek fabularny FoE pojawiają się takowe. Np. klęski głodu przez które musimy 'rozdać' głodnym ludziom zaopatrzenie itp... Co prawda nie zdarzają się one codziennie ale są.
Innymi słowy - po co się męczyć i pisać grę od nowa dla czegoś co w sumie już istnieje w grze :>
 

DeletedUser

Guest
A ja wciąż nie wiem, czemu uważacie, że ktoś wprowadzi te wydarzenia losowe. Przecież już teraz w zadaniach narzucanych nam przez wątek fabularny FoE pojawiają się takowe. Np. klęski głodu przez które musimy 'rozdać' głodnym ludziom zaopatrzenie itp... Co prawda nie zdarzają się one codziennie ale są.
Innymi słowy - po co się męczyć i pisać grę od nowa dla czegoś co w sumie już istnieje w grze :>
Zdarzenia o których mówisz polegają na tym że płacisz ileś złota albo zaopatrzenia albo budujesz jakiś budynek i zdarzenia się kończą. Ten pomysł jest o zdarzeniach które będą działały całkowicie inaczej
 

DeletedUser8996

Guest
Ja się wstrzymuję od głosu
Gdyby programiści nawet zdecydowali się, na coś takiego, to wylałoby się kolejne morze błędów, a później miesiąc w miesiąc poprawianie, nawet dobry pomysł, ale jednak nie jestem pewien, czy to w ogóle ma jakąś szansę na wprowadzenie, bo i takj dużo muszą zmieniać w kodzie gry, a jeszcze dodawać jakieś losowe zdarzenia, więc wg mnie to może kiedy,s zostanie wprowadzone, ale na pewni nie w najbliższym czasie, wiec zawsze można mieć nadzieję :)
 

DeletedUser625

Guest
Pomysł widzę zaczerpnięty 50/50 z Strongholda czy Empire Goodgame. :D

Ale fajny. Przydałoby się urozmaiciłoby grę. Bo w chwili obecnej jak się techy zbada to równie dobrze można przestać grać, bo codzienna produkcja, atakowanie sąsiadów, zdobywanie planów pereł. To się robi nudne i monotonne.
 

DeletedUser8996

Guest
Jednak zagłosowałem na tak, ale jednak wątpię, żeby w bliskim czasie w ogóle programiści zaczęli cokolwiek w związku z tym robić, mają dużo innych rzeczy na głowie i myślę, że nawet jak już do nich dojdzie ten pomysł to i tak przyjdzie nam jeszcze długo poczekać na jego wprowadzenie :)
 

DeletedUser8

Guest
Pomysł jest ogólnie ok.
Wydarzenie jeśli miałoby nastąpić, to jestem za tym, żeby obejmowało cały serwer.
Nie wchodzi w grę wydarzenie takie jak odpust, jest to pojęcie uroczystości religijnej akurat bardzo popularnej w Polsce, ale zmiany w grze obejmowałyby wszystkie wersje językowe, trzeba o tym pamiętać. Ogólnie, wszelkie dodatki związane z religią mają mniejsze szanse na wprowadzenie.

___________

Wydarzenie byłoby losowane raz tygodniowo dla całego serwera:
1. Jarmark/Festyn - ludzie się bawią, wzrasta zadowolenie ludności (zależnie od epoki) (15% szans)
2. Złodzieje - nasze miasto nawiedzili kieszonkowcy, produkcja monet z domków spada o 30% (5% szans)
3. Kupcy - do naszego miasta zjechali kupcy, możemy u nich wymieniać towary w stosunku 1 do 1 z danej epoki (kupno za złoto nie przejdzie) (8% szans)
4. Pożar - uszkodzone zostały budynki produkcyjne, zbieramy 25% mniej zaopatrzenia (5% szans)
5. Powódź - musimy pomóc powodzianom, produkcja monet i zaopatrzenia zostanie wznowiona gdy dostarczymy im odpowiednie surowce (monety/młotki zależnie od epoki) (5% szans)
6. Epidemia - w mieście obowiązuje kwarantanna, nie możemy handlować. (5% szans)
7. Studenci - młode umysły przyspieszają rozwój naszych technologii, otrzymujemy punkty rozwoju (paczuszka) (10% szans)
8. Turyści - nasze miasto odwiedzają podróżni, przynosząc nam duże zyski. Wzrasta o 30% produkcja monet, zaopatrzenia i towarów. Bardzo duży bonus, dlatego z bardzo małą szansą na pojawienie się. (2% szans)
9. Rozboje - w naszym mieście wybuchły zamieszki, niektórzy mieszkańcy uciekli z miasta. Tracimy x ludności zależnie od epoki (5% szans)
10. Nic się dzieje - miasto żyje swoim spokojnym naturalnym rytmem (40% szans)

Ogółem: 40% szans, że nic się nie stanie, 25% na negatywne wydarzenie i 35% na pozytywne.

____________

I jedna głowna zasada odnosnie wszystkich twoich pomysłow. My możemy proponować jedynie zarys pomysłu, a wszystkie statystyki ,jednostki , gotowe misje , nazwy i wszystko inne zalezy już od programistów. Więc w tym kontekscie nie należy nawet sie wysilać

Nieprawda. Możecie proponować (i jest to mile widziane) pomysły dopracowane, opisujące jednostki, misje i nazewnictwo. Natomiast faktem jest, że dewsi mogą to sobie pozmieniać, więc bezcelowa jest dyskusja o tym, czy jednostka powinna mieć +5 do obrony czy +6, bo nie macie na to kompletnie żadnego wpływu. Pomysł nie może być zbyt ogólny, musi mieć ręce i nogi i fajnie jak jest dopracowany, ale dyskusja powinna się skupiać na jego głównym zamyśle, a nie na kolorze ramki okienka itp : )

____

E=mc[SUP]2[/SUP]
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem takie cos to dobry pomysł tylko nie wiem czy ten temat zostanie dodany w gre to znaczy ten pomysł bo jest na serio super . Ale mogloby byc tez tak ze w zaleznosci od epoki bądz rodzaju i ilosci budynkow, na te efekty byłyby inne bo np. jak sie ma np.: posterunek policji w FoE to takich napadów mogłoby być mniej . :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry