[Inne] Zdarzenia losowe

Czy podoba Ci się pomysł dodania możliwości zbierania zdarzeń losowych w nowej zakładce w ratuszu?


  • W sumie głosujących
    31

MaraJade

Szlachcic zagrodowy
Podejrzewam że nie tylko mnie denerwuje ciągłe szukanie zdarzeń losowych na drogach miasta za budynkami, zwłaszcza w czasie eventów kiedy często zadanie tego wymaga i nie można powiedzieć nie potrzebuję tego. Ma to może dawać klimat ale jedyne co robi to wkurza. Moglibyście rozwiązać to na co najmniej parę sposobów ale myślę, że najprościej byłoby stworzyć centrum zdarzeń losowych w ratuszu jako następną zakładkę żeby nie tworzyć następnego budynku tylko na to i aby można było zbierać każde zdarzenie albo z mapy albo z tamtego miejsca to by było super. Proszę każdego o wypowiedzenie się zwłaszcza w ankiecie.
 

MaraJade

Szlachcic zagrodowy
Nie ma nic dziwnego w tym pomyśle. nazwa wskazuje, że to zdarzenia losowe, a nie sposób ich zbierania :p
nadal byłby aktualny sposób zbierania dla masochistów i przyjemniejszy, łatwiejszy dla ludzi nie mających tyle czasu na grę lub chęci do podnoszenia budynków lub patrzenia w tym prawie przeźroczystym trybie budowania jak się najedzie nie tak że wszystkie budynki stają się wtedy przeźroczyste , nie ma nic przyjemnego w szukaniu tych zdarzeń losowych obecnie ani łatwego zwłaszcza tych w mieście te poza miastem są do zniesienia choć nie mniej nadal nie ma nic przyjemnego w ich szukaniu.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
jestem na nie, jest łatwy sposób na znalezienie zdarzeń losowych

i podziel się z nami, jakiż to sposób ? tylko nie pisz, że foe helper, bo on pokazuje tylko, że jakieś zdarzenie losowe jest na jakiejś drodze, ale sam musisz przestawić kilkanaście pereł/budynków żeby je znaleźć

już samo to w sobie jest nudne albo nawet trudne, a co dopiero jeśli nie wiemy że jakieś zdarzenie losowe jest na drogach i szukamy w ciemno ?
 

dawid17612

Hrabia
wchodzisz w tryb przebudowy i wychodzisz, za każdym razem jak to robisz śmieci zmieniaja położenie,
wchodź sobie tak często aż je zobaczysz nic ciężkiego.
 

dawid17612

Hrabia
hahahahahaa..:D Dobre.
pytaj zawsze jak będe wiedział to pomoge :D

jak wejdziesz w kontynent/mapke tez działa ale dłużej sie ładuje więc tryb przebudowy jest dużo szybszy :D
 

Auraya

Hrabia
można też odwiedzić sąsiadów/znajomych/kogo tam jeszcze i wrócić, też zmieni się układ
w zdarzeniu losowym teoretycznie losowy powinien być rodzaj, czas, miejsce... helper i tak już za dużo pomaga
na marginesie, często pada argument, że twórcy chcą by jak najwięcej czasu spędzić w grze, więc każde takie ułatwienie już na starcie jest skazane na porażkę
 

MaraJade

Szlachcic zagrodowy
Zdarzenie losowe to nie jest pojęcie które zawsze musi określać miejsce musi być jakaś losowość w danym zdarzeniu może to być sam rodzaj może to być sam czas może to też być samo miejsce jakaś inna forma losowości albo wcale nie musi. To że obecnie zdarzenia losowe muszą spełniać te 3 kryteria nie znaczy że wprowadzając zmianę coś się nie może zmienić. Do pomysłów zawsze warto podchodzić z otwartym umysłem bez tak sztywnego trzymania się tego co jest a raczej myśleć o tym co może być. Jak sama każdy pomysł od razu skażesz na porażkę i głosujesz na nie bo masz tego glitcza i Ci z nim dobrze to to jest coś dziwnego. Nie chcę Cię martwić Dawid ale to co robisz to glitczowanie, zauważyłeś pewną zależność pewną lukę i wykorzystujesz ją do swojej korzyści w grze.

A i chciałam powiedzieć jeszcze jedną rzecz proponowana zmiana nie jest to o tyle ułatwieniem rozgrywki co wprowadzeniem normalności, usunięciem pewnego kuriozum, w wielu grach tego typu losowe zdarzenia są np. zrobione w jednym przycisku przy którejś z krawędzi ekranu i możesz kliknąć co jakiś czas żeby zebrać 1 zdarzenie losowe, czas czasem ulega zmianie/ progresji. Rozumiem dlaczego tak atakowałaś tę propozycję jako ułatwienie bo przeczytałam dokładniej regulamin tego działu i musze powiedzieć, że zasadniczo żadna zmiana nie ma miejsca jak zabroni się ułatwiania gry bo często zmiana graficzna przesunięcie jakiegoś przycisku jest ułatwieniem gry i powinno być z automatu uznane za pomysł do kosza, Tyle ode mnie jak nie przekonałam was do tej pory , że ta zmiana jest konieczna to trudno.
 

dawid17612

Hrabia
Prawda jest taka że wszędzie w FOE znajdziemy jakieś małe sposoby na ułatwienie gry, na śmieci jak juz zauważyłeś jest sposób. :D
kiedyś na wikingach było podobnie i kamienie po każdej porzuconej osadzie i zaczęciu od nowa kamienie zmieniały miejsce i było to ułatwienie gry, ale jakiś gracz to zgłosił że mu to przeszkadza i FOE zablokowało to w wikingach i zawsze kamienie są w tym samym miejscu na konkretnym poziomie.
w grze jest wiele sposobów na ułatwienie gry, wystarczy być spostrzegawczym :D
Czekam na twoje inne ciekawe pomysły :)
 
Jeśli byłby przycisk to zbierania automatycznego takich zdarzeń, to te zdarzenia przestałyby być zdarzeniami losowymi, a stałyby się zwykłym prezentem. Zapewne nie taki był zamysł twórców FoE. Na samą logikę, jak zdarzenie losowe może być łatwe do znalezienia? Jest losowe, więc trzeba go znaleźć, nie kliknąć w jakiś przycisk i po robocie. Upraszczanie gier do granic możliwość sprawia że wiele gier poległo lub stało się takimi pokemonami że grają w to tylko dzieci. Tu i tak już jest zbyt łatwo.
 
Śmieci z miasta zbieram na telefonie "zamiatając" ulice Alcatraz.
To tak jak i ja.

Proponuję jeszcze do tego pomysłu dorzucić przycisk, który automatycznie "wywalczy" Ci wszystkie dostępne seki na gpch (z ustawieniem przy ilu obozach ma działać).
A tak na serio, to zastanówcie się czasem nad propozycjami, które tu zamieszczacie...
 
Do góry