[Gildie] Zastosowanie towarów gildyjnych.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20185
  • Data rozpoczęcia

Jakie chcielibyście wykorzystanie(a) towarów gildii zobaczyć w grze?

  • Nie ma potrzeby dodawania jakiegokolwiek kolejnego wykorzystania.

  • Gracze z odpowiednimi uprawnieniami mogą wypłacać.

  • Budowa budynków pereł totemów w zamku gildii znajdującym się na GvG.


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser20185

Guest
Towary gildyjne nie mają żadnego zastosowania, oprócz odblokowywania poziomów wypraw gildyjnych. Jak uważacie jakie mogłyby być jeszcze zastosowania tych towarów? Dawajcie w odpowiedziach to dodam do ankiety.

Moją propozycją jest to żeby towary mogliby wypłacać gracze z odpowiednim uprawnieniem.
 

DeletedUser2383

Guest
Surowce gildyjne powinny być wykorzystane do czegoś, co miejmy nadzieje kiedyś powstanie, czyli obiektów gildyjnych. Czy to w formie budynków, pereł, totemów czy cokolwiek innego, ale przypisanego do gildii, a nie konkretnego gracza. Ponadto do rozbudowy takiego czegoś można by wykorzystać nie tylko surowce, ale zalegające nagrody z wypraw.

Myślałem kiedyś o zgłoszeniu propozycji czegoś w rodzaju zamku gildii, który można by postawić na mapie gvg, ale tylko w 1 epoce. Oczywiście byłby on rozwijalny itd, ale najważniejsze, dawałby możliwość walki słabszym gildiom z mocniejszymi by mapy nie wyglądały tak, że jest na nich 5-8 gildii. Ale to tylko marzenia...
 

DeletedUser20185

Guest
Surowce gildyjne powinny być wykorzystane do czegoś, co miejmy nadzieje kiedyś powstanie, czyli obiektów gildyjnych. Czy to w formie budynków, pereł, totemów czy cokolwiek innego, ale przypisanego do gildii, a nie konkretnego gracza. Ponadto do rozbudowy takiego czegoś można by wykorzystać nie tylko surowce, ale zalegające nagrody z wypraw.

Myślałem kiedyś o zgłoszeniu propozycji czegoś w rodzaju zamku gildii, który można by postawić na mapie gvg, ale tylko w 1 epoce. Oczywiście byłby on rozwijalny itd, ale najważniejsze, dawałby możliwość walki słabszym gildiom z mocniejszymi by mapy nie wyglądały tak, że jest na nich 5-8 gildii. Ale to tylko marzenia...
Wpadłem dziś na podobny pomysł który mógłby być czymś w rodzaju ulepszonego twojego: Budowanie miasta gildii. Gdzie miałyby stać te budynki gildii? Odpowiedz a dodam twój pomysł do ankiety bo tak to nie wiem do końca o ci ci chodzi.
 

DeletedUser2383

Guest
Wpadłem dziś na podobny pomysł który mógłby być czymś w rodzaju ulepszonego twojego: Budowanie miasta gildii. Gdzie miałyby stać te budynki gildii? Odpowiedz a dodam twój pomysł do ankiety bo tak to nie wiem do końca o ci ci chodzi.

To szeroko zakrojony pomysł, ale pokrótce:
1. Wszystkie budynki/ jednostki zyskiwane z wypraw gildyjnych miałby specjalne oznaczenie, że są one zdobyte w ten sposób.
2. Zamek gildii miałby kilka gotowych już budynków do rozwijania np. koszary, strażnica, dwór, służba itp.
3. Budynki w zamku można by było rozwijać tylko za pomocą budynków otrzymanych z wypraw lub surowców ze skarbca.
4. Bonusy z budynków to np. bonus do ataku i obrony (o określonym zasięgu) na mapie konkretnej epoki w gvg / zasięg bonusu/ uzupełnianie jednostek w obronie itd.
 

DomLuk

Wójt
Niestety teraz ciezko coś wrowadzic jak Gildie te topowe mają tych ilości zbyt wiele by to było sprawiedliwe dla pozostałych. Niestety totalnie ominiete lub nawet specialnie przez Inno czas płynie a towarów coraz wiecej i tak chyba zostanie.
 

DeletedUser20185

Guest
To szeroko zakrojony pomysł, ale pokrótce:
1. Wszystkie budynki/ jednostki zyskiwane z wypraw gildyjnych miałby specjalne oznaczenie, że są one zdobyte w ten sposób.
2. Zamek gildii miałby kilka gotowych już budynków do rozwijania np. koszary, strażnica, dwór, służba itp.
3. Budynki w zamku można by było rozwijać tylko za pomocą budynków otrzymanych z wypraw lub surowców ze skarbca.
4. Bonusy z budynków to np. bonus do ataku i obrony (o określonym zasięgu) na mapie konkretnej epoki w gvg / zasięg bonusu/ uzupełnianie jednostek w obronie itd.
ahhhh nie mogę dodać bo przypadkowo ustawiłem na czas
EDIT: ups pomyłka jednak nie tylko w innym miejscu guzik
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Napisałem o wszystkich towarach. Możesz powiedzieć że w twoim pomyśle chodzi tylko o towary przetworzone.
Nie mam oryginalnego pomysłu, niestety. Problem polega na tym, że towary do Przyszłości włącznie są wykorzystywane na GvG i niech tak zostanie, bo ten aspekt gry powoli zamiera (zwłaszcza w niższych epokach). W gildyjnych skarbcach zalega za to coraz więcej towarów z Arktyki i Oceanicznej. Teraz doszły bezużyteczne w takich ilościach towary z Wirtualnej.
Ciekawie za to wygląda pomysł Rutrr. 8>
 

DeletedUser

Guest
nie mam czasu szukac - ale kiedys dalem pomysl palacu gildyjnego.
w skrocie:
pomysl zaczerpniety z wczesnych wersji gry z serii cywilizacja(w 2 lub 3 ) tam byl palac ktory sie rozbudowywalo.

moj pomysl to odpowiednik takiego palacu - rozbudowywac go moga osoby majace przypisana funkcje "budowniczy"
w palacu mozna rozbudowywac rozne elementy ktore daja przerozne bonusy takie jak:

- wojsko
- pry dla gildian
- plany dla gildian
- damenty za osiagniecie celu (cel ustawiany przez "zarzadce" lub podpiete pod lidera)
- cel wygraj X walk w gvg
- cel zdobadz sektor gvg
- cel ukoncz 1,2,3 lub4 poziom WG
- etc
- funkcja tajemniczy inwestor (npc) opcja losuje gracza ktory spelnia wymagania okreslone przez zarzadzajacych gildian, z tej puli graczy losowany jest osobnik, ktoremu tajemniczy inwestor wplaca pry, TI w zaleznosci od pozimu (na poz1 losuje dowolna perle i wplaca) a na kolejnych gracze maja wieksze pole wyboru perly w ktore tajemniczy inwestor wplaca, TI zawsze zajmuje miejsce poza miejscami 1 - 5 niezaleznie od ilosci wplaconych pr,pula PR TI sklada sie z 2 czynnikow (1 zaleznie od poziomu TI wplaca od 1 pr na pozimie 1, kazdy kolejny poziom to poziom poprzedni x1,5 zaokraglone matematycznie, oraz 2 czesc to tyle ile gildianie sami dorzuca do puli TI

- dyplomata - niweluje w czesci efekt pladrowania (1% na 1 poziomie)
- negocjator - zmniejsza koszt surowca w WG (minimalnie 1, oraz zwraca surowce z zoltych i czerwonych negocjacji)
- General - niweluje straty wojska w WG (1% na 1 poziomie)
- stanmowisko wojskowe nad generalem (nie znam tytulu) - niweluje straty wojska w GVG(1% na 1 poziomie)
 

LEGI

Wicehrabia
nie mam czasu szukac - ale kiedys dalem pomysl palacu gildyjnego.
w skrocie:
pomysl zaczerpniety z wczesnych wersji gry z serii cywilizacja(w 2 lub 3 ) tam byl palac ktory sie rozbudowywalo.

moj pomysl to odpowiednik takiego palacu - rozbudowywac go moga osoby majace przypisana funkcje "budowniczy"
w palacu mozna rozbudowywac rozne elementy ktore daja przerozne bonusy takie jak:

- wojsko
- pry dla gildian
- plany dla gildian
- damenty za osiagniecie celu (cel ustawiany przez "zarzadce" lub podpiete pod lidera)
- cel wygraj X walk w gvg
- cel zdobadz sektor gvg
- cel ukoncz 1,2,3 lub4 poziom WG
- etc
- funkcja tajemniczy inwestor (npc) opcja losuje gracza ktory spelnia wymagania okreslone przez zarzadzajacych gildian, z tej puli graczy losowany jest osobnik, ktoremu tajemniczy inwestor wplaca pry, TI w zaleznosci od pozimu (na poz1 losuje dowolna perle i wplaca) a na kolejnych gracze maja wieksze pole wyboru perly w ktore tajemniczy inwestor wplaca, TI zawsze zajmuje miejsce poza miejscami 1 - 5 niezaleznie od ilosci wplaconych pr,pula PR TI sklada sie z 2 czynnikow (1 zaleznie od poziomu TI wplaca od 1 pr na pozimie 1, kazdy kolejny poziom to poziom poprzedni x1,5 zaokraglone matematycznie, oraz 2 czesc to tyle ile gildianie sami dorzuca do puli TI

- dyplomata - niweluje w czesci efekt pladrowania (1% na 1 poziomie)
- negocjator - zmniejsza koszt surowca w WG (minimalnie 1, oraz zwraca surowce z zoltych i czerwonych negocjacji)
- General - niweluje straty wojska w WG (1% na 1 poziomie)
- stanmowisko wojskowe nad generalem (nie znam tytulu) - niweluje straty wojska w GVG(1% na 1 poziomie)
NIE twój pomysł nigdy nie wejdzie bo taki pałac za duzo daje i pozatym większość tego co wypisałeś nie ma sensu
 
Do góry