[Inne] zarządzanie armią - epoki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser675
  • Data rozpoczęcia

?

  • Tak, nie mam nic przeciwko

    Głosy: 10 83,3%
  • Nie, jest przeciw, bo...

    Głosy: 2 16,7%

  • W sumie głosujących
    12

DeletedUser675

Guest
Myślę że większość osób częściej walczy jednostkami z najwyższej epoki, a nie z tych dawnych, jak epoka brązu.
Dlatego proponuję wprowadzić drobną zmianę, aby w menu wybierania jednostek (w zarządzaniu armią), na górze była obecna epoka gracza, a niżej - wcześniejsze epoki. Tzn na początku "wszystkie epoki", potem moja obecna epoka, potem wcześniejsza, a na końcu epoka brązu.

[del]Druga sprawa, to aby z tego menu zniknęły epoki do których jeszcze nie dotarłem - obecnie nie jest możliwe posiadanie jednostek z wyższych epok niż jest się obecnie (chyba, że o czymś nie wiem?).
Łotra można by podpiąć pod obecną epokę gracza.
[/del]

Jeśli jestem obecnie w epoce kolonialnej, to po co mam przewijać menu i szukać mojej epoki?
Najlepiej jeśli w menu nie byłoby epok, z których jednostek nie posiadam - można zrobić takie rozwiązanie jak jest obecnie na Targowisku w Złóż ofertę > Twoje oferty - są tam tylko towary które mam, a nie wszystkie. Ułatwia to wybieranie.

Trzecia sprawa to to, że nazwy epok Wczesne Średniowiecze i Rozkwit nie mieszczą się na ekranie i zamiast tego są trzy kropki - można zwiększyć trochę szerokość, bo jest miejsce.

2dseiqu.png


Pomysł w skrócie:
– w menu sortowanie od współczesności do epoki brązu
– tylko te epoki z, których mam jednostki (podobne rozwiązanie jak jest na targowisku)
– zwiększenie nieco szerokości menu, aby wszystkie nazwy epok się mieściły
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Druga sprawa, to aby z tego menu zniknęły epoki do których jeszcze nie dotarłem - obecnie nie jest możliwe posiadanie jednostek z wyższych epok niż jest się obecnie (chyba, że o czymś nie wiem?).

Zdaje się, że jednostki za zadania mogą przewyższać Twoją epokę, w drzewku idziesz wolniej, a zadania wykonujesz szybciej wyprzedzając swoją obecną epokę, jest to możliwe ;)
 

DeletedUser4257

Guest
Good idea, szczególnie jak się ma dużo wojo z alcatraz.
 

Mikekun

Książę
Exar Kun

Po pierwsze jeden pomysł, jeden temat. Zawarłeś ogólnie w tym temacie trzy propozycje i niestety, o ile na jedną z propozycji mogę przystać to na kolenie już nie.

Dlatego proponuję wprowadzić drobną zmianę, aby w menu wybierania jednostek (w zarządzaniu armią), na górze była obecna epoka gracza, a niżej - wcześniejsze epoki. Tzn na początku "wszystkie epoki", potem moja obecna epoka, potem wcześniejsza, a na końcu epoka brązu.

Mało sensownie rozwiązanie, po to jest ta lista abyś mógł w niej zaznaczyć jakie jednostki mogą być widoczne, a jakie nie.

Druga sprawa, to aby z tego menu zniknęły epoki do których jeszcze nie dotarłem - obecnie nie jest możliwe posiadanie jednostek z wyższych epok niż jest się obecnie (chyba, że o czymś nie wiem?).

Akurat rozwiązanie powstało dla osób które otrzymałby w prezencie jednostkę nowszą, lepszą aniżeli aktualnie posiada. Często takowe można wygrać podczas eventów które trwają. Wtedy opcja jest użyteczna.

Łotra można by podpiąć pod obecną epokę gracza.

Łotr jest jednostką specjalną, z specjalnymi umiejętnościami. Nie ma możliwości jego modyfikacji do epoki w której aktualnie przebywa gracz. Czemu ?, bowiem wtedy straciłby swój sens.

Trzecia sprawa to to, że nazwy epok Wczesne Średniowiecze i Rozkwit nie mieszczą się na ekranie i zamiast tego są trzy kropki - można zwiększyć trochę szerokość, bo jest miejsce.

Uważam że support widzi ten problem i wie że trzeba coś z tym zrobić. Pewnie przygotowują pod to specjalną aktualizację.

Wobec tego, mam do ciebie takowe pytanie. Co konkretnie proponujesz i gdzie jest główna część pomysłu.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser8507

Guest
Dużo pisania mało wiadomości-O co chodzi?
Poszerzanie miejsca? niebyt
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dużo pisania mało wiadomości-O co chodzi?
Poszerzanie miejsca? niebyt

Czytanie nie boli... przeczytałeś chociaż pomysł?

Mikekun:
Mało sensownie rozwiązanie, po to jest ta lista abyś mógł w niej zaznaczyć jakie jednostki mogą być widoczne, a jakie nie.
Chyba nie zrozumiałeś, co autor miał na myśli :)
Nie sztuką jest przeczytać, lecz zrozumieć...
Co do pierwszej zmiany - jestem jak najbardziej na tak, przydatna i ułatwiająca szukanie.

Akurat rozwiązanie powstało dla osób które otrzymałby w prezencie jednostkę nowszą, lepszą aniżeli aktualnie posiada. Często takowe można wygrać podczas eventów które trwają. Wtedy opcja jest użyteczna.
Z eventów można dostać jednostki z obecnej epoki, więc argument chybiony.
Ale z niektórych zadań (jeśli jesteśmy do przodu z mapką) można dostać kilka jednostek z epoki wyższej - tutaj mała zmiana, aby możliwa była też opcja wyświetlania epok maksymalnie o jedną w górę i też będę na tak :)
Co do trzeciego - było zgłaszane jako błąd i liczmy na to, że zostanie poprawione :)

Dwa razy tak, przechodzisz dalej ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser675

Guest
Zdaje się, że jednostki za zadania mogą przewyższać Twoją epokę, w drzewku idziesz wolniej, a zadania wykonujesz szybciej wyprzedzając swoją obecną epokę, jest to możliwe ;)
Zdaje się, ale nie jesteś pewien. Jeśli tak jest, to potwierdź to. Mnie się nie zdarzyło dostać za zadanie, ani wylosować w evencie jednostki z wyższej epoki. W ogóle seria zadań z danej epoki pojawia się dopiero po przejściu do tej epoki.

Akurat rozwiązanie powstało dla osób które otrzymałby w prezencie jednostkę nowszą, lepszą aniżeli aktualnie posiada. Często takowe można wygrać podczas eventów które trwają.
jak wyżej.
Proszę o dowód że jest to możliwe.

Po pierwsze jeden pomysł, jeden temat.
To jest pomysł dotyczący zmian menu w "zarządzaniu armią". Nie widzę powodu żeby rozbijać to na trzy tematy.
Zawarłeś ogólnie w tym temacie trzy propozycje i niestety, o ile na jedną z propozycji mogę przystać to na kolenie już nie.
Na którą możesz przystać? Bo z twojego postu to nie wynika.

Mało sensownie rozwiązanie, po to jest ta lista abyś mógł w niej zaznaczyć jakie jednostki mogą być widoczne, a jakie nie.
Nie rozumiem. Pomysł dotyczy tylko zmiany sortowania z malejącego na rosnący...

Co konkretnie proponujesz
Myślę, że napisałem wystarczająco jasno.
gdzie jest główna część pomysłu
Jaka główna część pomysłu? Pomysłem jest modyfikacja menu w "Zarządzaniu armią".

Dużo pisania mało wiadomości-O co chodzi?
Poszerzanie miejsca? niebyt
Słucham?

Ale z niektórych zadań (jeśli jesteśmy do przodu z mapką) można dostać kilka jednostek z epoki wyższej - tutaj mała zmiana, aby możliwa była też opcja wyświetlania epok maksymalnie o jedną w górę i też będę na tak :)
Nie wiem na ile to jest prawda, ale dlatego proponowałem żeby w menu można było wybrać tylko te epoki, z których posiadam jednostki. Czyli jeśli mam tylko 2 włóczników i 4 dragonów, to w menu będzie tylko epoka brązu i kolonialna - podobnie jak na targowisku.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie wiem na ile to jest prawda, ale dlatego proponowałem żeby w menu można było wybrać tylko te epoki, z których posiadam jednostki. Czyli jeśli mam tylko 2 włóczników i 4 dragonów, to w menu będzie tylko epoka brązu i kolonialna - podobnie jak na targowisku.

Jeżeli jest się daleko do przodu z mapką i zadaniami (czyt. jedną epokę do przodu już robisz, znaczy się mapkę i zadania z nią związane) to można dostać kilka jednostek niezależnych w początkowych zadaniach :) I tutaj też zmiana na plus, to co napisałeś.
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
Zdaje się, ale nie jesteś pewien. Jeśli tak jest, to potwierdź to. Mnie się nie zdarzyło dostać za zadanie, ani wylosować w evencie jednostki z wyższej epoki.

Jestem pewien, napisałem "zdaje się" bo nie powiem Ci dokładnej sytuacji, ale mogę potwierdzić, sam tak miałem. Byłem w epoce hmmm.... no właśnie nie pamiętam bo było to dawno temu :p w epoce X, od Mycienki dostałem w nagrodę jednostkę z epoki X+1... i nie, nie mam na to screenów.

PS. poszperałem, temat na forum wisiał w styczniu, czyli praktycznie rok temu..

http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=7951
 

Mikekun

Książę
Exar Kun

*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.

Twój pomysł odnosi się co prawda do sposobu zarządzania armią. Jednakże sama Armia ma wpływ na wiele innych czynników z samej gry. Niby to co proponujesz nie jest takie trudne do zrobienia, tylko że nikt nie wie jak zmiana ta wpłynie na pozostałe czynniki. Uważam że pomysł mimo sporej liczby głosów na tak, może nie zostać zrealizowany. Dodatkowo proponujesz w nim modyfikacje Łotra, do istniejących epok a to na pewno nie przejdzie. Nie raz temat był poruszany co do jednostek specjalnych, ostatecznie jednak nic nie zostało w tym kierunku zrobione. Dlatego też uważam że twój pomysł w pewnym sensie jest dobry, mimo to mnogość prostych rozwiązań sprawia że jestem w kropce. Nie z wszystkimi sugestiami się zgadzam z tobą.

PS: Czy przypadkiem ostatniej prostej propozycji nie było w którejś z aktualizacji ? Mam wrażenie że ten problem powinien być usunięty już dawno.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Mikekun, dajesz wyciąg z zasad, który nijak ma się do tego pomysłu :)
Twój pomysł odnosi się co prawda do sposobu zarządzania armią. Jednakże sama Armia ma wpływ na wiele innych czynników z samej gry. Niby to co proponujesz nie jest takie trudne do zrobienia, tylko że nikt nie wie jak zmiana ta wpłynie na pozostałe czynniki.
No ja Cię bardzo przepraszam, ale wytłumacz mi, jak "kosmetyczna" zmiana kolejności wyświetlania epok w Zarządzaniu oraz wyświetlanie tylko tych epok, z których mamy jednostki, ma zmienić grę nie do poznania? :p
Co do łotra to się zgadzam - nie ma nawet sposobu na jego modyfikację, bo ni tu nie można zwiększyć ataku, ni tu obrony... Jedynie, jak w przypadku czempiona, można grafiki pozmieniać dla różnych epok :) Ale to tylko jedno zdanie, napomknięte w pomyśle, więc można je ciachnąć ;)
 

DeletedUser675

Guest
Dodatkowo proponujesz w nim modyfikacje Łotra, do istniejących epok a to na pewno nie przejdzie.
Pomyliło mi się z tym łotrem, bo nie sprawdziłem wcześniej, że on wyświetla się w jednostkach z każdej epoki.
Tu nie chcę nic zmieniać. Poprawiłem pierwszy post.
 

DeletedUser625

Guest
Ja bym dodał do tego rozwijanego menu pod "Wszystkie epoki" dać "Jednostki niezależne" i wrzucić tam wszystko co niezależne ze wszystkich epok, a w samych epokach zostawić tylko te z budynków. ;) Rozwiąże to problem szukania jednostek z budynków wśród tony jednostek niezależnych.
 

Mikekun

Książę
Hikari36

No ja Cię bardzo przepraszam, ale wytłumacz mi, jak "kosmetyczna" zmiana kolejności wyświetlania epok w Zarządzaniu oraz wyświetlanie tylko tych epok, z których mamy jednostki, ma zmienić grę nie do poznania?

Może dojść do takiej sytuacji że zmiana którą wprowadził gracz do kodu gry, przeszła przez wszystkie etapy akceptowania pomysłu pozytywnie. Wtedy to kod gry dostaje pewnie ograniczenie w sposobie przeglądu jednostek wojskowych. Opcja wszystkie jednostki zostaje zmieniona na aktualną epokę w której jest gracz. Są dwa sposoby wkradzenia się błędu. Pierwszy to taki że jednostki nowsze aniżeli nasza epoka które dostaliśmy z eventu w ogóle nie są pokazywane w składzie armii przed naszym opracowaniem tej epoki. Inny rodzaj błędu to praktycznie nie wyświetlanie jednostek niezależnych oprócz naszych które wyprodukowaliśmy. Dlatego też zabawa w tym co jest dobrze opracowane i na siłę jest ulepszana nie do końca mi się uśmiecha. Wolę zostawić akurat przegląd jednostek taki jaki jest bowiem ja korzystam z wszystkich jednostek dostępnych w grze.

PS: Wobec tego ja mam do Exar Kuna takie pytanie, jak w swoim zestawieniu widzisz jednostki specjalne, te co są, oraz tych co nie ma ?

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Drogi Mikekunie, błędy, które mogą się wkraść, to już nie nasza, a szczególnie nie twoja działka :) To zadanie programistów, aby wprowadzili to bez dodatkowych konsekwencji, więc o to nie musisz się martwić :)
Exar dokładnie to opisał:
- będą dostępne epoki, z których mamy jednostki. Nigdzie nie pisał o wyłączeniu jednostek niezależnych, a one przecież mają epokę - więc gdzie tu widzisz problem?
- Exar nic nie pisał o obecnej epoce, w której jesteśmy. Pisał o epokach, z których mamy jednostki :) Nie doczytałeś do końca.
 
Ostatnia edycja:

Mikekun

Książę
Hikari36 na przyszłość, ja pytałem Exar Kuna jak on widzi całą sytuację. Nie wiedziałem że ma adwokata w twojej postaci. Więc proszę nie wypowiadaj się za autora pomysłu. Ciekawie mnie jego zdanie, twoje już znam :)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Odpowiadałeś na mój post, więc ja odpowiedziałem na twoją odpowiedź, nie odpowiadałem na twoje pytanie z "PS" :) Tylko na to, co poruszyłeś pod cytatem ;)
Adwokata nie ma, ale ty pytasz się o to, co przecież jak byk stoi w jego wypowiedziach, nie chcesz tego dostrzec, by mieć powody do pisania? :)
Ps. Powtórzę się - ortografia leży i nawet nie ma siły kwiczeć jeszcze
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3220

Guest
Nie przeciągajcie liny, autor opisał i wytłumaczył temat zrozumiale, nie trzeba do tego dodawać niekończących się esejów.
Adwokatów, czy prokuratorów pozostawmy poza sytuacją i po prostu wyraźcie swoje zdanie, bez zbędnych przytyków.
Dziękuję za uwagę :)
 

DeletedUser675

Guest
PS: Wobec tego ja mam do Exar Kuna takie pytanie, jak w swoim zestawieniu widzisz jednostki specjalne, te co są, oraz tych co nie ma ?
Nie zrozumiałem pytania. Mógłbyś napisać jaśniej?

W pierwszym poście pod obrazkiem opisałem pomysł zwięźle. Nie ma tam nic o jednostkach specjalnych ani niezależnych.
 
Do góry