[Gildie] zapis logów wydarzeń

  • Rozpoczynający wątek Khemi
  • Data rozpoczęcia

Czy zapis logów wydarzeń byłby tobie przydatny?

  • Tak

    Głosy: 17 89,5%
  • Nie

    Głosy: 2 10,5%

  • W sumie głosujących
    19

DeletedUser

Guest
Pomysł właściwie pomocny głównie w prowadzeniu gildii.

Chodzi o to, żeby była możliwość (np. przycisk), aby zapisać log wiadomości do pliku np. *.csv

Nie wiem, jak inni przywódcy gildii, ale ja prowadzę, wraz z wybranymi osobami, tabelki w excelu (na google drive), w których zapisuję codziennie czy ktoś motywował, czy nie. Po całym tygodniu mogę policzyć ile kto średnio motywuje. Zbierając takie tabelki od kilku osób można sprawiedliwie rozstrzygnąć, czy ktoś pomaga w gildii, czy jest darmozjadem.
Mając takie logi mogę w prosty sposób "od ręki" sprawdzić motywację z całego tygodnia przy pomocy bardzo prostych formuł w excelu.

Mam nadzieję, że znajdzie się was wielu, którym byłoby to przydatne, bo bardzo chciałbym ujrzeć taką funkcję w grze. Bardzo ułatwiłoby to prowadzenie gildii.

pozdrawiam
 

DeletedUser6519

Guest
Witam. Bardzo mądra myśl. Ja gdy włączam grę to rozkładam różne zeszyty z notatkami, arkusz z tabelą gdzie są zapisani wszyscy członkowie gildii i wszystkie dni miesiąca. Każdego dnia zapisuję kto mnie odwiedza i co wspiera. Co prawda wiem tylko kto u mnie był, natomiast nie mogę widzieć jak przebiega wsparcie u innych graczy, więc muszę co tydzień pytać czy ci, którzy nie motywowali u mnie omijali także innych graczy, bo jak w każdej gildii pasożytów jest wielu.
Łączę pozdrowienia.
 

DeletedUser3876

Guest
Prawdą jest że wiele Gildii korzysta z dodatkowych zewnętrznych edytorów, gdzie często prowadzą tabelki i inne statystyki, więc taki pomysł ułatwiłby im pracę. Dlaczegóż by nie?:)
 

DeletedUser10575

Guest
Ja i tak nic z tego nie zrozumiałem, ale jak ktoś chce prowadzić skomplikowane statystyki to czemu mielibyśmy to utrudniać. Jak ktoś tego potrzebuje to można by było takie coś zrobić - przy założenie że takie coś jest w ogóle wykonalne, oczywiście.
 

DeletedUser8

Guest
Proszę o wyjaśnienie, chodzi o zapisanie całej historii wydarzeń do pliku?
Chyba już prościej byłoby zrobić statystyki w grze, kto ile razy motywował Twoje miasto np w ciągu ostatniego tygodnia :)
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie chodzi o zapis historii wydarzeń do pliku. Owszem statystyki byłyby fajnym dodatkiem ale na poziomie pojedynczych graczy. Ja myślę o zapisie, który mogliby mi przesłać wybrani członkowie gildii, abym mógł we własnym pliku zrobić zbiorczą historię motywacji, z której można by wyciągnąć średnią. Dlatego dałem prefix "gildie".

Osobiście mam tak zaprojektowane miasto, że słaba motywacja nie wpływa na zbiory monet / młotków. Jako przywódca gildii staram się dbać o dobrą motywację wszystkich członków. Jeśli Pani Kierowniczka Danifae chciałaby się skontaktować przez PM to chętnie udostępnię obecnie używane przeze mnie pliki na google drive, aby pokazać jaki system mamy w mojej gildii. Jest na prawdę skuteczny, jednakże każdy, który robi listy musi codziennie odhaczyć 80 osób, co jest nieco męczące...
 

DeletedUser625

Guest
Cóż, myślę że rzeczywiście ułatwiło by kontrolowanie sytuacji w Gildii i dokładniejsze sprawdzanie jej członków. Może by dać plusik temu pomysłowi?
 
Do góry