[Handel] Zaopatrzenie

Czy jesteś za wprowadzenie sprzedaży zaopatrzenia w opcje hadlu

  • Tak

    Głosy: 5 50,0%
  • Nie

    Głosy: 5 50,0%

  • W sumie głosujących
    10

Gomozalez88

Szlachcic zagrodowy
Jak każdy zdaje sobie sprawę z rozbudowanego CHF, z zadań wpada sporo zaopatrzenia, z którym zwykle nie ma co zrobić.
Warto dodać by w opcjach handlu możliwość sprzedaży za surowce bądź monety. Duża część graczy mogłaby w ten prosty sposób zaopatrzyć się w młotki. Przestawiając swoją produkcję, na innego typu budynki.
 

DeletedUser19392

Guest
A skąd ta myśl wśród graczy a tym bardziej developerów że ma być przykro, niewygodnie, niefajnie ... Czy gra była by gorsza gdyby można było ustawić "produkuj w cyklu 8 godzinnym" i zebrać 2-3 razy w tygodniu? Fakt, narobiło bu się osób grających na wielu kontach. Zaraz, zaraz a na wielu światach można i transferować PRy? Więc jeśli ktoś chce nieuczciwie konkurować i psuć sobie zabawę to i tak da radę bo na main koncie postawi zaopatrzenie i kasę a z drugiego przerzuci sobie (może nawet przez jakąś karuzelę dla niepoznaki) PRy i materiały. W czasach kiedy w każdym domu jest kilka smartphone, komputerów, 20 kart SIM i zasięg 10 sieci WiFi to nie jest trudne. Może są jakieś lepsze metody żeby przyciągnąć ludzi do gry niż zbiory? Te całe zbiory to dla mnie są gorsze niż praca więc gdzie tam im do zabawy. Jakie? na przykład ewent na czacie albo losowo uruchamiane co 3 godziny zadania będące wyzwaniem w stylu "masz 20 minut na wyprodukowanie 1k narzędzi". I bez losowych nagród .. proszę :).
Przy okazji - nie będę mnożył bytów - warto by dodać coś (monument?) w rodzaju kuźni przemysłowej co robiło by narzędzia na 1 poziomie x 5 (ekwiwalent 5 budynków) a potem co poziom 3 budynki więcej a ilość na poziomie 80% najlepszego budynku z epoki w której jest gracz. To tak żeby nie masakrować miast z przyszłościowych epok staroświeckim kowalem skoro już ktoś się uparł że musimy to małpie klikanie (70x 5 minut) wykonywać. Zapewne w swojej naiwności uznał, że to jest rozrywka :). Dla odmiany budowa w części mogła by być oparta na materiałach z epoki gracza tak ze 100 każdego na poziom. No a jako że monumenty mają kilka bonusów to ten jeszcze by zamieniał materiał 100 na 70 wybranych z tej samej epoki. To tak dla balansowania niezbyt szczęśliwego losowania surowców - zawsze 1 brakuje.
 

DeletedUser11629

Guest
Jak każdy zdaje sobie sprawę z rozbudowanego CHF, z zadań wpada sporo zaopatrzenia, z którym zwykle nie ma co zrobić.
Warto dodać by w opcjach handlu możliwość sprzedaży za surowce bądź monety. Duża część graczy mogłaby w ten prosty sposób zaopatrzyć się w młotki. Przestawiając swoją produkcję, na innego typu budynki.

Zamienię Twoje CHF na moje, mam ciągły niedobór młotków względem monet...

Problemem nie jest zaopatrzenie per se, problemem jest to, że masz niezrównoważone miasto - produkujesz za dużo młotków kosztem monet. Jeśli Ci to przeszkadza w graniu - to zmień to, na tym między innymi polega STRATEGICZNOŚĆ tej gry. Ja mam zgoła odwrotną sytuację, ale jest to mój świadomy wybór, ponieważ o ile monet mogę potrzebować, młotków nie potrzebuję praktycznie wcale, więc po cóż miałabym stawiać budynki produkcyjne i zawalać sobie nimi miejsce, skoro są bezużyteczne?

Zapewne w swojej naiwności uznał, że to jest rozrywka :)

To nie ma być rozrywka, tylko, jak sam producent to nazwał, "wyzwanie". Jak Ci przeszkadzają wyzwania w grze strategicznej, to se pasjansa poustawiaj z Piotrusia, zamiast mnożyć niepotrzebne ułatwienia dla tych, którym się w grę grać zwyczajnie nie chce, za to chcą mieć w 2 tygodnie to, co inni budowali w 2 lata.
 

DeletedUser19392

Guest
To ja grałem w jakieś inne gry strategiczne. Tam ustawiało się warsztat/fabrykę/kopalnię/elektrownię czy ciąg produkcyjny i on produkował na okrągło. Anno wszystkie wersje (nawet online), Industry giant .. . Takie klikanie na ilość i czas jest dobre w grach typu symulator farmy albo właśnie pasjansach. I nic z moich propozycji nie prowadzi do zwiększenia zysku ani ilości nagród a tym bardziej osiągania w 2 tygodnie tego na co inni pracowali 2 lata. Z naciskiem na pracowali bo każdą partię zaopatrzenia trzeba zebrać najlepiej to 24 razy na dobę bo taki czas jest premiowany.
 
Do góry