Zaniedbane elementy gry

Legenda wojownika

Wicehrabia
Otwieram dyskusję na temat zaniedbanych elementów gry, proszę o przeklejanie listy i dodawanie rzeczy, które pominąłem. Temat ma pokazać skalę problemu. Jeśli ktoś znajdzie szersze uzasadnienie elementów proszę po prostu poprawić, z racji małej ilości czasu na grę, ja raczej nie będę w stanie.
Lista zaniedbanych elementów w FOE:
-Tawerna (tutaj mam na myśli zarówno bonusy, jak i całą sale tawerny )- jak dla mnie do całkowitej renowacji)
-Targ/ Handel
-inwentarz
-Liczba znajomych
-osiągnięcia
-pasek pr/ limit pr
-Sąsiedztwo
-opisy graczy (w apce trzeba wejść do miasta aby je zobaczyć)
-profil gracza
-Panel gildii
-bonusy gildii związane z poziomem
-Rekrutacja do gildii (aplikacje i zaproszenia
-opisy gildii
-flagii gildii
-Nagrody w WG (Mimo zmian są nadal śmieciami dla handlarza)
-Nagrody w arenie PvP
-turnieje PvP
-Handlarz antykami
-Perły( obecnie budynki ewentowe potrafią dawać więcej niż perły na kilu dziesiętnym poziomie)
-Historia
-Centrum wiadomości Gildii
-czat (można dodać czat epok zamiast nieużywanego czatu sąsiedztwo)
-wydarzenia losowe
-stare bardzo nieefektywne budynki ewentowe ( nie chodzi mi o ich naprawę, bo to bardzo dużo roboty, może tylko parę elementów takich jak galerie sławy czy plac zwycięzców by można ulepszyć ,a resztę wykluczyć z obiegu (nie będzie można ich więcej dostać nawet u handlarza)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Podsumowując... prawie WSZYSTKO.
To "prawie", to tylko za (moim zdaniem) dobry system twirzenia świata (sam mechanizm).
 
Ostatnia edycja:

Urielek

Baron
Ex-Team
Jeszcze:
Ratusz sam w sobie
Emisariusze
zaopatrzenie ( trochę nie ma co z nim robić)
Standardowe budynki - okropnie bezużyteczne
Opcja zwykłej walki (nie szybka), {prawie nikt tego nie używa, równie dobrze można by wyrzucić i nikt nie zauważy większej różnicy}
Codzienne wyzwania

Dodatkowo Zawartość Forge Plus bo nie idzie większość bonusów wraz z ceną:
Premie do ratusza (15%)
Dostawa Nagród ( 10 pr i 50 towarów, obecnie to nic pryz losowym evencie)
Podwójna produkcja emisariuszy czyli (np. zamiast 1 pr dadzą aż 2 woow)

reszta jest słaba ale nie tak tragiczna jak te
 

Marik

Książę
zaopatrzenie ( trochę nie ma co z nim robić)
Opcja 1 nie jesteś w tytanie, jowiszu, opcja 2 masz dużo budynków i wysoko poziomowe perły dające zaopatrzenie
Opcja zwykłej walki (nie szybka), {prawie nikt tego nie używa, równie dobrze można by wyrzucić i nikt nie zauważy większej różnicy}
Róznica jest czasami kolosalna, zwłaszcza jak się walczy z silniejszym przeciwnikiem np będąc w ep mapy z wenus automatem nie zrobisz. Poza tym jakieś 90% graczy nie potrafi walczyć, dobrze korzystając z bonusów, ale to nie zmienia faktu, iż są mega potrzebne. Co więcej walki ręczne powinny być bardziej premiowane np. na gpch liczone tak jak negocjacje 2 pkt zamiast 1

-Nagrody w WG (Mimo zmian są nadal śmieciami dla handlarza)
Jak rozumiem, dla Ciebie Pierzasty wąż wraz z ogonami i zapomniana świątynia są nic nie warte?

Jak to czytam to całą gre chcielibyście przerobić ale tak się nie da. Lepiej zacząć po kolei, małymi krokami. Osobiście zacząłbym od handlarza tzn. usunął śmieciowe budynki z prehistorii ozdóbki i inne perdoły, których nikt nie kupuje. U handlarza ustawiłbym mozliwe do kupienia przedmioty w 4 filarach po 4 przedmioty. Od najsłabszych w 1 filarze do tych mocniejszych w 4.

Codzienne wyzwania dają punkty zamkowe, może jak już piszecie co jest do poprawy to piszcie też jaki macie pomysł na ulepszenie danej rzeczy ;)
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Jak rozumiem, dla Ciebie Pierzasty wąż wraz z ogonami i zapomniana świątynia są nic nie warte?
Nie miałem tu na myśli budynków z 5 etapu a budynki z pozostałych etapów, które od dawna są bezużyteczne. I tu nie zrozum mnie źle nie wymagam jakiejś mega nagrody za zrobienie 1 poz, aczkolwiek fajniejszym pomysłem byłoby zbieranie fragmentów jakiejś lepszej budowli lub dodanie kolejnych poziomów budynków z WG

Jak to czytam to całą gre chcielibyście przerobić ale tak się nie da. Lepiej zacząć po kolei, małymi krokami.
A czy ja powiedziałem, że trzeba to wszystko zrobić na raz? Zwracam uwagę na istotny problem jakim jest zaniedbywanie istotnych elementów gry przez Inno, większość elementów, które wymieniłem nie były modyfikowane przez lata najlepszym przykładem jest tawerna
 

DonBeker

Baron
Tego pierzastego węża nie ma co przeceniać...sam miałem zamiar postawić ich jak najwięcej. ale ostatnie powiedzmy 3 eventy i już mamy dużo ciekawszych budynków...świątynia to jest jedyna warta uwagi nagroda za WG. Może jeszcze przechowajki jak dla mnie...ale zbieranie ich w częściach, to trochę śmiech. Jednak patrząc ile wchodzi co event nowych budynków, to przydają się. Chyba, że ktoś się nie przejmuje starymi budynkami i wywala wszystko (jednak tutaj patrząc na upy kolejnych budynków, chyba lepiej to zbierać do plecaka...ten na szczęście nie jest ograniczony i pomieści wszystko).

PS: Chyba, że ktoś robi WG na pobocznych światach, to można części zbierać pod fontanny xD

-stare bardzo nieefektywne budynki ewentowe ( nie chodzi mi o ich naprawę, bo to bardzo dużo roboty, może tylko parę elementów takich jak galerie sławy czy plac zwycięzców by można ulepszyć ,a resztę wykluczyć z obiegu (nie będzie można ich więcej dostać nawet u handlarza)
Patrząc na to, że wiele osób usuwało wszystko jak leci, a inni zostawiali w plecaku część budynków, lepiej wyszli na tym Ci drudzy. Tłocznia oleju, opactwo, czy taka karawana u niektórych lądowały u handlarza szybko...teraz dostały upa i był "płacz". Pewnie nie wszystko dostanie up, ale plecak mamy nieograniczony, więc warto z tego korzystać.

Co do reszty, to w sumie raczej zgoda...polityka Inno jest taka, że idziemy w eventy i tyle. Reszta stanowi tło w tej grze...a szkoda. Niektórych rzeczy pewnie nie warto ruszać, ale może czas przystopować trochę w tym szaleństwie (choć kasa musi się zgadzać i pewnie się nie doczekamy) i odświeżyć trochę to "tło"?
 

Dixaroc

Baron
-Tawerna (tutaj mam na myśli zarówno bonusy, jak i całą sale tawerny )- jak dla mnie do całkowitej renowacji)
Sala tawerny moim zdaniem jest spoko. Jasne, można rozwinąć, ale to można powiedzieć o każdym elemencie gry. Bonusy są rzeczywiście nieciekawe dla graczy na wyższych poziomach. Brak możliwości ich przerwania w trakcie jest też trochę irytujący. Przede wszystkim, gdy ma się w zadaniu uruchomienie 3 razy premii, a jeszcze x godzin trwa ta poprzednia.

A co tutaj jest nie tak? Irytuje jedynie ciągłe dodawanie i wywalanie znajomych, aby nie płacić tego 1 pr za transakcję. Poza tym ten 1 pr powinien trafiać do wystawcy oferty ;)

Co z nim jest nie tak? Jak dla mnie jest całkiem spoko. Nie muszę mieć np. możliwości ułożenia sobie w mojej kolejności różnych przedmiotów.

-Liczba znajomych
Ograniczenie do 140 ma sens. Nawet naukowy jak się okazuje. Bardziej mi przeszkadza ograniczenie czatu do 150 osób.

-osiągnięcia
Meh. Jak dla mnie równie dobrze mogłoby ich nie być.

-pasek pr/ limit pr
To akurat ma za zadanie wymusić na graczach większą aktywność w grze, więc nie widzę tutaj zaniedbania. Może płatny powinien być większy (zarówno pasek, jak i limit). Paczki i tak zdobywasz głównie dzięki ładowaniu innym ludziom w perły. Chociaż nie przeczę, jak mam komuś wrzucić 1,5k pr w perłę to zwykle nie mam jak.

Tak, zaniedbane, bo np. najazdy są źle nagradzane. Nie dość, że musisz poczekać do możliwości najazdu, wygrać go, to jeszcze później musisz złapać moment, w którym dany gracz ma ukończona produkcję i jeszcze jej nie zebrał. Bez sensu.

-opisy graczy (w apce trzeba wejść do miasta aby je zobaczyć)
I tak 99% ludzi nic tam nie ma, więc równie dobrze można to skasować.

-profil gracza
Poza ustawieniem awatara to właściwie nic się tu nie dzieje.

W panelu brakuje informacji o tym czy np. dany gracz wpłaca do skarbca i co. Czy zbiera z budynków surowce do skarbca czy nie.

-bonusy gildii związane z poziomem
True, ale na starszych światach też kwestia osiągnięcia max poziomu i co dalej?

-Rekrutacja do gildii (aplikacje i zaproszenia)
Rozwiń myśl.

Może wymogi mogłyby być podane osobno.

-flagii gildii
Meh, wszystko jedno

-Nagrody w WG (Mimo zmian są nadal śmieciami dla handlarza)
Zależy do tego, na jakim etapie rozwoju jesteś. Sam mam np. tarasy rolne (ulepszone) w liczbie 4. W chwili obecnej nadal opłaca mi się je trzymać. Być może gracze na wyższych poziomach już tego nie doceniają.

-Nagrody w arenie PvP
J.W.

Fakt, trochę mało tych medali wpada za włożony wysiłek, aby zdobyć pierwsze miejsce. No i trochę dziwne jest to, że wpadają tam także walki z GPC.

-Handlarz antykami
Zaktualizowanie asortymentu z pewnością dużo by dało

-Perły( obecnie budynki ewentowe potrafią dawać więcej niż perły na kilu dziesiętnym poziomie)
Zależy od perły. I zawsze będzie jakaś przestarzała i taka, której nie da się sensownie zaktualizować (np. Koloseum). Tak samo na starszych światach ciężko jest ogarnąć sytuację, w której masz gracza w epoce żelaza, ale już z Arką i np. Terrakotową Armią.

To tu jest jakaś historia? xD Serio, opisy są tak nudne i usypiające, że nigdy ich nie czytam.

-Centrum wiadomości Gildii
Brak możliwości przypięcia jakiegoś tematu doprowadza mnie czasami do szewskiej pasji.

-czat (można dodać czat epok zamiast nieużywanego czatu sąsiedztwo)
Też będzie nieużywany.

-wydarzenia losowe
Masz na myśli te zbieranie na planszy czy wprowadzenie realnych wydarzeń losowych, wpływających np. na miasto? Bo tutaj podobnie - nagrody w zależności od epoki są niedopasowane do tego, ile zgarniam z innych rzeczy.

-stare bardzo nieefektywne budynki ewentowe ( nie chodzi mi o ich naprawę, bo to bardzo dużo roboty, może tylko parę elementów takich jak galerie sławy czy plac zwycięzców by można ulepszyć ,a resztę wykluczyć z obiegu (nie będzie można ich więcej dostać nawet u handlarza)
Może niech będą dostępne w sklepie kolekcjonerskim, jakby ktoś bardzo chciał sobie zrobić miasteczko z antykami. Jednak od handlarza powinny dawno uciec.

Ratusz sam w sobie
Co w nim złego? Nie jest zły.

Patrzysz chyba z punktu widzenia rozwiniętego gracza, który siedzi tutaj od x lat. Chociaż niektórzy mogliby dawać większy bonus (np. medali).

Standardowe budynki - okropnie bezużyteczne
Jak możesz stawiać perły z kilkunastu epok do przodu to nie dziwne :p

Opcja zwykłej walki (nie szybka), {prawie nikt tego nie używa, równie dobrze można by wyrzucić i nikt nie zauważy większej różnicy}
True. Ręczna walka zajmuje strasznie dużo czasu w stosunku do tego, co daje.

Codzienne wyzwania
Meh.

Dodatkowo Zawartość Forge Plus bo nie idzie większość bonusów wraz z ceną:
Premie do ratusza (15%)
Dostawa Nagród ( 10 pr i 50 towarów, obecnie to nic pryz losowym evencie)
Podwójna produkcja emisariuszy czyli (np. zamiast 1 pr dadzą aż 2 woow)
To prawda, za taki wydatek powinno się dostać więcej, albo w zależności od zaawansowania gracza. I też... ograniczenie do 28 dni to jest trochę słabe przy takiej cenie.
 

Szarogęś

Szlachcic
Nie znam się na tworzeniu gier, więc nie mam pojęcia, na ile spełnienie moich życzeń to kwestia dobrej woli, a na ile kasy i dużego wysiłku.
* Rozszerzenia. Już sama reklama gry nieco wprowadza w błąd. Miałam budować swoje imperium, a nie n-ty Dubaj, tymczasem nie pozostawiono mi wyboru. Mam burzyć, aby zrobić miejsce i dużo klikać na Polach; czasami czuję się jak w pracy, odbijam kartę, robię co powinnam, a myśleć nie muszę. Dlaczego nie można rozmawiać o rozszerzeniach? Za rady typu "zmień grę" dziękuję, sama się nad tym zastanawiam.
* Pasek pr. Nie zarabiam dużo, ale 10- 100 to duży kłopot. Choć nieduża korekta potrzebna
* Limit znajomych. Nawet nie protestuję przeciwko 140, ale nadal nie bardzo rozumiem. Kiedyś na początku czytałam, że x mogę ja zaprosić, że y to limit ogólny. A teraz wciąż mi się nie zgadza. Ostatnio przy 136 musiałam robić zwolnienia, bo było zbyt wielu. A może gdzieś można to sprawdzić, tylko ja tego nie odkryłam? Wnioskuję o info przy zachowanym limicie.
Zadania z mapą. powinny być zawsze z opcją zamiany. Jestem w Kolonii, mapę mam z głowy do prometu, a zadania eventowe tracę.
* Stare budynki. Wprowadzać systematycznie możliwości ulepszeń, bo w miastach ciasno; i nie musi koniecznie być na niebiesko, bo mi psuje koncepcję :))
Nie wydaje mi się, aby duże zmiany było konieczne. Wystarczy pozwolić graczom bawić się, nie trzeba dostarczać bonusów z kosmosu.
** Na koniec uprzejmie bym prosiła, aby Inno trochę dyskretniej polowało na kasę, bo to, co dzieje się w tej chwili lekko zniechęca.
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Rozwiń myśl.
Podejrzewam, że tutaj przydała by się opcja tekstowa przy wysyłaniu zaproszeń/aplikacji np. w celach motywacji czy czegoś takiego, Dla topowych gildii to w sumie nic specjalnego ale dla osób które grają luźno i for fun była by przydatna (przypominam tylko około 20% graczy foe jest ogarnięta na poziomie arka git, bonus do ataku i gpch)
 

koordi

Wójt
Nie znam się na tworzeniu gier, więc nie mam pojęcia, na ile spełnienie moich życzeń to kwestia dobrej woli, a na ile kasy i dużego wysiłku.
* Rozszerzenia. Już sama reklama gry nieco wprowadza w błąd. Miałam budować swoje imperium, a nie n-ty Dubaj, tymczasem nie pozostawiono mi wyboru. Mam burzyć, aby zrobić miejsce i dużo klikać na Polach; czasami czuję się jak w pracy, odbijam kartę, robię co powinnam, a myśleć nie muszę. Dlaczego nie można rozmawiać o rozszerzeniach? Za rady typu "zmień grę" dziękuję, sama się nad tym zastanawiam.
* Pasek pr. Nie zarabiam dużo, ale 10- 100 to duży kłopot. Choć nieduża korekta potrzebna
* Limit znajomych. Nawet nie protestuję przeciwko 140, ale nadal nie bardzo rozumiem. Kiedyś na początku czytałam, że x mogę ja zaprosić, że y to limit ogólny. A teraz wciąż mi się nie zgadza. Ostatnio przy 136 musiałam robić zwolnienia, bo było zbyt wielu. A może gdzieś można to sprawdzić, tylko ja tego nie odkryłam? Wnioskuję o info przy zachowanym limicie.
Zadania z mapą. powinny być zawsze z opcją zamiany. Jestem w Kolonii, mapę mam z głowy do prometu, a zadania eventowe tracę.
* Stare budynki. Wprowadzać systematycznie możliwości ulepszeń, bo w miastach ciasno; i nie musi koniecznie być na niebiesko, bo mi psuje koncepcję :))
Nie wydaje mi się, aby duże zmiany było konieczne. Wystarczy pozwolić graczom bawić się, nie trzeba dostarczać bonusów z kosmosu.
** Na koniec uprzejmie bym prosiła, aby Inno trochę dyskretniej polowało na kasę, bo to, co dzieje się w tej chwili lekko zniechęca.
Niestety rada "zmień grę" jest bardziej odzywką, a nie sensowną opcją :) De facto na co zmienić? :)
Ja nawet z nudów zacząłem grać w OGAME pare dni temu :)

Rozszerzeń jest sporo, ale musisz rozwijać kolejne epoki i zabudujesz naprawdę sporo.
Jeżeli nie wykorzystujesz pr i pasek jest problemem to mam taką lekką obawę, że nie używasz ich wydajnie po prostu.
 

Dixaroc

Baron
Niestety rada "zmień grę" jest bardziej odzywką, a nie sensowną opcją :) De facto na co zmienić? :)
Ja nawet z nudów zacząłem grać w OGAME pare dni temu :)

Rozszerzeń jest sporo, ale musisz rozwijać kolejne epoki i zabudujesz naprawdę sporo.
Jeżeli nie wykorzystujesz pr i pasek jest problemem to mam taką lekką obawę, że nie używasz ich wydajnie po prostu.
Dla mnie pasek jest problemem, a konkretniej to ta druga część, do ilu mogę jednocześnie zebrać. Nie gram jakoś specjalnie długo, ale potrafię mieć zbiory na poziomie 200-300 pr w jeden dzień. Problem w tym, że nie zawsze mam komu w perłę wpakować, aby później to odzyskać w formie paczek (wiadomo, częściowo), a w moich własnych brakuje mi albo planów, albo... ludzi chętnych do wrzucenia w nie (w gildii, bo poza nią zawsze ktoś chętny się znajdzie).
 

koordi

Wójt
Dawno temu wprowadzili rozwiązanie, które umożliwia przechowywanie do 1000pr na pasku, do tego szereg innych ciekawych bonusów (np. zbiory 1 przyciskiem bez wydawania diaxów)

Problem w tym, że taki bajer kosztuje 150zł (pi razy oko 32-35 euro) na 28 dni

Gdyby tę funkcję zrobili możliwą za kupno diaxami to by ludzie używali na bank :)

Zatem wątpię, żeby dodali podobną funkcję z większym magazynowaniem za free
 

Dixaroc

Baron
Dawno temu wprowadzili rozwiązanie, które umożliwia przechowywanie do 1000pr na pasku, do tego szereg innych ciekawych bonusów (np. zbiory 1 przyciskiem bez wydawania diaxów)

Problem w tym, że taki bajer kosztuje 150zł (pi razy oko 32-35 euro) na 28 dni

Gdyby tę funkcję zrobili możliwą za kupno diaxami to by ludzie używali na bank :)

Zatem wątpię, żeby dodali podobną funkcję z większym magazynowaniem za free
Cała ta opcja jest... cóż, za droga. Przy tym, co oferują to 150 ziko powinno mi to gwarantować chyba na rok co najmniej, jak nie więcej. Rozumiem, że gra się opiera m.in. na mikropłatnościach, ale za 150 ziko to ja sobie mogę kupić naprawdę fajne gierki na PC. To nie jest już mikropłatność.
 

koordi

Wójt
to miałoby sens, gdyby działało na wszystkich serwerach, płacąc 1 raz :) bo w tej chwili do za drogie

co do gier na pc, wiele osób nie gra już w to ;) bo to trzeba w domu

ja w gierki gram w pociągu, tramwaju itd
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Cała ta opcja jest... cóż, za droga. Przy tym, co oferują to 150 ziko powinno mi to gwarantować chyba na rok co najmniej, jak nie więcej. Rozumiem, że gra się opiera m.in. na mikropłatnościach, ale za 150 ziko to ja sobie mogę kupić naprawdę fajne gierki na PC. To nie jest już mikropłatność.
150 złotych jest w google play, na pc to tylko 120*
 

Szarogęś

Szlachcic
Niestety rada "zmień grę" jest bardziej odzywką, a nie sensowną opcją :) De facto na co zmienić? :)
Ja nawet z nudów zacząłem grać w OGAME pare dni temu :)

Rozszerzeń jest sporo, ale musisz rozwijać kolejne epoki i zabudujesz naprawdę sporo.
Jeżeli nie wykorzystujesz pr i pasek jest problemem to mam taką lekką obawę, że nie używasz ich wydajnie po prostu.
Hmm.. zapewne większość graczy miałaby sporo do powiedzenia na temat mojej wydajności ogólem :))
Z pr miewam problem osiołka- inwestować u innych, zbierać w paczkach, wrzucać w swoje Perły?
Często wrzucam u siebie, na później i zapominam o kochanych sąsiadach, że kiedy trafi się taki obrotny miś, tracę po kilka setek w jednej Perle, a dla mnie to wciąż majątek. No i wcale nie chce mi się tak co do grosika wszystkiego wyliczać, od tego mam real ;)
Grywam zwykle w porze wampirzej i nie zawsze mam dogadanych znajomych na wrzutki. Takie tam drobiazgi, właściwie nie ma o co płakać :)
Wywołano temat zmian, to się odezwałam :)
 

DonBeker

Baron
Ograniczenie do 140 ma sens. Nawet naukowy jak się okazuje. Bardziej mi przeszkadza ograniczenie czatu do 150 osób.
A ja ostatnio zauważam, że tych 140 znajomych zaczyna się robić mało w takim Tytanie, przy max kupionych rozszerzeniach. Miałem około 130 odrestaurowanych budynków po całym dniu. Później dałem sobie masowe wsparcie dla testów i wyszło mi dodatkowe 143 budynki...robi się tego całkiem sporo.
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Ja to dzisiaj przez przypadek znalazłem element gry w którym jest błąd na błędzie (zapomniana epoka).
PS. jest link bo fota za duza
zdjecie
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Co masz dokładnie na myśli? Na pierwszy rzut oka nic niepokojącego nie widzę na screenie. Podpowiedz proszę. :shame:
1. brak siatki, mimo że jest przebudowa, budynki nie robią się czerwone gdy są na miejscu w którym nie mogą być.

2. Zwróć proszę uwagę na epokę ratusza.
 
Do góry